Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Osojščica 2011/12

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 Osojščica 2011/12 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 25, 2012 9:01 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

heheh to vem,..samo mava z boljso polovico koroško karto zato pa sprašujem za "tam ćez" :-)
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 26, 2012 5:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

Danes pa mal grenka izkušnja.... Boljša polovica in sin, sta smučala na trakcih pri postaji gondole. S kupljeno karto. Pride gospod iz smučarske šole in zahteva od nje 5? za smučanje tam. Seveda mu jih ni dala, ampak sta šla "smučat" drugam.

Čez čas pridem jest povprašat kje piše, da je treba plačat in seveda mi ni znal tega pokazati :-) Je rekel da tako je in konec.... na njihovem webu in tudi na prospektu to nikjer ne piše. Je pa zanimivo da danes po 7 obisku tega parka, da so začeli težiti in to ne samo nam...

KO sem vprašal kje lahko 4 leta star otrok smuča, (sploh glede na to da se predstavljajo kot družini prijazno smučišče), mi je rekel da na dvosedi in Klosterlu

torej tudi če kupite otroško karto za Gerlitzen, morate še zmeraj kupiti karto za trakce.
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s1
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2012 10:48 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Feb 2010 15:58
Prispevkov: 187
Kraj: Gorenjska

Osojščica včeraj pa kr v redu Brez megle, celo sonce se je malo sramežljivo kazalo

Proge urejene, trde in samo deloma ledene. Kamenja ni, ljudi tudi ne, ker je seveda zmrzovalo do -15...

Še zmeraj je najboljši Pacheiner, ja, tud jest se strinjam, da naj ostane vlečnica, saj bo zmerom tako malo ljudi tam in proge ne bodo uničene

Sicer pa Klosterle spodaj tudi lep in zdrži do konca, narejen pa v celi širini, pohvalno...
_________________
2015/2016 - 32x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 04, 2012 11:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Včeraj bil gor na tipični aprilski smuki (po temperaturah in količini snega), žal je bilo ljudi malo preveč za tak sneg. Proge so že zožane na nekatarih mestih se že pozna pomanjkanje snega.
Ob 8 sedi, leva proga zaradi tekme zaprta do treh popoldne, glavna proga pa 1/3 že zaprta na 1/3 pa tekma cel dan...

Črna proga ob vlečnici Pacheinerlift. Najboljša proga ta dan

Proga št.1, tekoče stanje že dopodlne

Klösterle, ožja proga, tekma, južno, preveč ljudi

Birkenhoflift

_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2012 5:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3449
Kraj: Maribor

Hvala za fotke, močno me je zanimalo kako se Osojščica drži v teh zgodnjepoletnih razmerah. Videti je še kar v redu!
Citiram:
na nekatarih mestih se že pozna pomanjkanje snega.

Morda teh mest ni na tvojih fotkah, ampak kar se vidi, je ODLIČNO v primerjavi z nekaterimi smučišči na isti višini (Bad, Matrei, Lienz).

Oko starega fanatika takoj opazi take podrobnosti: kaj je cela proga na Birkenhofu dobila zasneževanje z žirafami? Če je tako, zelo pohvalno - zadnja leta so to smučišče za moj okus preveč zanemarjali (= zasneževali zelo pozno ali sploh ne), meni je na Birkenhofu zelo všeč, sploh recimo februarja ko se tja lahko umakneš pred vzhodnoevropsko invazijo na ostalih delih smučišča ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2012 8:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice



Pozor na pobeljeno smreko, zima se je vrnila . Se mi je kar dobro zdelo, ko me je spet malo zeblo .

Precej ledena proga na Neugartnu:



Pa precej manj na Klosterlih:









Na sicer trdi podlagi je bilo nekaj napraskanega snega, zato se je dalo lepo smučati, zdrsalo se je samo na redkih posameznih delih, kjer pa je bil res živi led. Dobro je bilo vse do treh, ko so se začela pojavljati senčna mesta, zato sem se premaknil na južno stran, tu pa šok:



No, prav hud šok ni bil, ker je bilo skoraj tako že opoldne, ko sem začel. Sonce in precej ljudi (veliko skupin in tečajnikov) so naredili svoje. Na sliki še celo ne izgleda tako slabo, vendar mislim, da po tako razriti progi še nisem smučal. Vedno se je dalo vsaj za silo normalno peljati, tu pa je bilo nemogoče, šlo je le po polžje. Ampak, tu je še Pacheiner in vse do konca odlična strmina:



In tudi na vrhu je bilo dokaj dobro:



Kot je že ugotavljal Miki, smučišče je odlično prestalo zgodnjepoletne razmere. Tudi led na Osojskem jezeru še vztraja:




Lp, Tomi
_________________
Sezona 2011/12: 78 x = 32 x Mölltal, 14 x Gerlitzen, 9 x Nassfeld, 6 x Tromeja, 5 x Sillian, 3 x Aineck, 2 x Bad Kleinkircheim, 2 x Innerkrems, 1 x Turrach, 1 x Goldeck, 1 x St. Jakob, 1 x Ankogel, 1 x Lienz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2012 12:24 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3449
Kraj: Maribor

Včeraj je bil prav zanimiv dan na Osojščici ... ne ravno idealen, prav gotovo ne slab, ampak lepo po vrsti: izjemoma sva bila (za najine razmere) zgodnja, slika narejena ob 8:35:


Zgoraj pa šok: močan veter, -3, oblačno, difuzna svetloba in betonske proge, sploh na severni strani je s prog odneslo večino 'cukra'. Sicer pa sva prvo uro in pol smučala samo na Gipfelbahn, kupole so prišle še kako prav. Malo čez 10 nas je prvič razveselil sonček:


Prvič v sezoni (!) sva preizkusila Birkenhoflift, na dveh mestih je kljub novim žirafam proga že malo 'čokoladna'. Sicer pa prijetno, skoraj brez vetra, sneg spomladanski:


Bergerbahn, malo me je bilo strah da bi jo zaradi vetra ustavili, ampak se je starka dobro držala :


Kot navadno sva največ smučala na Klosterle. Na tej progi z 900 višinskimi metri si včeraj definitivno doživel dva letna časa: na vrhu je bil ves dan minus, mrzel veter in trd sneg, na spodnji postaji pa pomlad, južen sneg, posedanje na terasi v kratkih rokavih :




Moram pa omeniti, da je bil na spodnjem delu Klosterla sneg neprijetno 'cukajoč', drugačen kot tisti zrnati spomladanski sneg ki ga sicer ljubim. Nekajkrat me je skoraj postavilo na nos. Kmalu sem ugotovil, da je to zaradi novo 'nastreljanega' snega, pod topovi je še posebej 'bremzalo'. Očitno so le nekaj dni nazaj še krepko zasneževali, novi sneg pa se še ni preobrazil in je včeraj prvič prav spustil. Saj bo kmalu bolje . Zgoraj pa do konca zimski sneg:


Avtocesta ob osemsedežnici me (kot po navadi) ni navdušila, je pa bila odlična leva proga. Ampak zgornjih 400m ni šlo nikamor, direktno proti vetru ... :


Popoldna je bila - kot skoraj vedno - najboljša črna na vlečnico Pacheiner, tako sem užival da sem pozabil slikat . Za konec pa malo spomladanskih grbin na južno stran:


Pa hitro še enkrat gor, zelo mi je všeč da obratujejo do 16:15:


Lepo ... :


Glede na količino snega se ne bojim da zdržijo do Velike noči, mogoče da bo 'crknil' Birkenhoflift, ostalo pa, vključno s spodnjo Klosterle, pa je še povsem belo. Še prideva!
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stane60
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2012 11:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 15:18
Prispevkov: 406
Kraj: Kašarija (Dežela kranjska nima lepšga kraja,...)

Jaz sem bil pa danes gor, pa je vseskupaj presenetljivo dobro. Šel sem do Klosterla in smučal tam. Po 13 uri sem vozil le na zgornji progi Klosterla, le ko sem zaključil, sem se spustil do dna. Bilo je malo južno, a ker ni bilo prav dosti smučarjev, čisto sprejemljivo. Ne vem pa kaj me je neslo ob dvanajsthi na južno stran - dol po Gipflu . To pa res ni bilo ničemur podobno. Sledi: če hočeš smučati na Osojščici pojdi na Klosterle, pa boš ves dan zadovoljivo smučal!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stane60
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2012 11:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 15:18
Prispevkov: 406
Kraj: Kašarija (Dežela kranjska nima lepšga kraja,...)

Pozabil sem najvažnejše ...

2010/2011 5x Moeltal, 12x Rogla, 4x Straža, 3x Gerlitzen (Osojščica), 6x Kronplatz
2011/2012 12x Rogla, 1x Vogel, 6x Kronplatz, 1x Krvavec, 1x Gelitzen (Osijščica)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2012 11:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2339


[quote="Stane60"]Pozabil sem najvažnejše ...

[b]2010/2011[/b] 5x Moeltal, 12x Rogla, 4x Straža, 3x Gerlitzen (Osojščica), 6x Kronplatz
[b]2011/2012[/b] 12x Rogla, 1x Vogel, 6x Kronplatz, 1x Krvavec, 1x Gelitzen (Osijščica)[/quote]
Tega ti ni treba vedno pisati, pojdi pod tvoj profil in si daj pod podpis
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stane60
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2012 10:03 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 15:18
Prispevkov: 406
Kraj: Kašarija (Dežela kranjska nima lepšga kraja,...)

Hvala, je že opravljeno .
_________________
2021/2022 31x: 16x Krvavec, 6x Golte, 2x Celjska koča, 1x Stari vrh, 6x Rogla
2022/2023 21x: 11x Krvavec, 1x Cortina dʼAmpezzo, 3x Kronplatz, 6x Rogla
2023/2024 20x: 12x Krvavec, 4x Kronplatz, 4x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2012 9:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

Danes sem bil na Osojščici,.prišel sem šele ob 9.30. (čakal več kot pol ure pred predorom in potem še skorja pol ure da so nas s kombijem pripeljali do gondole).
Smaučal sem samo na Naugartnu in pa Klosterle II. Za mene ena boljši smuk letos. Sneg fajn, kupov razen na zadnji strmini na Klosterlu ni blo. Malo ledenih plošč se je pojavilo po 12 uri.

zadnja fura proti gondoli pa,... sploh ni za komentirat tam ne verjamem da bo zdržalo do konca vikenda... ljudi pa tudi nič kaj preveč...

So pa testirali nove smučke iz Elana.. modele za naslednje leto,..
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 19, 2012 1:00 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3449
Kraj: Maribor

Nameravala na Peco, pristala na Osojščici . Seveda, ker je bil 'timing' prilagojen Peci, sva bila pozna, ampak tudi še malo do desetih sva parkirala pri gondoli ... mislim da to pove vse o 'zanimanju' za smuko danes na Osojščici.

Drugače pa je bilo na vrhu dosti oblakov, še več vetra, sonce pa bolj v majhnih obrokih. Proge so bile dobro pripravljene, seveda mehke, vmes pa zmrznjene luže (podobno kot v današnjem poročilu s Krvavca):


Sneg je bil na zgornjem delu Klosterla, nekako do pol zgornje proge, ves dan dokaj trd, le tanka zgornja plast je spustila ... :




Na spodnji Klosterle je bila zjutraj neka (mladinska ?) tekma ... :


... kar je imelo prijetno posledico, namreč ob enajstih ko so pospravili svojo ropotijo je bila leva polovica proge praktično nedotaknjen putrček . Pa še lepo sončno je bilo:




Okoli treh nas je tudi na osemsedežnici za krajši čas razveselilo sonce; ponovno nama je bila bolj všeč leva proga:




Grozeči oblaki z jugozahoda ... ampak od desetih do pol štirih niso nikamor napredovali, pritisnili so se na Karavanke in tam tudi vztrajali:


Za informacijo: Birkenhoflift je že zaprt, na Pacheinerju sva danes še smučala, je pa trasa vlečnice na srednjem delu že precej tanka - ne vem če bo zdržala še en teden (škoda, proga je še odlična in ima dovolj snega). Na sedežnicah bi še moralo vzdržati dva tedna, za kakšno prvomajsko smuko pa letos pomoje ni velikega upanja .
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kunta
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2012 1:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 13:45
Prispevkov: 34


Pred vikendom smo bili v bližini, pa smo skočili pogledat... še toliko bolj, ker je letošnja smučarija v dolomitih odpadla
Četrtek in petek sta postregla s pravim spomladanskim vremenom, že zjutraj je bilo ob prihodu (Klosterle) 4 stopinje, v petek še kako stopinjo več. Smučali predvsem na Klosterlu, občasni obisk ostalih naprav ni ravno navduševal - ni pa mi jasno zakaj hudiča so sploh naredili 8-sedo na taki progi? Zjutraj proge trde, tudi v dolini, do 11ih se je dalo kar fino smučat.



... pod vmesno postajo na Klosterlih





... na vrhu kar fino hladno, pihalo...




No, v petek opoldne sem se kar zasitil - na strminah je še kar v redu šlo, po ravninah pa odmrznjene luže - v izogibanju skupini nažvižganih čehov sem zapeljal v eno in me je skoraj sezulo Vseeno lepa smučarija, sploh če se vzame v ozir letošnja bolj boga zima. Zaključek sezone pa jasno s prijatlom z belo kapico

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
volki
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 30, 2012 8:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Apr 2011 18:54
Prispevkov: 189
Kraj: Maribor

Danes na Osojščici kar dober smučarski dan. Zjutraj ob 09.00 proge pomrznjene, odlična betonska podlaga in perfektno smuko je zmotila samo oblačnost, ki je bistveno poslabšala vidljivost in slabo ratrakiranje (robovi), ki je bolj posledica pomanjkanja snega kot pa slabe usposobljenosti ratrakista. Do 11.00 ure je zdržal spodnji Klosterle, po 13.00 uri pa so spustile tudi ostale proge. Opazno je pomanjkanje snega, ki se kaže kot zemlja na progah in v ogromnih lužah na ravninah. Navkljub temu sva z sinom uspela do 13.30 odpeljati 9.100 višincev in smuko lahko označim kot prav dobro. Smučarjev na progah je bilo malo, saj je bila povprečna zasedenost sedežev do 10%.

Dvomim, da bodo proge ob sedanjih temperaturah zdržale do velike noči (ob odhodu po 15. uri, je bilo pri jezeru 20 stopinj).









Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja Stran 4 od 5

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Osojščica 2011/12
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB