Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mölltal 2011/12

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 16, 17, 18  Naslednja
 Mölltal 2011/12 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
polh
PrispevekObjavljeno: Pon Maj 14, 2012 1:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 3:52
Prispevkov: 280


Ja, mi je pa kljub vsemu kar žal, da nisem šel v nedeljo gor, Salzburška karta velja samo do prvega, nafte na vrtu pa tudi še nisem dosegel...

...na vsak način pa si bom privoščil tradicionalni Junijski Moll ter nazaj grede še kopanje v Faaker See-ju
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
otiv
PrispevekObjavljeno: Tor Maj 15, 2012 5:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Okt 2011 19:04
Prispevkov: 36


A na molltalu je res konc sezone?? Kdaj pa se spet odpre?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
H2o
PrispevekObjavljeno: Tor Maj 15, 2012 5:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2006 22:18
Prispevkov: 398


Res ja - ob istem času kot vsako leto. Je pa res škoda, da ni odprto v tem tednu, ko je hladno vreme. Drugače imaš vse informacije na njihovi strani: http://www.gletscher.co.at/

med drugim:
Sommer Ski- & Wanderbetrieb ab 22. Juni 2012

Torej, 22.6 boš lahko zopet gor.
_________________
22/23: 2x
21/22: 49x
20/21: 11x
19/20: 36x (čista jeeeba)
18/19: 59x
17/18: 50x
16/17: 49x
15/16: 56x
14/15: 51x
13/14: 28x (žled)
12/13: 55x
11/12: 56x
10/11: 50x
09/10: 82x
08/09: 45x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polh
PrispevekObjavljeno: Sre Maj 16, 2012 11:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 3:52
Prispevkov: 280


Škoda, po današnji napovedi bi bil tale teden perfekten, danes 20 novega, potem pa relativno sončno in mrzlo jutri, ter topleje in precej jasno do sobote.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Maj 16, 2012 12:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2836
Kraj: Ljubljana

Če ti še ni dovolj, imaš na voljo Kaprun ali pa še boljše Tux.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polh
PrispevekObjavljeno: Sre Maj 16, 2012 3:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 3:52
Prispevkov: 280


Drži, vendar za Moll še nekako najdem žrtev za v avto, za Kaprun pa že težje. Dachstein je obupno položen (za cevc seveda), tista stara 4s nudi sicer soliden teren, vendar žal ne obratuje.

Tux je odličen, vendar daleč in drag za en dan, drugače je dober tudi poleti, sploh relativno dolga in razgibana proga ob Gletscherbus-u 3.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Maj 16, 2012 5:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Novega snega je zgoraj še precej več, po podatkih s Sonnblicka je bila višina ravno v nedeljo najmanjša (178,5cm), danes pa ga je že skoraj dva metra in pol, točno pa 248,9cm . Bo vsaj zaloga za poletje.

Edit: že čez 2,5m:

http://www.sonnblick.net/portal/content/view/20/224/lang,de/
_________________
Sezona 2011/12: 102 x = 41 x Mölltal, 15 x Gerlitzen, 12 x Nassfeld, 8 x Tromeja, 6 x Turrach, 5 x Sillian, 5 x Innerkrems, 3 x Aineck, 2 x Bad Kleinkircheim, 1 x Goldeck, 1 x St. Jakob, 1 x Ankogel, 1 x Lienz, 1 x Kranjska gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Maj 18, 2012 11:04 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2836
Kraj: Ljubljana

polh je napisal/a:
Drži, vendar za Moll še nekako najdem žrtev za v avto, za Kaprun pa že težje. Dachstein je obupno položen (za cevc seveda), tista stara 4s nudi sicer soliden teren, vendar žal ne obratuje.

Tux je odličen, vendar daleč in drag za en dan, drugače je dober tudi poleti, sploh relativno dolga in razgibana proga ob Gletscherbus-u 3.

Ne iščeš na pravih mestih. Jaz bi do Kapruna še šel, če ne bi pred enim tednom zaključil sezono (pospravil strešni kovček, klet...), zdaj se mi pa ne da še enkrat obrniti stanovanje na glavo za eno bolj povprečno smuko. Tux je pa čisto predaleč, bi moral od doma ob 3 zjutraj...

Na Dachstein sem pozabil. Ampak grem že raje na Roglo. Je menda dovolj snega za štamfanje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pet Jun 22, 2012 8:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Danes so začeli poletno sezono, že z novo ceno karte - 41evrov.

Znane so že tudi nove cene sezonskih vozovnic. Večinoma so nekoliko višje, le ''partnerji'' bomo letos odšteli nekoliko manj:

http://www.gletscher.co.at/de/preise/saisonkarte-top-skipass/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mstrakl
PrispevekObjavljeno: Tor Jun 26, 2012 12:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Jun 2012 12:48
Prispevkov: 1
Kraj: Križevci pri Ljutomeru

Zdravo

Smučam že kar dolgo (približno 15 let ), koliko čas dopušča, vendar še nikoli si nisem sprobal poletnega smučanja. Ima me pa že dolgo časa, in z par kolegi smo tik pred realizacijo. Ampak preden naredimo "pizdarijo" bi rad povprašal malo tiste ki že imate izkušnje z tem, ali se to dejansko splača? In če kdo zna približno napovedat kakšne razmere lahko čakam če grem gor ta vikend (29-30 junij)

Katere ledenike priporočate? Peljal bi se tudi do tuxa, če je vredno
Hvala.
_________________
LP Mitja
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Jun 26, 2012 1:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2836
Kraj: Ljubljana

Ali se ti splašča, boš presodil sam. Večina prisotnih na tem forumu (pa smo v glavnem kar fanatiki) neha hoditi na Moltal s prenehanjem veljavnosti sezonske vozovnice, pa še takrat hodijo mnogi bolj zato, ker jim pač karta še velja. Najbrž ti kaj pove tudi to, da se mnogi ledeniki za lep čas zaprejo, čeprav imajo sneg. Očitno preveč smučarjev presodi, da se poleti bolj splača delati kaj drugega.

Smuka poleti na ledenikih je podobna kot koncem aprila na Krvavcu, s to razliko, da je več naravnega snega, ki se obnaša nekoliko drugače. Prej rata čoftast in ni tako mokast. Če imaš srečo pride tudi kakšna ohladitev in sneg vsaj ponoči zmrzne. Meni je sicer smuka na čofti tudi v užitek, ampak se mi ne da voziti 2,5 ure v eno smer za 1 progo ali 4 ure v eno smer za 2 progi, zato že nekaj let poleti nisem smučal. Letos mi je bila zadnja smuka v maju na Kaninu, kjer so bile karte za drobiž, prog je več, smučarjev pa je bilo komaj kaj.

Ampak če te že dolgo mika, vsekakor enkrat poskusi. Kaj pa lahko izgubiš. V najslabšem primeru se boste ulegli na teraso in spili kakšno pivo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stane60
PrispevekObjavljeno: Tor Jun 26, 2012 10:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 15:18
Prispevkov: 406
Kraj: Kašarija (Dežela kranjska nima lepšga kraja,...)

Če vas mika, le pojdite . Obvezno pa morate zjutraj pogledati kaj vas tam čaka. Jaz grem vsako poletje nekajkrat, ponavadi na Moeltall. Posebno v septembru je tam lahko že prava zima z novim snegom in odlično smučarijo (lani bilo je bilo slabo) zato grem tja za tri dni. Se pa da smučati tudi v avgustu in če je sreča tudi do 12 ali 13 ure. Če upoštevaš, da je v tistem času tam med tednom tudi manj kot 10 ljudi, veš koliko voženj lahko narediš. Le pivo je kar oddaljeno od proge in tudi WC.
_________________
2021/2022 31x: 16x Krvavec, 6x Golte, 2x Celjska koča, 1x Stari vrh, 6x Rogla
2022/2023 21x: 11x Krvavec, 1x Cortina dʼAmpezzo, 3x Kronplatz, 6x Rogla
2023/2024 20x: 12x Krvavec, 4x Kronplatz, 4x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
samokham
PrispevekObjavljeno: Sre Jun 27, 2012 10:26 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Maj 2007 11:47
Prispevkov: 349


No, jaz tudi rad smučam poleti, ponavadi kakšen dan na Moliju ali Kaprunu. Za več dni sem šel parkrat kar na turno smuko nad Zermatt in nato smo še kakšen dan smučali na smučišču. Za več dni se morda bolj splača Tux, Zermatt, Les2alpes... . Si pa jez že dlje časa želim narediti skiroadtrip, vendar še nisem našel dovolj ljudi. Tak trip bi pomenil, da smučaš vsak dan na drugem ledeniku. Popoldne oz. zvečer pa v avto in do drugega ledenika . Jaz za razliko od Markota, zelo uživam v poletni smuki. Ker si zadevo vzamem bolj kot da sem na morju, le da je manj vroče in je bistveno boljši zrak . Pogoji so pa seveda slabši, kot pozimi
_________________
www.khamikaze.net
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mdolzan
PrispevekObjavljeno: Sre Jun 27, 2012 11:58 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Ned Sep 2008 23:13
Prispevkov: 95


nova poletna sezona je tu.
Je bil kdo že kaj gor?
Mogoče kakšna informacija iz prve roke/smučk..

tnx
lpm
_________________
s kante na kanto...:-)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Jun 27, 2012 1:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2836
Kraj: Ljubljana

samokham je napisal/a:
No, jaz tudi rad smučam poleti, ponavadi kakšen dan na Moliju ali Kaprunu. Za več dni sem šel parkrat kar na turno smuko nad Zermatt in nato smo še kakšen dan smučali na smučišču. Za več dni se morda bolj splača Tux, Zermatt, Les2alpes... . Si pa jez že dlje časa želim narediti skiroadtrip, vendar še nisem našel dovolj ljudi. Tak trip bi pomenil, da smučaš vsak dan na drugem ledeniku. Popoldne oz. zvečer pa v avto in do drugega ledenika . Jaz za razliko od Markota, zelo uživam v poletni smuki. Ker si zadevo vzamem bolj kot da sem na morju, le da je manj vroče in je bistveno boljši zrak . Pogoji so pa seveda slabši, kot pozimi

Samo, saj jaz tudi uživam v poletni smuki, samo bolj malokrat, ker nimam kolegov, ki bi se jim dalo 5 ur voziti, da se bodo 2 uri smučali, razen mene pa itak noben ne mara opoldanskega "vodnega" smučanja.

Zdaj, človek je vprašal, če se splača. Če gledamo racionalno je odgovor ne. Smučanje je zimski šport. Ne splača se voziti 5 ur, da se boš 2 uri dričal po eni progi in za to plačal 40 EUR, ampak paše pa vseeeno kdaj pa kdaj. To je tako, kot bi vprašal, ali se splača iti pozimi ali pa spomladi na morje. Včasih so bogataši poleti hodili v razne St. Moritze, pozimi pa na morje na azurno obalo, da so se umikali najhujši vročini in mrazu. Zdaj večina počne ravno narobe.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 16, 17, 18  Naslednja Stran 17 od 18

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mölltal 2011/12
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB