Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Nassfeld/Mokrine 2011/12

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
 Nassfeld/Mokrine 2011/12 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2012 9:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Prvi dan s spremenjenim časom je prinesel zgodnejšo smuko, kar je dobrodošlo glede na temperature. Pričakoval sem topel dan in južni sneg, pa se je obrnilo malce drugače. Od pol desetih so prišli nad smučišče oblaki, ki so pustili dovolj svetlobe in hkrati uspešno varovali, še tisto preostalo snežno podlago. Zjutraj sva vozila nekaj časa na Madritschen, potem pa sva se premaknila v območje gondol Zweikofelbahn, Trogkofelbahn in Mössernbahn. Tam sva ostala do kosila, ker se nama je zdela pravšnja snežna struktura in ni bilo gneče. Nekaj časa Sonnleitn in do treh spet na omenjenih napravah do 15 ure, ko sva šla na Festo di Cuba spodaj na Tröglu (ta je bil lepo zdelan). Na drugo stran danes nisva niti poskušala ob jutranjem pogledu na rjavine na Gartnerkoflu, lahko je bilo čisto ok. Slovencev kar nekaj, v glavnem pa Italijani. Mislim, da bo tole smučišče zdržalo do Velike noči. Sneg se sicer ne more primerjat z tistim, ki sva ga imela zadnje tri vikende na vzhodnem Tirolskem, pa vendar sploh ni bilo slabo.

Slikovno gradivo


















Lep pozdrav


Nazadnje urejal/a Age Ned Mar 25, 2012 9:48 pm; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2012 9:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Festa de Cuba Salsa meets snow - nedelja 25.03.2012
Nekaj slikovnih utrinkov:









Lep pozdrav
p.s.:tomi letos si manjkal
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 26, 2012 5:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Na žalost . Bi blo fajn spet skupaj spit kakšen , pa tudi smučat . A kolena pravijo, da bo treba malo počivat. Upam, da ne predolgo in da ne bom ostal pri enakem podpisu .

Lp, Tomi
_________________
Sezona 2011/12: 87 x = 32 x Mölltal, 14 x Gerlitzen, 12 x Nassfeld, 8 x Tromeja, 5 x Sillian, 5 x Innerkrems, 3 x Aineck, 2 x Bad Kleinkircheim, 1 x Turrach, 1 x Goldeck, 1 x St. Jakob, 1 x Ankogel, 1 x Lienz, 1 x Kranjska gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
StaleY
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 27, 2012 8:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2006 18:08
Prispevkov: 76
Kraj: Ravne

Mam eno karto za celodnevno smuko v Nassfeldu. Ker je smuke zame letos konec, jo prodajam. 25?. Anyone?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 31, 2012 9:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

danes super smuka na Mokrinah.... Zjutraj sicer zelo trdo,. potem okol pol 10 je pa počasi popustilo,...

Gartnerkofelbahn, je pa ob cca 13 bil se v zelo ok stanju.....

Moram reči en boljših dni v letošnji sezoni.....

Gužve pa nikjer nobene,.. še v kočah ne
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 31, 2012 9:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3451
Kraj: Maribor

Danes na Mokrinah: ves dan sonček, razmeroma močan veter ki pa obratovanja ni oviral, folka malo, sneg pa ... kakor kje. Na splošno ga je malo, kjerkoli se najde kaj rjavega in tudi kar nekaj šodra, sploh popoldan ko sneg spusti.

Začela sva na Madritschnu, ki je že ob pol desetih začel spuščati. Tu sva zjutraj celo morala dvakrat čakati po eno minuto , to so pa bile edine vrste dneva:




Gartnerkofel, ob pol enajstih še betonska proga:


Pol ure pozneje idealna:


Južna proga pod sedežnico FIS ni več prevozna, tista na drugo stran pa je še odprta, ampak že kar precej rjava:


Naslednja postaja: Sonnleiten. Od pol enih do pol dveh čista uživancija, lepo ojužen spomladanski sneg in nikjer nikogar:






Za konec pa na Trogkofel, prva strmina je bila sicer precej grbinasta z nekaj grdimi kamni:


Črna proga pa še malo čez dve perfektna:


Proga v dolino je žal že zaprta in ker tudi kabinka Zweikofel ne dela več, je ni možno presmučat niti 'na črno'. Se pa da, seveda spet neuradno, izstopit na Gmanbergu (tabla to sicer prepoveduje, ampak žičkoti nič ne težijo), prva strmina je prav lepa:


Na višini obeh prehranjevalnic je s snegom bolj na tesno, treba je znat po eni smučki in dvakrat nekaj metrov stopiti tudi peš (zjutraj se je tam še dalo smučat, neverjetno kaj pri teh temperaturah pobere v 7 urah). Za smučke je to bilo mnogo manj nevarno kot recimo Trogkofel, tu spodaj je samo trava in malo blata:




Zadnjih 150 višincev pa spet brez težav, prismučal sem čisto do postaje (potem pa se je prilegel en na terasi, pri 21 stopinjah, v kratkih rokavih, to je to kar tako ljubim na pomladanski smuki):


Glede na napovedno ohladitev bodo zagotovo še zdržali en teden, morda s kakšno progo manj (recimo FIS na Garterkoflu se mi zdi že 'tik pred zdajci'), ampak po eno progo na vsaki od glavnih naprav bodo še lahko vzdrževali do Velike Noči. Še se splača prit, ne priporočam pa tistim ki se zelo bojijo za smučke, na kamen pa res lahko naletiš skoraj kjerkoli ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
StaleY
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 01, 2012 2:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2006 18:08
Prispevkov: 76
Kraj: Ravne

StaleY je napisal/a:
Mam eno karto za celodnevno smuko v Nassfeldu. Ker je smuke zame letos konec, jo prodajam. 25?. Anyone?


Ni nihče zainteresiran?

Dam jo tudi za 20 ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 09, 2012 6:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

Danes mrzel dan na Mokrinah.... ko sva prišla je bilo -6. Proge....hm,.. ne vem kaj naj recem. Meni katastrofa Beton in veliko kucljev

Dela pa tudi bolj malo naprav. La perla in La prima sta ustavljeni. Gartnerkofel je bil trd in na deloma leden.. Troegl kamnit

Uglavnem midva sva z Mokrinami zaključila za to sezono.....
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
H2o
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 09, 2012 8:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2006 22:18
Prispevkov: 398


Danes tudi jaz gor..

gas je napisal/a:
Proge....hm,.. ne vem kaj naj recem. Meni katastrofa Beton in veliko kucljev


Se strinjam! Upam, da ni tako pozimi, ker potem pa res ne vem, kaj vidite na tako opevanih smuciscih. Na Krvavcu so carji napram temlem razmeram danes. Saj potem, ko je malo popustilo, je bilo bolje.
Drugače mi je pa všeč, ker več vsega. Vreme super, sočno, temp. taprave. Meni se ni zdelo mrzlo. S kamenjem pa tudi nisem imel posebno slabih izkušenj.

ps. Na Skipassu na Hrušici so me nategnili in prodali karto za 36?.. pridem gor pa vidim 27?/dnevna. A je to navada, ali nepoučenost prodajalke?
_________________
22/23: 2x
21/22: 49x
20/21: 11x
19/20: 36x (čista jeeeba)
18/19: 59x
17/18: 50x
16/17: 49x
15/16: 56x
14/15: 51x
13/14: 28x (žled)
12/13: 55x
11/12: 56x
10/11: 50x
09/10: 82x
08/09: 45x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
janim
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 09, 2012 10:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2009 8:59
Prispevkov: 52


Tudi jaz bil gor, pa razmere sploh niso bile tako slabe, treba je upoštevati datum in pa pogoj da je bilo mesec dni poletnih temperatur, sem vstrajal do treh popoldan, naredil 80km, je pa bila proga ob ogrevani 6-sedi v stanju kakršno bi si tudi sredi prave zime lahko samo želeli, vreme je bilo itak kot naročeno, tako da komentarji v stilu katastrofe niso na mestu, pa cena 27 evrov mi tudi ni poznana, jaz sem za karto odštel 38.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 09, 2012 11:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Tudi jaz sem bil danes gor in meni se ni je bila prav dobra spomladanska smuka. Bi bilo bolje če bi imel nabrušene smuče . Bilo je od betona do južnega snega, na spodnjih delih smučišča (Trogl, Madritsche) je kriza s snegom, ob ogrevani 6sedi ob koncu dneva super smuka, Sonnleiten trd cel dan. Ljudi malo in tudi proge prazne. So pa neravnine na progah pomoje posledice "vročinskega vala" ko je tekla voda po progah in verjetno tanke snežne oddeje, saj se tako pozna vsaka neravnina na terenu.
Vstrajal do konca, 12000 višincev





Rudnik, še zadnji pogled na vlečnici?

Luža, za razliko od Krvavške je bil tukaj cilj zvozit zadevo in ne kdo se bolj razbije



Na Mokrinah bodo obratovali do 15.4, danes pa je bil verjetno moj zadnji smučarski dan v tej sezoni
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
H2o
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 10, 2012 8:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2006 22:18
Prispevkov: 398


janim je napisal/a:
cena 27 evrov mi tudi ni poznana, jaz sem za karto odštel 38.


Na spodnji postaji Madritschen-a je bil list, kjer je pisalo, da je dnevna karta 27e/odraslo osebo. Res da takoj zjutraj nisem gledal. Napis sem opazil ob 11h.
_________________
22/23: 2x
21/22: 49x
20/21: 11x
19/20: 36x (čista jeeeba)
18/19: 59x
17/18: 50x
16/17: 49x
15/16: 56x
14/15: 51x
13/14: 28x (žled)
12/13: 55x
11/12: 56x
10/11: 50x
09/10: 82x
08/09: 45x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
janim
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 10, 2012 10:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2009 8:59
Prispevkov: 52


Citiram:

Na spodnji postaji Madritschen-a je bil list, kjer je pisalo, da je dnevna karta 27e/odraslo osebo. Res da takoj zjutraj nisem gledal. Napis sem opazil ob 11h.


Jaz sem kupil karte ob 8:55 na blagajni pri Gartnerkofel 4-sedi, pa sem jo lepo vprašal če imajo kakšno posebno tarifo pa je samo rekla da je sedaj nižja sezona in da je cena 38 evrov. Mi pa ni niti malo vseeno glede nato, da sem kupil 6 kart. Sem pa gledal sedaj na spletni strani kjer pa piše, da je od danes (10.4.) karta 27 evrov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 10, 2012 11:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3451
Kraj: Maribor

Poročila mi danes ni treba pisat, to delo je namesto mene opravil Leopold . Je pa bilo zgleda včeraj na Mokrinah pol foruma. Tudi meni se razmere sploh niso zdele tako zelo slabe kot nekaterim. Res je bilo nekaj mest kjer bi preparacija zjutraj lahko bila boljša (npr. odseki na Troglu), so pa bile proge ki so bile do konca odlične (Mossern, Sonnleiten). Na Gartnerkofel je bilo najbolje zaviti popoldan, zjutraj se je že s Trogla videlo da je na Gartnerkoflu čisti beton. Edino glede kamenja se kar strinjam z gasom, sploh na Troglu so tako pridno rili z ratrakom po progah, da kamen najdeš skoraj kjerkoli. Dobro da imam smučke stare že 3 leta, drugače bi v tej sezoni dobil rano na želodcu - zdi se mi, da toliko kamenja kot 2011/12 že dolgo nisem srečal na odprtih progah, od Melija v oktobru, Heiligenbluta in Katschija konec decembra, Videca tistih 10 dni ko je bil slučajno odprt do Mokrin zdaj za konec sezone ...

Nekaj fotk, pa presodite sami če je res bilo tako hudo:

Proga proti gondoli ob pol enajstih:


Sonnleiten, ob pol enih:


Zadnja fura na gondolo, točno ob štirih:


Celo poročilo pa danes na AF !
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
19.marko
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 02, 2012 3:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Dec 2010 17:43
Prispevkov: 154


Kako kaj kaze z letosnjo otvoritvijo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja Stran 7 od 8

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Nassfeld/Mokrine 2011/12
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB