Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Skalnato smučišče v Avstriji.

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Skalnato smučišče v Avstriji. « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
skizan
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 12, 2011 12:57 pm    Naslov sporočila: Skalnato smučišče v Avstriji. Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Nov 2011 20:00
Prispevkov: 5


Zdravo!

Pred kratkim sem že odprl temo kaj je bolje ali Kaprun ali Moltat, vendar sem ugotovil da je tam verjetno premrzlo sredi Januarja ali pač??? Želim pa si iti na nekakšno odprto smučišče kjer ni smrek. Npr. kot Kanin ali kaj podobnega zato sem tudi iskal ledenik. Ali poznate kakšno smučišče v Avstriji ki je tako rekoč sama skala ???

LP, skizan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iga10
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 12, 2011 1:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Avg 2008 10:10
Prispevkov: 117


Glede na to, da iščeš ''belino'' (le ta je všeč tudi meni) in če želiš, da je smučišče dokaj blizu, ti predlagam Obertauern, ki pa ni ravno poceni... Če pa razdalja ni problem pa prav gotovo obišči Tirolsko. Tam je resnično ogromno visokogorskih smučišč (med 2000 in 3000 metri in tudi čez) in belina je resnično čarobna.
Med temi so top zagotovo: Solden, Ischgl, Sankt Anton, Serfaus Fiss Ladis, Obergurgl, pa še kaj bi se našlo. Glede omenjenih je veliko člankov in slik na forumu. Malo prelistaj...

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
skizan
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 12, 2011 1:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Nov 2011 20:00
Prispevkov: 5


Kaj pa Matrei/Kals? Kako je pa tam?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milko
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 12, 2011 2:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Feb 2008 22:26
Prispevkov: 229
Kraj: Radovljica

Da ne boš videl nobene smreke je zagotovo Hintertux, Kaunertal in Pitztal.Kar pa se tiče mraza ni nobenega zagotovila, da so nižja smučišča manj mrzla kot višjeležeča.Če veš za temperaturno inverzijo potem veš kaj govorim.Že večkrat se mi je zgodilo, da je bilo v dolini na 1000 mnm lepih -12, na dveh jurjih in pol pa znosnih 4,5 stopinj minusa.
_________________
Vsakdo ima svojo mantro...jaz pa Volkl Mantro.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cimbalca
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 12, 2011 4:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Feb 2010 1:40
Prispevkov: 71


Po moje je Molltaler čisto ok. Prav tako St. Jakob Deferaggental. In še obe smučišči sta relativno blizu. Sam ne vem zakaj Je treba glih samo skalo gledat. Evo v St Jakobu boš lahko smučal po plešasti glavi po mili volji, če se ti pa zahoče še malo daljše smuke po črni progi pa pičiš med smrečjem v dolino po občasno res ledeni progi. Smučam tretjo sezono, presmučal sem skoraj vso koroško in vzhodno tirolsko in sem ugotovil da mi bolj sede bližina smučišča kot pa neka ekstremna višina.
Tukaj je še Heiligenblut - Grossglockner 1.301 - 2.902m, vendar je tukaj pri mittelstationu že rastje. Je pa vasica v dolini čarobno lepa. Mene je spomnila na Haidi filmček.

Imej na umu, da se v avstriji meja podrasi dvigne napram naši meji za nekaj sto metrov Tako da je meja rasti smrek dvesto tristo metrov višja.
_________________
2013/14 Krvavec 1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 12, 2011 4:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Če greš smučat za cel teden, ni samo mraz tisti, katerega se moraš bati (pri današnji opremi temperature pod -20 niso noben problem). V visokogorju lahko pride fronta in smučanje je dejansko nemogoče. Moj nasvet je, da če januarja načrtuješ teden smučanja na ledeniku, kupiš karto, s katero bošlahko smučal še kje drugje, ali pa kupuješ dnevne karte.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
flora1
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 12, 2011 5:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Sep 2010 11:21
Prispevkov: 33


Ski Žan, jaz bi rekla, da se hitro odloči, rezerviraj in pejt smučat in ne preveč spraševati. Povsod bo nekaj dobro, nekaj manj dobro, več izkušenj boš dobil, bolje boš lahko izbiral. tako da... več časa preživet na smučkah, pa manj na internetu Za 3 dni je več ali manj vseeno, kam greš, sam da smučaš. to je tisto
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Skalnato smučišče v Avstriji.
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB