Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Čvek » Delo - smučanje

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 Delo - smučanje « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 30, 2011 10:03 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Noben agresiven pristop ni bil mišljen BTW jaz bi tudi bil non-stop na Grobniku z motorjem....pa ni financ, pa še strah me je poškodb....v tem smislu je bilo mišljeno, sicer si si pa že sam odgovoril na kakšno vprašanje...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 30, 2011 12:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

60 smučarskim dnem sem se tudi jaz vedno čudil in take smučarje občudoval in jim tudi malo zavidal. Meni je magična meja 20 dni, več sem dosegel le v letih ko sem učil in ko sem delal pri postavljanju prog. Še ko sem imel sezonsko za Koroško sem ostal pri tej meji. Žal je tako, da so okoli mene vsi bolj komot, da ne grejo smučat če ni dobra vremenska napoved (za njih je sneženje slaba!!!), 2x na vikend je itak znanstvena fantastika. Svoji meji sem se približal tako, da grem zadnja leta 3x nekam za dalj časa. Enkrat za prvi sneg, pa v januarju, med počitnicami, morda še zadnji sneg. Jaz sanjam o tem, da bi šli na počitnice za 14 dni, v praksi pa iščemo kapacitete za 5 dni. Žal sem se šele ob koncu domislil, da bi lahko vsaj 5x v sezoni šel na nočno na Stari vrh tudi med tednom in tako presegel svojo magično mejo.

Sicer moraš pa vedeti, da običajno smučarji, ki imajo toliko smučarskih dni in imajo sezonsko res gledajo na stvar malo drugače. Enemu Pohorcu ni problem aprila pridet na Areh in se parkrat zapeljati z vlečnico. To seveda šteje za smučarski dan, običajni smučarji pa se za to ne bodo vozili iz Ljubljane in kupovali karto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 30, 2011 12:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Tako je....Pohorci tud aprila smučamo (sicer se letos ne bo izšlo-letos se je pri meni končalo pri 45 dnevih).... in ker nam ni bilo dovolj bomo še en dan tradicionalno odšli za prvi maj na Moeltall....da se zaključi smučarsko...v bistvu je pa tako, da sam prebivam 15 minut od spodnje postaje Piskra, 15 minut od Stadiona, 40 minut od spodnje postaje mašin žage ali Kaštivnika.....in ko mi je, pač grem smučat....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 30, 2011 1:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Pri vsem tem je se malo odvisno kaj stejes za smucarski dan. Ce stejes to, da si na snegu in na smuceh (pod kar spada zame tudi recimo nocno drajsanje na Starem vrhu), potem ni problem naklepat 50 ali 60 dni (sam potem tako pridem na enih 70+). Ampak to, da se dvakrat ali trikrat spustim po progi za WC dol (enkrat od tega z ruzakom, ki ima cca. 20kg), tezko stejem kot smucarski dan. Tako zares sam pridem tam nekje na 20-25 pravih dni, ko zares smucam in to vec kot uro ali dve, zakaj vec mi pa na zalost zmanjka casa. Sploh ker kljub vsemu raje prezivim prost dan na tekaskih smuceh kot na alpskih
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 30, 2011 1:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Izpod 3 + ure ne štejem kot dan....ko je manj štejem kot sončenje... .....v ta kontingent štejem tudi nočno med 18.00-21.00....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s1
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 30, 2011 1:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Feb 2010 15:58
Prispevkov: 187
Kraj: Gorenjska

Ma sej se da...Vikendi pa kakšen frej dan

Itak za kakšne butaste praznike rajš delam, kot da se po toplicah al pa ne vem kje valjam...Takrat gredo vsi na dopuste, jest pa delam, mam pa za povrh še mir

Potem se pa najde nekaj dni med tednom za dobro solo smuko s klicajem in seveda

Res pa je, da gorenjci hitro najdemo luknjo v času in relativno bližino do smučišča ( Še Meli je recimo dobro uro in pol stran...)
_________________
2015/2016 - 32x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 30, 2011 2:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

fischerpro3 je napisal/a:
Izpod 3 + ure ne štejem kot dan....ko je manj štejem kot sončenje... .....v ta kontingent štejem tudi nočno med 18.00-21.00....

Kakor kdaj. Jaz sem zadnjič v 3 urah naredil nad 7000 višinskih metrov, če bi malo bolj pritiskal, bi jih lahko še kakšnega tisočaka več. To pa so že številke, ki jih kakšen smučar na Kobli ali podobno zastarelem smučišču ne naredi v celem dnevu.

S1 uporabil si prepovedano besedo, ki je bojda rezervirana za ljubljanske p....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ski_Fanatic
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 30, 2011 6:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2006 23:40
Prispevkov: 247
Kraj: Doma

marko je napisal/a:
fischerpro3 je napisal/a:
Izpod 3 + ure ne štejem kot dan....ko je manj štejem kot sončenje... .....v ta kontingent štejem tudi nočno med 18.00-21.00....

Kakor kdaj. Jaz sem zadnjič v 3 urah naredil nad 7000 višinskih metrov, če bi malo bolj pritiskal, bi jih lahko še kakšnega tisočaka več. To pa so že številke, ki jih kakšen smučar na Kobli ali podobno zastarelem smučišču ne naredi v celem dnevu.

S1 uporabil si prepovedano besedo, ki je bojda rezervirana za ljubljanske p....


Pa saj ne gre za višinske metre ipd.....kot je napisal fischerpro3 3+ ure na skijanju so že smučarski dan, sploh če 3+ ure šibaš na polno brez postanka (to je tudi moja taktika ).
Če pa se sončiš in si na , pol pa rabiš vsaj 5+ da rečeš smučarski dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 30, 2011 6:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

se vidi da me g. Ski Fanatic pozna...in ja tako kot je povedal...nekdo v 3 urah intenzivnega smučanja naredi več , kot nekdo od 9-16.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 31, 2011 10:19 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Jaz pa štejem za smučarski dan, čim v smučkah stojim na snegu. Mogoče bi drugače štel, če bi imel 60 dni. Itak mi je najtežji del smučanja da zjutraj vstanem, se spokam, pridem na smučišče, obujem pancerje... Vse od tu naprej je samo še užitek. Res pa je, da je bilo moje najkrajše smučanje letos 3 ure 20 min (3 urna karta je veljala skoraj 10 minut dlje, nato pa počasna zadnja vožnja z najvišjega vrha), lani pa mislim, da ni bilo nobene poldnevne karte.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Maxxis
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 31, 2011 10:52 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Mar 2009 1:26
Prispevkov: 33
Kraj: 2cm nad snegom

Poldnevna? Kaj je že to?
_________________
09/10: nič, ker mi šef še ni dal dopusta
10/11: Krvavec 3x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borgul
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 31, 2011 3:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2006 16:27
Prispevkov: 53


Citiram:
potem pa prištej božično - novoletne in prvomajske praznike, ko imamo v šolstvu 'prisilni' dopust, in še en teden dopusta v januarju (ali marcu),


V normalnih panogah lahko o takšnem dopustu le sanjamo. Sem sicer direktor srednjevelikega podjetja, a ker imamo tuje lastnike, dopust ponavadi ponikne.....

Sem pa vesel, da nekateri v boljših dejavnostih uspete toliko smučati.
_________________
Sezona 05/06: 33
Sezona 06/07: 34
Sezona 07/08: 35
Sezona 08/09: 40
Sezona 09/10: 11
Sezona 10/11: 15
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 31, 2011 3:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Glede na tvoj podpis, si postal direktor v sezoni 09/10?
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 31, 2011 7:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


letos mi bo zneslo ,ogoče cel teden , sicer mi je pa okrog 3. se dokaj pa okoli smuke strinjam z pj-om in markotom- sploh si ne predstavljam čemu se odrečt za toliko dni smuke. pa popravici povedano mi nekje 20 dni na leto tudi povsem zadostuje. osatalo bi pomenilo odrekanje nekaterim drugim rečem. kravaec res da je mi je blizu , ampak ni ravno smučišče za obiskat prav prepogosto , avta vozit pa zgolj za en dan smuke tudi ne maram prav preveč. pa tudi cena bencina do najblišjega solidnega smučišča(Mokrin , ni zanemarljiva).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borgul
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 31, 2011 8:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2006 16:27
Prispevkov: 53


Citiram:
Glede na tvoj podpis, si postal direktor v sezoni 09/10?


Prav si uganil!
_________________
Sezona 05/06: 33
Sezona 06/07: 34
Sezona 07/08: 35
Sezona 08/09: 40
Sezona 09/10: 11
Sezona 10/11: 15
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja Stran 2 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Čvek » Delo - smučanje
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB