Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Kronplatz

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 62, 63, 64  Naslednja
 Kronplatz « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
šubic
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 18, 2006 10:20 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Nov 2006 16:14
Prispevkov: 31


sem bil ja!proga je zelo strma,je na sončni strani(cel dan)tako da je bila zelo omehčana pa snega je bilo zelo malo!samo en pas!bom prilimal kakšno sliko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 18, 2006 3:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Slike proge Pikulin najdete tudi na Alpinforumu (nekje med peto in osemnajsto fotko): http://www.alpinforum.com/forum/viewtopic.php?t=19357

Dobra proga, ni kaj. Po njej smo se peljali v soboto, kakšne pol ure po tistem ko so jo odprli za javnost . Seveda še ni mogla biti idealna, saj so komaj razgrnili kupe nastreljanega snega in se je našlo nekaj zmrznjenih grud trdega umetnega snega, prav tako še ni zasnežena v polni širini. Ja, strma pa je res.

Drugače pa: na Kronplatzu so zares carji ! Medtem ko druga 'ugledna' smučišča po Alpah - kljub zasneževanju in ob podobni nadmorski višini - ponujajo tri ali štiri proge ali pa žalijo smučarje s kamnitimi smučišči, imajo na Kronplatzu odprte praktično vse žičnice in 90% prog, med njimi vse v dolino razen paralelne v Bruneck (Hernegg). Velika večina je brez kopnin, tu in tam se ob kakem robu najde šop trave, kamna pa v 3 dnevih nisem nabasal.

Kakšno fotko bom najverjetneje nalimal jutri, sicer pa uživajte v slikah kolega Downhilla, ki je z nami smučal v soboto in nedeljo!
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
šubic
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 18, 2006 5:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Nov 2006 16:14
Prispevkov: 31


ja tud jz sm bil zelo zadovoln ta vikend,res so se potrudili in odprli skoraj vse proge
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 19, 2006 11:57 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Večino sva s Šubicem že povedala, torej kar k fotkam:

Petek, nekaj minut po 9. uri zjutraj: v dolini krepko pod ničlo, za prvo vožnjo je Pedaga/Piz de Plaies ravno prav položna (v petek je bila možna smuka le od vmesne postaje navzdol, za vikend so odprli od vrha):


Štirisedežnica Sonne, čeprav dolga le malo nad 700 m je odklopna in s kupolo! Proga je obrnjena proti jugu in je bila ena 'slabših', če sploh lahko uporabim ta izraz - nekaj trave in rjavih mest, ampak nobenega kamna:


Šestsedežnica Plateau s perfektnimi modrimi 'avtocestami':


Proga v Olang, v četrtek so jo še urejali, v petek je bila odprta. Od vrha do doline je dolga kakih 5 km z višinsko razliko 1100m:


Proga ob šestsedežni kabinski žičnici Alpen:


Štirisedežnica Costa, še ena odklopna z dolžino okoli 700 m:


Pogled na severno stran proti Brunecku - v petek je bila smuka možna le do vmesnih postaj:


Sobota: prva vožnja po Pikulinu. Da ne bom podvajal slik, bom prilimal le dve:


Kdi že pravi, da je umetni sneg leden? Naj se mu pri priči posuši jezik :


Zdaj pa gremo na drugo stran - vzdolž celotne proge Miara še pridno 'streljajo', pa se nihče ne pritožuje. Na Pohorju pa delujoči topovi čez dan nekatere tako zelo motijo - zanimivo, kajneda?


V soboto so odprli tudi progo Sylvester na severno stran proti Brunecku, natančneje Reischachu. 1300 višinskih metrov - kje v vzhodnih Alpah imajo trenutno odprto daljšo progo?


Pa še nekaj 'malo manj lepih' fotk od nedelje:





_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowhand
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 19, 2006 12:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Nov 2005 12:28
Prispevkov: 31
Kraj: Nova Gorica

Malo offtopic:
Miki, sva se midva slučajno v soboto (se mi zdi) vozila skupaj v žičnici? S punco sva se vozila še z enim slovenskim parom, pa se je fant s štajerskim naglasom čudil sposobnostim smučarskih delavcev, da so vse pripravili, češ da sta v Schladmingu odprti samo dve progi? Podobno, kot ugotavljaš ti na tem forumu.

Drugače pa res, bilo je prav neverjetno lepo in še ena pohvala, da je bilo vse tako zrihtano v takih pogojih.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polde
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 20, 2006 2:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 9:25
Prispevkov: 352
Kraj: Dunaj

Noja, kot izgleda je bilo ta vikend polovica tega foruma na Kronplatzu. Jaz sem užival od vključno sobote (da, ob 09:20 sem se že vozil po progi v Pikulin) do torka. Za tiste, ki ste šli domov v nedeljo pa tole:
V ponedeljek je zapadlo nad cca 1500 metri približno 10-15 cm snega. Proge so bile temu primerno urejene - se pravi kucljaste. V torek je zapadlo dodatnih 5 cm snega nad 1300 metri, proge so bile zlikane kot tepih in preko celega dneva so delali VSI (ponavljam VSI!!!) snežni topovi. mene niso motili, pa tudi drugi se niso pritoževali, saj se v letošnji zimi vsakdo zaveda, da je vsaka ura s temperaturo pod 0 stopinj celzija zlata vredna.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benhur
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 20, 2006 6:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Nov 2006 13:27
Prispevkov: 108


s se mi cedalje bolj zdi da delujoci topovi motijo sam na slovenskih smuciscih, tud jz bil u kronplatz-u sicer 7-10 decembra, in morm rect da vsaka cast tem delavcem tam. bi mogl kdaj nardit kaksen ski opening smucka.net kaj pravte
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tomaž
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 20, 2006 6:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Okt 2005 9:54
Prispevkov: 221
Kraj: moste

benhur je napisal/a:
s se mi cedalje bolj zdi da delujoci topovi motijo sam na slovenskih smuciscih, tud jz bil u kronplatz-u sicer 7-10 decembra, in morm rect da vsaka cast tem delavcem tam. bi mogl kdaj nardit kaksen ski opening smucka.net kaj pravte
lp
smučišča.net
_________________
,Sezona 2010/11, 6 dni na snegu!!Dolomiti so res zakon!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 20, 2006 6:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


Pa to hodite sam za 1 dan tja al za več časa?
Kolko pa traja vožnja (npr. iz MB) do tja in kje se peljete?

Pozna kdo kakše fajn apartmaje/gasthofe karkoli ki so poceni, prosim če da kakšen link
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benhur
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 20, 2006 7:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Nov 2006 13:27
Prispevkov: 108


tomaz se opravicujem seveda smucisca.net
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 21, 2006 10:29 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

kotulc je napisal/a:
Pa to hodite sam za 1 dan tja al za več časa?
Kolko pa traja vožnja (npr. iz MB) do tja in kje se peljete?

Pozna kdo kakše fajn apartmaje/gasthofe karkoli ki so poceni, prosim če da kakšen link

Po moje je iz Maribora malo manj kot 5 ur. Pot je ista kot za Mokrine, tam si nekako na pol poti, potem pa naprej proti Spitalu in Brunecku. Za 1 dan se po moje ne splača, cena prenočišč je standardna, se da pa dobiti tudi kaj zelo poceni. Jaz sem pred 3 leti dobil stanovanje za 8 v najvišji sezoni za 85? na dan. Res sem se moral vsak dan potem voziti 15 minut do žičnice (bil je tudi skibus), ampak meni je vseeno, ali se vozim 3 ali 20 minut. Če greš tja januarja, lahko najdeš poceni prenočišče. Jaz ti priporočam kakšen par-dnevni izlet. Npr. prvi dan se med potjo ustaviš v kakšnem Silianu ali Lienzu za poldnevno, prideš zvečer V Bruneck. Smučaš dva dni na Kronplatzu, zadnji dan greš v Cortino in domov. Imaš 4 dni smučanja in samo 3 dni spanja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 21, 2006 11:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Sorry, danes sem siten :
Citiram:
Pa to hodite sam za 1 dan tja al za več časa?
Glej, Kotulc, jaz sem v poročilu dal slike od petka do nedelje in Polde piše, da je užival od vključno sobote do torka. Torej: preberi, razmisli in potem sprašuj!

Glede vožnje: res sem iz MB do St. Vigila vozil okoli 5 ur, vendar v zelo slabih razmerah (tja grede megla čez celo avstrijsko Koroško, čudna 'slinasta' cesta; na poti nazaj pa dež/ dež s snegom / rosenje). Rekel bi, da se da ob ugodnih razmerah iz Maribora do Olanga priti tudi v manj kot 4 urah. Sklepam, da si Korošec, torej bi ti lahko bil tam tudi v treh urah.

Citiram:
Pozna kdo kakše fajn apartmaje/gasthofe karkoli ki so poceni, prosim če da kakšen link
No ja, odvisno kaj je zate poceni. Midva sva spala v penzionu Stella v St. Vigilu, za prenočišče z zajtrkom sva plačala 30 Evrov / osebi na noč. Solidna hiša, precej 'varčna' postrežba pri zajtrku , odlična lega 100 m od žičnice. Pod 25 Evrov boš težko kaj dobil. Link za iskanje prenočišč, kjer lahko izbereš vse od vrste prenočišča, časa, lege itd. :
http://www.kronplatz.com/de/service/freie-zimmer/
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polde
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 21, 2006 2:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 9:25
Prispevkov: 352
Kraj: Dunaj

Še na temo oddaljenosti:
Iz Ljubljane do San Vigilia je 290 km, do Brunecka 272 in do Olanga 264km. V torek sem se v odličnih razmerah ter ob spoštovanju vseh hitrostnih omejitev v Avstriji (kogar je kača pičila, .....) vozil iz San Vigilia do severnega portala tunela Karavanke točno 3 ure.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 21, 2006 3:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

To je pa zelo hitro. Jaz sem se nazadnje samo iz Brunecka do San Vigilia vozil več kot pol ure. So domačini rekli, da tisti tuneli ne bodo zgrajeni še leta. So bili preveč črnogledi? Sicer pa je po Michelinu Lj. -Brunico 280 km in 3,5 ure, pa se jaz spomnim, da se nisem mogel držati časovnice, kljub temu, da sem vozil no-limit (razen na vtocesti, kjer z montano ne vozim hitreje kot 150). Zaostanek sem si nabral že pred mejo (cestnine, pumpa, carina) in ga nisem mogel izničiti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polde
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 21, 2006 5:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 9:25
Prispevkov: 352
Kraj: Dunaj

Cesta Bruneck - Zwischenwasser po soteski proti Alta Badii je končana. Tistih 8km, ki si jih prej vozil vsaj 20 minut zdaj prepelješ v 6,7 minutah. Prav tako so naredili obvoznice na italijanski strani okoli Welsberga in Niederendorfa (spet cca 12 km popolnoma nove ceste, kjer brez problema voziš 90 km/h) - spet privarčuješ cca 10 minut. V Avstriji pa so novo cesto dogradili že do Greifenburga, podaljšek torej še za 15km - še dodatnih 10 minut manj. Ovinkov med Lienzem in Spittalom je le še za 18 km.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 62, 63, 64  Naslednja Stran 3 od 64

Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Kronplatz
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB