Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mölltal 2011/12

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  Naslednja
 Mölltal 2011/12 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
polh
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 30, 2012 9:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 3:52
Prispevkov: 280


...še par fotk k cevc dnevu 25.4., nekje 20-30cm svežega, odlični pogoji, sploh za konec aprila





Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Maj 02, 2012 8:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3454
Kraj: Maribor

Zdaj pa od (prečudovitih) Polhovih slik nazaj v realnost. Najprej ena od petka, 27. aprila - vidi se da je sneg ob pol enajstih še pomrznjen, včeraj smo o čem takem lahko le sanjali:


Kako je bilo v ponedeljek, sem že napisal. Včeraj je bilo sicer glede vremena za spoznanje boljše, dve uri je bilo celo sončno. Sneg pa spet zelo slab, saj ne da bi bilo tako zelo toplo (na ledeniku recimo je le stopinjo ali dve nad ničlo), ampak megla in jugozahodnik ki piha dan za dnem 'poskrbita' da je sneg zelo vlažen, oblaki pa, da niti ponoči ne pomrzne.

Vseeno nekaj fotk. Situacija kot na tej sliki je včeraj vztrajala več kot eno uro: Alteck na soncu, Panoramabahn pod oblaki, ledenik pa v megli ... :


... in seveda sva kljub južnemu snegu smučala po sončku:




Točno opoldne se je sonce prikazalo tudi na ledeniku, kar je omogočilo nekaj prijetnih voženj na še dobrem snegu. Odprte in steptane so tri proge, torej tudi tista leva na kateri so prejšnje dni trenirali smuk:


Kmalu pa je ledenik spet zagrnila megla, pod njo pa taka depresivna podoba:


Ja, letošnji prazniki bodo vremensko ena sama katastrofa, kar zadeva smučarijo na Meliju, tudi prognoza za prihodnje dni je zelo podobna. Kot zanimivost: v ponedeljek je bilo sončno vzhodno od Celovca, od tam dalje pa oblačna žalost. Včeraj je bilo sončno do Spittala, dalje po Molltalu pa zavlečeno. Kaj če bi se situacija za dva dni obrnila, da bi bilo oblačno in deževno v Mariboru, na Meliju pa sonček ???
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Sre Maj 02, 2012 4:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Jaz sem s temle danes zakljucil letosnjo sezono. Ze na vse zgodaj (8:00) je bilo hudo mehko, tako da pretiranega uzitka ni bilo. Glede na temperature sem nekako upal, da bo vsaj zjutraj se ledeno, pa na zalost ni bilo nic od tega. Potem pa se megla sem, megla tja, na case noro difuzna svetloba, pa je pomenilo, da sem po enih 25 furah okoli 12:00 ze bil na vlakcu. Ampak konec koncev spet ni bilo tako zanic. Ce nic drugega, je tezko reci, da je dan na smuceh (pa ceprav jih je bilo do danes ze zelo veliko), slab dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Maj 02, 2012 8:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Se strinjam, pj, zato sem tudi vztrajal 6 dni . Za začetek nekaj slik s prvega dneva, tudi z drugega bi bile enake:













Miki, za predpraznični dan se mi zdi prav čudno, da se tokrat ne strinjava, med vsemi šestimi dnevi je zame z naskokom osvojil bronasto medaljo . Alteck pa zlato, saj je sneg zdržal najdlje. Mogoče zato, ker je bil dobro uležan še od predprejšnjega dne, ker v nedeljo žičnica ni delala in prog seveda niso ponovno teptali.
Zadnje mesto pa si delita nedelja in današnji dan. Včeraj zvečer je namreč spodaj močno deževalo, zgoraj pa snežilo, zjutraj je bilo pri restavraciji kakšne 3cm novega snega, pobeljeno je bilo še kakšnih 200 višinskih metrov nižje. Noč je bila oblačna, zjutraj je spodaj izgledalo še kar lepo, na vrhu pa je bila že megla. Sprva je je bil novi sneg hiter, kasneje je začel močno zavirati. Ledenik so odprli šele okrog 11h, ne vem sicer zakaj, a zaradi megle ga itak nisem pogrešal. Mogoče zaradi (spet) precej močnega južnega vetra, a kasneje ga ni bilo nič manj, le megla se je nekoliko razredčila. Dobra proga je bila edino črna do vlakca, na katerem sem bil že ob pol dvanajstih . V Spittalu sem v Mc Donaldsu čekiral vreme za naslednje dni, kazalo je na slabši četrtek in boljši petek, zato sva se odpeljala domov. Večerne napovedi seveda kažejo ravno obratno , no slaba napoved za vikend žal ostaja.

Še to: te dni sem slišal kar nekaj ljudi jamrati, da zjutraj kamere na spletni strani ne kažejo aktualnih slik. Jih pa kamere na bližnjem Sonnblicku, tudi trenutne vremenske podatke:

http://www.sonnblick.net/portal/content/view/166/301/lang,de

Meli je na 3. sliki, trenutno je videti takole:




Aja, še današnje slike:










Lp, Tomi
_________________
Sezona 2011/12: 99 x = 38 x Mölltal, 15 x Gerlitzen, 12 x Nassfeld, 8 x Tromeja, 5 x Sillian, 5 x Innerkrems, 6 x Turrach, 3 x Aineck, 2 x Bad Kleinkircheim, 1 x Goldeck, 1 x St. Jakob, 1 x Ankogel, 1 x Lienz, 1 x Kranjska gora[url][/url]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2012 8:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

STOTKA JE PADLA

s1 je napisal/a:
Neprecenljivo Petek ob 8.15...


Tudi 7 dni in 7 minut kasneje je bilo enako:



Za to je poskrbel prehoden anticiklon:



Jutranjo jasnino je predvideval tudi avstrijski Aladin:

http://www.zamg.ac.at/wetter/wetteranimation/index.php?imgtype=2

miki je napisal/a:
Kaj če bi se situacija za dva dni obrnila, da bi bilo oblačno in deževno v Mariboru, na Meliju pa sonček ???


Miki, danes je pa bilo tako, ne sicer dva dneva, ampak pol, a nisi izkoristil .

Naraščajoča oblačnost na poti in celo dežne kaplje v Beljaku sicer niso bile vzpodbudni, a sem verjel avstrijskim vremenarjem in v Spittalu se je nad Alpami že kazala jasnina. Na smučišču je bilo zjutraj prav zimsko hladno, na nekaterih progah, oziroma delih prog je bilo centimeter do dva pršiča, ker je včeraj očitno snežilo ravno med teptanjem. Podlaga je bila trda, a ne ledena.
Še nekaj slik z ledenika:







Proga ob Panoramabahnu:



Alteck, tu je bil sneg že takoj rahlo ojužen, zame perfekten:













Pogled nazaj:



Posledica zimske suše je popolnoma prazno akumulacijsko jezero:



Odlična je bila tudi črna proga v dolino, slikano ob 10h:





Do desetih je bilo popolnoma, naslednjo uro večinoma sončno, potem so začeli zmagovati oblaki in sonce je posijalo le še občasno. Mislil sem sicer, da bo sonce zdržalo kakšno uro dlje, je pa snežna podlaga dolgo ostala dobra, čisto na vrhu je bilo trdo še ob dveh, ko sem zaključil, večinoma so bila še vedno videti 'rebrca'.
Čisto na koncu sem naredil še klasično sliko, ki nas je spremljala večino zadnjih dni:



Za vikend bomo pa lepo doma .

Lp, Tomi
_________________
Sezona 2011/12: 100 x = 39 x Mölltal, 15 x Gerlitzen, 12 x Nassfeld, 8 x Tromeja, 5 x Sillian, 5 x Innerkrems, 6 x Turrach, 3 x Aineck, 2 x Bad Kleinkircheim, 1 x Goldeck, 1 x St. Jakob, 1 x Ankogel, 1 x Lienz, 1 x Kranjska gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s1
PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2012 9:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Feb 2010 15:58
Prispevkov: 187
Kraj: Gorenjska

Bomba Tomi

Matr, a ni fajn , da se zgodba nepredvideno ponavlja??? Super, fajn sem fovš, ker tisti petek je bil tako dober, da tudinoge, ki so bolele, so mi odpustile...
Tebi pa sploh čestitke za tole stotico! Svaka čast, i ja bi tako...
_________________
2015/2016 - 32x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stane60
PrispevekObjavljeno: Ned Maj 06, 2012 10:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 15:18
Prispevkov: 406
Kraj: Kašarija (Dežela kranjska nima lepšga kraja,...)

Ma ja, Tomi, odlično je to, da se ti izide. Kar malo sem ti po Gorenjsko "fouš" . Jaz sem od lani v penziji, tudi denarja mi zaenkrat še ne manjka, pa vendar spravim skupaj največ 30 dni. Me "naša" ne pusti zmeraj ko se namislim. Še kakih 10 dni bi spravil skupaj, če bi delala Straža - tja lahko pobegnem za nekaj ur brez, da bi se videlo. Tako je to z nami prestrašenimi zakonci . Upam, da bo poleti in drugo leto bolje. Bravo Tomi!
_________________
2021/2022 31x: 16x Krvavec, 6x Golte, 2x Celjska koča, 1x Stari vrh, 6x Rogla
2022/2023 21x: 11x Krvavec, 1x Cortina dʼAmpezzo, 3x Kronplatz, 6x Rogla
2023/2024 20x: 12x Krvavec, 4x Kronplatz, 4x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Frenk
PrispevekObjavljeno: Ned Maj 06, 2012 7:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 21:52
Prispevkov: 558
Kraj: Šoštanj

Bravo za stotko...
svaka ti čast..
Uživaj še naprej!!!
_________________
2019/2020
3 Saalbach, 14 Rogla
2020/2021
12 Rogla
2021/2022
13 Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Maj 07, 2012 3:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Bravo Tomi! Ti čestitamo, kot da bi dopolnil 100 let. Jaz sem jih letos uspel nabrati 20, pa sem še na to ponosen. Se pa poigravam z mislijo, da bi si naslednjo zimo najel bivalnik in si vzel 2 meseca dopusta, pa naredil eno lepo turnejo čez Italijo v Francijo, mogoče do Španije pa nazaj čez Švico v Avstrijo. Vsak dan na drugem smučišči oziroma kolikor bi mi pasalo, pa bom komaj pri polovici tvoje stotke. Ko bi le moja žena bila tako navdušena (ubogljiva) kot Mikijeva.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Maj 08, 2012 7:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3454
Kraj: Maribor

Tomi: z malo zamude tudi od mene čestitke za stotko , predvsem pa vsaka čast da si uspel med minulimi prazniki še najti pol dneva uporabnega vremena ... čudovite fotke! Zdaj pa zrihtaj vreme še za prihodnjo soboto , za nedeljo nekega večjega upanja glede na današnje prognoze itak ni ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Tor Maj 08, 2012 9:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

@tomi še moje čestitke za stotico, Taistelu oli pitkä.

Tervehdys Suomi, Helsinki


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Tor Maj 08, 2012 10:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Pitkä, pitkä , dobrih osem mesecev.

Hvala vsem za čestitke, sem hotel v soboto častit , pa se je vremenska napoved dokončno poslabšala. Mogoče pa tale fronta še malo pohiti in bomo lahko v nedeljo naredili čisto zimski zaključek sezone.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iron_Horse
PrispevekObjavljeno: Čet Maj 10, 2012 8:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Jul 2008 15:38
Prispevkov: 78


Danes sneg držal do okoli 12 ure...kar je bilo neverjetno glede na to kakšna vročina je bila

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Maj 13, 2012 8:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Danes je vreme spet slabo, megla in veter, dela samo gondola, tako da je sezone konec. Torej za danes, a za sezono.
Zdaj se bo pa počasi treba lotiti , da v novi sezoni ne bo težav s koleni.


Lp, Tomi
_________________
Sezona 2011/12: 102 x = 41 x Mölltal, 15 x Gerlitzen, 12 x Nassfeld, 8 x Tromeja, 6 x Turrach, 5 x Sillian, 5 x Innerkrems, 3 x Aineck, 2 x Bad Kleinkircheim, 1 x Goldeck, 1 x St. Jakob, 1 x Ankogel, 1 x Lienz, 1 x Kranjska gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Maj 13, 2012 10:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3454
Kraj: Maribor

Pa kaj pišeš, Tomi, danes smo imeli na Meliju sonček in zimske razmere s svežim powdrom:







Eh, saj se hecam . Pa je po poti res izgledalo da bo vreme boljše od napovedi, med Villachom in Spitalom so se oblaki razkadili, prikazalo se je sonce in modro nebo naju je spremljalo vse do Flattacha ... žal samo do vasi, dalje po dolini do smučišča pa spet oblačno. Pa vreme niti ni bilo razočaranje današnjega dneva, saj napoved ni bila kaj prida. Ampak že po poti sem se spraševal, kam je izginil sneg včerajšnje 'močne hladne fronte' ?? Peca je bila še lepo bela, Goldeck pa kopen do vrha - to že ni obetalo nič dobrega. Na smučišču je bilo novega snega maksimalno 1 cm, pa še tega je v glavnem odpihnilo. Dopoldan je močno pihalo, popoldan malo manj, ampak vseeno je delala samo gondola. Mogoče bi se dalo popoldan pognati vsaj šedežnico na ledenik, ampak - za koga? Že zjutraj je bilo hudo prazno, ob devetih nas je na strehi vlakca parkiralo nekje 20 - 30 avtov, popoldan pa nas je bilo na smučišču še mogoče 10 komadov. Fantje (in dekleta), sami boste/bomo krivi če bodo začeli smučišče zapirati vedno bolj zgodaj, po moje so z obratovanjem v tednu po koncu prvomajskih praznikov letos imeli samo izgubo ...

Skratka, te proge sem se danes navozil do sitega. Sneg trd, mestoma leden, samo na zadnji strmini kjer je občasno posvetilo sonce je malo spustil. Za razliko od prvomajskih praznikov, ko si ob pocastem snegu in južnem vetru komaj prišel čez ravnino brez uporabe palic, je danes ob trdem snegu in severnem vetru (= v hrbet) tukaj 'letelo kot pes', če si sposodim besede mojega someščana Filipa Flisarja :




Ta prizor je bil zgolj izjema:


Od dolgega časa sem se spustil po črni progi, čeprav se je že iz gondole videlo da ni sveže steptana in da je ponekod že delno kopna - ni pa bila uradno zaprta (!). Za smučat je bila še slabša kot je izgledala, kamnom sem se sicer izognil, drugače pa beton, vodni led in vmes nekaj zmrznjenih smučin ... bljak:


Poln vlakec ob pol štirih, mislim da nas je bilo na njem točno 6:


Ja, pa je konec. Od 48 dni smučarije 'na sezonsko' jih imam 16 ali natančno tretjino na Meliju - to smučišče mi počasi postaja to kar je bilo pred leti Pohorje. Škoda da ni malo bližje. Zdaj pa naj čim prej minejo tile trije meseci in pol, upam da bom 1. septembra lahko spet limal sveže fotke z Melija na forum !!
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  Naslednja Stran 16 od 18

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mölltal 2011/12
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB