Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Stari vrh » Stari vrh - aktualne informacije 2011/2012

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
 Stari vrh - aktualne informacije 2011/2012 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 15, 2012 12:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

No jaz sem se že lani čudil, kako da na idealno pripravljeni progi v idealnih pogojih ob bagatelni ceni na nočni smuki smuča samo kakih 20 smučarjev, 10 minut stran pa Škofja Loka, pol ure stran Ljubljana in Kranj. So Slovenci nehali smučati (doma)?

Jaz mislim, da imajo mala smučišča še vedno prihodnost, a je nujna podpora države in lokalne skupnosti, ki pa je nujna tudi pri velikih centrih. Brez tega bodo crknili vsi, tudi Krvavec, Kranjska... Stari vrh bi lahko bil trening center za mlade za lep del Gorenjske in osrednje Slovenije, z ustreznim trženjem bi zaživel kmečki (eko) turizem in nočna smuka. Saj pri takih smučiščih ne gre samo za smučanje, gre tudi za ohranitev poseljenosti podeželja, ohranitev gorskih kmetij, preprečevanje zaraščanja pašnikov in ohranjanja krajine itd. Marsikje v Evropi jim je to jasno, zato finančno pomagajo takim projektom. In vse več smučarjem gre na živce prerivanje po megacentrih in hitenje iz sedežnice na sedežnico, da ujamemo čim več povezanih dolin, med tem pa nam zmanjka časa za smučanje. meni se tudi ne ljubi vsak teden voziti po 200 km v eno smer, da o stroških ne govorim. Med tednom je pa nočna smuka edina možnost za mnoge.

Večina velikih smučišč ima celo v neposredni bližini kakšno tako smučišče, ki po logiki že davno ne bi smelo več obstajati. Iz Badgasteina se naprimer vidi na nasprotnem bregu Graukogel, Iz Zell am Seeja gledaš na Maiskogel, blizu Ischgla so See, Kappl in Galtur, blizu Hochzillerja Spieljoch, blizu Kronplatza Speikboden itd.

Ledenko, po moje smo včasih tudi pretirano kritični do svojih smučišč. Rogla je po anketi med Hrvaškimi smučarji na prvem mestu in to kot počitniška, ne dnevna destinacija. Mene pa je pred kratkim naravnost šokiral en Nemec, ki se ni mogel načuditi, da smučam v Kitzbuhlu, ko imamo vendar doma Kranjsko in pohorje.

Držim pesti za Starca.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 15, 2012 4:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


marko je napisal/a:

Ledenko, po moje smo včasih tudi pretirano kritični do svojih smučišč.


Saj to je usoda majhnih narodov.
Problem naših smučišč je v majhni nadmorski višini, majhnosti in posledično predvsem v tem, da so večinoma namenjena dnevnim gostom in teh ni dovolj za vse. Vem, da se tudi žičničarji tega zavedajo in ukrepajo kakor vedo in znajo, da bi izboljšali situacijo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snezeni
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 15, 2012 5:47 pm    Naslov sporočila: še slovenski nacionalni šport bomo zapravili! groza Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Okt 2012 23:48
Prispevkov: 4


v sloveniji bi mogli delati že od vrtca naprej in spodbujati naš slovenski nacionalni (nekdanji ) šport. Poglejmo eno začudeno deželo avstrijo ko smo tok pametni slovenci in ne znamo prodat ne lesa ne snega . V avstriji znajo prodat vsako dilco, vsak "modroc" LEŽIČE in vsak breg za smučišče.
Včasih smo rekli avstrijcem holzerji oni ni nam pa bojo rekli največji bedaki v EU slovenci.
Radio hit organizira na turacherrju smučanje vsako leto in če bi bili kaj poveazni npr radijske postaje bi lahko vsaka radijska postaja organizirala na nasih smuciscih in bi s tem promovirali preko medija in sporta nasa smucisca .Npr smucisce velika planina ker ne delajo snega je sla tud v "gobe" ker da naj bi onesnazeval z umetnim snegom vodo ki se pridobiva , kaj pa krvavec porabi toliko ureeje pa je vredu voda?
ME ZANIMA KOKOLIKO IMA HYPO TERJATEV V AVSTRIJI NA SMUČIŠČIH
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 16, 2012 12:39 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3117


V zmernih količinah je urea super za rastlinstvo, ker dobijo iz ureje dušik, ko pa je uree preveč, pa se pač požge. Smučišča pa itak ne bodo porabila toliko uree na m2, da bi bilo škodljivo.
/Offtopic
Radiji pa predvsem organizirajo dogodke v Avstriji zaradi tega, ker je Avstrija tako obljubljena dežela smučanja, s tem si delajo samo večjo reklamo, žal pa je tudi narod rahlo naiven, kot je blo s odpeljanimi topovi s Pohorja, kako dolgo sem klatil da ni bilo nič odpeljano, ne vi vseeno verjamete naivnim govoricam ljudi... Tako pač je v naši deželi...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 Stran 13 od 13

Kazalo po Smucisca.net forumu » Stari vrh » Stari vrh - aktualne informacije 2011/2012
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB