Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Čvek » Delo - smučanje

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 Delo - smučanje « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
spicek
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 29, 2011 9:49 am    Naslov sporočila: Delo - smučanje Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Nov 2010 15:29
Prispevkov: 142
Kraj: Krim

Pozdravljeni,
gledam podpise in vidim da nekateri narediti na sezno preko 40 smučarskih dni. Sam sem letos bil 13x na smučkah, rad bi bil več vendar mi služba (med tednom) ter tudi finance ne dopuščajo, da bi se kaj več nasmučal.
Me pa zanima, kako Vam uspe narediti toliko smučarskih dni oz. kakšne službe (s čim se ukvarjate) da vam vse to znese (časovno in finančno)?

Lep pozdrav,
Matija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boštl
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 29, 2011 12:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Sep 2010 17:41
Prispevkov: 129


Meni časovno znese,ker imam vikende fraj,pa kakšen dan med tednom,pa teden smučarskega dopusta,finančno pa sezonska koroška karta(družinska dva odrasla en otrok slabih 900 eur.)kar se mi zdi ugodna cena.Za primerjavo smo lani smučali v Kranjski gori(cca 20 smučarskih dni)so karte stale za vsako smuko približno 80 eur.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 29, 2011 1:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Če ne gre podnevi, gre pa na nočni+vikendi+teden dni tujine...če imaš rad smučarijo ni nobenega problema naklepat 40+ dni...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 29, 2011 4:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


fischerpro3 je napisal/a:
če imaš rad smučarijo ni nobenega problema naklepat 40+ dni...


Pomoje so bolj problem finance kot čas in potem ni nujno tako lahko naklepati 40+ dni, če računaš da en dan stane 30+ EUR.

Če si doma pod Krvavcem in imaš zastonj sezonske karte kakšne pašne skupnosti, pa ni problem naklepati 80+ smučarskih dni...
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sorty
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 29, 2011 4:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 16:37
Prispevkov: 310


jst delam 4 izmensko delo, tako da kaj veliko prostih vikendov ni..Ko sem fraj med tednom se pa ponavadi kot zakleto pojavi slabo vreme, pa še doma sem na zelo oddaljenem koncu slovenije (za smučanje) Brežice-Krško tako, da mi je za kako popoldnasko ali nočno smuko daleč...Čeprav so ble želje na +20 dni ni zneslo
_________________
2012/2013: 1x Molltal, 5x Kronplatz
2011/2012: 20x
2010/2011: 20x
2009/2010: 20x
www.vikom.si

z GLAVO na glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Maxxis
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 29, 2011 6:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Mar 2009 1:26
Prispevkov: 33
Kraj: 2cm nad snegom

To se tud jaz sprašujem, kako nekaterim uspevajo takšne številke v podpisih... Sam že po defaultu ne morem konkurirat, ker ne hodim smučat ob vikendih, zaradi gužve, torej ostane le še med tednom, ko pa je treba delat. Potem pa je treba ujet frej dan in lepo vreme

Je pa res, da hodim po smučiščih tudi poleti in sanjam o smučanju, tko, da bi vseeno lahko še kak dan dodatno pisal. Aja, vozim kombi z jadralnimi padalci na eni izmed klubskih tekem v Sloveniji, pa se občasno zapeljemo tud do kakšnega smučišča
_________________
09/10: nič, ker mi šef še ni dal dopusta
10/11: Krvavec 3x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 29, 2011 6:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Amater:) je napisal/a:
fischerpro3 je napisal/a:
če imaš rad smučarijo ni nobenega problema naklepat 40+ dni...


Pomoje so bolj problem finance kot čas in potem ni nujno tako lahko naklepati 40+ dni, če računaš da en dan stane 30+ EUR.

Če si doma pod Krvavcem in imaš zastonj sezonske karte kakšne pašne skupnosti, pa ni problem naklepati 80+ smučarskih dni...


Ni noben probelm če imaš sezonsko....in tudi ta ni zastonj
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 29, 2011 7:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3454
Kraj: Maribor

Z moje strani lahko ob 60 smučarskih dnevih na sezono brez slabe vesti pogledam vsakemu v obraz, tudi šefu v službi :

- smučarska karta za Koroško velja od 1. septembra do 15. maja, to je 8 mesecev in pol
- v tem času je preko palca 35 vikendov oziroma 70 prostih dni. Če upoštevamo da je 20% slabega vremena (če imaš sezonsko, na vreme gledaš drugače kot če kupuješ dnevne karte: ne iščeš idealnega vremena, dovolj je da ne padajo ošiljene prekle ) , pa da septembra in oktobra zagotovo ne hodim smučat več kot en dan na vikend, še vedno ostane recimo 45 dni
- potem pa prištej božično - novoletne in prvomajske praznike, ko imamo v šolstvu 'prisilni' dopust, in še en teden dopusta v januarju (ali marcu), pa smo ravno pri številki ?60, to pa je moja približna številka zadnje 4 sezone

V 'pohorskih' časih sem tudi z lahkoto prišel na 40 do 50, kot piše že Fischerpro3: v povprečju smo imeli nekaj manj kot 4 mesece sezone, recimo da 15 vikendov ali 30 dni (praktično s 100% - nim izkoristkom, na Pohorje sem za dve ali tri ure šel skoraj v vsakem vremenu), pa božično - novoletni prazniki, nekaj nočnih in smo že nad 40. Potem pa en teden prvomajske smuke v Franciji in se že približujemo številki 50.

Da pa je treba za tak način življenja imeti določeno mero fanatizma in zelooo razumevajočega - in smučarsko navdušenega - partnerja, je pa druga plat. Vsak konec tedna nekaj ur v avtu, ob skoraj vsakem vremenu na progi, vsi prvomajski prazniki na snegu (ko se vrneš v službo pa kolegice razlagajo kako so v Šarmu / Antaliji ležale na soncu pri 30 stopinjah), pa približno pol dopusta tudi skurim za smučarijo. Ampak: se splača !
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Maxxis
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 29, 2011 7:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Mar 2009 1:26
Prispevkov: 33
Kraj: 2cm nad snegom

Sploh ni debate o tem al se splača ali ne Konec koncev vsak počne tisto kar mu je najljubše in v čemer uživa in se sprosti.
Mi je pa všeč utemeljitev, kako gledaš na smučarijo, ko imaš enkrat sezonsko karto Pa ne reče se ošiljene prekle, ampak "ušpičene"

No, men še ni uspelo spravit več kot 10-15 dni na sezono, čeprav zadnja leta gre tud to v limito proti 0

Je pa tudi drug vidik, vsaj pri meni... Zakaj bi se vozil 3 ure do smučišča, če sem lahko v 45 minutah "locked and loaded"
_________________
09/10: nič, ker mi šef še ni dal dopusta
10/11: Krvavec 3x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 29, 2011 8:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


fischerpro3 je napisal/a:
Amater:) je napisal/a:
fischerpro3 je napisal/a:
če imaš rad smučarijo ni nobenega problema naklepat 40+ dni...


Pomoje so bolj problem finance kot čas in potem ni nujno tako lahko naklepati 40+ dni, če računaš da en dan stane 30+ EUR.

Če si doma pod Krvavcem in imaš zastonj sezonske karte kakšne pašne skupnosti, pa ni problem naklepati 80+ smučarskih dni...


Ni noben probelm če imaš sezonsko....in tudi ta ni zastonj


Še vedno moraš sezonsko kupiti...

Saj če bi v Sloveniji kdaj uvedli enotno smučarsko karto in če bi bila cena primerljiva z avstrijskimi deželnimi (koroška, salzburško...), bi jo skoraj sigurno kupil tudi jaz. Sem z Gorenjske, zato mi je dostopnih precej smučišč in bi mi bilo čisto fino za par urc skočit na Krvavec, ko bi ravno imel čas. Ampak glede na potek dogodkov in trenutne cene sezonskih kart na posameznih smučiščih, se bo to težko zgodilo ali pa bo cena 1000+ eur...
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matko8
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 29, 2011 8:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Okt 2010 17:46
Prispevkov: 31


Jaz imam letos 35 dni, med tednom čez dan nimam časa, sem pa med tednom naredil 10 nočnih smuk, zaradi bližine majhnega smučišča z osvetljavo, potem sem bil 10 dni v Italiji (pred božičem 4 dni pa en teden januarja - dopust), ostalih 15 dni pa so vikendi na naših smučiščih. To je že kar moj maximum glede na to da sem med tednom v službi. No če bi bila boljša zima bi imel kak dan več. Finančno: za smučarske karte sem letos dal 634,50 evra l.p.
_________________
Matjaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 30, 2011 6:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

@Amater: ni poanta v tem koliko kaj košta...poanta je bila kako nam uspe naklepat 40 + dni na smučariji.....če nimaš za karto, pač igraš šah...je težko razumet?? S preveč "ČE-ji" se ukvarjaš ...ostalo je pa miki razložil....če je to tvoj šport, potem ne gledaš ne na vreme, denar, partnerja (hvala bogu so moji vsi ukuženi).....na koncu koncev sem jaz osebno za opremo in karto pripravljen dat zadnji denar....eni pač visijo v gostilnah in Europarkih, jez sem na Pohorju ali v tujini, vozim povprečen avto in silno uživam, ko kupujem kaj novega za smučarijo-čeprav to košta silne denarce....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ski_Fanatic
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 30, 2011 9:18 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2006 23:40
Prispevkov: 247
Kraj: Doma

Da še jaz moj piskerček pristavim.
Tako kot sta že napisala Miki in fischerpro3......včasih sem tudi jaz naklepal 40+ smučarskih dni , je pa res da živim blizu MB Pohorja in da sem celih 25 let uporabljal sezonsko karto.
Če imaš željo in voljo se da, ker tudi sezonska karta se da dobit na kakšne obroke, mogoče celo preko kakšnega športnega društva, sindikata ipd.
Sem pa z leti ugotovil, da pač raje smučam manj in tisto kvalitetneje, kar pomeni da izbiram smučišča (tudi v A) in dneve smučanja. Sicer pretežno ob vikendih (tudi podaljšani), včasih tudi med tednom (dopust), mogoče kak ski opening in to je to.
Se mi zdi da sploh ne smučam veliko pa spravim skupaj cca 20 smučarskih dni. Seveda je kdaj potrebno vstati ob 5-ih zjutraj, prevoziti še kakšnih 250 km, ampak če si smučarski navdušenec tudi to ni ovira.
Ko si že omenil denar pa moraš malo sledit kak Skipass travel, mogoče Ski&Fun in se da zelo ugodno smučat tudi v tujini (reklama ni moj namen).

SMUČAJ,UŽIVAJ IN SE NE SEKIRAJ!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 30, 2011 9:37 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


fischerpro3 je napisal/a:
@Amater: ni poanta v tem koliko kaj košta...poanta je bila kako nam uspe naklepat 40 + dni na smučariji.....če nimaš za karto, pač igraš šah...je težko razumet?? S preveč "ČE-ji" se ukvarjaš


Ne vem zakaj tako agresiven pristop, je že OP povedal da so finance tudi problem.

Če nimaš denarja 40 kart in imaš rad smučanje, jih pač kupiš 20, ane?
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Frenk
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 30, 2011 9:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 21:52
Prispevkov: 558
Kraj: Šoštanj

Zdravo!
Evo še moja malenkost.
Ima app na Rogli in sezonsko karto vsako leto.
Smučam vikende, božično novoletne praznike in kak podaljšan konec tedna in za zaključek,če se vse OK še Francija.
Žal pa letos huda poškodba v februarju....bo naslednjo sezono bolje.
LP Frenk
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja Stran 1 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Čvek » Delo - smučanje
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB