Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Nastavitev vezi

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Nastavitev vezi « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
osomat
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 15, 2011 5:17 pm    Naslov sporočila: Nastavitev vezi Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Feb 2011 17:10
Prispevkov: 2


Kako se nastavijo vezi oz. nakatero številko jih moram prestaviti zadaj imam 12,če so pancarji 328mm.A moram tudi sprednje patente prestavit ali je dosti samo odzadaj.Imam lanske smuče X wing salamon z novimi pancarji salamon mission fx. Hvala za odg.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
_nyc_
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 16, 2011 3:41 am    Naslov sporočila: Re: Nastavitev vezi Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2007 0:48
Prispevkov: 351
Kraj: kranj

bilo naj bi tako, če imaš npr. 80kg imaš na 8.( odvisno pa je tudi od snežnih razmer in znanja smučanja, boljši kot si smučar, imaš kak kg več, če si slabši pa kakšen kg manj)
_________________
sezona 07/08: Krvavec 69x
sezona 08/09: Krvavec 70x. Stari Vrh 2x
sezona 09/10: Krvavec 56x. Stari Vrh 1x
sezona 10/11: Molltal 2x. Krvavec 64x. Kranjska gora 4x
sezona 11/12: kaprun 2x, Krvavec 79x
12/13: Krvavec 110x, Rogla 1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JeZn
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 16, 2011 1:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 18:24
Prispevkov: 76


Nak, ne bo šlo. Pri tej dolžini čevlja (328mm), teža npr.80kg, višina pa npr.185 in ob predpostavljanju da si povprečen smučar (Type2) je nastavitev reči-piši 6. Če se smatraš za zelo dobrega smučarja pa 7.
_________________
Nordica Dobermann Spitfire EDT XBI CT | Lange RS | Leki | Boeri | Swans | Hestra | Dainese
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 16, 2011 5:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

sicer ne vem kak je na novih avtomatih s temi številkami, jst mam že tri leta stare marker. Uglavnem moji podatki in izkušnja:

Kil mam 73, visok 181, pancarji so 29 cifra, skije pa 155. Po nasvetu prodajalca/serviserja sem mel naštelano na 8 - predvidevam 80 kil. Pa sm na prvem resnem ovinku brez skije ostal. Pa sm dal na 9 in sm na njivicah v slabem terenu spet brez skije ostal sred fure.

Sedaj vozim na 9.5 in sem kar zadovoljen. Skija odleti samo takrat ko je treba...
tako da priporočam, da začneš pri priporočeni nastavitvi in potem ugotavljaš sproti, kaj ti paše. Te cifre so pomoje bolj tako, odvisno od firme avtomata in kvalitete.
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
spaca157
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 16, 2011 5:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2011 20:59
Prispevkov: 30


Lahko si pa vstaviš parametre v tale programček pa boš videl.
http://theloginovs.wtr.ru/equipe/bidings/iso_11088_opt.swf
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bobo
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 16, 2011 9:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Apr 2007 12:22
Prispevkov: 235


Te cifre niti niso bolj tako-tako... Vse resne firme se tega kar držijo, tako da za nastavitve na vezeh taki kalkulatorji kot npr. ta zgoraj dajo kar dovolj točne informacije. Seveda pa je potem fina nastavitev +/- nekaj % vedno na strani posameznika.

Aja, pa če si pri vezeh našponanih na "8" v ovinku ostal brez dile je nekaj narobe z vezmi. Ali so nastavljene preveč narazen/skupaj, ali pa je nekaj drugega kapitalno narobe.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 17, 2011 10:59 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

Kot sem dejal, mogoče moji avtomati še niso prilagojeni tem kalkulatorjem oz merilom. Ker da bi jaz to mel naštelano na 5.5, ne pridem pet metrov. To so sicer že drugi marker avtomati na teh skijah in oboje sem mel na koncu naštelane na 9.5. težko verjamem da so bili oboji defektni. Pa tud montaža je bla opravljena na servisu ne kar tko doma. Sicer pa gre moja skala do 12 al celo 14 (za 14 ne dam roke v ogenj, moram pogledat).

Kakorkoli, jaz sem iz prakse ugotovil, kje moram met. To je to.

EDIT: no zdej sm za foro pogledal na marker stran in najdu model M10 - mislim da ma jst en predhodnik tega...na mojem se skala niti približno ne začne pri 3 in konča pri 10. verjetno so to sedaj novi standardi.
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
osomat
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 17, 2011 12:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Feb 2011 17:10
Prispevkov: 2


sory nevem kako naj razložim v mislih sem imel vezi na dolžino pancarja ,ker imam nove pancarje in so malo krajši ,a mora biti na sredini pancarja z sredino vezi.Drugače pa sem si že glede teže dal na 5 ( po zgornji povezavi) spredaj in zadaj,nisem pa še izprobal . hvala za odg. lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
FIDA
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 17, 2011 3:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Jan 2010 13:13
Prispevkov: 78
Kraj: Prevalje in Ljubljana

Ravno tako pomembno kot nastavitev teže, je tudi napetost vzmeti, ko je čevelj vpet v vez. Lahko imaš nastavljeno tudi na 14, pa če je preslabo napeta vzmet (preveč narazen nastavljene vezi, glede na dolžino čevlja) ti bo v prvem ovinku odprlo. Podobna zgodba pa je, če je vzmet preveč napeta ...

Skratka, tisti programček kaže zelo prave nastavitve, a pomebna je tudi napetost vzmeti, ki pa se pri vsaki znamki vezi pregleda drugje-naj to nastavijo v servisu, če niste dovolj vešči. Da ne bo poškodb!
_________________
www.fidasports.com in www.facebook.com/FIDAsports
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
rokxy
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 17, 2011 3:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

no ja vedno kaj novega izveš. za fedre bom pa res vprašal serviserja
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bobo
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 17, 2011 5:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Apr 2007 12:22
Prispevkov: 235


Pod napetost je mišljeno točno to, kar sem napisal zgoraj - ali sta petni in prstni del pravilno narazen. Ponovno ti povem, da mora biti nekaj narobe s tvojimi vezmi, če so pravilno nastavljene in jih pri stopnji 5 meče ven v vsakem ovinku.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boštl
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 17, 2011 8:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Sep 2010 17:41
Prispevkov: 129


Jaz se z vezmi nikdar ne igram sam.Dam pač tistih deset eur in mi jih naštimajo.pri padcu se odpnejo,med vožnjo ne in to je to.Ne splača se šparat in igrat z zdravjem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Nastavitev vezi
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB