Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Alpe di Siusi - Seiser Alm

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 Alpe di Siusi - Seiser Alm « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
cimbalca
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 27, 2011 1:59 am    Naslov sporočila: Alpe di Siusi - Seiser Alm Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Feb 2010 1:40
Prispevkov: 71


V sredini januarja mislimo z družino it smučat v Seiser Alm (Val Gardena). Zanima me ali je že kdo počitnikoval na omenjenem smučišču. Če lahko dobim kakšno mnenje. Kje se je najbolje nastanit? V Siusiju, Ortiseiju ali Castelrotu.
_________________
2013/14 Krvavec 1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miroko
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 27, 2011 9:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:32
Prispevkov: 76


Nam je to najboljše družinsko smučišče. Vedno smo bili nastanjeni v Ortiseju. Z gondolo prideš iz Ortiseja v nekaj minutah na smučišče. Prednost smučišča je v tem , da je odmaknjeno od Sela Ronde in nikoli ni gneče, proge so vedno "speglane".
Če denar ni problem predlagam odlično nastanitev na samem smučišču:
http://www.hotelicaro.com/en/hotel-icaro/ambiance/13-0.html
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 29, 2011 12:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Po moje je bolje v Seisu ali Kastelrutu ali na kakšnih okoliških kmetijah. Prenočišča so tam cenejša, od tam imaš lepo moderno kabinko z velikim parkiriščem. Če misliš iti pa večkrat v Gardeno ali pa na Sella Rondo je pa bolje v Ortiseju, ker se izogneš vožnji čez en manjši prelazek. Še najlepši je pa en mali hotelček na samem smučišču. Samo najbrž je tam drago kot pes, saj so že WC-ji taki, da samo gledaš.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cimbalca
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 30, 2011 11:48 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Feb 2010 1:40
Prispevkov: 71


Vprašannje za vse ki poznajo dostopne gondole in proge v Alpe di Siusi. Ne morem prepričati žene da bi se nastanili v Oriseiu, ker je na italijanskem forumu prebrala, da ko prispeš na vrh z gondolco (iz Ortiseia)se spustiš po modri progi in pred priklopom na rdečo baje obstaja 50m (višinskih?) težke - črne proge, ki je baje zelo strm, leden in za začetnika prezahteven. Zato vprašam vse ki ste bili na Seiser Almu, kako dolg je tale odsek, a je res tako zahteven, leden in nenazadnje me zanima zakaj ga Italijani kličejo "muro" - zid.
Približno koliko časa se rabi po napravah do Florijana iz Compatscha? Kolikor vem iz Saltrie na Monte Pano vozi smučarski avtobus. A je ta brezplačen ali kaj stane in koliko?
Pa še eno vprašanje za povrh. Koliko je parkirnina na parkirišču v St. Ulrichu ali v St. Chaterini.
_________________
2013/14 Krvavec 1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
moped
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 30, 2011 12:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 16:09
Prispevkov: 57


Sem bil 3 leta nazaj tam. Prišli smo iz Secede in pešačili prek Ortiseia do jajčk na Alpe di Siusi. Kakor imam v spominu je spust od jajčk proti planoti povsem nezahteven...mislim, da je malo gozdne poti, poševnega prečenja potem pa široka položna proga proti planoti.
Avtobus Monte Pana se je takrat plačeval, cena pa mislim da je bila okrog 3? po glavi, lahko tudi 5?...ne spomnim se prav dobro. Kar se ap tiče parkirišč in cen, pa ne vem ker smo vedno izhajili iz Lupo Bianca nad Canazeiom (free parking).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iga10
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 30, 2011 12:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Avg 2008 10:10
Prispevkov: 117


Tudi meni se zdi, da bo ta ''muro'' kje drugje. Potegni si ski mapo http://www.dolomitisuperski.com/en-US/3d_skimapen.html in poglej. Meni se zdi zelo koristna zadeva. Deluje podobno kot google Earth in zelo nazorno vidiš, kako potekajo proge. Na delu, po katerem sprašuje pa poteka zgolj modra proga...

Za Ortisej pa reči ženi, da je pravljično lep (kar je tudi resnica) in ji obljubi večerni sprehod po njem, pa ne bo problema

Mislim, da z Ortisejem ne boš falil, sploh če ti ni problem ob koncu dneva na gondolo navzdol. Predvsem pa je prednost, da imaš dostop do preostalih smučišč na Sella Rondi. V kolikor greš prvič, vsekakor idi na drugo stran Ortiseja na Secedo, ker je resnično vrhunska proga.

Obilo užitkov!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 30, 2011 3:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

No, jaz se spomnim, da so se začetniki malo pobijali na tisti progi. Ampak to so res čisti začetniki, ki niti pluga ne obvladajo. Takih je tam kar precej. Jaz imam tisti del v spominu bolj kucljast kot leden.

Za parkirišča, ko sem bil jaz nazadnje tam je bilo vse mogoče od zastonj parkirišč pa do pasje dragih.

Če se prav spomnim je Compatsch hotelček skoraj na drugi strani kot žičnica Florijan. To pomeni kar nekaj vozakanja. Planota je zanimiva in jaz nikoli nisem bil čisto prepričan, če sem šel po najkrajpi poti. Mogoče rabiš blizu 2 ur.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
svit
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 30, 2011 6:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Okt 2011 21:44
Prispevkov: 19


Pravkar sem se vrnil iz 4-dnevnega obiska Dolomitov, kjer je bil na sporedu (en dan) tudi Alpe di Siusi. Kot kraj prebivanja sem se odločil za Kastelruth, to pa zato, ker je bila cena najema v tem terminu v drugih (bolj znanih krajih) astronomska. Sicer je ta kraj malo odmaknjen od Selle Ronde (približno 10-20 minut vožnje z avtom) ima pa to prednost, da ima v tem času največ sonca.

Smučišče na sami planoti je idealno za začetnike in "intermediate" smučarje, ter družine z otroki. Glede same proge, ki vodi od pristanka gondole iz Ortiseja do vznožja pa naslednje: sam začetek proge ni problematičen, problematičen je drugi del proge, ki je malo bolj strm. Leden v tem času (konec decembra) naj ne bi bil, saj leži na prisojni strani.

Drugače pa je samo smučišče superca in meni so bile najbolj všeč naslednje proge:
- Florian 1
- Punta d'Oro Floralpina

Za se učiti je super.

Še snow-report: Zelo se je videlo, da je pomanjkanje snega (zdaj verjetno ne več), vendar tega na nekaterih progah (rdečih) ni bilo čutiti. Se je pa to čutilo na najbolj frekventnih progah. Snega je bilo na progah med 15-30 cm.

Edit: ne štekam pa ravno dobro kategorizacije teh prog. Nekatere so bile okarakterizirane kot rdeče, pa so v bistvu modre, nekatere modre pa so bile bolj zahtevne od rdečih... Čudni so ti Italijani...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cimbalca
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 02, 2012 3:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Feb 2010 1:40
Prispevkov: 71


Tudi italijani pravijo, da so v bistvu rdeče proge modre. Sumljivo mi je postalo, ko sem videl kako polarizirana so mnenja. Eni ga zelo hvalijo eni pa ga čisto pokopljejo. Ko gledam pa kakšen filmček pa je videt da je smučišče čisto lepo za karvat. Sicer malo prepoložno za mene, sigurno pa ravno prav za mojo ženo. Vse pa vseeno ne more biti tako slabo, če so tliko vložilo v žičniško infrastrukturo. Baje da so naprave na smučišču med najsodobnejšimi.
Hvala vsem za info.
_________________
2013/14 Krvavec 1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 03, 2012 10:45 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Naprave v resnici niso ravno najsodobnejše. Pred kratkim je še vozila ena enosedka tipa stari Vitranc in nekaj drugih starih sedežnic in vlečnic. V zadnjih letih so sicer nekaj posodobili ampak ne še vsega. Ocene so različne, ker imajo ljudje različne zahteve. Tisti, ki iščejo dolge in stme proge bodo seveda razočarani, saj takih prog tam ni. Tisti, ki med smučanjem uživajo v čudoviti naravi, mirnem vzdušju in dobri gostinski ponudbi pa tam pridejo na svoj račun.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
svit
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 03, 2012 10:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Okt 2011 21:44
Prispevkov: 19


Kar se tiče naprav je razen ene (pa še ta je bolj povezovalna kot kaj drugega), vse na dokaj visokem nivoju, sploh v primerjavi s Slovenijo. Sicer je res, da je velika večina brez naslonjal za smuči, ampak sedežnice pa so udobne z usnjenimi (?) zici.

V prihodnjih dnevih bom dal report v temo Val Gardena, Kronplatz...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kunta
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 26, 2012 12:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 13:45
Prispevkov: 34


Tudi mi se odpravljamo z družino v SeiserAlm (konec marca) in pravkar iščem lokacijo. Ker se dopravljamo s 5-mesečnim dojenčkom sem mislil da bi izhodišče v Ortiseu bila optimalna varianta: kaki sprehod po vasici in relativna bližina gondole...
Apartmajev v Ortiseu je malo morje, v bistvu če ni ravno čisto zraven proge mi je vseeno, če se peljem z avtom 1/2 ali 5 minut. Ve kdo slučajno, če je treba parkirišče na postaji gondole za na SeiserAlm plačati (če ja koliko)? Kaj pa Skibus, je uporabna varianta?
Vsak komentar je zelo dobrodošel, sicer pa Dolomiti so res zakon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sandokan
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 26, 2012 2:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Feb 2007 11:32
Prispevkov: 52
Kraj: Posavje

Na postaji gondole v Ortiseiu sem decembra 2010 plačal parkirišče v parkirni garaži, ne vem pa več zneska. Imajo tudi odprto parkirišče, ki pa je precej majhno in zato hitro polno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
user
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 26, 2012 3:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2008 18:53
Prispevkov: 51


če me spomin dobro služi, je bila celodnevna parkirnina 5 eur ..
_________________
15/16: alta badia 4x, gerlitzen 1x, stari vrh 1x
14/15: alta badia 2x, arabba 1x, val di fassa 4x, val gardena 1x, carezza 1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 12, 2017 10:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Drugi dan svoje mini dolomitske turneje sem preživel tule. Pred obiskom sem imel malo pomislekov, ker sem že nekajkrat slišal, da je smučišče preveč družinsko in za resnega smučarja mogoče malo dolgočasno, pa sem potem ugotovil, da mi nadvse paše cel dan v miru karvat po modrih progah in se razgledovat po prelepi okolici.

Hkrati me je pozitivno presenetila velikost smučišča, na katerem bi brez težav preživel še en dodaten dan. Proge so bile večinoma super, z izjemo tistih, obrnjenih proti soncu, ki so bile zjutraj sicer odlične, a so se potem hitro razrile. Je pa večina smučišča itak obrnjena v drugo smer, tako da je bilo še ob štirih tam bolj ali manj zimsko vzdušje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Alpe di Siusi - Seiser Alm
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB