Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Univerzijada 2013: še ena zavožena priložnost?

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 Univerzijada 2013: še ena zavožena priložnost? « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 22, 2011 2:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

No, takole imamo....izgleda, da je sedaj že uradno potrjeno, da bo celotna zadeva padla v vodo.....sicer sem namigoval na ta scenarij, pa vendar upal, da se bo našla rešitev....Ruše bodo očitno morale počakat na boljše čase....
http://www.zdruzena-akcija.com/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Nana
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 22, 2011 2:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Dec 2010 22:14
Prispevkov: 67
Kraj: okolica MB

pa ne se hecat...sej se mi je kar zdelo kaj bo
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 22, 2011 2:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Nanika...nič se nea hecam... Vsi so "suhi, ko peper", al pa v totalni buli...SG in smuk bo pa od od vrha Habakuka v dolino (tako kot je bilo že na svetovnem mladinskem prvenstvu)....BTW a kdo slučajno iz fraj glave ve, kdo je letos zmagal npr. na moškem veleslalomu na Univerzijadi v turškem Erzurumu (pa ne zdaj guglat, tak iz fraj glave)?? Jaz nisem videl enega prispevka al pa reportaže, vem samo da je ena MB delegacija bila doli in da so vložili 27 miljonov ? v infrastrukturo...razen tega pa nič drugega....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 22, 2011 3:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


Ni nek mariborčan ravno blestel na veleslalomu? Jazbec?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
taurus
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 22, 2011 4:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2011 14:54
Prispevkov: 45


No, tudi sam upam, da se bo to nekako rešilo, vendar po tem ko gledam nekatera druga smučišča, ki so na robu propada močno dvomim. Upam, da se bo sploh uresničilo.

Nekaj omenjenih novosti na pohorju:

Citiram:
Pridobitev za v prihodnje bo tudi smučarski poligon Jonatan na Mariborskem Pohorju s prehodom do Čopove proge. S tem bi se v času univerzijade pridobila alternativna proga, za naprej pa poligon za smučarske treninge in tudi tekmovanja, kar pomeni, da ostalih prog na Pohorju ne bi bilo treba več tolikokrat zapirati.


No upam, da jim uspe do takrat zgraditi vsaj to, seveda zasneževanje je obvezno. Upam, da zgradijo novo varianto pod gondolo, na pa da usposobijo "cesto"

Citiram:
Okoli dva milijona evrov bo stal cevovod Limbuš-Radvanje, ki bo črpal vodo iz reke Drave, potreben pa je za zasneževanje tekaških prog, pa tudi za oskrbo prebivalstva z vodo.


Vredu, vendar tekaške proge v dolini? Ne, vem no, vendar bi rajši videl, da posodobijo(zasneževanje) tekaške proge na Areh.

Citiram:
kjer bi poleg smučarskih tekov lahko izvedli tudi biatlon. V prihodnje bi namreč to lahko bil zimski center tekaških športov za rekreativce, poleti pa namenjen denimo rolkanju. V vrednost 2,2 milijona evrov je poleg gradbenih del vključeno vse potrebno za zasneževanje, razvetljava ? Športno-kulturni center Radvanje je sicer ocenjen na osem milijonov evrov, pri čemer bi za polovico te vrednosti (Mikl, računa, da bo znesek še nižji) v prvi fazi postavili zgolj drsališče s tribunami, ki bi poleti služilo kot prizorišče za druge športe.


OK, mi je že malo bolj všeč, vendar...

Citiram:
?Občina sodeluje s pripravo prostorskih načrtov, s svojim proračunom pa, jasno, saj je to zalogaj med 12 in 15 milijoni evrov, žal ne more sodelovati. Verjetno bi Športni center Pohorje (ŠCP) kot investitor to najbolj uspešno izpeljal. Mi nimamo sredstev, da bi karkoli začeli graditi in sofinancirali. Niti za gradbeno dovoljenje ne, saj bo verjetno stalo med 600 in 700 tisoč evri. Bomo pa pomagali po svojih zmožnostih, da ga bo investitor, ko bo vložil vlogo zanj, čim hitreje dobil,? je jasen župan Ruš Uroš Štanc.


Tako, nekaj optimizma za Mariborsko Pohorje, za Areh pa slabe novice...
vir citata
_________________
LP by Taurus
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
streif
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 22, 2011 10:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2007 13:40
Prispevkov: 419


Kaj se to pravi (!), smuk proga mora biti: najmanj 900m v.r., 5skokov daleč čez 30m, 5kompresij po eno tono, 5valov, >50stopinjske-prelomonice....
_________________
*23/24* : 34x
*22/23* : 40x
*19/20* : Reiteralm, Schladming, Kleinlobming, 9x Turnau, Semmering/Stuhleck, KL Hebalm, Brunnalm-Hohe Veitsch, St. Kathrein am Hauenstein, Präbichl, 11x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 23, 2011 8:57 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Yeah .....right...

lenko je napisal/a:
Ni nek mariborčan ravno blestel na veleslalomu? Jazbec?

Nope....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 23, 2011 12:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

fischerpro3 je napisal/a:
Nanika...nič se nea hecam... Vsi so "suhi, ko peper", al pa v totalni buli...SG in smuk bo pa od od vrha Habakuka v dolino (tako kot je bilo že na svetovnem mladinskem prvenstvu)....BTW a kdo slučajno iz fraj glave ve, kdo je letos zmagal npr. na moškem veleslalomu na Univerzijadi v turškem Erzurumu (pa ne zdaj guglat, tak iz fraj glave)?? Jaz nisem videl enega prispevka al pa reportaže, vem samo da je ena MB delegacija bila doli in da so vložili 27 miljonov ? v infrastrukturo...razen tega pa nič drugega....

Ne boš verjel, jaz sem pa gledal prenos na Eurosportu. Sem malo čudno gledal, kaj so to za eni no-name smučarji z eno čudno tehniko. Potem pa še bolj, ker je bil en naš nekaj časa v vodstvu (ga nisem poznal, ni bil Jazbec). Seveda pa se danes ne spomnim več niti imena mesta, aja, si ga napisal zgoraj.

Je bil pa en podoben članek v Delu že prejšnji teden. Je bil pisan še bolj pesimistično. Ni izključeno, da odpade še kaj. Npr. tekaški center, ki se meni itak ne zdi najbolj smiselna investicija. Bi ga rajši videl nekje na vrhu Pohorja. Žal mi je, da v Mariboru ne boste dobili vsaj kakšno malo skakalnico, na kateri bi začeli pionirčki. Če pa zdaj niso mogli skupaj spacati ene žičnice iz Ruš, si pa kar ne morem predstavljati, da bi v Sloveniji sploh še videli kakšno novogradnjo. Ruše naj bi se šle nek turizem, gradnjo hotelov in apartmajev, pa nimajo niti par evrov za pridobitev dovoljenj. Maribor, ŠC Pohorje, organizacijski odbor in drugi pa izgleda predvsem špekulirajo in izsiljujejo eden drugega, da bodo na koncu izgubili vsi, najbolj pa smučarji. Kako smo že rekli nekateri: Univerziada je en zavožen projekt (I hate beeing always right).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Nana
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 23, 2011 8:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Dec 2010 22:14
Prispevkov: 67
Kraj: okolica MB

Ma ja..pa koliko se spomnim, so govorili da komaj čakajo univerzijado, da bo hotel v Rušah poln (oz. imel vsaj nekaj gostov..hotel je že kar nekaj časa sedaj v obstoju pa sameva). Res ne vem kaj študirajo. Zdaj pa če ne bo proge pa tak brezveze. Ne bom se več sekirala za te stvari. Pa tako smo si želeli progo v dolino čimprej.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 24, 2011 9:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Mislim da je primerno, če za debato o aktualnih dogajanjih okoli Univerzijade 2013 odpremo novo temo, z novostmi sezone 2010/2011 to nima ravno dosti povezave.

Ja, zanimivo. Odvisno kaj bereš oz. kaj želiš slišati, takšne informacije lahko dobiš. Najbolj črnogleda varianta je tista s spletne strani liste združena-akcija, katere link je dal fischerpro3.

Včerajšnji SIOL je malo manj pesimističen, gl. link:
http://www.siol.net/sportal/olimpizem/2011/03/univerzijada_zakolicena_pri_45_milijonih_evrih.aspx
Citiram:
Maribor - Organizacijski odbor zimske univerzijade 2013 je na seji v Mariboru soglasno sprejel načrt investicij, ki jih potrebujejo za izvedbo tega projekta.

Njihova vrednost znaša 45 milijonov evrov, od tega naj bi 30 odstotkov zagotovila država, ostalo pa občine, sponzorji in zasebni kapital.

Po besedah predsednika organizacijskega odbora Toneta Vogrinca je bil danes storjen "velik korak naprej" v pripravah na univerzijado, saj je bil investicijski načrt sprejet soglasno. Z njim se je torej strinjal tudi predstavnik ministrstva za šolstvo in šport, podporo pa naj bi pred sejo izrazil tudi sam minister Igor Lukšič, ki se je mudil na obisku na mariborski občini, zaradi protikorupcijskih pravil pa ni več član organizacijskega odbora.

"To je to, kar potrebujemo," je poudaril Vogrinec in izrazil upanje, da bodo vlada in občine zagotovile potrebni denar. Pojasnil je, da bodo načrtovani objekti služili ne le za potrebe univerzijade, ampak jih bodo lahko uporabljali tudi študentje, turisti in domačini. "Razvojno je to ena od možnosti, da Maribor in okolica napredujeta na področju turizma," je menil.

Vse načrte je mogoče uresničiti

Vse načrtovane investicije je po ocenah Vogrinca mogoče uresničiti, če bo finančna konstrukcija potrjena v roku dveh mesecev. Mariborski podžupan Milan Mikl je dodal, da gre za gradbeno manj zahtevne projekte, za katere ni potrebno veliko časa.

Skupno naj bi torej univerzijada stala 45 milijonov evrov, od tega je 37 milijonov evrov predvidenih za investicije v Mariboru, Rušah in na Rogli, osem milijonov evrov pa za organizacijo prireditve.

V Mariboru je predvidena ureditev prizidka k Ledni dvorani s še eno ledeno površino za hokej ter tekaškega poligona v Radvanju, kjer bo tudi biatlon. Prav tako naj bi uredili drsališče v Radvanju, smučarski poligon Jonatan, cevovod za zasneževanje prog in ledeno površino za curling v obstoječi dvorani Lukna. Skupno bi to Mestno občino Maribor stalo 23 milijonov evrov, s tem da v proračunu zaenkrat še nima zagotovljenega v ta namen niti evra.

Na Rogli se predvideva ureditev tekaškega poligona in površine za tekmovanja v deskanju v skupni vrednosti dva milijona evrov, v Rušah pa izgradnja smučarske proge Pisker 1 za 12.000 evrov. Prav slednja je najbolj pod vprašanjem, saj ruška občina nima denarja niti za gradbeno dovoljenje, ki je pogoj za kandidiranje na razpisih za sredstva.
Vogrinec kljub vsemu ostaja optimist in pravi, da so za razvoj potrebna vlaganja. Kot je dejal, ostaja še nekaj prostora za znižanje stroškov, vsekakor pa se mu zdi vzpodbudno, da je na današnjem sestanku dobil vtis, da je univerzijada res nacionalni projekt.


Pri stroških Piskra seveda manjkajo tri ničle, ampak to smo pri našem novinarstvu itak vajeni .

Še malo bolj optimistično zveni zapis v včerajšnjem Večeru:
http://img651.imageshack.us/img651/3145/univerzijadalanekveer23.jpg

Če je res kar tam piše, Kangler ponuja da mariborska občina financira gradbeno dovoljenje za Pisker v višini 700000 evrov, če država zagotovi da bo sofinancirala projekt. In ker Lukšič obljublja da bo država zagotovila 15 milijonov oz. tretjino sredstev, nekako ne vidim problema ... res pa je da nisem politik (in sem še vedno precej naiven ... ). Mi je kar všeč Kanglerjevo stališče, mislim da morajo večje, mestne občine včasih tudi malo pogledati čez občinsko mejo in podpreti tudi kak projekt v soseščini (enako kot recimo ne morejo prepustiti problematike letališča, ki tudi ne leži v MO Maribor, izključno občini Hoče - Slivnica). Bomo videli, ne bi bilo prvič da bi 'Franca' v zadnjem trenutku potegnil kakega zajčka iz klobuka. Prihodnji meseci znajo biti zanimivi, saj vemo: bolj kot se mudi, bolj so ljudje produktivni .

@fischerpro3: pojma nimam kdo je zmagal na VSL v Erzurumu, tako vseeno mi je da se mi niti guglat ne da. Vem pa da so, pretežno z državnim denarjem, dobili sodoben smučarski center z vsaj tremi štirisedežnicami, zasneževanjem, hoteli. Vem tudi kako so pred leti za Univerzijado porihtali Trbiž. Tistih 2000 ali koliko študentov bo prišlo in šlo, večina bo itak prišla žurat, manjši del, ki so v glavnem v kakšnih B - državnih reprezentancah bo tudi 'zares' tekmoval, in prav sladko mi 'dol visi' kateri bo zmagal - če bo vmes kak naš, bo fajn. Ampak če bo za Univerzijado ostala proga do Uršanka z žičnico, pa zasnežena Jonatanka (z vmesno postajo Vzpenjače ?) in cevovod iz Drave do Pohorja, je bil vsaj zame cilj dosežen ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 25, 2011 7:42 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Ti dobro razumeš kaj sem hotel povedat z zmagovalcem veleslaloma, kar me veseli....projekcijo izvedbe tekmovanj sem pa tudi napisal.....občina Maribor je z vsemi projekti prezadolžena (BTW npr: ni denarja za polog za evropsko prvenstvo v košarki, ki je bistveno bolj odmeven dogodek kot Univerzijada-tako da ne vem odkod bi Franca lahko vzel 700.000 ?-je pač populist, ki si zmeraj lahko obriše roke, da pač ni bilo denarja in da je to v končni fazi problem občine Ruše, da sicer so oni iskali rešitve, pač se ni izšlo) podobno kot občina Ruše....tako da sem sila črnogled oz. se mi zdi skoraj nemogoče, da bi v kratkem imeli progo v dolino (zraven tega je v Rušah sila močna civilna iniciativa, katera nasprotuje spodnji postaji gondole, kar v tem primeru občinarjem, ko ni denarja tudi paše)...in v kolikor ne veš, je združena-akcija v ruškem občinskem svetu najmočnejša struja, tako da ne pišejo nekaj na pamet....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 25, 2011 8:13 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


Fischer pro, od česa bi več koristi meli čez 5 ali 10 let? univerzijade, ali evropskega prvenstva v košarki? Ne samo mi smučarji na tem forumu, ampak nasploh občani maribora? Dvomim da bi za tem še napolnili dvorano.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zlatko83
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 25, 2011 9:35 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 10:29
Prispevkov: 168


Kot sem seznanjen iz krogov, "blizu" univerziadi, je glavni namen te prireditve, da Maribor (in tudi drugi kraji) pridobijo predvsem na infratsrukturi. Po moji oceni je bila promocija (predvsem finančna) zastavljena popolnoma narobe. Prve proračunske cifre, ki so vključevale tudi izgradnjo prenočišč za udeležence, ki bi po univerziadi postali študentski domovi, pa gradnjo južne obvoznice, so bile res takšne, da so univerziadi dale dokaj negativni pedigre.
Oebno pozdravljam takšne iniciative, saj bomo le tako dobili kakšno novo športno (in tudi drugo prepoptrebno) infrastrukturo. Ne vem, kdo bo v mestu postavil kakšno novo dvorano? Občina je tako spufana, da nimajo niti za skret papir, kak zasebni investitor pa bi moral biti pošteno "pečen", da bi se lotil takšnega projekta. Tudi žičničarji, dvomim, da so v tej krizi v takšni kondiciji, da bi bili sposobni izpeljat kakšno večjo investicijo brez pomoči občine ali države. Lepo ste v enem postu opisali lastniško strukturo Schladminga, mislim,da je edino tak model ključ do uspeha.
Enkrat sem prebral, da je univeziada, po rangu, tretji največji športni dogodek zimskih športov, takoj za olimpijado in svetovnim prvenstvom. sam močno dvomom, saj na TV gledamo tudi prenose raznih vaških lig, o letošnji univerziadi pa vsaj jaz nisem zasledil nič.
Ne dvomim v organizatorje, ti so že dokazali, da so sposobni takšna tekmovanja izpeljat čez noč. Ampak mislim, da nam to ne sme biti končna postaja, ampak moramo iz tega tudi kaj iztržit, kar bomo lahko koristili tudi ostali smučarji in seveda tudi drugi športi.
Zato osebno podpiram takšne projekte, vse investicije bi se morale realizirat, tudi s pomočjo države in občin (nikjer na svetu v takšni finančni konstrukciji privatni kapital ne bi sodeloval, zakaj, mislim, da ni potrabno razlagat). Tudi nas davkoplačevalce ne bo stalo nič več in tudi nič manj, denar gre iz iste vreče, vprašanje je samo, kje bo porabljen, pri nas, ali pa v Ljubljani. Iz tega stališča sem absolutno za organizacijo univerziade in tudi realzacijo vseh projektov, povezanih z njo. Ali mislite, da si Maribor z okolico tega ne zasluži. Konec koncev tudi mi plačujemo to državo in prav je, da se naš denar ne porablja samo v Ljubljani, ampak, da se tudi nekaj vrne nazaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 25, 2011 9:39 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Na lenkovo vprašanje lahko takoj odgovorim: ni dvoma, EP v košarki je kratkoročno odmevnejša prireditev kot univerzijada, o tem sploh ni dvoma. Dolgoročno pa bodo objekti zgrajeni za univerzijado, mislim predvsem na smučarski del, zagotovo bolj koristni kot predimenzionirana dvorana Tabor. Roko na srce: se še kdo spomni da so leta 2009 na Poljskem igrali na EP v košarki v nekem Bydgoszcz-u v dvorani Łuczniczka ? (jaz tudi ne, sem šel na Wikipedijo) In predvsem: je kdo po ogledu EP začutil željo da bi obiskal Bydgoszcz zato ker so tam gostili eno predtekmovalno skupino ? Dvomim. V Trbiž pa veselo hodimo, leto za letom, pogled na ustrezno stran na našem forumu pove vse (OK, skakalnica se jim bo sesula, mislim v prvi vrsti na objekte za alpsko smučanje ...).
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 25, 2011 10:04 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


miki je napisal/a:
Na lenkovo vprašanje lahko takoj odgovorim: ni dvoma, EP v košarki je kratkoročno odmevnejša prireditev kot univerzijada, o tem sploh ni dvoma. Dolgoročno pa bodo objekti zgrajeni za univerzijado, mislim predvsem na smučarski del, zagotovo bolj koristni kot predimenzionirana dvorana Tabor. Roko na srce: se še kdo spomni da so leta 2009 na Poljskem igrali na EP v košarki v nekem Bydgoszcz-u v dvorani Łuczniczka ? (jaz tudi ne, sem šel na Wikipedijo) In predvsem: je kdo po ogledu EP začutil željo da bi obiskal Bydgoszcz zato ker so tam gostili eno predtekmovalno skupino ? Dvomim. V Trbiž pa veselo hodimo, leto za letom, pogled na ustrezno stran na našem forumu pove vse (OK, skakalnica se jim bo sesula, mislim v prvi vrsti na objekte za alpsko smučanje ...).


Ja, veselo "hodimo" samo smučarji, kako pa veš, da tista dvorana na Poljskem ni 24/7 bookirana z rokometnimi, odbojkarskimi, futsal, aerobiko, jogo, borilnimi športi in ostalimi dejavnostmi.

Če že hočeš neposredno ocenjevati, moraš upoštevati tudi koliko je vloženo v posamezen projekt. Jaz številk ne vem iz glave, kolikor imam v spominu, pa je univerzijada bistveno dražji projekt kot EP v košarki. Če ima kdo številke pri roki, lahko izračuna... za X EUR/na prebivalca dobimo Y stvari...
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja Stran 1 od 7

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Univerzijada 2013: še ena zavožena priložnost?
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB