Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Grelci za smučarske čevlje

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 Grelci za smučarske čevlje « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
voluharka
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 18, 2011 12:57 pm    Naslov sporočila: Grelci za smučarske čevlje Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Mar 2009 11:41
Prispevkov: 30


Pozdravljeni
zanima me, če ima kdo izkušnje z grelci za pancarje. Lani sem namreč nabavil nove pancarje, v katerih pa me pri temperaturah več kot -10 zebe. Zato sem razmišljal da bi si omislil grelce, Kaj mislite?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 18, 2011 1:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


Priporočam, delujejo odlično.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
voluharka
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 18, 2011 1:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Mar 2009 11:41
Prispevkov: 30


A mogoče veš od katere firme se jih splača kupiti?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Charlie Uno
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 18, 2011 6:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2008 18:09
Prispevkov: 327


Pred nekaj leti sva si s prijateljem izdelala grelce za čevlje za nek drug šport. Pravzaprav sva malce kopirala. Jaz svojih nato sicer še nisem preskusil, tisti, ki so jih, pa so jih pohvalili.
In slaba stran; poraba pri 12 V je približno 3 A. K sreči jih vklapljamo za nekajminutne intervale. Bistvo je v tem, da stopala vzdržujemo na želeni temperaturi ter preprečujemo, da se ne ohladijo, nikakor pa ne gre za segrevanje po tem, ko smo jih že ohladili. Potrebno je še dodati, da 12 V 7,2 Ah baterija (svinčena, gel) tehta od 0,5 do 1 kg. Preveč, da bi jo imel na smučarskih čevljih ali pa v nahrbtniku.
Drugi del zgodbe pa je, da pri smučanju celo telo deluje in je segreto ter da je potrebno zato dodajati precej manj energije (ne po 20 W na nogo).
Zanima me tudi, kakšne baterije imajo ti grelci, njihova cena ter seveda tudi življenjska doba - tako v letih, kot tudi po številu polnjenj.
Sam imam po večdnevnem smučanju večje težave s sušenjem prepotenih čevljev. Nikoli pa si ne dovolim, da bi se čevlji preveč ohladili ter jih zato preko noči ne puščam v avtu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 18, 2011 6:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Jaz jih imam kar iz Hoferja in za ceno 40 ? so se eno sezono (doslej) dobro obnesli. Seveda lahko kupiš 3x dražje, če so tudi toliko boljši pa ne vem. V eni sezoni baterije niso izgubile prav nič kapacitete, jih pa po navodilih vedno izpraznim do konca in pazim na čas polnjenja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 18, 2011 7:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


Imam grelce od Term-ic http://www.thermic.com/ , imam model, ki deluje na običajne AA baterije. Uporabljam polnilne AA baterije in zdržijo cel dan (odvisno od stopnje gretja), grelec deluje tako da vedno, ko je vključen greje, nastavi pa se moč.

V kolikor imaš Atomic panacarje imajo notranjo enoto običajno že vgrajeno in se kupi samo zunanja enota od Term-ic.

Priporočam pa nakup z že vgrajeno baterijo, razen če imaš doma veliko zalogo polnilnih baterij
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Charlie Uno
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 18, 2011 8:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2008 18:09
Prispevkov: 327


Pri tem Thermic-u pa niso skromni pri cenah. Sicer pa žemljice se prodaja, dokler so tople in po ceni, ki jo lačneži še prebavijo...
Le kje imajo AA baterije toliko energije? Nekaj baterij z nekaj Ah pri 1,2 ali morda 1,5 V pač ne more narediti čudeža. Ampak, če deluje - verjamem, zakaj ne.
Baterije za vgradnjo so sicer malce močnejše, težave so le v posebni obliki in s tem v ceni ob zamenjavi, če niso standardne in jih lahko nabaviš pri Delkotu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
voluharka
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 18, 2011 8:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Mar 2009 11:41
Prispevkov: 30


kotulc je napisal/a:
Imam grelce od Term-ic http://www.thermic.com/ , imam model, ki deluje na običajne AA baterije. Uporabljam polnilne AA baterije in zdržijo cel dan (odvisno od stopnje gretja), grelec deluje tako da vedno, ko je vključen greje, nastavi pa se moč.

V kolikor imaš Atomic panacarje imajo notranjo enoto običajno že vgrajeno in se kupi samo zunanja enota od Term-ic.

Priporočam pa nakup z že vgrajeno baterijo, razen če imaš doma veliko zalogo polnilnih baterij


Potem je to ena taka varianta:
http://www.thermicshop.com/webstore/product_info.php?cPath=28_37_9_11&products_id=62&osCsid=vdmxvvkwzkjm
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Hobofob
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 18, 2011 11:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sob Nov 2006 20:53
Prispevkov: 107


Žena ima grelce od therm-ic in je izredno zadovoljna, grelce oziroma sušilce pancerjev (za v avto, 12 V) imamo pa od firme Alpenheat, ki ponujajo tudi grelce, tudi ti delujejo odlično.

www.alpenheat.com

Poglejte v spletno trgovino in outlet, imajo neke grelce brez škatle na AA baterije za 60 EUR, grelci na akumulatorje so pa tudi v akciji za 130 EUR.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Živa&John
PrispevekObjavljeno: Sob Okt 22, 2011 11:35 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Feb 2010 12:42
Prispevkov: 12
Kraj: Ljubljana

Bom čisto na kratko podal še svoje mnenje:

Že pred 30 leti sem si izdelal prve grelce in sušilce za pancarje - imam izkušnje.... Res, da sem prvikrat ženi zažgal notranji čevelj....

Bistveno je, da so čevlji v štartu suhi in topli. V ta namen potrebujemo sušilce in grelce, ki se pred obuvanjem čevlja odstranijo. Ponavadi take grelce vključimo na 220V, ali pa na 12V v avtu, skratka tam, kjer je velika zaloga električne energije. Moči so okoli 20W po nogi. Take grelce je enostavno naredit, poceni se že kupijo....

Pri tako pogretem obuvalu, če imaš dobro prekrvavitev (dobro, da sem že v osnovni šoli nehal kadit), pa če se vsaj malo giblješ, (tudi brez šnopsa), skoraj ne potrebuješ dodatnega gretja med uporabo. Ampak v ekstremnih primerih, je pa tudi to dobrodošlo.

Če misliš grelce vsaj občasno uporabljat, je dobro, da jih imaš stalno "not". Tako si narediš recept, kakšne štumfe rabiš, koliko zategneš čevelj, skratka, navadiš se na filing. V kolikor boš grelce vstavil le sem pa tja, bo sicer toplo, ampak občutek na nogi bo pa smotan - kot nek tujek v čevlju.
Taki grelci ponavadi grejejo le z močjo okoli 3W (po nogi), kar pri 6V znese 0,5A. To pomeni, da polnilna NiMh baterija (cca 2000mAh) zdrži 4 ure. Seveda na mrazu vse skupaj še precej počepne.

Jaz sem si sam izdelal grelni podplat:
Najprej sem se lotil "polaganja" tanke grelne žice po celem podplatu, kar je sicer ugodno za dolgotrajno stanje na mrazu. V kolikor pa se vsaj malo giblješ in se prekrvavitev poveča, je pa dovolj že gretje prstnih blazinic, saj je tam prehod toplote v telo (v celotno stopalo), najboljši.

Kakorkoli že, najpomembnejši element je baterija. Suhopolnjene (Dryfit - gel - Pb) baterije so sigurno pretežke, je pa res, da so poceni. Polnilne NiCd in Nimh baterije (ponavadi v AA obliki) so tudi že preživele. Idealno razmerje med kapaciteto in težo dobimo v polnilnih LiPo, LiFe... baterijah. Tudi pravokotne oblike slednjih so bolj prikladne za vgradnjo.

Pri nakupu sta ekonomsko opravičljivi dve varianti: najdražja, ki bo sigurno dobro delovala vsaj par sezon, ali pa najosnovnejša varianta, brez baterij, pa sam vgradiš dobre - sveže baterije, narediš priključek za 220 in 12V polnilec.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Godfather20
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 09, 2012 1:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2011 1:16
Prispevkov: 26


Zdravo,

že kakšna izkušnja več?

Sam kolebam med tema dvema modeloma.
http://www.tesmasport.si/alpenheat-grelec-za-cevlje-comfort

in

http://www.extremevital.com/skiis/grelec-za-smucarske-cevlje-therm-ic-max-set-p-7991.html

Oba sta na baterije, ki jih lahko zamenjaš, alpenheat mi deluje malo bolje, ampak je tudi dražje.

Včasih sem mislil da so tile grelci za "pi**e ampak nekaj moram ukrenit. Ko je -5 ne morem biti v pancerjih več kot 2 uri, ker mi noge zmrznejo. Pancerji pa me nikjer ne žulijo in so mi tako prav da lahko imam 2 uri zaprte brez problema. Razmišljal sem tudi o tem izdelku. Se kaj pozna? Mnenja.
http://www.tesmasport.si/rokavice-neopren-grelec-za-smucarske-cevlje-bootcover

Ker takoj ko je sonce in okoli ničle sploh ni problema.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 09, 2012 2:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Godfather20 je napisal/a:
Zdravo,

že kakšna izkušnja več?

Sam kolebam med tema dvema modeloma.
http://www.tesmasport.si/alpenheat-grelec-za-cevlje-comfort

in

http://www.extremevital.com/skiis/grelec-za-smucarske-cevlje-therm-ic-max-set-p-7991.html

Oba sta na baterije, ki jih lahko zamenjaš, alpenheat mi deluje malo bolje, ampak je tudi dražje.

Včasih sem mislil da so tile grelci za "pi**e ampak nekaj moram ukrenit. Ko je -5 ne morem biti v pancerjih več kot 2 uri, ker mi noge zmrznejo. Pancerji pa me nikjer ne žulijo in so mi tako prav da lahko imam 2 uri zaprte brez problema. Razmišljal sem tudi o tem izdelku. Se kaj pozna? Mnenja.
http://www.tesmasport.si/rokavice-neopren-grelec-za-smucarske-cevlje-bootcover

Ker takoj ko je sonce in okoli ničle sploh ni problema.


Kaj češ.....star si pač....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SeekK
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 09, 2012 4:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2008 14:21
Prispevkov: 51


http://www.rabim.info/planet-sport-trgovina-doo-trzin-91627

Planet sport je zastopnik za therm-ic.

Decembra sva za mojo lepšo polovico tukaj kupila cel komplet (baterija in vložki) za 60 eurov. 50% znižanje (120 osnovna cena). So jih meli kar nekaj še na zalogi. Mislim da se ti splača poklicat, spletna stran jim trenutno nekaj ne deluje.

Gre za točno isti set, ki si ga objavil na drugem linku.

Zaenkrat samo pozitivno, tudi nastavljanje stopnje gretja pride prav.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 09, 2012 4:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

jst mam komplet od thermic že ene 5 let pomoje. vzel sm takšen, kjer se ne menjuje baterij. danes je kapaciteta okoli 4 ure na stopnji 2. za pet let se mi ne zdi tako slabo. takrat sm dal nekih 20 jurjev se mi zdi.
dobra investicija vsekakor
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Godfather20
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 09, 2012 4:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2011 1:16
Prispevkov: 26


Starejsi, ne star

Bom poklical. Hvala za info. Pa ta kabel zadaj kaj moti?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Grelci za smučarske čevlje
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB