Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Golte » Golte - Aktualne informacije v sezoni 2011/2012

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 Golte - Aktualne informacije v sezoni 2011/2012 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Lenuh
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2012 3:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Jan 2010 21:51
Prispevkov: 126


Mislim da lahko Ročko pričakujemo v sredo.
_________________
LP XD
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Rdeca strela
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2012 7:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Feb 2008 11:56
Prispevkov: 13


Lenuh je napisal/a:
Mislim da lahko Ročko pričakujemo v sredo.
katero proga je ročka?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lenuh
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2012 11:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Jan 2010 21:51
Prispevkov: 126


Naprej od starih stanov. Ob progi je dvosedežnica Ročka.
_________________
LP XD
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SiKT
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 27, 2012 3:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Nov 2006 20:55
Prispevkov: 264
Kraj: Lokovica

Danes so odpri Ročko, snežna podlaga je dokaj slaba, ogromno grudic po celi trasi. Čez nekaj dni bo bolje.

Sp. del Ročke


Hotel in app. naselje


Kamniško-savinjske alpe z Ojstrico na čelu


TEŠ

_________________
2013/14: 1x Golte, 1x Obertauern
2012/13 : 20x
2011/12 : 28x
2010/11: 20x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gogi2cv
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 27, 2012 5:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Nov 2007 15:06
Prispevkov: 259
Kraj: celje

Jej pa smo jo dočakali, Ročko seveda,,, kot je že Sikt povedal, da podlaga še ni optimalna, ampak z vsakim naslednjim dnem bo boljša. Drugače pa čudovit dan, eno samo sonce brez oblačka


Sem imel malo časa preden so odprli medvedjak


Kamniške alpe, jezero pa skoraj prazno


Naravnega snega praktično ni

lp
_________________
2007/08 58x (55x golte, 3x vogel)
2008/09 31x Golte, Rogla 1x
2009/10 35x Golte, 4x Vogel
2010/11 1x Golte
2011/12 1x Molltal, 10x Golte, 1x Kope
12/13 22x Golte 21, 1x Weinebene, 1x Poseka ravne
13/14 15x
14/15 6x Val Thorens, Golte 27x
15/16 6x Val Thorens, 14X Golte
16/17 6x Les Orres. 8x Golte
17/18 Golte 5x, Kope 2x, Les Orres 6x,2x Koralpe, Petzen
18/19 6x Les Orres, Golte 2x, Celjska Koča 3x, Koralpe 1x
20/21 7x
21/22 28x
22/23 Koralpe1x, Celjska Koča 5x, Golte3x, Gerlitzen
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snowboarder
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 27, 2012 7:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Okt 2009 11:20
Prispevkov: 328
Kraj: Domžale

gogi2cv je napisal/a:
Jej pa smo jo dočakali, Ročko seveda,,, kot je že Sikt povedal, da podlaga še ni optimalna, ampak z vsakim naslednjim dnem bo boljša. Drugače pa čudovit dan, eno samo sonce brez oblačka


Sem imel malo časa preden so odprli medvedjak


Kamniške alpe, jezero pa skoraj prazno


Naravnega snega praktično ni

lp


prva slika je odlična!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Rdeca strela
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 27, 2012 11:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Feb 2008 11:56
Prispevkov: 13


Dajte mi povedat , a se da z avtom prit do hotela, je sploh priporočljivo it do vrha, al naj raje pustim avto spodaj pa z kabino gor, je varno pustit avto 3 dni spodaj??
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SiKT
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 27, 2012 11:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Nov 2006 20:55
Prispevkov: 264
Kraj: Lokovica

Z avtom lahko prideš čist do hotela, če bo pa prosto parkirno mesto je pa drugo. Drugače je velik parkirni prostor 500 m od hotela tam je prostor garantiran. V primeru da ga pustiš spodaj je pa tudi parkirni prostor namnjen samo hotelskim gostom zavarovan z rampo, tako da pomoje ni problema...
_________________
2013/14: 1x Golte, 1x Obertauern
2012/13 : 20x
2011/12 : 28x
2010/11: 20x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Rdeca strela
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 27, 2012 11:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Feb 2008 11:56
Prispevkov: 13


aha, potem je pa boljše da pustim avto spodaj tiste 3 dni pa je. hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Damjan-doc
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 28, 2012 2:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 23:31
Prispevkov: 370


SiKT je napisal/a:
Z avtom lahko prideš čist do hotela, če bo pa prosto parkirno mesto je pa drugo. Drugače je velik parkirni prostor 500 m od hotela tam je prostor garantiran. V primeru da ga pustiš spodaj je pa tudi parkirni prostor namnjen samo hotelskim gostom zavarovan z rampo, tako da pomoje ni problema...

Kakšna pa je kaj cesta? Glede na to, da se je in se še vedno veliko gradi, mora biti kar poštimana, ali je že vsa znucana.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lenuh
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 28, 2012 6:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Jan 2010 21:51
Prispevkov: 126


Cesta je zelo dobra, mislim pa da še zdnjih 500m od Alpskega vrta do hotela ni asfaltirana.
_________________
LP XD
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tinch007
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 28, 2012 10:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Jan 2012 22:15
Prispevkov: 1
Kraj: Prebold

Zdravo, gre kdo z mano smučat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aldor
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 28, 2012 11:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Apr 2010 18:28
Prispevkov: 56


Danes sem bil sploh prvič na Golteh, tako da lahko povem nekaj vtisov, če bo še komu prav prišlo.

Pri prvi progi, Medvedjak, mi je pasalo, da je lepo široka, že od zjutraj lepo osončena, zaradi počasne sede pa udobno prazna. Odlična carving konfiguracija, dovoljuje tudi bolj hitre zavoje, žal prekratka, da bi zmatrala.
Stari stani+Ročka pa je nekoliko bolj razgibana in zahtevna in daljša. Izmenjujejo se različne podlage, nakloni, širine, skratka pestro. Njena edina slaba lastnost je ta, da je treba prestopati s sede na vlečnico. Ko je bila na obeh napravah vrsta, se je zadeva kar zavlekla. Dalo se je voziti tudi samo Stare stane (vlečka), a je to bolj kratko. Ne vem, če se da voziti samo Ročko, najbrž, če je dovolj snega.
Seda Žekovec ima eno, bolj povezovalno, ozko progo, primerno za slalomiranje.

Sicer je bilo videti še precej za smučanje primernega terena, a po travi pač ne gre... Na sploh mi je zelo všeč, da je vse skupaj odprto, pregledno, svetlo, na široko posekano. Če bi bilo dovolj snega, bi se dalo še veliko variant preizkusit, izgleda da se tudi kak celec najde.

Proge urejene zelo dobro, sneg sicer očitno 95% umeten a vseeno skoraj pršič, popoldne zmerno zdrsan in še vedno zelo lepo vozen. Na celem smučišču sem videl samo eno majhno ledeno ploščo. Ročka malo odstopa, tam je sneg bolj grudast (meni je sicer ritje po vseh sortah snega sicer všeč, a večini ne), pa ponekod štrli ven kaka sumljiva trava, a nič hudega.

Nisem pričakoval kakih hitech naprav in jih res ni. No, to ni nujno slabo, kajti na progah se zaradi počasnosti žičk ni praktično nikoli zabilo, tako da sem imel dovolj prostora na vse strani.

Čakanja je bilo sredi dopoldneva za kakih 5 minut, sicer pa od nič do dveh treh minut. Glede na to, da sta bili danes gor kar 2 tekmi, pa nek popust, pa kako je bilo polno spodnje parkirišče že pred 8h, mislim da je to tudi najhuje, kar se lahko glede čakanja na žičnicah zgodi na Golteh.

Na pijači sem šel v obe največji gostilni (pri hotelu in Stari stani), a sem se tudi kmalu pobral, ker povsod vrtijo ubitačno zateženo turbo&tehno glasbo. Mogoče gostje manj popijejo, če dajo gor kakšno radijsko postajo ali pa rock, res ne vem, v čem je fora...

Za svojih via mercator 16 evrov sem res veliko dobil in se bom še vračal, tudi ko bo treba dati več. Tudi nasploh zaradi folka na smučišču oz. žičkah; pač zgovorni in prijazni Savinjčani, svaka čast. Želim Goltem dober obisk in mogoče tudi izpolnitev kakih bolj ambicioznih načrtov, ki jih menda še imajo glede novih prog.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lenuh
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 29, 2012 1:22 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Jan 2010 21:51
Prispevkov: 126


aldor, lepo da si obiskal Golte. Drugače pa sedežnice Žekovec ni si pa verjetno mislil dvosedežnico Smrekovec. Drugače imaš pa še pri jezeru kočo Trije ploti ter kočo pri Žlajferju tam se suče 100% domača glasba
_________________
LP XD
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aldor
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 29, 2012 10:26 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Apr 2010 18:28
Prispevkov: 56


Ja, Smrekovec, seveda, sem se zmotil.
Tudi pri gostilnah sem falil imena, saj v tisti pri akumulaciji sem bil. Tako lepa lokacija, da je že kar kičasto:d Sem narobe rekel Stari stani namesto Trije ploti. No tam so rukal neki live turbofolk, sem hitro spil in šel nazaj smučat:d
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja Stran 4 od 6

Kazalo po Smucisca.net forumu » Golte » Golte - Aktualne informacije v sezoni 2011/2012
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB