Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Soriška planina » TC Soriška planina sezona 2011-2012

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 TC Soriška planina sezona 2011-2012 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
dejvi
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 17, 2015 8:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec smučišč
Snemalec smučišč

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 7:45
Prispevkov: 571


Kaj pa je odprto? A se splača pogledat z družino?
_________________
Video arhiv
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gost2
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 18, 2015 4:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 17:45
Prispevkov: 678


...

Nazadnje urejal/a gost2 Čet Feb 19, 2015 9:27 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mato
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 19, 2015 9:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 0:00
Prispevkov: 58
Kraj: Pod starim vrhom

Tole je pa za v drugo temo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PogachnyK
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 08, 2015 6:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2012 19:03
Prispevkov: 170


Danes sem bil gor. Sicer tekel na smuceh, pa vendar se je videlo da je bilo odlicno zrihtana proga

_________________
[img]https://giphy.com/gifs/fandor-movie-scene-mime-film-3oEduSyEJzGEm60xR6[/img]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 16, 2015 9:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


Naprave bodo čez teden (16.3.-20.3.2015) obratovale od 8h do 13h, za vikend pa od 8h do 15h. Enotna cena vozovnic ta teden je 10€ za odrasle in 8 € za otroke!
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dejvi
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 18, 2015 8:45 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec smučišč
Snemalec smučišč

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 7:45
Prispevkov: 571


Bil gor. Proge so glede na datum relativno še v zelo dobrem stanju. Priporočam.
_________________
Video arhiv
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 29, 2015 12:35 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


Danes otvoril na soriski sezono. Spodnja vlecnica zelo dobro zasnezena . Zgoraj je odprta samo ena proga pa tudi ta je v bolj slabem stanju ker je spihalo prevej snega. Ampak je nasreco spodaj trava tako da ni vecjih poskodb za smuce. Zmotile so me tudi vejice grmovja na trasi vlecnice, ker bi jih lahko poleti poscipali.Za prvic je bilo super naj le traja sezona.





_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh


Nazadnje urejal/a gapi202 Pon Mar 14, 2016 5:32 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gost2
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 30, 2016 10:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 17:45
Prispevkov: 678


http://4d.rtvslo.si/arhiv/prispevki-in-izjave-slovenska-kronika/174385582
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PogachnyK
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 08, 2016 7:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2012 19:03
Prispevkov: 170


Sem obiskal sorico v soboto

Sicer sem tekel na smuceh pa vendar sem vrgel pogled tudi na progo. Bila je kar dobro pripravljena. Se vidi da se trudijo tudi z umetnim zaynezevanjem. Mislim da imajo vsako leto kak top vec. Upam da bo te dni gor padlo tudi kaj snega. Potem zna biti smuka odlicna.
_________________
[img]https://giphy.com/gifs/fandor-movie-scene-mime-film-3oEduSyEJzGEm60xR6[/img]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DagiDadi
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 08, 2016 8:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2015 17:59
Prispevkov: 135


Mislim da se za sneg ni treba bati, do četrtka več ko pol metra snega:)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 11, 2016 6:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Danes sem bil na Soriški. Vse proge so odprte in super pripravljene, delala je tudi dvosedežnica. Avtov je bilo na parkirišču ob enih popoldne kakih šestdeset, na smučišču pa prav nič gužve. Tudi izven prog je super smučarija, nekaj malega je še ostalo nezvoženega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PogachnyK
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 13, 2016 9:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2012 19:03
Prispevkov: 170


Pozdravljeni

Danes sem obiskal Soriško planino.
Vreme je bilo lepo, sončno, popoldne pa se je začela pojavljati megla. Tekom noči je zapadlo cca 15-20cm snega. Proge so zjutraj s teptali. Kmalu so se sicer začeli pojavljati kupi, vendar pa je bil snega relativno lahek, tako je bila smuka navkljub kupom ugodna. Snega je zadosti.
Obisk priporčam
_________________
[img]https://giphy.com/gifs/fandor-movie-scene-mime-film-3oEduSyEJzGEm60xR6[/img]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blurej
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 13, 2016 10:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2009 20:59
Prispevkov: 29


Po nekaj letih premora sem šel danes spet pogledat kako je s smučarijo na Soriški planini. Kot najstnik sem tu predrajsal nešteto kilometrov in imam na to smučišče posebno lepe spomine. Zanimalo me je kako kaj stoji smučišče v današnjih negotovih razmerah in občutki so mešani. Proge so bile danes popolnoma neurejene in prepuščene smučajem, da jih steptajo sami (razen na trasi spodnje vlečnice). Razumem, da teptanje ne bi imelo nekega blaznega efekta, ker je čez noč vrglo okrog 30 cm suhega snega, ki se mora predelat in pomrznit da se proge lahko utrdijo. Ampak vendarle, tako dobis vtis (skupaj se z nekaterimi drugimi opažanji), da ni neke zagnanosti, vizije, verjetno tudi ne ustrezne finančne podpore, in da je vse nekako na vaškem nivoju, prepuščeno naravi, da naredi svoje. Narava pa je tu njihov glavni adut brez katere bi verjetno že zdavnaj doživeli usodo Koble, Zatrnika, Bele, Velike Planine itd. Kadar je lepo vreme, so razgledi tu fantastični. Zaradi širine prog in njihove konfiguracije je smučiše verjetno eno najprimernjših družinskih smučišč pri nas, kjer lahko otroci pilijo svoje znajne od prvih korakov do obvladovanja strmin. Za dobre smučarje pa je v današnjih časih smučišče seveda premajhno in sprašujem se, če ni morda "projekt 2864" edina rešitev, da naprave na Lajnarju nekega dne ne ugasnejo za vedno.

Vreme je bilo danes spremenljivo, občasno se je od JZ čez Lajnar privalila megla, v soncu pa je bilo idilično.





Na progah je bil pravi rodeo. S sabo sem imel v avtu (k sreči) stare, kratke, slalomske smučke - ko sem jih nataknil je postalo jahanje kupov lažje in kar zabavno.


So pa na svoj račun danes prišli ljubitelji celca in turni smučarji/borderji




Čakal sem kdaj se bo nebo toliko odprlo, da bom lahko pogledal čez rob, v Baško grapo in sosednje vrhove.

Na zahodu se Črna prst ni pokazala iz megle, je bil pa čist a žalosten pogled na bližnjo propadlo Koblo.

Oziraje se proti jugovzhodu sem ugibal, če je na Cerknem Lom odprt ali ne.

Tole me je pa kar zmotilo. Saj ni kakšne hude škode za smuči, ampak kaže pa da se smučišče ne vzdržuje ravno najbolje in da se zarašča?! (na sliki se ne vidi ampak takih šopov vej je po celi strmini)

Nekatere stvatri pa so vendarle za pohvalit. Všeč mi je lično urejena prodajalna kart (in ne kak rjav konterjner kot je večinoma praksa), velik natančen zemljevid lokalne okolice, turistična tabla o rapalski meji itd. Edino obnova Litostrojske koče je obstala nekje na sredi. Upam, da jim jo uspe dokončat. Napol polno parkirišče je danes po malem spominjalo na zlate čase, da bi le vreme sodelovalo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 13, 2016 11:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


blurej je napisal/a:
Za dobre smučarje pa je v današnjih časih smučišče seveda premajhno in sprašujem se, če ni morda "projekt 2864" edina rešitev, da naprave na Lajnarju nekega dne ne ugasnejo za vedno.


Projekt 2864 je po mnenju poznavalcev bluzarjenje z namenom črpanja nepovratnih sredstev in je zelo daleč od realizacije, pa ne zaradi nasprotovanja nekaterih Bohinjcev, kot se morda želi prikazat v medijih.
Soriška je tipičen primer privatnega smučišča, ki deluje brez kreditov, je dovolj dobro "podprto" z premoženjem lastnikov in vsaj po mojem vedenju se ni treba nič bat da ugasne, medtem ko je "največji in najmodernejši 2864" že na papirju neslavno propadel.
Gotovo je narava glavna prednost Soriške, ampak kaj na Bledu in v Bohinju ni glavni adut narava in mar hodimo na morje zaradi gostoljubja tamkajšnjih prebivalcev, ali v Postojnsko jamo zaradi električnega vlakca?
In kolikor mi je poznano se na Soriški premika, ampak kot vsak skrben gospodar so konzervativno previdni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sneg100
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 14, 2016 8:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2015 18:38
Prispevkov: 81
Kraj: Lj

Haha ledenko točno tako itak pa je smučišče 2864 dosti nizko da so še prav naredili ko ga niso zgradili. Naj Bohinjci raje vlagajo v Vogel, ima več prihodnosti. Razmere na Soriški so bile pa čisto podobne kot na Voglu včeraj. LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja Stran 4 od 9

Kazalo po Smucisca.net forumu » Soriška planina » TC Soriška planina sezona 2011-2012
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB