Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » Smučanje Francija za 4 osebe

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 Smučanje Francija za 4 osebe « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
duleman
PrispevekObjavljeno: Tor Avg 02, 2011 1:43 pm    Naslov sporočila: Smučanje Francija za 4 osebe Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Nov 2010 19:03
Prispevkov: 12


Najraje bi šli (4 osebe) v Francijo. Vendar je možno samo decembra 7-10 dni.
Katero smučišče priporočate in kako je kaj z vremenom decembra? Snega je verjetno bol malo?
Ali je boljše Avstrija, ter katero smučišče. Da je že decembra dovolj snega in se tudi da kaj žurat.

Rabim predloge, da vem kje iskat. Ali je boljše počakat na zadnji trenutek
(zaradi vremena) z rezervacijo/plačilom ter kako je kaj z cenami, je potem tik pred zdajci kaj dražje?
_________________
10/11 2x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sandokan
PrispevekObjavljeno: Tor Avg 02, 2011 2:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Feb 2007 11:32
Prispevkov: 52
Kraj: Posavje

Decembra zna biti v Franciji slabo vreme, snežna odeja pa pogosto zelo tanka ali pa je sploh še ni.
V tem terminu ti resnično priporočam Dolomite. Sam sem bil v tem terminu tam v zadnjih dveh letih (Kronplatz in Val Gardena) in vedno je bilo smučanje IDEALNO. Enake izkušnje imajo moji kolegi.
Dolomiti imajo odlične naravne pogoje, upravljalci so mojstri priprave prog, sistem umetnega zasneževanja pa je tudi eden izmed najbolj dodelanih.

Za žur pa tudi ni straha, če boste bivali v kakšnem večjem kraju. Smučarjev je tudi v tem terminu že precej.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
duleman
PrispevekObjavljeno: Čet Avg 11, 2011 9:12 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Nov 2010 19:03
Prispevkov: 12


Hvala za odgovor, kaj pa kašno priporočilo za Avstrijo? Se splača it tja gor?
_________________
10/11 2x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sorty
PrispevekObjavljeno: Pet Avg 12, 2011 7:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 16:37
Prispevkov: 310


v AT med prvimi vsako leto odprejo Turracher in pa seveda ledeniki (Molltal,Kaprun..) Mogoče se splača pogledati še v italijo, če bo sreča z vremenom (snežno oddejo) lahko že v začetku decembra laufajo na polno.Seveda vse odvisno od snegeca
_________________
2012/2013: 1x Molltal, 5x Kronplatz
2011/2012: 20x
2010/2011: 20x
2009/2010: 20x
www.vikom.si

z GLAVO na glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Sob Avg 13, 2011 1:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Lani je bilo v času ski openinga (11-18 december) čisto dovolj snega že v Puyu, ki je sicer zelo bogi z umetnim zasneževanjem. Cena pri Ski&Fun je bila 99 EUR brez prevoza, verjetno podobno tudi pri drugih agencijah (vem, da je bil takrat tam tudi Mountain Vacations...).

Za enako ceno si šel pa v istem terminu lahko tudi v Risoul, kjer ga je bilo sploh dovolj za orenk smučanje, pa še nočna scena je malo bolj razvita.

Je res, da ni zagotovilo, da ga bo takrat dovolj, imho pa Francija vseeno ni za odpisat. Mi smo recimo imeli 7 dni sonca, pa nobene gneče...
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smucarka88
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 08, 2011 11:27 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Okt 2009 14:48
Prispevkov: 46


Tudi jaz se verjetno marca 2012 prvič odpravljam na smučanje v Francijo, in sicer z agencijo Ski & Fun. Zanima me, koliko približno stane zavarovanje Coris? Ga je pametno imeti? Potem me zanima še, če je pametno plačati tudi snežno garancijo? A ni tako, da če ni snega, da te itak peljejo na neko drugo smučišče (ali je to samo v primeru, da imaš plačano tudi snežno garancijo).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Frenk
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 08, 2011 1:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 21:52
Prispevkov: 558
Kraj: Šoštanj

Zdravo!
Za ta termin ni potrebna snežna garancija.
Sam grem konec aprila v Tignes.
Coris za družino (3 osebe) pa je okoli 20?.
V primeru helikoptra je to zanemarljivo.
LP Frenk
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 15, 2011 1:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Coris, Elvia... obvezno vzeti kamorkoli greste na smučanje v tujino. Je res malenkost proti temu koliko ti lahko prihrani v primeru kakšnih težav.
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
slowinter
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 26, 2011 2:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 3:56
Prispevkov: 70
Kraj: Kamnik

Coris je del obvezne opreme!

Mi gremo na skiopening spet v Risoul, ker je bilo lani 1A. Lani smo imeli slabo vreme samo en dan dopoldan, pa zadnji dan nas je zamedlo. Snežna garancija velja, vendar ne za vse proge. Se bo pa dalo smučati tudi (oz. predvsem) v Varsu.
_________________
Na kanto!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mihajlo86
PrispevekObjavljeno: Ned Okt 09, 2011 5:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Nov 2008 14:50
Prispevkov: 43


zdravo!

katero smučišče priporočate :les 2alpes, alpe d 'huze, puy st vincets les sybelles. z družbo se januarja odpravljamo na smučnje. prejšne tri sezone smo smučali bordali v risolu. večinoma smo borderji (cevec,široke proge, parki...)

kašni so kaj tereni? (skale, trava pašniki)
naprave? (stare,moderne...)
umetno zasneževanje?

meni je trenutno glede na prebrano najbolj všeč les2alpes. ali mogoče kdo ve kako je s povezavo s smučiščem la grave.

les sybelles o tem smučišču sem slišal(zelo malo) samo to da imajo zelo dobro umetno zasneževanje (418 topov)

vsak odgovor je dobrodošel !
hvala!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iga10
PrispevekObjavljeno: Ned Okt 09, 2011 8:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Avg 2008 10:10
Prispevkov: 117


Sicer sam še nisem bil v Franciji, imam pa to v planu in sem zadevo že kar precej preštudiral...Sicer sem smučar in sem nekako odločen, da ko bom nekoč šel tako daleč, bom šel v Tignes ali Val Thorens, ki sta po mojih podatkih korak pred ostalimi FR smučišči. Takoj za njima pa bi že lahko bil Les 2 Alpes, ki je za vas še posebej primeren, ker ima zelo kvaliteten Snow park, prav tako visoko nadmorsko višino, tako da bi tudi celc moral biti na razpolago - če seveda ne boste imeli smole z vremenom... .
Torej izmed teh po katerih sprašuješ, je moj odgovor zagotovo Les 2 Alpes.

Več pa naj napiše kdo, ki je že bil tam...

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
udi
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 10, 2011 10:13 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Sep 2011 11:49
Prispevkov: 107


Le2Alpes je preko ledenika povezan z LaGravom. V bistvu je na vrhu dolga ravnina in pred mukotrpnim Sitonenom te z malo sreče reši ratrak. Vsaj pred leti te je, mogoče je zdaj že kakšna boljša in varnejša rešitev.
Je pa to tipično visokogorsko smučišče, kar pomeni da za freeride rabiš kar nekaj snega(umetnega nema v LaGravu) in vsaj zadnje zime niso ravno bogate v Francoskih Alpah(januar zna biti tudi vprašljiv).
Moj pametn predlog bi bil v Le2Alpes + Lagrave letiš, ko sipne konkretno fronto. Januarja dobiš apartma tud na fejs of the plejs.
Če pa sipne preveč snega (nevarnost plazov), potem je veliko boljša opcija Sestriere(italija) + Montgenerve(frans). Redek macesnov gozd, velik boljša vidljivost v slabšem vremenu, manjša izpostavljenost, pa še vedno ogromno terenov za celc.

Aja, LaGrave je tehnični muzej, LesAlpes pa ima zelo moderne naprave in umetno zasneževanje na progah. Tako da neka snežna garancija obstaja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka G
PrispevekObjavljeno: Sob Okt 22, 2011 12:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Nov 2007 15:21
Prispevkov: 20


Bi pripomnil samo nekaj glede zavarovanja... Pri Corisu je ponavadi trik, da ne velja nad 3000 m nadmorske višine in izven urejenih prog, pa tudi glede kritja stroškov je potrebno pazit (v Sloveniji npr. stane ura helikopterskega reševanja prbl. 3000?).
Ob nakupu karte na smučišču se splača vzet http://www.carreneige.com/accueil.html, kjer je to seveda možno. Drugače pa članstvo v avstrijski planinski zvezi...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Sob Okt 22, 2011 2:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Jaka G je napisal/a:
Bi pripomnil samo nekaj glede zavarovanja... Pri Corisu je ponavadi trik, da ne velja nad 3000 m nadmorske višine in izven urejenih prog, pa tudi glede kritja stroškov je potrebno pazit


Prvič slišim, da ne velja nad določeno višino. Imaš kakšno lastno izkušnjo s tem, člen na netu?

Da ne velja izven urejenih prog, je pa pomojem precej samoumevno...
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka G
PrispevekObjavljeno: Sob Okt 22, 2011 4:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Nov 2007 15:21
Prispevkov: 20


Jap... Ko sem šel pred dvema letoma v Chamonix, smo si poskušali dobit zavarovanje, pa sem prebiral pogoje od Corisa in Vzajemne in so oboji imeli le do 3000, nad to mejo pa je bilo potrebno neko doplačilo. Lahko, da so že kaj spremenili do danes...

Edit: Sem preveril pogoje (http://www.coris.si/C/fileadmin/user_upload/Zavarovalni_pogoji/01_ZZT_01_08.pdf) in sem se spomnil v čem točno je bil problem. Je zapisano nekaj glede planinarjenja in trekinga nad 3000 in smo se potem "ustrašili", da verjetno isto velja tudi za smučarijo, ampak ni pa nobeden direktno preveril pri zavarovalnici.

Se opravičujem, če sem povzročil paniko po nepotrebnem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » Smučanje Francija za 4 osebe
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB