Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Nassfeld/Mokrine 2011/12

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
 Nassfeld/Mokrine 2011/12 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 16, 2012 3:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 877


To so pa že skoraj neverjetne zgodbice, o problemih s pijanimi smučarji sem do sedaj slišal samo v poročilih iz Jahorine.

V nedeljo smo morali ob 9h na Mileniumu počakati 2 kabini (torej 30 sekund) aja, pa še udobno se je sedelo, ker se nobeden ni tiščal, kaj šele, da bi kdo moral stati v kabini Očitno je res bilo v nedeljo bistveno manj ljudi, sicer sem pa glede na akcijo v soboto in akcijske cene Osojščice v nedeljo to tudi načrtoval
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sernk
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 16, 2012 6:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2007 21:33
Prispevkov: 127
Kraj: Stanežiče

Je**š smučanje pa alkohol skupi, jst si ne upam spit kaplce alkohola še posebi zarad moje hitrosti smučanja, pa še posebaj zato ker malo opit še počasneje regagiraš na kakega mulca ki ti iz gozda skoči na progo.
_________________
Sezona 14/15 2x Stari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 16, 2012 10:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3454
Kraj: Maribor

Se pridružujem Kotulcu, v nedeljo se nad gnečo res nismo smeli pritoževati: Millenium max. 1 minuto, Trogl nič, Sonnleiten nič, Mossern nič, La Prima, La Perla, FIS nič, Madritschen minuta, edino na Gartnerkoflu smo zgodaj popoldan nekajkrat počakali 2 minuti.

Sicer pa na pogled kičasto lepo vreme, meni sicer premrzlo (na 1500m je bilo cel dan okrog -9), proge solidne, nekoliko bolj trde kot teden dni nazaj, pa kak kamen ali šop trave se tudi še najde. Malo so me razočarali, ker na gartnerkofelski strani, La Primi in La Perli niso skoraj nič zasneževali, topovi stojijo lepo zloženi na robovih prog, čeprav bi kak kupček svežega prišel zelo prav. Na večini prog na desni strani smučišča (desno od ceste, če se pripeljemo na prelaz) so ponoči nastreljali kar precej fine 'moke', nekatere dele smučišča so zasneževali ves dan (npr. progo v dolino).

Fotke danes samo z mobija (v bistvu v tem mrazu nisem imel namena slikati in sem fotoaparat pustil doma, potem pa me je fotogenično vreme premagalo ):






Nekatere glavne proge so bile dopoldan res kar polne, dalo se pa je - in to sredi dneva - najti tudi takšne odseke :




Petnajst do štirih še na sončku ... :


... pol ure pozneje pa med 20 delujočimi topovi v dolino - proga je bila BTW odlična:


OK, priznam da švindlam : da lahko na Gartnerkoflu izkoristiva sonček (skoraj) do konca, se ob štirih zapeljeva s Troglom navzgor, odsmučava na Tressdorferalm, se odpeljeva navzdol en odsek z Milleniumom in na Gmanbergu spet ven. Res je malo nešportno, ampak prihrani popoldan zelo temačno pot preko Rudnika in Zweikofla. Saj vemo: lenoba = gonilo napredka ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
slowinter
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 16, 2012 10:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 3:56
Prispevkov: 70
Kraj: Kamnik

Danes je bil lep in mrzel dan, kar so dodobra izkoristili za zasneževanje. Po vsem smučišču so delovali topovi in žirafe, nočno delo pa se je kazalo v ogromnih kupih novega umetnega snega. V senčnih dopoldanskih urah sem ter tja kak ni bil označen in je bilo kar malce nevarno. Drugače pa super smučarski dan, primerjavo s soboto (enak čas!) pa pokažejo podatki s skiline:

Jan. 14. 2012 7.768 vm 22 lifts 52 km
Jan. 16. 2012 12.427 vm 33 lifts 89 km
_________________
Na kanto!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 18, 2012 9:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Danes sem prvič letos smučal po progah 75 in 77, to sta črni progi ob gondolah Trogkofel in Zweikofel:



Na sliki je prva, ki je bila sveže zasnežena z umetnim pršičem. Ker je bilo smučarjev malo, se ni razrila in zdrsala, čeprav še ni narejena po celi širini. Drugje pa je mehak nedeljski pršič žal večinoma čudežno izginil, oziroma se je skupaj s kupi pretvoril v precej trdo podlago .

Novica za ''parkovce'': danes so urejali velike skakalnice, v spodnji del parka so pripeljali dodatne elemente, razširili pa so ga še na zgornji del vlečnice in tam urejali skakalnice in drsalnice.

Da se še malo pohvalim ,v dobrih petih urah sem naredil 12700 višinskih metrov, vseeno pa se ne morem primerjati z današnjim rekorderjem, ki jih je naredil skoraj 28000 (večino z 39!!! vožnjami na Trogkoflu). Pa se nič ne spomnim, da bi tam videl koga, ki vozi smuk .

Lp, Tomi
_________________
Sezona 2011/12: 55 x = 31 x Mölltal, 11 x Gerlitzen, 6 x Nassfeld, 3 x Aineck, 1 x Turrach, 1 x Goldeck, 1 x St. Jakob, 1 x Tromeja
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 19, 2012 12:34 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

To goljufajo - sem enkrat gledu enga tazga asa; je parkrat rabil od vrha Trogkofla do dol manj kot 2 minuti...
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
slowinter
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 19, 2012 1:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 3:56
Prispevkov: 70
Kraj: Kamnik

A mislita, da žičničarji vsakih 6 minut "pritisnejo" eno karto ob avtomat?
_________________
Na kanto!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
sandokan
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 19, 2012 8:31 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Feb 2007 11:32
Prispevkov: 52
Kraj: Posavje

Kje pa sploh lahko vidiš, kakšen je dnevni rekord?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 19, 2012 10:03 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Glede teh visincev sem preprican, da niso realni. Jaz sem jih prejsni teden naredil med 15 in 17.000/dan pa sem smucal od 8:45 pa tja do 14:30... In glede na stvari na smuciscu bi rekel, da sem krepko hitrejsi kot 99% ostalih. Ko sem sel enkrat gledat kako ti rekorderji "smucajo", bi rekel, da to preprosto ni mozno. Trogkofel in Zweikofel ne zalaufata kaj dosti pred 9:00, nekaj teh rekorderjev pa je imelo prve fure zabelezene ze okoli 8:30 in so trajale tudi cez 17:00. Tako da po pravici povedano resno dvomim, da je kdo presmucal te stvari.
Je pa res, da me prav pretirano to niti ne briga. Jaz smucam zase in ce je nekdo sposoben smucati od 8:30 do 17:00 pri taksnem tempu, naj pac smuca. Ce pa se komu ljubi za zajebancijo vsake 2 minuti pritiskati karto ob avtomat, pa je tudi njegov problem Konec koncev nimam jaz nic vec ali nic manj, ce ima nekdo 20.000 visincev vec kot jaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 19, 2012 10:46 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

pošteno napisano, ampak važno je da se "smuča 9.00-16.00", brez pavze, na puno.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 19, 2012 2:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Obstaja tudi ena opcija za ročno dodajanje voženj. Mogoče je tako še najlažje postaviti rekord.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mdolzan
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 19, 2012 5:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Ned Sep 2008 23:13
Prispevkov: 95


Živ mičkn pozn še od mene glede sobotnih Mokrin.
Nismo samo Slovenčki "nastopali"..
Prvo furo proti Rudniku me je snel en italijanski "lovatore"
Na poln gas(brez zavojev) mimo ene familije z manjšim otrok direktno vame....

mamu mu...meni razbil očala, strgal bundo, desna rama je še vedno v bolečinah. K sreči sem jo še dokaj dobro odnesel.
Po njegovem opravičevanju na primerni razdalji (jaz sem še sapo lovil) jo je gladko pobrisal!

Tak da...fino je blo


_________________
s kante na kanto...:-)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
moebius
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 21, 2012 1:27 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Feb 2011 12:12
Prispevkov: 11


Hmm razmislam kam bi sel v nedeljo, Mokrine ali Visarje? Kaksno je kej stanje prog na Visarju, a so kaj slabse kot na Mokrinah, ce niso bi se odlocu za Visarje ker tam se nisem smucal?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boštl
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2012 9:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Sep 2010 17:41
Prispevkov: 129


Bergflex je pokazal lepo vreme za Mokrine in sem se tako odločil,čeprav ko sem prišel iz tunela je proti zahodu zgledalo slabo.Ko sem prišel na smučišče pa sonček,temperature malo pod nulo in par cm svežega snega na trdo podlago.Gužve ni bilo,zame najslaša proga La perla,ki je bila že zjutraj polna ledenih plošč.Kasneje so se nekatere proge zdrajsale,vendar kake katastrofe ni bilo,se je dalo smučat.Tudi kamenja nisem opazil,tako da je stanje bistveno boljše.Za moj okus je bila najboljša proga v dolino,ki je zdržala cel dan,malo več prometa po njej je pa bilo šele nekje po drugi uri.današnji dan eden boljših,če ne najboljši v tej sezoni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2012 10:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice







Za spremembo malo drugačne slike, narejene včeraj zvečer, dan je bil pač prekratek . Proga je bila precej boljša kot podnevi, čeprav je sneg precej grudast in zrnat, razlog pa je predvsem majhno število smučarjev. Se je bilo pa kar treba paziti nekaterih modelov, ki so nočno smuko dočakali v kočah ob progi in to ne ob soku . Še ena slika, da ne bo vse povsem prazno:



Po slabih dvanajstih urah pa je bilo takole:





Ob 8h, eno uro prej, je še snežilo . Po jutranji pravljici smo se počasi vrnili v, no ja, ne preveč kruto , realnost, kajti snežna podlaga res ni idealna. Med najslabše proge bi dodal črno progo s Trogkofla. V soboto so bile razmere praktično enake, le novega snega je bilo za cm več, ljudi pa malenkost manj. Ampak, hujše gneče kot na teh dveh slikah ni bilo nikoli:





Še ena za zaključek lepega vikenda:




Zdaj pa upam, da se bo vreme počasi popravilo tudi nekoliko severneje, že od Silvestra sem samo na Mokrinah in Osojščici.

Lp, Tomi
_________________
Sezona 2011/12: 58 x = 31 x Mölltal, 11 x Gerlitzen, 9 x Nassfeld, 3 x Aineck, 1 x Turrach, 1 x Goldeck, 1 x St. Jakob, 1 x Tromeja
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja Stran 4 od 8

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Nassfeld/Mokrine 2011/12
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB