Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Kranjska Gora » Zakaj pridejo ljudje v Kranjsko Goro?

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Zakaj pridejo ljudje v Kranjsko Goro? « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
padalec
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 07, 2011 1:12 am    Naslov sporočila: Zakaj pridejo ljudje v Kranjsko Goro? Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Jan 2008 17:56
Prispevkov: 71


Preživel sem weekend v KG, meddrugim tudi na pokalu Vitranc. Vreme je bilo super, smuka in proge tudi (le malo težek sneg, zaradi visokih temp.). KG je bila polna življenja, organizacija pokala in spremljajočih dogodkov je bila super izvedena. Vse pohvale organizatorjem.

Kljub temu pa se, kot "turist" ki gre smučat za en teden, sprašujem zakaj pridejo ljudje v KG smučat? Predvsem zato ker je v radiju 20 km ponudba smučišč, bistveno boljša (Gerlitzen, Nassfield, Trbiž). Ta smučišča nudijo več prog, daljše in raznolike proge, hitrejše naprave, višje ležeče terene in zagotovo enako ostalo ponudbo.

Vprašanje je predvsem zanimivo, ko razmislimo o prihodnosti tega smučišča?

Torej, kaj menite? Zakaj?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 07, 2011 1:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Ravno zadnjič sem govoril z dvema Angležema, ki že par let hodita v KG - sta rekla, da se jima zdi ugodno, ljudje so zelo prijazni, smučišče pa je zelo ok. Sem ju malo zaslišal ravno zaradi tega, ker tudi meni ni (bilo) to čisto jasno, ampak očitno v slovenskem turizmu vsega le ne delamo čisto narobe.

P.s. Tvoja primerjava je malo zgrešena...

a) Osojščica: sem bil parkrat tam in v nobenem primeru nisem bil kaj prida bolj navdušen kot nad KG. Je (vsaj na papirju) večja in ima bolj moderne naprave, ampak tudi višjo ceno. Nič pretresljivega, imo.

b) Nassfeld: niti približno ni 20 km od KG, cena 1/3 višja...

c) Trbiž: boljše naprave?
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 07, 2011 11:45 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Lahko ti jaz razložim. Kranjska je zelo v redu za kakšne družine kjer ata dopoldne malo smuča z otročki na Mojci ali pa jih da v tečaj, nato pa gre malo v Podkoren, da se nasmuča. Mama ne smuča, mogoče je visoko noseča ali pa se po soncu sprehaja z dojenčkom. Ene družine z dojenčki kombinirajo tako, da dopoldne smuča foter, popoldne mama (ali obratno).

Vlečnice Kekci in Mojce so za začetnike zelo primerne, proge so lepe in enakomerne, za začetnike veliko lepše kot npr. tiste na Višarjah ali na Tromeji. Mnogi otroci imajo veliko raje vlečnice kot sedežnice.

Kraj je čudovit, primeren za sprehode, tek na smučeh itd. in je dobro izhodišče za obisk bližnjih smučišč. Ima tudi dober image, je le eno od mest s tradicijo (kot npr. Garmisch). Hoteli so za naše pojme zelo dobri, če so res še domačini postali prijazni (kot piše predhodnik), me veseli. Tudi naprave sploh niso več samo muzejske.

Na koncu še to. Letos me je v Alta Badii en Nemec vprašal, kako, da hodimo smučat tja, ko imamo vendar Kranjsko goro. Sem mu moral povedati, da je to bolj smučišče za otroke in da nisem bil tam že par let.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 07, 2011 12:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


No, vidiš, na otroke pa niti nisem pomislil, pa jih je vedno nepregledno veliko na tistih kekcih in mojcah spodaj...
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Charlie Uno
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 07, 2011 10:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2008 18:09
Prispevkov: 327


Po drugi strani pa je res tudi to, da je razmeroma dobro izhodišče za ostala že omenjena smučišča, katerim lahko dodate še Kanin z dostopom z italijanske strani. Vsaj za mnoge, ki imajo v Kranjski gori vikende ali apartmaje. Tudi za ostale večdnevne obiskovalce bi to lahko bilo zanimivo, ne vem pa, če jim to kranjskogorski žičničarji omogočajo. Ali so se glede tega sposobni povezati z ostalimi smučišči v bližini?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matko8
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 07, 2011 10:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Okt 2010 17:46
Prispevkov: 31


Tud jaz sem bil v Kranjski gori v soboto, pa sem dobil občutek da večina hodi gor žurat, (predvsem Ljubljančani) ne pa smučat:). Tak da smučišče res ni edino merilo za obisk.
_________________
Matjaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boštl
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 07, 2011 11:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Sep 2010 17:41
Prispevkov: 129


Po moje zato,ker se najde za vsakega nekaj(od lahkih do težkih prog),glede na število smučarjev odlično pripravljene proge,sedežnice pa tudi niso več muzejske.Poskrbljeno za družine,vsi hoteli praktično na smučišču,otroško igrišče...Pa še sončna lega,vetra praktično ni nikoli,idealno za družine.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hrošč
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 07, 2011 11:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 9:43
Prispevkov: 494


matko8 je napisal/a:
Tud jaz sem bil v Kranjski gori v soboto, pa sem dobil občutek da večina hodi gor žurat, (predvsem Ljubljančani) ne pa smučat:). Tak da smučišče res ni edino merilo za obisk.

No, zuranje je bilo verjetno posledica Eksplozije zabave kot spremljevalnega dogajanja pokala Vitranc. Sicer pa se nisem slisal, da bi kdo rekel, ajde, gremo zurat v Kranjsko.
Je pa vseen zanimiv razmislek, kaj nekatere tuje goste tako privlaci, + in - ste pa vecinoma ze nasteli. Je pa to res druzinsko smucisce, mene kranjska ne vidi, ker ni pravih terenov. Tiste ene do dveh prog se pac hitro navelicas.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dejvi
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 08, 2011 9:09 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec smučišč
Snemalec smučišč

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 7:45
Prispevkov: 571


boštl, proge niso ravno na sončni legi, sploh pa ne sredi sezone. Malenkost boljše je marca, ko je sonce že precej višje in takrat je v KG najboljše.
_________________
Video arhiv
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stubai
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 08, 2011 12:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Dec 2005 23:40
Prispevkov: 348


Citiram:
Kraj je čudovit, primeren za sprehode, tek na smučeh itd. in je dobro izhodišče za obisk bližnjih smučišč. Ima tudi dober image, je le eno od mest s tradicijo (kot npr. Garmisch). Hoteli so za naše pojme zelo dobri, če so res še domačini postali prijazni (kot piše predhodnik), me veseli. Tudi naprave sploh niso več samo muzejske.


Vsako leto (če je čas in denar) imamo krajši dopust tudi v KG. Predvsem zaradi tega kar je Marko napisal: KG je simpatičen kraj, ljudje pa tudi vedno bolj prijazni, hoteli dobri. Smučamo pa par dni v KG (Podkoren je ravno tapravi), nekaj dni pa se vozimo v Italijo (Trbiž/Višarje ali Kanin), ki je blizu. Na Mokrine in Osojščico se iz KG ne vozimo, ker sta predaleč in prenapolnjena, veliko je tam "smučarjev" iz V. Evrope, ki so bolj za gnečo kot ne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boštl
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 08, 2011 5:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Sep 2010 17:41
Prispevkov: 129


Dejvi v Kranjski gori imaš sonce skoraj cel dan,edino Podkoren je bolj senčen,kar se pa pozna tudi po snegu če so temperature nad nič.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jure
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 08, 2011 6:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Nov 2006 13:11
Prispevkov: 61


Tudi mi smo letos bili prvi vikend februarja v Krajnski gori, pa smo se imeli odlično. Smučali pa smo na Višarjah,Kaninu ter Krajnski gori. Odločitev je padla na hitro, vendar nam pozneje ni bilo žal. V krogu pol ure imaš Višarje, Kanin, Tromejo ter seveda Krajnsko. Zadovoljni smo bili tudi z ponudbo v večernih urah, saj je v lokalu z živo glasbo in diskotu v centru precej pestro, cene pa presenetljivo ugodne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MILAN
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 09, 2011 9:03 pm    Naslov sporočila: Kranjska Gora Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Feb 2010 17:24
Prispevkov: 16


Včeraj in danes sem bil z ženo in sinom v Kr. Gori. Za začetek kar presenečenje - popust na karte 10 %- zaključek sezone, ampak glede na sneg ga še ne bi priporočal. Ogrevanje zjutraj na Dolenčevem rutu, nato pa podkorenski poligon. Smuka fenomenalna. Včeraj zjutraj - 5, popoldne +4, danes pa zjutraj okoli 0, popoldne +6. Oba dni kar kičasto, sonce nabija kot kot poleti, Podkoren pa trd, pomrznjen, leden - sem pa tja kakšna plošča zaradi polivanja z vodo za svetovni pokal. Tudi oba dni popoldne stanje podkorenske strmine nespremenjeno. Le danes popoldne je malo spustil Vitranc proti Kr. Gori, pa še vedno podlaga trda. Glede na stanje proge močno priporočam tudi v naslednjih dneh čeprav je napovedano topleje.Presenetljivo veliko ljudi,včasih čakali kake 2-3 sedeže, sicer pa na progah ni gneče, popoldne pa povsod naprave prazne - dopoldanske karte in veliko šolarjev. V glavnem sigurno najboljša smuka letos. Pohvala žičničarjem za dobre proge.

1xCerkno, 4xHelm, 1xLienz, 1xGolte, 1xOsojščica, 3xKranjska Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zviz
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 20, 2011 9:37 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Jan 2011 8:42
Prispevkov: 10
Kraj: Mokronog

Ja tudi jaz med 18. in 32. letom nisem smučal na naših terenih. No od takrat (1994) se je na nekaterih naših smučiščih kar precej spremenilo na bolje, v mojem življenju pa tudi. Zdaj se grem na kakšen opening malo znoret (kolikor sploh dopušča pomanjkanje kondicije), na družinsko smuko pa svoje tri otroke z ženo peljeva na domače terene, od katerih se nama zdi prav KG nekako optimalna. Poleg naštetih + in -, naj omenim še bazene, v katere se lahko skrijemo pred dežjem ali vetrom ali dolgčasom... No, ko bodo pa moji otroci hitrejši od mene, pa najbrž spet v tujino.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Kranjska Gora » Zakaj pridejo ljudje v Kranjsko Goro?
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB