Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Osojščica 2011/12

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 Osojščica 2011/12 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
polh
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2012 6:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 3:52
Prispevkov: 280


Ga povsem razumem, nisi opisal kakšna je proga ob Übungslift-u Klösterle A
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2012 9:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Če bi vedel, da je zanimanje tako veliko, bi se zagotovo potrudil in prej objavil kako fotko . Midva sva bila na Osojščici nazadnje v ponedeljek, dan za Tomijem. Na vrhu je pihalo kot pri norcih, zgornja Klösterle je obratovala 'v prvi', vožnja je trajala skoraj 20 minut (v tem času pa si se skoraj premenil v ledeno svečo ). Zato sva se največ držala na spodnji Klösterle, kjer je snega dovolj, temperature so bile prijetne, vetra skoraj nič. Ker je to idejo imelo kar precej smučarjev, se je proga popoldan precej razrila. Nekaj vtisov:


Na spodnjem kilometru proge je letos novih približno 25 žiraf, v tem delu je proga zasnežena v polni širini (z ene strani žirafe, z druge propelerci):






Ko je popoldan posijal sonček, sva se prestavila na Gipfelbahn - tudi ta je delovala z zmanjšano hitrostjo, vendar hitreje kot Klösterle II. Od koče Pöllinger navzdol sta zdaj odprti obe progi, snega dovolj. Zgoraj je še vedno odprta samo desna proga, na levi stojijo topovi in nekaj kupov je tudi že pred njimi, ampak po moje še potrebujejo vsaj 3 ali 4 dneve mraza:




Posebej lepo je bilo zadnjo uro, oblačna stena ki jo je jugozahodnik tiščal na Karavanke je zgledala prav grozeča, na Osojščico pa je skoraj do štirih sijalo sonce. Prav neverjetna je bila razlika med spodnjo postajo Gipfelbahn, kjer veter skoraj ni pihal in je bilo na soncu povsem spomladansko (vkjučno s snegom), in vrhom kjer je vleklo, da sem se čudil kako upajo obratovati z vsemi žičnicami:





_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 06, 2012 9:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

A kdo ve ce je dostop do parkirišč P8 (Bergerbahn) oz. P5 (Kanzelhöhe) z avtom brezplačen al moraš plačati kakšno cestnino?
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 06, 2012 9:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Poglej tukaj. Mislim pa, da je za Kanzelhöhe potrebno plačilo, za Bergerbahn ti povrnejo cestnino ob nakupu karte, cesta do spodnje postaje Neugartna pa naj bi bila zastonj.

http://www.gerlitzen.com/?cat=thincontent&type=liftbetrieb&sid=wi&lid=de
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 06, 2012 9:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

Mah bomo šli jutri gor kar z gondolo,.. upam da ne bo preveč pihalo...

Hvala
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hrošč
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 06, 2012 11:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 9:43
Prispevkov: 494


Zakaj pa ne greste na Klosterle? Res da je ovinek, ampak je meni bolj prakticno kot gondola. V primeru guzve seveda.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 07, 2012 8:28 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

Zato ker tamala smučata v babylandu in pa Moserbahnu oz tam okoli...Klosterle še ni za njih
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s1
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 07, 2012 9:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Feb 2010 15:58
Prispevkov: 187
Kraj: Gorenjska

Soliden dan danes, kolikor se da pričakovati ob toliko malo snega
Najboljše od vsega pa je bilo, da sploh ni bilo nobenega drena pršu šele ob 10.00 na Kloštrle, pa sem lohk parkiral takoj pri sedežnici

Sneg, kje si???
_________________
2015/2016 - 32x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polh
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 07, 2012 10:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 3:52
Prispevkov: 280


s1 je napisal/a:

Sneg, kje si???


Kljub temu, da imajo enormne količine snega po celi Salzbuški, Tirolski in da Vorarlberga sploh ne omenjam, pa se le ta Koroške izogiba kot hudič križa, zanimivo, le lučaj proti severu in že je povsem drugače. Spodnja napoved velja za Grosseck, prvo Salzburško smučišče (pustimo mejni Katschberg), če se pelješ po avstrijski A10

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smrkec88
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 10, 2012 3:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 12:42
Prispevkov: 136
Kraj: šmartno pri litiji

No 30.12.2011 sem tudi sam otvoril sezono. Na hitro samo, imeli smo dopoldne oblačno, zgoraj megleno z zelo močnim vetrom, nato se je megla razpihala in okoli 12ih je začelo rahlo snežiti, za zaključek pa smo imeli tudi nekaj sonca. Proge pa dopovdan vredu, popovdan pa so se naredili kupi ter se pokazale ledene ploskve.

Vidi se tudi da ni bolo nobene gneče



Seveda smo šli umes tudi na eno pivo

Za konce pa kot sem že omenil nekaj sonca


Zaključek pa tradicionalen z harmoniko

_________________
sam da se smuča
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2012 9:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Včeraj dopoldne in danes popoldne, z vmesno skoraj natančno 24 urno pavzo, sem sestavil odličen smučarski dan . S stanjem prog sem bil tako včeraj kot danes precej zadovoljen. O jutranjem stanju ni treba izgubljati besed, a tudi popoldne je bilo dobro. Seveda so se na strminah naredili manjši kupi, a med njimi ni bilo ledu. So se pa naredili lepi zdrsani koridorji, lepo gladki, robniki so dobro grabili, tudi kasneje, ko je snežno površino začel gladiti veter. Res mi je bilo všeč, da praktično ni ledenih plošč. Dokler je bilo sonce sem smučal spodaj na Klosterlih (do pol dveh), potem pa do gondole in ob vlečnici Pacheiner. Strmina je bila tu vse do konca fenomenalna. Mi je pa zelo všeč trenutno stanje, ko ni odprta turistična proga in je Pacheiner prava oaza miru pred skupinami tečajnikov, začetniki in podobno. Tudi proga do gondole je bila dobra, sploh spodnji del, ki zavije desno, za pravi posladek pa v celoti obsijana s soncem vse do pol petih.
Par slik s Klosterlov, za sončni zaključek pa je zmanjkalo energije, ne meni, bateriji :







Lp, Tomi
_________________
Sezona 2011/12: 52 x = 31 x Mölltal, 10 x Gerlitzen, 4 x Nassfeld, 3 x Aineck, 1 x Turrach, 1 x Goldeck, 1 x St. Jakob, 1 x Tromeja
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
[BISI]
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2012 11:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 18:55
Prispevkov: 264
Kraj: NSK Staat Maribor

Danes... eh, brez veze. Fenomenalno. Bom raje nehal pisat; verjetno bom se sanjal, kako vozim z vrha po Klösterleju v dolino. Tomijeve fotke povejo vec kot tisoc besed - zaradi mene se nam lahko sneg se naprej izogiba.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2012 11:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Vem da poročil z Osojščice ne manjka , ampak če pa je bilo včeraj spet tako lepo:


Nobene gneče (na Klösterle 2 smo dvakrat počakali minuto, to je bilo vse), idelano vreme s sončkom in temperaturami okoli ničle, dober sneg:


Povsem se strinjam s Tomijem: naj Pacheiner kar ostane samo s črno progo. Sicer pa modre niti še niso začeli zasneževati, zdi se mi da jim hudo primanjkuje vode:




Edina proga na kateri mi je bilo malo prepolno je bila 'avtocesta' ob osemsedežnici, tja se je nabila vsebina približno desetih madžarskih avtobusov ki so stali pri spodnji postaji:




Klösterle, sedaj konec januarja je sončen že od enajstih pa nekako do pol dveh. Najtemnejši del zime smo že preživeli, hvala Bogu :


Odličen sneg, šele po 13. uri se je tu in tam (ampak res izjemoma) pokazala kakšna ledena plošča, sicer pa samo kvaliteten, ne pretrd umetni sneg in nekaj malega naravnega pršiča:




Popoldan pa spet na Gipfelbahn ... :


... na Pacheinerlift, tako je izgledala črna proga ob 15:15:


... še enkrat na osemsedežnico:


Na severu, le nekaj 10 km severno od Osojščice, je itak bilo cel dan oblačno s padavinami. Od JZ pa se je tudi privlekla neka koprenasta oblačnost in segala do Julijcev. Mi pa vmes, lepo na sončku:


Gipfelbahn obratuje do 16:15 (kar sem seveda tudi izkoristil ), proge pa do konca sončne :




Še ena prednost, če si na progi do konca: medtem ko so ob pol štirih čakali na vožnjo z gondolo v dolino med 5 in 10 minut, je bilo ob pol petih vse prazno. Aja, z avtom na Klösterle sem se v 5 letih peljal samo enkrat, ne vem v čem bi naj bila prednost. Pomoje več časa porabiš ko se z avtom voziš 'okoli riti v žep' kot traja vožnja s kabinko, tisti zadnji spust do parkirišča ob štirih ali pol petih, ko je proga v senci, pa tudi ni nevem kakšen užitek. Raje do konca na Gipfelbahn, potem pa lepo na gondolo ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 24, 2012 1:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

Se strinjam včeraj noro lep dan na Osojščici.... nas (z mularijo) so nam Madžari delali gužvo Predvsem na Moserbahnu jih je bilo ogromno... tako da smo potem šli na Bergbahn.....

Za 8-sedo imam pa občutek da lahko "normalno" smučaš samo do 10h, potem pa je vsak dan gužva..
Upam da bo jutri na Mokrinah kaj manj gužve,,..... na "položnih" napravah...

BTW: Kakšen fajn predlog za iti smučat,..tamal se šele uči (plug se ze pelje), tamala pa na položnih delih že zavija brez pluga.
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SUSTI
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 25, 2012 12:15 am    Naslov sporočila: začetniki Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Okt 2011 22:49
Prispevkov: 53


Ja mislim, da je Kranjska gora kar primerna za vse vrste začetnikov na vlečnicah ali na sedežnicah, pa še zelo blizu jo imaš, lahko pa tudi vlečnica v Mojstrani, ki je tudi primerna za začetnike, tam so začeli Košir, Pavlovčič, Dovžanova..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja Stran 3 od 5

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Osojščica 2011/12
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB