Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Ledenik Kaprun ali Mölltaler

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Ledenik Kaprun ali Mölltaler « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Kaj priporočate?
Mölltaler
56%
 56%  [ 18 ]
Kaprun
43%
 43%  [ 14 ]
Skupaj glasov : 32
Avtor Sporočilo
skizan
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 06, 2011 8:06 pm    Naslov sporočila: Ledenik Kaprun ali Mölltaler Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Nov 2011 20:00
Prispevkov: 5


Zdravo!

Odločam se za zimske počitnice v avstriji. Všeč sta mi tale dva ledenika vendar nevem kje je bolje.
Kakšna so vaša mnenja, kaj je lepše, kaj je bol zanimivo( Kaprun; je bol vse na enem mestu in lahko kombiniraš smeri, Molltaler pa ima malo daljše proge....)
Kje ste bol uživali, kje je lepše mesto spodaj za prenočitev (3 nočitve).


LP, Žan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polh
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 06, 2011 8:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 3:52
Prispevkov: 280


Lani sem dva meseca prebival v Kaprunu, vas sama je prijetna, ponuja nekaj restavracij in barov, 5 min stran pa je mesto Zell Am Zees še veliko večjo ponudbo.

Če gremo takoj na neposredno primerjavo obeh ledenikov in potencialnih krajev nastanitve.

Pod Molltalom ni neke večje vasi, tako, da bi izbral Kaprun, prijeten večerni sprehod po vasi, že omenjena bližina Zell am See-ja, so pa lansko jesen odprli tudi velike in seveda primerno sodobne terme (Tauern Spa).

Kar se samega smučišča,prog tiče, bi nedvomno ponovno izbral Kaprun, čeprav na Molltalu uradno navajajo, da imajo 71 km prog, na Kaprunu pa samo 41, imam Molltala čez glavo po recimo dveh zaporednih dnevih, Kapruna pa se v dveh mesecih nisem naveličal.

Ima pa Kaprun velik minus v primerjavi z Molltalom in sicer precejšno gnečo v zimskih mesecih (predvsem februar in marec), medtem ko Moll kar nekako slovi kot zatočišče v primerjavi z navalom na ostala Koroška smučišča, v omenjenem terminu seveda. Prvi trije tedni po novem letu so bili na Kaprunu sicer dokaj mirni, tako, da mislim, da je takrat najboljši termin za obisk le tega.

Skratka, z moje strani, nedvomno Kaprun.


Nazadnje urejal/a polh Ned Nov 06, 2011 11:45 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
skizan
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 06, 2011 9:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Nov 2011 20:00
Prispevkov: 5


Ja sj šel bi verjetno zadn teden januarja. Hvala za mnenje, upam na še več podobnih mnenj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brodi
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 06, 2011 11:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Maj 2011 9:21
Prispevkov: 24


Glede dolžine prog ne verjemi vsemu kar je napisano. Molltal je v lasti Schultzgruppe, ki je znana po pretiravanju s kilometri prog - letos so recimo naredili novo sedežnico in dve progi (na koncu jih bo menda 3 ali 4), toda četudi upoštevaš vse potencialne proge jih ne more biti za 40% več kot navajajo na spletnih straneh.

Če te zanima zanima področje, proge, naprave... pojdi na berfex in klikni za 3D ogled. Imaš praktično vse proge posnete s kamero in tudi posnetke iz žičniških naprav. Tam boš kmalu opazil, da je Kaprun bolj razgiban oziroma manj enoličen kot Molltal. Tako, da glede tega se strinjam s predhodnim postom.
_________________
Naključni smučar, ki vijuga zelo naključno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
streif
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 07, 2011 12:26 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2007 13:40
Prispevkov: 419


brodi je napisal/a:
Glede dolžine prog ne verjemi vsemu kar je napisano. Molltal je v lasti Schultzgruppe, ki je znana po pretiravanju s kilometri prog - letos so recimo naredili novo sedežnico in dve progi (na koncu jih bo menda 3 ali 4), toda četudi upoštevaš vse potencialne proge jih ne more biti za 40% več kot navajajo na spletnih straneh.

Če te zanima zanima področje, proge, naprave... pojdi na berfex in klikni za 3D ogled. Imaš praktično vse proge posnete s kamero in tudi posnetke iz žičniških naprav. Tam boš kmalu opazil, da je Kaprun bolj razgiban oziroma manj enoličen kot Molltal. Tako, da glede tega se strinjam s predhodnim postom.


_________________
*23/24* : 34x
*22/23* : 40x
*19/20* : Reiteralm, Schladming, Kleinlobming, 9x Turnau, Semmering/Stuhleck, KL Hebalm, Brunnalm-Hohe Veitsch, St. Kathrein am Hauenstein, Präbichl, 11x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
flora1
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 08, 2011 6:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Sep 2010 11:21
Prispevkov: 33


Mi smo do zdaj hodili vsako leto za vsake počitnice (krompirjeve, novo leto, zimske počitnice, majske počitnice) v Kaprun in se ga nisem naveličala. Letos sem pa poskusila Mölltal in še na forumu spraševala o gneči. Jaz na Mölltal v času krompirjevih počitnic ne pridem več. Ljudje so se prerivali pri vlakcu, kot da gre za življenje in smrt, pri čakanju na gondolo so se drenjali in do takega vedenja nisem tolerantna. V Kaprunu imaš ˝čehe˝, ki ti vozjo po smučkah, ampak v primerjavi z Mölltalom letos to sploh ni bilo tako hudo. Potem se je po 1. novembru na Mölltalu spraznilo in je bilo znosno, čeprav na vlakec so se pa še vedno drenjali kt norci.
Mölltal +: panorama, razgledi, sedežnica na ledeniku, da si noge spočiješ, cene apartmajev malenkost nižje kot v kaprunu/Zell am See
Mölltal -: če je gužva, se takoj na napravah pozna. Najprej se pozna na vlakcu, potem na gondoli, potem pa še na šestsedi. Premalo naprav imajo, ampak kj več jim že narava smučišča ne omogoča. Še tiste dvosede, ki jih imajo, so počasne. Alteck je po mojem mnenju narejen precej na silo tja v hribe. Mam občutek, da so hoteli s tem Alteckom mal razbremeniti ostali del smučišča, pa ne vem, če je ravno uspelo. Minus je zame tudi to, da po smučanju dol v dolini ni nič kaj za početi. Jaz grem potem še na kolo npr. 1. maja, ali pa grem na tek na smučeh ali pa drsati, v glavnem še na šport, tu ni nič dol, no kolesarska proga je. Dol so tudi samo 3 gostilne pa vas je zaspana. Aja, pa Kasse odprejo šele ob nekje 7.45, namesto da bi jo že prej, da bi šel lohk na prvi vlakec. Tako da sem karto kupila vnaprej, v Kaprunu odprejo dovolj zgodaj.
Kaprun +: Kaprun in še posebej Zell am See več živahnosti, več trgovin, več kavarnic, več ljudi. Pozimi krasno narejene špure za tek na smučeh, maja kolesarstvo. Veliko možnosti izbiranja prog na smučišču, razgibano, off piste več, ker rada tudi turno smučam, gneča če je, se pozna malenkost na gondoli pa potem štirisedi, potem na ledeniku imaš pa več možnosti in sigurno si lahko izbereš napravo (vlečnico), kjer ni nič za čakati. Restavracija na smučišču je super, super izbira, cene normalne. Ni tekmovalcev, če pa so, imajo ta levo progo rezervirano (gledano od zgoraj), pa za rekreativce ostane še in još placa in se tekmovalci porazdelijo in zato ni občutiti, da bi se kaj drenjali.
Kaprun -: veliko vlečnic, te skoz noge bolijo, veliko smučarskih šol pa skoz eni borderji kr ležijo na progah. teh smučarskih šol na mölltalu nisem opazila sploh. dlje iz ljubljane. apartmaji dražji.
Pod črto: Kaprun, sam pol bo večja gužva .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
udi
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 09, 2011 9:21 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Sep 2011 11:49
Prispevkov: 107


Men sta pa obe smučišči za enotedenske počitnice izrazito mimo. Še posebej konec januarja, ko imaš lahko na 3000+metrih tudi -20 in več.

Kapruna po 11.11.2000 organsko ne prenašam, z izjemo ledenika je narejen na silo(mnogo bolj kot Alteck) in uporaben res v bogato zasneženi zimi, kar pa je v zadnjih letih na Solnograškem redkost. Še največja prednost Kapruna, je, da ima v bližini Schmittenhohe(Zell am See), ki ti reši dan v primeru slabega meglenega vremena ali difuze. Nedvomno pa je Kaprun večji, Molltaler pa je vsaj meni mnogo bolj simpatičen. Za vikend smučarijo, da se razumemo, kaj bi delal gor en teden, pa si ne predstavljam čisto, razen če mi vsako noč zapade 25 cm svežega puhka.

Vprašanje je : Zakaj ravno ledenik v tem času ? Če že mora bit, pol bi šel jaz v Solden ali Hintertux
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stane60
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 09, 2011 3:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 15:18
Prispevkov: 406
Kraj: Kašarija (Dežela kranjska nima lepšga kraja,...)

Ti dve smučišči sta "špica" konec aprila in začetek maja. Če je normalno poletje je na Moeltallu krasno tudi od sredine septembra in nekaj oktobra, ko še ni toliko tekmovalcev. Pozimi sem bil tam le enkrat-je bilo že v dolini presneto mraz, na 3000m pa sem bil kar dobro premražen . V tistem času je za dopust veliko bolj primernih smučišč .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Ledenik Kaprun ali Mölltaler
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB