Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Dolomiti - manj znana smučišča

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 Dolomiti - manj znana smučišča « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
miroko
PrispevekObjavljeno: Tor Avg 26, 2008 2:13 pm    Naslov sporočila: Dolomiti - manj znana smučišča Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:32
Prispevkov: 76


Prosim, če mi lahko kdo svetuje kam na smučanje v okolico Brunica , tako da bo smučišče primerno za družinsko smučanje.Poznam smučišča ,ki so v Sella rondi.Iščem nekaj podobnega kot je Alpe di Siusi ali Sorega (Altabadia),torej veliko modrih in rdečih širokih prog.Našel bi rad kakšno manj "mondeno" destinacijo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Marvin
PrispevekObjavljeno: Tor Avg 26, 2008 2:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Okt 2006 12:28
Prispevkov: 358


Kronplatz?
_________________
...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miroko
PrispevekObjavljeno: Tor Avg 26, 2008 4:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:32
Prispevkov: 76


Marvin je napisal/a:
Kronplatz?
Ja mogoče, ampak rad bi še mnenje o kakšnih manj znanih smučišč
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sre Avg 27, 2008 6:57 am    Naslov sporočila: Re: Dolomiti - manj znana smučišča Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

miroko je napisal/a:
Prosim, če mi lahko kdo svetuje kam na smučanje v okolico Brunica , tako da bo smučišče primerno za družinsko smučanje.Poznam smučišča ,ki so v Sella rondi.Iščem nekaj podobnega kot je Alpe di Siusi ali Sorega (Altabadia),torej veliko modrih in rdečih širokih prog.Našel bi rad kakšno manj "mondeno" destinacijo.


Pod Sorega si mislil gondolo Piz Sorega, ki se nahaja v San Cassianu (Alta Badia), ker še nisem slišala za smučišče Sorega v Alta Badia, al kako ???
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Marvin
PrispevekObjavljeno: Sre Avg 27, 2008 7:44 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Okt 2006 12:28
Prispevkov: 358


San Candido/Innichen (46°43'53.28"N, 12°19'51.63"E), ali
Sillian (Avstrija - na meji z Italijo) (46°45'5.49"N, 12°25'33.59"E) http://www.bergfex.com/sillian/ .

To je nekje cca 30 km od Brunica (zračna linija). Če se voziš iz smeri Lienza proti Italiji sta oba smučišča ob poti.
_________________
...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Avg 27, 2008 5:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2836
Kraj: Ljubljana

Malo niže imaš lepo reportaži iz Speikbodna in Klausberga.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alessio
PrispevekObjavljeno: Pet Avg 29, 2008 2:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Jan 2008 22:28
Prispevkov: 39
Kraj: Obala

http://www.folgariaski.com/en/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 24, 2009 9:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


Manj znana smučišča? Sploh ne. Smučišča v Dolomitih pozna vsak, ki mu jih omenim. Mimogrede, če kdo že planira smučanje za naslednjo sezono, predlagam smučišče Helm Rotwand. Smučišče je res vedno zrihtano v nulo, snega je blo letos tri metre, zdaj ga je še 2,1m. Bom dodal slikem drugič drugače pa res priporočam!

P.S.: To smučišče je med San Candido-m (Innichen) in Silien-om (Avstrija).

Informacije in spletna kamera: http://www.helmrotwand.bz/en/index.asp?MAID=252&LG=3&APP=8&NKey=newsWindow ali pa www.helm.bz


Nazadnje urejal/a technoalpin56 Ned Dec 27, 2009 12:38 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 25, 2009 12:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2836
Kraj: Ljubljana

Sem že debelo gledal, kje je to čudo, potem pa ugotovil, da je to smučišče, kjer sem bil že pred ene 25 leti, meni je ostalo v spominu po imenu Sesto-Moso.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 25, 2009 9:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


Ja, Sexten je mesto na drugi strani gore, nasprotno od Vierschacha. Lepo je it tut na smučišče Croda Rosa, do koder te pripelje avtobus (brezplačno) od spodnje postaje nihalke. Proge tudi lepe, problem je samo, da je velikokrat senca na Crodi Rosi (februarja in marca ni).

Nazadnje urejal/a technoalpin56 Ned Dec 27, 2009 12:40 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 26, 2009 8:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3451
Kraj: Maribor

Ob omembi smučišča Helm - Rotwand sem se spomnil, da sploh še nisem objavil svojih slik s tega smučišča , ki sva ga obiskala konec januarja, ko sva dopustovala v Lienzu. Že lani sem nameraval za en dan tja, pa mi nekako ni zneslo, letos nama je uspelo. Od Lienza je dobre pol ure vožnje, od Silliana 5 minut. Karta stane 30,50 Evra, kar je glede na ponudbo sprejemljivo. Za primerjavo: na smučiščih Vzhodne Tirolske je dnevna karta po 36 Evrov, tudi na tako majhnem kot je Hochstein v Lienzu!

Plan prog:


Dan sva začela na šestsedežni kabinski žičnici Viersach - Helm (št. 13), v zgornjem delu je paralelno še starejša dvosedežnica in povsem na vrhu kratka fiksna štirisedežnica:




Ob kabinki sta dve progi v dolino, rdeča je speljana nekoliko naokoli, ampak res vrhunska pa je nova črna direktno pod gondolo, strma, po dolomitsko perfektno zasnežena in urejena, pa tudi gneče ni bilo - večini predvsem italijanskih gostov je verjetno prestrma:


Na drugo stran, proti Sextnu, je speljana še ena proga v dolino, zgoraj položna:


Le proti koncu bolj strma, po sončnih južnih travnikih:


Nazaj na smučišče pelja razmeroma nova nihalka:


Na drugo stran doline vozi brezplačni skibus do spodnje postaje kabinske žičnice Bad Moos - Rotwandwiesen. Če sem za Helm napisal, da ni bil poln, je bilo na tej strani prav zastrašujoče prazno:




Tudi ta žičnica je šestsedežna kabinka im ima dve progi v dolino, rdeča je precej zvijugana, črna pa ... ja, v črno sem se kar zaljubil: prazna, speglana 'v nulo', strma pa vsaj tako kot Podkoren v KG:


Spodnja postaja, na drugi strani Helm:


Najnovejša naprava na smučišču je osemsedežna kabinka Signaue:


Trenutno je osemsedežna gondola povsem predimenzionirana, ampak neuradno je slišati, da bo od njene spodnje postaje - po pobočjih, ki jih vidimo na sliki - čez nekaj let potekala povezava, najprej do smučišča Helm, pozneje pa tudi čez mejo proti avstrijskemu Sillianu:


Zgoraj sta še dve krajši vlečnici - in dosti snega:


Povratek z nihalko na Helm:


Trisedežnica Helm:


Zanimiva proga - tudi v Dolomitih niso vse proge zbuldožirane avtoceste. Pozoren opazovalec bo v daljavi opazil proge s Kronplatza proti Olangu:


Vlečnica Hahnspiel in pogled proti Rotwandu:


Proga v dolino ob štirih - še vedno v odličnem stanju:




Naprave celo januarja obratujejo do pol petih, kar sem seveda moral izkoristiti:


Ena zimska za konec:


Nad smučiščem sva bila oba navdušena in ni nama bilo žal, da sva za en dan zapustila Avstrijo kjer nama velja sezonska karta in se odpravila tja, kjer sva morala vozovnico plačati. Nobene gneče, preparacija prog boljša kot na avstrijski strani (tega nikoli ne bom razumel, kako za vraga znajo v Dolomitih proge 'speglat' še za odtenek bolje kot Avstrijci), odpiralni čas bolj po mojem okusu. Tudi hrana v restavraciji na vrhu nihalke je cenejša kot na avstrijskih kočah, kava neprimerno boljša, vino pa pol cenejše (1/4 l rdečega za 1,50 Evra ). Ne smem pa zamolčati plastične hrenovke brez okusa. Od te izkušnje dalje v Italiji jem le še testenine .
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 26, 2009 9:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


OK če si ti dal slike jih bom pa še jas . To so slike iz januarja 2009.






















P.S::Slike so slikane z mobitelom Nokia 6500 Slide (3.2 MP)


Nazadnje urejal/a technoalpin56 Ned Dec 27, 2009 12:41 pm; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mcsebi
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 27, 2009 8:44 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Feb 2008 21:46
Prispevkov: 73


Slikce prva liga!!!

Zanima me, če se splača iz SLO za 1 dan odpravit v Alta Pusterio na smučarijo ali je pot "predolga"?!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 27, 2009 11:33 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2836
Kraj: Ljubljana

Bi rekel, da je ene 3 urce pa pol (sem ravno s tem namenom pogledal na uro, ko sem se peljal mimo na Kronplatz). Če se ti splača presodi sam, meni je to za 1 dan predaleč, za kakšen vikend pa že. Sicer pa technoalpin, daj prosim v prihodnje malo zmanjšaj tele posterje, saj še na moj 22" zaslon ne grejo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 27, 2009 12:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2836
Kraj: Ljubljana

miki je napisal/a:

Trenutno je osemsedežna gondola povsem predimenzionirana, ampak neuradno je slišati, da bo od njene spodnje postaje - po pobočjih, ki jih vidimo na sliki - čez nekaj let potekala povezava, najprej do smučišča Helm, pozneje pa tudi čez mejo proti avstrijskemu Sillianu:




Miki, ali si ti lahko predstavljaš, kako bi izgledala povezava s Silianom. Silian je na drugi strani ceste, vmes je kar nekaj ravnine in če se prav spomnim eno precej sončno pobočje. Jaz si ne predstavljam, kako bi to izgledalo, čeprav terena v živo ne poznam (razen tistega, kar sem videl v Silianu nedavno in Sestu pred mnogo leti). Meni se zdi to bolj kot ena fantazija.

Pa še eno vprašanje. Na zemljevidu na Bergfexu je narisana povezava z žičnicama na Kreuzbergpasuu (kot ski safari), pa tudi povratek nazaj nekako ob cesti (kjer sicer vozi tudi ski-bus). Ti je kaj znanega o tej povezavi in smučiščih na Kreuzbergu?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja Stran 1 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Dolomiti - manj znana smučišča
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB