Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mölltal 2011/12

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 16, 17, 18  Naslednja
 Mölltal 2011/12 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
cimbalca
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 16, 2011 12:44 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Feb 2010 1:40
Prispevkov: 71


Danes sem bil na Molltalu in smuka ni bila ugodna navkljub še kar znosnim napovedim. Občasno še kar vredu vidljivost, katera pa je proti poldnevu postajala vse slabša. Iz minute v minuto je pogled zakrivala in se umikala megla v pasovih. Popoldne vse daljše periode megle, po tretji uri pa oblačnost, sneženje, temperatura -9, veter, skratka vse vse kar imamo pri smučanju radi. Cel dan je na progi ležal novozapadli sneg cca 10 - 15cm, ki je omogočal nastajanje nanosov snega tako da je bilo smučanje v megli kar huda preizkušnja zame. Pri vsakem drugem zavoju me je zabilo v nanos snega različne višine in čvrstosti, in če ne bi poznal poteka prog bi gladko pobegnil domov.
_________________
2013/14 Krvavec 1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 27, 2011 11:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3449
Kraj: Maribor

Danes na Mölltalu idealen dan: sonček, temperature okoli ničle, razmeroma malo ljudi. Samo na kabinki smo občasno čakali minuto. Snega je končno toliko, da je tudi izgled zimski. Dopoldan se je dalo karvat da so noge pekle , popoldan so se na strminah sicer naredili kupi (največ na obeh ledeniških progah), a ni bilo sile.

Kičasta jutranja slika:


Zasneževanje + nov sneg + veter = ledena skulptura:


Kot rečeno, na ledeniku je bilo dopoldan perfektno, popoldan tudi še zelo solidno:


Najboljši, vsaj za moj okus, pa sta bili progi v dolino:


Alteck me danes spet ni povsem prepričal, sploh črna je bila slabša kot pri zadnjem obisku. Da se bodo iz naravnega snega na tej strmi in razmeroma ozki progi naredile grbine, ni presenečenje. Bolj moteče je, da tudi podlaga ni bila lepo poteptana, ko se je nov sneg odrinil so se prikarala rebra, valovi, robovi, skratka nekaj česar naj ne bi bilo tam . Je pa rdeča proga z vsakim novim snegom boljša, širša, strmina skoraj ni več moteča:


Proga do vlakca: odlična!


Prvič v sezoni na Schwarzkopf, to je bila tudi najina prva proga v sezoni s povsem naravnim snegom. Lepo porihtano, zelo prazno, dva ali tri kamne sem tudi srečal:






Popoldan na ledeniku:


Če se bo tale 'zima' tako nadaljevala, bo takih poročil z 'melija' žal še veliko ...

PS: age, kje za vraga smo se uspeli zgrešiti?! Očitno v naših letih začnepešati (tudi) vid, če so priznamo ali ne !
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 28, 2011 12:16 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Krasne slike, a v resnici je bilo še lepše, zato grem jutri ponovit vajo .

PS: z Agejem sva te opazila z dvosedežnice, potem si se pa zgubil .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dedi
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 28, 2011 12:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 20:42
Prispevkov: 204
Kraj: Ljubljana

Tudi meni je bilo danes zelo všeč,za ponoviti.
8/2012
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 31, 2011 11:16 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

@miki smo pa baksusi, 3 krat sem te videl (seveda od daleč), pa se nismo mogli dobiti, še v restavraciji sem te iskal ob 13:30, pa te ni bilo, si spremenil čas konzumiranja hrane ali pa si bil v Duisbrugerju, hehe.
27.12 je bil res dober dan tukaj, medtem ko se je naslednji dan precej povečalo število smučarjev, s tomijem sva se samo čudila, še ob 15:30 je bila vrsta na šestsedi. Ker pa je večina prišla pozneje, so bili prvi dve uri navdušujoči. Snežne razmere na ledeniku so ta trenutek daleč najboljše. Samo net je naredil svoje, kar precej smučarjev je to vedelo. Toliko smučarjev tu ob tem času še ni bilo.

Moram še jaz dodati slikovni material, ki ga je ogromno, hehe.

1.dan
Klasika

Vrste na šestsedi so nastale šele po 11 uri.

Ponoči je padlo nekaj novega snega, smučarji/deskarji so hitro razleteli po 'ceucu', na šestsedi.

Na Altecku, naslednji dan so tukaj naredili progo.

Zasnežene in ledene sedežnice zgoraj ti dajo res pravi zimski občutek.

Čudovita panorama z Altecka.
i

2.dan
Drugi dan je bila gneča precej večja, vendar če si bil zgoden si se lahko prvi 2 uri nasmučal. Potem pa je prišlo kar lepo število smučarjev, parkirišča spodaj so bila vsa polna, razen čisto zadnjega. Ker zdaj dela kompleten Mölltal ni bilo pretirane gneče na progah. Bila je vrsta na šestsedi, še ob 15 uri si čakal 5,6 minut. Drugje je bilo bolje.

Jutranje vožnje po črni progi v dolino so bile odlične.

Proga v dolini, pri vlakcu, na štirisedo Schwarzkopf ne hodim rad, odkar je sin na skali odbil robnik na smučeh.

Heli akcija, kar nekajkrat je bil 28.12 posredovanje ob poškodbah, kar je tukaj ob gnečah stalnica. En dan prej, ko je bilo manj ljudi nismo imeli posredovanj. Smo pa ljudje en krokarji, vsi smo obstali in gledali nepremično dokler ni odšel, kot v filmu, potem pa se je film življenja začel vtreti naprej.



Vrsta na Altecku, redko videno, hehe.

Zgoraj desno potegnjena krajša proga, en dan prej še 'ceuc'

Popoldanska gneča na progi v dolino, horde vzhodnih gostov so se valile v dolino.

Črna na Panorambahnu pa tradicionalno prazna popoldan v soncu, sva s tomijem prav uživala, hehe.

Frontman tomi, sem moral en prilepit.

Precej uničene proge na šestsedi, popoldan ob 15:30, leva stran, ki je manj strma je bila zvožena še bolj.

Horde so malo pred 16 uro še vedno valile po smučišču, tale je iz rora na progi v dolino. Saj je razumljivo, naslednji dan je bilo napovedano sneženje, je bilo treba izkoristit vsak trenutek, hehe.


Ena iz konteksta, čudovit božično/novoletni večernji ambient na Millstäterseeju na splavu, kuhanček in maroni.


Lep pozdrav.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 01, 2012 1:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3449
Kraj: Maribor

@Age: veš kaj je hec? En dan pozneje, v snežnem metežu, smo se s Tomijem brez težav našli . Me pa zanima nekaj drugega:



Imaš še kakšno fotko, na kateri se novi odsek proge bolje vidi (ali pa mi pošlji na ZS to sliko nepomanjšano)? Če prav vidim, se s te proge pride samo na rdečo povezovalno progo, ne pa na črno progo pod sedežnico?
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 01, 2012 6:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Miki, tista proga je bila, samo grobo preparirana, narejena do rdeče proge. Lahko bi se nadaljevala tudi do črne, a se po mojem ne bo, ker bi sekala rdečo in bi bilo lahko nevarno.
Še moj dodatek na gnečo prejšnjega dne, takole je bilo ob 16.10, kot optimist sem upal da bo bolje in sem sede počakal, pa se jih je nabralo še več. Še po polpeti uri so se po progi valile množice, ne vem od kod. Ko se je vrsta spet zmanjšala na tako, kot je na sliki, sem prišel na 3. vlakec . Tako gnečo ob odhodu sem že doživel letos, pardon lani, novembra, prej pa še nikoli.




Sneženo 2012

Tomi
_________________
Sezona 2011/12: 47 x = 31 x Mölltal, 8 x Gerlitzen, 3 x Aineck, 2 x Nassfeld, 1 x Turrach, 1 x Goldeck, 1 x St. Jakob
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ebony
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 25, 2012 10:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Jan 2012 21:42
Prispevkov: 4
Kraj: Logatec

Mene pa zanima tole. Na bergfex-u gledam razmere smučišča (nežne razmere) pa piše, da je odprto 17km od 71km prog in da delajo 4 od 9 vlečnic.
Kaj to pomeni?
Imam namen tja gor v naslednjih dneh in bi rada dobro smučala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
H2o
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 25, 2012 10:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2006 22:18
Prispevkov: 398


Na tej povezavi: http://ski.intermaps.com/Kaernten/SDDSMap_Moelltaler-Gletscher.swf je ponazorjeno, kaj deluje. Danes, na primer, je delovala kabinka + kar je naprav pri vlakcu, ostalo ne.
Sicer pa ne vem, zakaj bi sedaj rinili na ledenik, kjer je temperatura zjutraj 'prijetnih' -17°C?
_________________
22/23: 2x
21/22: 49x
20/21: 11x
19/20: 36x (čista jeeeba)
18/19: 59x
17/18: 50x
16/17: 49x
15/16: 56x
14/15: 51x
13/14: 28x (žled)
12/13: 55x
11/12: 56x
10/11: 50x
09/10: 82x
08/09: 45x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ebony
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 25, 2012 10:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Jan 2012 21:42
Prispevkov: 4
Kraj: Logatec

Aha, razmemem... hvala za info Res je trenutno malo premraz
Jutri grem na Kačjak, tud s termusko v ruzaku
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 29, 2012 11:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Danes zjutraj sem pregledal razmere: Mokrine -13, Osojščica ? par desetink več, Tromeja -10, povrh pa povsod oblaki in megla. Čez nekaj časa sem 'za vic' kliknil na Meli: spodaj -8, zgoraj -11, brez vetra. In SOOONČNOOO! Takoj akcija in po (pre)hitri vožnji po praznih cestah sem malo pred enajsto parkiral na skoraj prazni 'strehi' spodnje postaje. No, na vlakcu je bilo ljudi kar precej. Pogled iz gondole:



Na ledeniku so topovi s polno paro delali zalogo snega, po katerem bomo smučali septembra :



Pogled na Veliki Klek:



In proti Julijcem, le najvišji vrhovi so gledali iz meglenega morja:



Spust po 'turistični' progi, no danes so bile vse proge namenjene turistom, klubašev ni bilo:



Freeriderji so celec že precej zvozili, a ga je bilo še nekaj, bil pa je bolj 'gost':



Alteck:



Še malo bližje pa se lepo pokaže nova proga:



Prvič po novi progi, označena je rdeče, kratki deli zgoraj, spodaj in na sredini so položni, vmes pa sta dva precej strma dela:













Tudi črna proga je izgledala zelo lepo, a je nisem preizkusil, ker mi je bila nova zelo, zelo všeč:



Še dva pogleda z Altecka na ledenik. Čist:



in z občasno tanko kopreno meglice, skozi katero pa je vseeno sijalo sonce:



Pogled na Solnograško stran:



Črna proga ob Panoramabahnu, tudi te nisem preizkusil, ker se je popoldne megla spodaj nekoliko zgostila:



Spodnji del odlične proge v dolino:



Takole je bilo vseskozi pred vstopom na žičnice:



Na ledeniku je bilo, tako kot povsod , fenomenalno:



Desna proga je bila bolj utrjena, na levo pa so topovi streljali sneg, ki ga je rahel JV vetrič nosil po vsej progi. Lahko si izbiral količino novega snega glede na to, koliko blizu topov si smučal. Novi sneg pa se je ob dotiku podlage kar lepo utrdil.

Zaključek: do danes nisem znal odgovoriti na vprašanje, katero je moje najljubše smučišče. Zdaj ni nikakršnega dvoma več, ostale simpatije so odpadle .


Lp, Tomi
_________________
Sezona 2011/12: 61 x = 32 x Mölltal, 13 x Gerlitzen, 9 x Nassfeld, 3 x Aineck, 1 x Turrach, 1 x Goldeck, 1 x St. Jakob, 1 x Tromeja
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polh
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 30, 2012 9:36 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 3:52
Prispevkov: 280


Bravo!

...in seveda hvala za opomin, kam se je treba obračati februarja...če pa jim enkrat uspe notranjost gore izvzeti iz zaščitenega območja (škoda besed za opisovanje osebnega pogleda na omenjeno situacijo) in izpeljejo projekt povezave s Sportgasteinom...pa ne, da bi hotel slednje poudarjati v direktni povezavi s tomijevimi krasnimi fotografijami, vendar dobro poznam tudi smučišče na oni strani in tamkajšnje prelepe terene, tako, da se misel vendarle utrne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dedi
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 30, 2012 11:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 20:42
Prispevkov: 204
Kraj: Ljubljana

Si me kar zrajcov,Tomi.Grem v sredo pogledat če je res vse tako.Če še malo sanjamo;kaj pa tunel v goro,tako kot v Heilligenblutu in se znebiš plazov,okoljevarstvenikov in še pridobiš Slonjegraško populacijo,z res čudovitim Sportgastajnom
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polh
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 30, 2012 12:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 3:52
Prispevkov: 280


Mislim, sem skoraj prepričan, da je tunelska povezava tisto, o čemer so primarno razmišljali in, da so ravno tu dobili rdečo luč, saj naj bi bila tudi notranjost gore nekakšno zaščiteno območje, v smislu ohranjanja narave brez posega v njo, kot turistična privlačnost v bodočnosti; govorimo o 'mrtvi' sredici gore in prepovedi poseganja v le to
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 30, 2012 12:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3449
Kraj: Maribor

Tomi, to pa je že nesramno. In istočasno fenomenalno . Definitivno si se včeraj prav odločil, vsaka čast - verjetno te je pri -11 in soncu manj zeblo kot mene včeraj v megli na Pohorju. Glede na to da si prišel šele ob enajstih, so proge praktično še nedotaknjene. Nova proga na Altecku tudi lepo zgleda, ni kaj, bo treba kaj pogledat na Melija !
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 16, 17, 18  Naslednja Stran 13 od 18

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mölltal 2011/12
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB