Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Nassfeld/Mokrine 2011/12

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
 Nassfeld/Mokrine 2011/12 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 29, 2012 11:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Danes na Mokrinah poznospomladanske razmere, niti zjutraj ni bilo kaj preveč pomrznjeno. Za hec sva dan začela s smuko od prve vmesne postaje v dolino, seveda je bilo mehko, ampak zelo malo zvoženo ... ni bilo slabo :




Zgoraj pa ... vzhodne proge že dopoldan neužitno mehke (če to napišem jaz ... ), na Trogkoflu pa prav prijetno:




Tudi na pisani sedežnici je bilo solidno:


Dan bi bil rahlo podpovprečen, če se ne bi ob pol dveh prestavila na kabinko Trogkofel: črna proga direktno pod žičnico je bila enostavno fenomenalna, malo zvožena in ne preveč južna. tako je zgledal najboljši odsek ob dveh popoldan:


Ljudi je bilo na progah kar nekaj, tudi parkirišča so bila lepo napolnjena, na žičnicah pa skoraj ni bilo čakanja - edino na Gartnerkoflu smo dvakrat počakali 3 ali 4 sedeže. Skratka, glede na razmere sva se dobro nasmučala, popoldan pa dalje v Kals na štiridnevno vzhodnotirolsko turnejo - se javim, WiFi v apartmaju odlični deluje .
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gore
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2012 7:01 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sob Jan 2009 7:06
Prispevkov: 91


Jaz sem bil včeraj (sreda) na popoldanski na Mokrinah.
Hja - res nisem pričakoval, da bo tako južno. No, tarnati ne smem, saj vedno kar rad vozim po čofti

Ljudi na smučiščih in napravah ni bilo veliko, čeprav so ob mojem prihodu parkirišča izgledala relativno napolnjena. Na posameznih delih se že najde kak kamen, čeprav moraš imeti smolo, da ga dobiš pod smuči. Sicer sem bil na Mokrinah po (kar) nekaj letih in moram reči, da vedo, kako se zadevam streže.

Skratka - ni slabo, vendar zagotovo ni za tiste, ki nimajo radi južnega snega. Vsaj ob teh razmerah. Ko sem se vračal, je bilo okrog petih zvečer v Kranjski Gori 17 stopinj ... saj ne moreš verjet (pa še februar je bil )
_________________
http://kacnje.blogspot.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2012 8:18 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Ja, povsem se strinjam s teboj, gore: kdor ne ljubi mehkega snega, naj naslednje 3 dni raje ostane doma in sanja o betonu ... ali pa eventuelno zavije na melija (pa še tam zna spuščati, meja nič stopinj bo te dni nad 3000m). Tsto s parkirišči je bilo res zanimivo - glede na število avtomobilov bi proge in žičnice na Mokrinah včeraj morale biti bistveno bolj polne. Ampak marsikdo je očitno že ob enajstih zaključil smučarski dan na kateri od teras , te so bile neverjetno polne. Meni je prav ... Na splošno se mi zdi tudi, da je folk zelo navalil na obe štirisedežnici na obeh straneh prelaza (Trogl in Garterkofel), na drugi strani hriba (Mossern in Rudnik) jih je že bilo manj, na gondolah Trogkofel in Zweikofel pa še manj. Na Trogkoflu sva skoraj na vseh furah sedela sama v kabini za 15, ko je bilo najbolj polno pa nas je bilo v gondoli 5 - to marsikaj pove.

Pa še nekaj sem opazil glede snega: dobro je bilo zelo zgodaj, okoli 11. ko se je mehek sneg narinil v kupe, med njimi pa so se pokazale plošče zelo trdega snega, je bilo slabše, uro pozneje ko so spustile še te plošče pa je bilo spet bistveno bolje. Tako da tista stara resnica, kolikor bolj zgodaj toliko bolje, ne drži brezpogojno.

Da ne bom preveč suhoparen, še par včerajšnjih fotk - za začetek ena klasična:


Najbolj zdelana odseka proge: zadnji del z Garterkofla (kjer pridejo skupaj vse 3 proge) in na drugi strani zadnja strmina proti Troglu; stanje malo čez dvanajsto:


Na Mossernu je že videti veliko bolje, čeprav je slikano ob enih:


Tu zgoraj je celo nekaj naravnega snega, za silo dovolj za tole kucljasto varianto:


Zmagovalka dneva :


Zdaj pa še en OT komentar: ali je možno, da folk leta 2012 še ni slišal za dezodorante? Očitno je tako, včeraj sva imela na gondolah ne eno, ampak kar dve zelo 'smrdljivi' izkušnji . Razumem da se človek pri takih temperaturah na progi preznoji, ni pa treba da ob tem smrdi ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2012 10:07 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

Uf ja,.. to se nama je ze nekajkrat naredilo na Mokrinah pa tudi zobnih past nekako ne uporabljajo
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
19.marko
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2012 8:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Dec 2010 17:43
Prispevkov: 154


Včerajšnja smuka je bila obupna. Preko noči je zapadlo okoli 10 cm svežega mokrega snega, nato pa je kljub stopinji ali dvema pod 0, tudi podlaga popolnoma popustila, tako da je nastala pešta, po kateri se ni dalo smučat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
helsinki
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2012 9:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Mar 2012 9:50
Prispevkov: 89


na bergfex piše stanje proge;zelo dobro
torej če kdo gre gor za vikend se bo "nasankal"?
_________________
2012/13 : 6x Nassfeld, 1x Rogla, 1x Kope
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
19.marko
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2012 9:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Dec 2010 17:43
Prispevkov: 154


Če bodo temperature dovolj nizke, ne bo problema.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
19.marko
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 08, 2012 6:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Dec 2010 17:43
Prispevkov: 154


A je bil kdo danes ali včeraj gor? A je sneg zdržal, ali je bila čofta?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 08, 2012 10:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Glej, 19.marko, če bi kdo bil gor bi se zagotovo pohvalil. Ampak: če Tomi piše da je bil včeraj na Tromeji beton, je nekako logično pričakovati da na bližnjih Mokrinah ni moglo biti bistveno drugače ?
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
19.marko
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 09, 2012 8:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Dec 2010 17:43
Prispevkov: 154


Ja, drži. Bil danes gor in preživel čudovit dan. Podlaga trda in pomrznjena, najboljša proga pa Trogkofel in nič ni videti, da se približuje konec sezone, saj so ponoči kar obilno umetno zasneževali.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kenny
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 10, 2012 10:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 16:35
Prispevkov: 12


Včeraj in danes sem bil prvič v nassfeldu. Bilo je odlično. Proge so bile do 11 odlične, potem do 1 so bile malo slabše, od 1 naprej pa pač temperaturam primerno kupaste ali zdrgnjene, tako da je bilo nemogoče hitro peljati. Je pa proga 51 (sonnleitn) zdržala v solidnem stanju do konca, tako da smo proti koncu smučali tam. Če bo šel kdo gor smučat, mu odsvetujem smuko po tistih par m širokih progah (večinoma prehajanje med progami), ker so polne kamenja.

EDIT- pozabil sem omeniti, da ni bilo nobene gužve, ne včeraj ne danes, nikjer nisem čakal več kot 2min.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
slowinter
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 10, 2012 10:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 3:56
Prispevkov: 70
Kraj: Kamnik

Zanimivo, kako se razlikujejo naši občutki po smuki na istem smučišču (a različnih progah, seveda!)

Meni se je zdelo danes super, nekatere proge so držale vse do 16h. Gneče ni bilo, smuka je bila res ugodna. Snega je še dovolj in topovi streljajo novega. Kamenja je malo, jaz ga danes nisem našel.
_________________
Na kanto!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
kenny
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 10, 2012 11:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 16:35
Prispevkov: 12


No saj danes je bilo malo bolje, včeraj je bilo precej slabše. So bile pa s včeraj na danes tudi nižje temperature (vsaj ponoči), kar se je videlo na vetrobranskem steklu
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 11, 2012 9:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Danes je bilo res super, najboljša je bila proga ob gondoli Trogkofel, slike so sicer dopoldanske, a tudi popoldne ni bilo dosti slabše:









Zjutraj je bila odlična proga na Troglu, slika je sicer popoldanska:



Sonnleiten je bil malo slabši, najboljši je bil del na sliki, spodaj pa preveč zdrsano in ledeno:



Popoldne sem se hotel spočiti po progi v dolino, pa sem se uštel, sem bil pač prepozen:



Za spremembo pa tokrat na koncu Mosern, Gartnerkofel mi danes nekako ni ''sedel'':



Super dan sem zaključil z mojim rekordom :




Lp, Tomi
_________________
Sezona 2011/12: 82 x = 32 x Mölltal, 14 x Gerlitzen, 10 x Nassfeld, 7 x Tromeja, 5 x Sillian, 3 x Innerkrems, 3 x Aineck, 2 x Bad Kleinkircheim, 1 x Turrach, 1 x Goldeck, 1 x St. Jakob, 1 x Ankogel, 1 x Lienz, 1 x Kranjska gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 12, 2012 1:19 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Ob vračanju domov iz idiličnega Obertilliacha preko Hermagorja, pa sem posnel še nedeljsko razdejanje na spodnji sekciji Milleniuma. Še vedno dosti smučarjev na progi. Tudi na cesti proti Villachu precej avtomobilov. Slikano nekaj po 16 uri. iz ceste



Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja Stran 6 od 8

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Nassfeld/Mokrine 2011/12
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB