Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Kranjska Gora » ESSV in Kranjska gora

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 ESSV in Kranjska gora « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
gapez
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 14, 2011 2:39 pm    Naslov sporočila: ESSV in Kranjska gora Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Dec 2011 16:24
Prispevkov: 9


Tole sem dal že na drugi temi, pa dam še tu, ker se tiče KG.
Za letos je kar je, upam, da se za naslednje leto premislijo:

To, da v Kranjska gora/Pohorje nista vključena v ESSV, je preprosto škandal. Ker so zadevo prekopirali od Avstijcev, je zagotovo premišljena, cilj pa seveda je, da čimveč domačih smučarjev smuča skozi celo sezono (in ne samo par lepih vikendov) na domačih smučiščih in gre po možnosti tudi na počitnice tja.
No, pri KG so bolj pametni, in imajo samo družinsko za 3 ali 4 člane, če bi hotel kupit pa karto samo za starš+otrok, tega ni.
Sem jim tudi pisal v zvezi s tem, njihov mail in moj odgovor dam v naslednji objavi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapez
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 14, 2011 2:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Dec 2011 16:24
Prispevkov: 9


Njihov mail:
Spoštovani,

na smučišču v Kranjski Gori otrok do 6. leta starosti ne potrebuje samostojno smučarske vozovnice, ker uporablja napravo in kontrolnik vozovnic s spremljevalcem, v kolikor se udeležuje tečajev in smuča samostojno potem vozovnico potrebuje,
odločitev v katerih projektih sodelujemo na nivoju Združenja žičničarjev je prepuščena vsakemu centru posebej,
pri nas smo se na podlagi analize trga odločili za prodajo kombinacije družinske smučarske vozovnice z vključeno nočno smuko za smučišče Kranjska Gora

z lepimi pozdravi in dobrodošli,

ODGOVOR
Spoštovani,
Hvala za odgovor, me pa politika vašega centra žalosti in mislim, da je napačna, razen seveda, če želite imeti smučišče čimbolj prazno, da Angležev ne bo strah.
Dokaz so Slovencev polne Višarje in Mokrine ob koncih tedna ter vrste smučarjev, ki v Kranjski gori pred blagajnami ob 12h preprodajajo karte.
Menim, da je ESSV korak v pravi smeri, ki bi lahko smučarsko aktivne Slovence zopet privabil, da bi poleg parih sobot tudi zimske počitnice preživljali pri nas.
Predvsem pa me moti, da pri družinski karti Kranjske gore manjka precejšnje število kombinacij, ki so pri ESSV prekopirane in koroške karte, in verjemite, da so oni precej bolje analizirali trg, kot ga boste vi kadarkoli.
Zato je najbolje to kopirat, sem prepričan.
Računica, da je izplen manjši, če damo družinsko karto prepoceni oz. če lahko smučajo še drugje, je samo teoretičen.
Ker tisti ki kupuje posamične karte, bo gledal tudi na to, da bo smučal in plačal manj, kot če bi kupil sezonsko karto, že zaradi slovenske varčnosti.

Kritika je seveda dobronamerna, veliko raje plačam in smučam pri nas. Lep pozdrav,
Gašper Zalar
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
janez
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 14, 2011 3:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Sep 2007 21:12
Prispevkov: 226
Kraj: brežice

tudi meni se zdi da nekaj komplicirajo brez veze in izgubljajo smučarje . dali bi vseslovensko karto za vsa smučišča , ti pa se odločiš kje boš smučal . saj to se vidi iz uporabe karte kje koliko .po tem principu bi se delili tudi odstotki denarja od karte ,po moje se bojijo da bi mogli biti konkurenčni med seboj ,tekmovati za bolje urejene proge itd ,to pa jim ne diši .zato pohorcev in kr gore ni zraven
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tim
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 14, 2011 3:22 pm    Naslov sporočila: Re: ESSV in Kranjska gora Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pet Jan 2007 22:49
Prispevkov: 799
Kraj: Birmingham, UK

gapez je napisal/a:
Tole sem dal že na drugi temi, pa dam še tu, ker se tiče KG.
Za letos je kar je, upam, da se za naslednje leto premislijo:

To, da v Kranjska gora/Pohorje nista vključena v ESSV, je preprosto škandal. Ker so zadevo prekopirali od Avstijcev, je zagotovo premišljena, cilj pa seveda je, da čimveč domačih smučarjev smuča skozi celo sezono (in ne samo par lepih vikendov) na domačih smučiščih in gre po možnosti tudi na počitnice tja.
No, pri KG so bolj pametni, in imajo samo družinsko za 3 ali 4 člane, če bi hotel kupit pa karto samo za starš+otrok, tega ni.
Sem jim tudi pisal v zvezi s tem, njihov mail in moj odgovor dam v naslednji objavi.


Jaz pa mislim, da je problem tehnične narave. Se še spomnite, ko ste v Kranjski Gori morali paziti, kako ste morali paziti, kako ste vtaknili karto v tisti neumen sistem, ter kako skopi so bili z dajanjem čip kart? Vogel, Kranjska Gora in Pohorje imajo Rikomove pristopne sisteme, ki so daleč slabši od tistih, ki jih uporabljajo druga smučišča, torej SkiData. V kolikor bi želeli, da karta deluje tako na SkiDatinih sistemih, kot tudi na Rikomovih, bi bili stroški enormni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapez
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 14, 2011 5:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Dec 2011 16:24
Prispevkov: 9


Glede na to, da ESSV za posameznike velja za KG/Pohorje, družinska pa ne, je to samo stvar politike. Ali pa pameti. Samo ne vem, kdo je neumen, jaz (mi) ali oni.

Na
http://www.activeslo.com/skipass-slovenia.asp
piše:
"Na smučiščih, ki niso v sistemu Rikom, je potrebno vozovnico predložiti na blagajni kjer jo evidentirajo in izdajo dnevno vozovnico", tako da v osnovi deluje to na sistemu Rikom.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tim
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 14, 2011 6:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pet Jan 2007 22:49
Prispevkov: 799
Kraj: Birmingham, UK

gapez je napisal/a:
Glede na to, da ESSV za posameznike velja za KG/Pohorje, družinska pa ne, je to samo stvar politike. Ali pa pameti. Samo ne vem, kdo je neumen, jaz (mi) ali oni.

Na
http://www.activeslo.com/skipass-slovenia.asp
piše:
"Na smučiščih, ki niso v sistemu Rikom, je potrebno vozovnico predložiti na blagajni kjer jo evidentirajo in izdajo dnevno vozovnico", tako da v osnovi deluje to na sistemu Rikom.


Sem mimo udaril, ja.

Se sploh nisem poglobil v stvar, sem le napisal svoje.

Sedaj, ko vem, v čem je štos, pa lahko tudi jaz rečem, da je to pač Slovenija.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 14, 2011 6:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


Vse skupaj je dobro premišljena zadeva. Z ESSV bi na smučišču smučalo VEČ smučarjev, razdelili pa bi si MANJ denarja. Tako da v tem je štos.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapez
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 14, 2011 7:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Dec 2011 16:24
Prispevkov: 9


Se ne strinjam, da bi bilo denarja manj.
Zdaj gredo ljudje parkrat smučat za vikend, recimo parkrat k nam, parkrat čez mejo. Tisti, ki imajo denar, gredo še med počitnicami, večinoma ven, ker lani je bila KG med počitnicami pol prazna. To pomeni, da povprečna bolj smučarska družina za karte pusti pri nas recimo 300 e, v tujini pa 800 e.

Če pa bi kupili ESSV, bi sicer več smučali in plačali manj, kot če bi za vse dni plačali smučarsko karto, ampak izplen bi bil večji, ker ne bi šli v Avstrijo med vikendi, pa še med počitnicami bi morda smučali doma. Tako bi doma za karte zapravili recimo 800 e, in v Avstriji(Italiji) 0 e.
Poleg Slovencev so ciljna skupina tudi Hrvati, ki bi zračunali, da se splača kupit to karto, in gre na počitnice v Cerkno, za vikend pa smuča na Pohorju.

Da ne govorim o posrednih učinkih za nastanitvene kap. in gostinstvo, šole smučanja... Če bi bil gospodarski minister, bi subvencije za žičničarje vezal na sodelovanje pri tem projektu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 14, 2011 7:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Potem pa se naj ne grejo akcij tipa ESSV.....ker je jaz v tej obliki RES ne rabim....Promovira se kot ne vem kaka pridobitev..... Smešno in šalabajzersko, ter sila nekorektno do morebitnih uporabnikov. Pa dobro, kaj ti kreatorji mislijo da jemo še vedno z leseno žlico?? Da nismo bili v tujini in videli kako se zadevam streže?? Eh, pravi šalabajzerland smo....

@Lenko: baje si gimnazijec....hočeš pa biti odvetnik že kar v gimnaziji?? Zanimivo...nimaš tu kaj....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 14, 2011 8:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


Karta je odlična za vidik potrošnika, za vidik smučišča pa ni ravno. Dobijo veliko več denarja v blagajno, da imajo pol prazno smučišče, tričetrt polne nastanitvene kapacitete. Z ESSV pa je veliko večja gužva na smučišču=večje nezadovoljstvo, kot nasploh z gužvo, slabše urejenimi progami. Z prodano sezonsko vozivnico gre 80% vrednosti v blagajno smučišča, z ESSV pa le par procentov, kolikor se deli delež. Torej za vidik smučišča bolje ponuditi karte po nižjih konkurenčnih cenah, kot pa ponuditi ESSV z naštetimi posledicami, in seveda manj napolnjeno blagajno.

@Fischerpro3:
To je logično ekonomsko razmišljanje. Za koga bi bil odvetnik? Smučišča pod okriljem Pohorja? Ne. Res je da vam za Pohorje ne dam nič prav, na internetu ko vidim kakšne bedarije pišejo/te nekateri pa mi res malo prikipi. Pa tudi primerjanje z Avstrijo mi je bedarija. Večja smučišča res ponudijo več za enoto cene, manjša pa manj... Tako je in tudi bo. Ko pa bo tudi možnost pa zginem tja gor se rahlo razvajat na ogrevanih gondolah, progah z širino preko 100m itd... Lokalni hrib pa je za svoje razmere, zakon, čeprav tudi z samimi nekaterimi pomanjkljivostmi.
Zadnjič sem bral raziskavo iz leta 2004 kako so turisti zadovoljni z smučišči. Tuji turisti so si delili deleže nekako tako:
1.KrG
2. Rogla
3. Pohorje
Te sem si zapomnil, vendar to sploh ni pomemben podatek. Kar je bolj pomembno je to, da so tujci bili zelo zadovoljni (ocena 4,5 od 5) z odnosom žičničarjev! Takoj za tem je z oceno 4,3 bila priprava smučarskih prog! Na zadnjem mestu pa seveda night life, ki ga v sloveniji primankuje z oceno 3,3. Pa izprašani turisti niso bili le hrvati ki so prvič na snegu, vendar je velik delež bil tujcev iz anglije in podobnih držav.

Je pa ESSV dobra stvar za manjša smučišča, ker se sami smučarji tudi odločijo njih raziskovati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borci
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 14, 2011 9:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2007 11:37
Prispevkov: 132


Kranjsko Goro boli k....za enodnevne in poldenvne smučarje ,kot so v v oddaji pred leti "kje pa vas čevelj žuli " na valu 202 povedali , jim gre samo za enotedenske goste(ruse,hrvate itd).Takrat so se eni upokojenci pritoževali zakaj ni več urnih kart npr do 2 urei do 3ur...

Sicer je pa Kranjska kot se mi zdi že imela sistem od skidata pred leti,ko pa so jih kupili Štajerci so pa šli malo nazaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 15, 2011 8:33 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

lenko je napisal/a:
Karta je odlična za vidik potrošnika, za vidik smučišča pa ni ravno. Dobijo veliko več denarja v blagajno, da imajo pol prazno smučišče, tričetrt polne nastanitvene kapacitete. Z ESSV pa je veliko večja gužva na smučišču=večje nezadovoljstvo, kot nasploh z gužvo, slabše urejenimi progami. Z prodano sezonsko vozivnico gre 80% vrednosti v blagajno smučišča, z ESSV pa le par procentov, kolikor se deli delež. Torej za vidik smučišča bolje ponuditi karte po nižjih konkurenčnih cenah, kot pa ponuditi ESSV z naštetimi posledicami, in seveda manj napolnjeno blagajno.

@Fischerpro3:
To je logično ekonomsko razmišljanje. Za koga bi bil odvetnik? Smučišča pod okriljem Pohorja? Ne. Res je da vam za Pohorje ne dam nič prav, na internetu ko vidim kakšne bedarije pišejo/te nekateri pa mi res malo prikipi. Pa tudi primerjanje z Avstrijo mi je bedarija. Večja smučišča res ponudijo več za enoto cene, manjša pa manj... Tako je in tudi bo. Ko pa bo tudi možnost pa zginem tja gor se rahlo razvajat na ogrevanih gondolah, progah z širino preko 100m itd... Lokalni hrib pa je za svoje razmere, zakon, čeprav tudi z samimi nekaterimi pomanjkljivostmi.
Zadnjič sem bral raziskavo iz leta 2004 kako so turisti zadovoljni z smučišči. Tuji turisti so si delili deleže nekako tako:
1.KrG
2. Rogla
3. Pohorje
Te sem si zapomnil, vendar to sploh ni pomemben podatek. Kar je bolj pomembno je to, da so tujci bili zelo zadovoljni (ocena 4,5 od 5) z odnosom žičničarjev! Takoj za tem je z oceno 4,3 bila priprava smučarskih prog! Na zadnjem mestu pa seveda night life, ki ga v sloveniji primankuje z oceno 3,3. Pa izprašani turisti niso bili le hrvati ki so prvič na snegu, vendar je velik delež bil tujcev iz anglije in podobnih držav.

Je pa ESSV dobra stvar za manjša smučišča, ker se sami smučarji tudi odločijo njih raziskovati.



Malo se skuliraj glede bedarij, ljudje imajo/imamo pravico biti argumentirano kritični....drugo: če se grejo neko enotno karto, potem ti povem, da mi glede Sviščakov, Kuma in podobnih smučišč gladko dol visi (sicer bi šel pogledat, če bi bilo dolgčas), drugače me pa zanimajo večja smučišča z novimi napravami. In če mi nekdo tega ne nudi v karti za ustrezno ceno, potem je takšna karta zame brezveze (v mojem primeru pri nakupu družinske karte ni Pohorja, KG, Vogla in Kanina in ni nočnih smučarij-kar sem opisal v drugi ustreznejši temi. Torej mi ostane Krvavec in Rogla, Golte, ter kup vaških smučišč.....Glej, to karto pa naj kupi tisti, ki se mu to splača....).


Nazadnje urejal/a fischerpro3 Čet Dec 15, 2011 10:18 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 15, 2011 10:13 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1017


lenko je napisal/a:
Karta je odlična za vidik potrošnika, za vidik smučišča pa ni ravno.


Zakaj pa so potem sploh uvedli to neko polovično slovensko vozovnico? Zato, da bodo manj zaslužili kot bi v primeru, če samo samostojno prodajajo vozovnice? Najbrž si lahko KrG privošči kaj takega, ke rimajo dovolj nastanitvenih kapacite, ostala SLO smučišča pa so zelo odvisna od enodnevnih smularjev. In prav te bi z ennotno vozovnico zadržali v slo.

Nekdo iz Lj bo recimo med tednom kdaj na Krvavec/St Vrh skočil, za vikend pa kam drugam. Sedaj, ko je recimo koroška vozovnica cenovno ugodna pa bo raje za vikend šel v Avstrijo...

Družinska letna se hitro povrne... 2 odrasla 2 otroka 953?
Recimo počitnice v badkleinkircheimu 6dnevne karte
2x 200 + 2x 140 otroška = 640?
2x dnvena 41 + 2x otroška dnevna 20 = 120?

Se pravi družina gre na 6dnevne počitnice in še 3x na dnevno smuko in ima ceno vozovnice več kot povrnjeno... brez kakšne višje matematike :-)
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 15, 2011 10:16 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Špik je napisal/a:
lenko je napisal/a:
Karta je odlična za vidik potrošnika, za vidik smučišča pa ni ravno.


Zakaj pa so potem sploh uvedli to neko polovično slovensko vozovnico? Zato, da bodo manj zaslužili kot bi v primeru, če samo samostojno prodajajo vozovnice? Najbrž si lahko KrG privošči kaj takega, ke rimajo dovolj nastanitvenih kapacite, ostala SLO smučišča pa so zelo odvisna od enodnevnih smularjev. In prav te bi z ennotno vozovnico zadržali v slo.

Nekdo iz Lj bo recimo med tednom kdaj na Krvavec/St Vrh skočil, za vikend pa kam drugam. Sedaj, ko je recimo koroška vozovnica cenovno ugodna pa bo raje za vikend šel v Avstrijo...

Družinska letna se hitro povrne... 2 odrasla 2 otroka 953?
Recimo počitnice v badkleinkircheimu 6dnevne karte
2x 200 + 2x 140 otroška = 640?
2x dnvena 41 + 2x otroška dnevna 20 = 120?

Se pravi družina gre na 6dnevne počitnice in še 3x na dnevno smuko in ima ceno vozovnice več kot povrnjeno... brez kakšne višje matematike
:-)


Preizkušeno, s tem da je v sezoni 2005/2006 karta stala 820 ?....neklepali okrog 40 dni..... BTW od koga že živi smučišče?????
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
udi
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 15, 2011 10:18 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Sep 2011 11:49
Prispevkov: 107


ESSV seveda je korak naprej v ponudbi in konkurenčnosti slovenskih smučišč, res pa je, da do končne zmage tako za lastnike smučišč kot smučarje potrebuje še kar nekaj stopicanja. Ne vem, če ste opazili, kako se v v zadnjih dveh letih povečala ponudba v tujini na segmentu družinskih kart. Za vsako družino je borba na nož, celo Francozi in Švicarji so postali konkurenčni Italjanom in tedenska smučarija za družino je marsikje v Franciji cenejša kot v nam bližnji Avstriji in Italiji.
Smučišča se med seboj povezujejo, celo meja ni več noben problem. Edini kriterij je konkurenčnost in ekonomija. In pika.
Če so naši veleumi na Pohorju pač ugotovili, da pobirajo mastne dnarje in se jim ESSV ne splača, pol je men OK, dokler mi ne jamrajo za državno pomoč, glumijo naravne katastrofe in podobna jajca. Naravna katastrofa je kvečjemu v njihovih glavah, če je cela Evropa neki skužila, mi pa še vedno ščijemo proti vetru. Tistega njihovega tehničnega muzeja se normalna družina itaq naveliča v štirih urah, vsaka tudi nekaj poje, in marsikdo bi potem popust, ki mu ga nudi ESSV na letnem nivoju pretvoril še v obisk kakšnega bazena, drsališča, sankališča, ...
Je pa res, da potem je povsod mal več gužve in zaposleni morajo mal več delat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja Stran 1 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Kranjska Gora » ESSV in Kranjska gora
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB