Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Novi Goldeck

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 Novi Goldeck « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 28, 2012 8:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Danes na Goldecku lep sončen dan z nekaj vetra na vrhu, ki pa ni bil moteč, o praznem smučišču, kot je pisal elanfan ni več sledu, kar precejšna gneča, zraven pa še večina prog polna manjših grud. Preiskusili smo tudi progo v dolino, ki še vedno ni odprta, niti zratrakirana, precej ledena, tako da ni bil kakšen poseben užitek, kot smo bili navajeni, ko je bila vedno ob ugodnih vremenskih pogojih odlična. Marsikaj morajo še postoriti na smučišču, predvsem še vedno ni urejeno umetno zasneževanje na Skylinerju in Eggeralmu. Je pa to luštno lokalno smučišče, večinoma tu smučajo domačini, kakšna tuja registracija, predvsem smo po smučanju lahko skupaj žurirali z domačini, tako da je bila kar težka potem dol. Danes sem imel spet formuskega kompanjona ob sebi, tokrat sem užival skupaj s Tomijem.

Na Skylinerju zjutraj, tukaj je zjutraj še senca.

Na vrhu gondole je zdaj zgrajen začetniški/otroški park z dvema vlečnicama, tekočim trakom, jurčkom, indijanskimi šotori...

Proga v dolino, na nekaterih mestih res ozka in ledena. Tisti, ki nimate prav dobrega znanja odsvetujem.

Na gondolcah.

Tole je po 16 uri, sonček še vedno kraljuje.


Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snowboarder
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 28, 2012 8:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Okt 2009 11:20
Prispevkov: 328
Kraj: Domžale

kako je kaj s parkom in freeride območjem, je že kaj odprto. nisem še bil na goldecku ampak, bi po novem letu en dan šel malo pogledat če bo park in freeride območje odprto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 29, 2012 6:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

@snowborder, park naj bi predvidoma letos začel delovati kot novost, vendar vlečnica Eggeralm ne obratuje in posledično ni parka. Razlog je pomanjkanje snega, ker pa na tem delu ni umetnega zasneževanja, lahko samo čakajo na obilnejše sneženje. So pa naredili manjši park(ec) na progi Barnbissa, s par raili.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snowboarder
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 30, 2012 7:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Okt 2009 11:20
Prispevkov: 328
Kraj: Domžale

ok hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 30, 2012 8:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Danes je bila na smučišču kar prilična gneča, sneg boljše kakovosti kot pred dvema dnevoma, vendar kar precej ledenih plošč. Sploh zaprta proga v dolino je bila še bolj ledena, kot zadnjič. Parkirišče spodaj je bilo polno do konca. Vendar je lep sončen dan in spoznanje, da je bil danes naš zadnji dan turneje in srečanje s prijatelji iz Spittala, naredilo lep smučarski dan. Iz obrazov delavcev na smučišču pa se je kazalo veselje ob tolikšnem obisku te dni. Upam da bodo speljali dobro sezono, da dokončajo smučišče. Za letošnjo sezono pa nujno potrebujejo lepo porcijo snega. Je pa bilo danes že kar nekaj tujih turistov, nekaj Slovencev, Hrvatov, celo Rusi...

Pisten bully uporaben tudi za DJ-ja, že ob prihodu zjutraj nas je pričakala muzika na zgornji postaji gondole.

Nekaj railov in skokov za ljubitelje fun parkov.

Zgornja postaja Barnbiss

Skyliner zgornje področje odlično za vožnjo po 'ceucu', tudi ob vlečnici Eggeralm



Moštna koča, sprejemljive cene = 2x veliko pivo, velik malinovec (Schi wasser), Hotdog (Hütte semmel) in golaž 13 EUR, pa še precej okusno.

Vzel sem si čas še za ogled novih vlečnic ob zgornji postaji gondole. Precej dobra zadeva za družine z manjšmi otroci. Imajo vse - dve vlečnici, dva tekoča trakova, indijanski šotori, ležalniki, jurček..., dobra sončna lega, sonce tudi pozno popoldne. Na sliki, bližnja vlečnica gondoli

...in še druga


Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
spicek
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 11, 2013 10:57 am    Naslov sporočila: Pot do smučišča Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Nov 2010 15:29
Prispevkov: 142
Kraj: Krim

Pozdravljeni,

jutri gremo malo pogledat na smučišče Goldeck, pa me zanima glede poti.
Zadnjič ko smo se peljali v Katschberg, sem na avtocesti videl table za Goldeckbahn, ali se držim samo teh smerkazov in pridem direktno na parkirišče pri gondoli ali moram biti na kakšno tablo še posebej pozoren?

Hvala
Matija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 11, 2013 4:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Z AC zaviješ na izvozu Spittal Ost in se pelješ naravnost v mesto, kjer boš v krožišču videl table, ki jim slediš. Ob povratku pa na izvozu s parkirišča ne upoštevaj table za Villach, ampak zavij proti mestu in po isti poti nazaj. Tista tabla te namreč pelje precej okoli do Lendorfa in potem na AC.

http://www.sportberg-goldeck.at/anreise/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
spicek
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 15, 2013 9:24 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Nov 2010 15:29
Prispevkov: 142
Kraj: Krim

Tomi hvala za informacije, so bile koristne , voznik avtobusa je hotel iti že dva izvoza prej ven ker mu je garmin kazal da mora dol, na koncu pa je ugotovil da je imel notri napisano GoldecPanoramastrasse. Še dobro da sm imel tvoje informacije.
Drugače pa je Goldeck luštno manjše smučišče, ki ga priporočam za obisk predvsem med tednom, ko ni toliko ljudi. Mi smo imeli srečo in smo bili skoraj sami na smučišču, kljub soboti. Poznalo se je pomanjkanje snega, bilo je kar nekaj kamenja na progah. Proge so zdržale do konca, na določenih deli so bile ledene. Na koncu sem se spustil po črni progi (kljub temu da je bila zaprta) in roko na srce po tako ledeni progi še nisem vozil. Še dobro da imajo tako dobro označeno (z mrežo in tablo) da je proga zaprta, ker kar nekaj ljudi iz moje skupine je hotelo po tej črni progi pa so potem ko so prišli do mrež raje obrnili in šli z gondolo navzdol. Spodaj na parkplatzu pa sem pogrešal kakšnega jurčka, da ko prideš po tiste ledu cel dol bi z veseljem kakšnega spil, tako pa sem šel na avtobus z suhim grlom .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 23, 2013 8:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Danes perfekten dan na Goldecku. Proge so ble odlično pripravljene, ravno prav trde. Take so ostale cel dan, o kakšnih ledenih ploščah ali kupih pa ni blo ne duha ne sluha. Ljudi malo, niti na en sedež mi ni blo treba čakat. Tud izven pist se je dal lepo nasmučat po celcu oziroma po nekih desetih centimetrih pršiča na mehki podlagi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 23, 2013 8:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Kako je s progo v dolino? Na spletni strani so prejšnji teden ponosno napovedovali da jo bodo odprli v soboto, včeraj in danes pa je spet pisalo da je 'geschlossen' ??
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 23, 2013 8:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


A, sej res, to sem pa pozabu napisat... Proga je uradno zaprta, z gondole je njen spodnji del zgledal precej zdrsan, sem pa videl ene par ljudi, k so se vseen spustili po njej.

Drugače nisem dobil vtisa, da bi bilo v dolini premalo snega - sicer ga ni tolk, kot ga je blo še včeraj pri nas, ampak so razne take proge v dolino obratovale že v precej slabših razmerah. Pa še v senci je, res nevem, kaj balinajo...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 23, 2013 10:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Mimogrede, a ve kdo, zakaj ne obratuje več dvosedežnica na drugo stran hriba? Če prav vidim, so jo celo izbrisal z zemljevida smučišča.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 26, 2013 10:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Bergfex danes pravi, da je proga v dolino odprta.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 03, 2013 9:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Vremenska napoved za danes je bila zaradi vetra kar problematična, a ZAMG in naš Aladin sta še najmanj vetra, pa tudi najhitrejšo razjasnitev, napovedovala prav za Goldeck in Mokrine. Tako sva se zvečer preselila v Spittal in se prebudila v sončno jutro. Zvečer me je že skrbelo, če dež, ki je padal podnevi, ni ''odplaknil'' proge v dolino, saj o kakšnem ratraku ni bilo ne duha ne sluha. No, okrog dveh ponoči me je le zbudilo piskanje in sem lahko pomirjen zaspal nazaj .



Sliko sem naredil malo po poldeveti uri, ker sem za (tudi) dostopno žičnico pričakoval, da jo bodo pognali pred uradno deveto uro. In so jo, celi dve minuti do devetih , takrat se je že nabralo precej ljudi. Potem sem se uštel še enkrat, ker sem nameraval najprej narediti eno vožnjo v dolino in nato ''pobrati'' svojo drago . Toda proga je bila zaprta, šele kasneje sem spodaj opazil napis, da jo odpirajo ob 10h. Zato sem odsmučal, no ja, tale del bolj spada k smučarskemu teku , do sedežnice. Proga je bila precej mehka, ker je včeraj zapadlo četrt metra novega snega. A smučišče je bilo še v senci, zato sem malo predčasno odsmučal v dolino. Proga je bila perfektna, le spodaj, kjer je včeraj v glavnem deževalo, je bila precej trda.
Malo po deseti uri sva bila spet gor in spodnji del proge ob sedežnici Barnabis je bil že povsem uničen:





Zgoraj je izgledalo boljše in na progah z vrha je bilo še videti sledi teptalnika, pa tudi sledi uživačev na celcu. Veter, kljub nizki temperaturi, sploh ni bil problematičen, na sedežnicah je bilo prav toplo, pri smučanju pa je pihal nasproti in ''prijetno'' hladil:











Opoldne pa spet v dolino:











Proga je bila še vedno odlična, so se pa že pokazali kakšni kamenčki. Le spodaj je postajalo vedno bolj ledeno.
Parkirišče se je že dodobra napolnilo:





Kljub temu na napravah praktično ni bilo čakanja:



Popoldne so se razmere na Barnabisu presenetljivo popravile, sneg se je nekako zvozil:





Vlečnica Eger... je obratovala, a je bila bolj malo zasedena. Park pa je zdaj ob Barnabisu:


Še z druge strani, v ozadju pa grozeči oblaki, ki pa so ostali na Turah:



Ob treh sem zaključil z vožnjo v dolino na še vedno dobri progi. Škoda je le za kamenčke, če bi jih enkrat pobrali, bi bil potem mir, ker je podlaga trda in novih ne bi bilo več. Na spodnjem delu snega ni na pretek, istega rjavega fleka pa se spominjam še izpred novega leta . Spodnjih par strmin pa je bilo popolnoma ledenih, nevešči smučarji in bordarji so se dričali dol z opremo in tudi brez . Lahko bi, kljub stalnemu opozorilu, da gre za strmo progo primerno samo za dobre smučarje, napisali dodatno opozorilo zaradi ledu. In to preden se zgodi nesreča. Videl sem namreč tudi modela, ki je med nogami vlekel dol nekaj let starega otroka, ki ni znal smučati niti na položnem delu. Na splošno pa je sicer stanje na progi v dolino precej boljše, kot sem se bal pred odptrjem nove gondole. Velika večina manj veščih smučarjev je pametnih in gre dol z gondolo, tako da proga ni skoraj nič bolj prometna, kot včasih. Vsaj zaenkrat, malo me skrbi edino, kako bo, ko navalijo Holandci...



Lp, Tomi
_________________
Sezona 2012/13: 56 x = 22 x Moelltal, 7 x Osojščica, 7 x Turrach, 6 x Mokrine, 5 x BKK, 3 x Sillian, 3 x Goldeck, 2 x Tromeja, 1 x Lienz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 03, 2013 11:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Veseli me, da sta našla smučišče brez (pre)močnega vetra in s sončkom. Končno eno poročilo z Goldecka s kolikor toliko dobrimi snežnimi razmerami in odprto progo v dolino! Glede ledu na zadnjem delu proge v dolino pa si prav lahko predstavljam, da je bilo hudo, še na Mokrinah na bistveno širši in bolj položni progi v dolino so se dogajale manjše družinske drame !
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja Stran 2 od 7

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Novi Goldeck
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB