Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Čvek » Največje smučišče

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 Največje smučišče « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
pisten bully 300W
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 29, 2011 11:56 pm    Naslov sporočila: Največje smučišče Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Dec 2010 17:46
Prispevkov: 48


Ve mogoče katero smučišče ima skupno največ prog?? Jaz vem da ima schgl 240km. Mogoče še ve slučajno če še obstaja kakšno daljše?
_________________
Naj sneži na full!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov
uros_
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 29, 2011 11:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Jan 2010 15:37
Prispevkov: 143
Kraj: Maribor

citiram iz ene spletne strani:

Citiram:
Največje povezano smučišče na svetu predstavljajo Tri doline: Courchevel, Meribel in Val Thorens, ki se nahajajo v francoskih Savojskih Alpah. Pohvalijo se lahko s preko 600 kilometri urejenih smučarskih prog...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
JeZn
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 30, 2011 12:09 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 18:24
Prispevkov: 76


Popolnoma drži!!!
_________________
Nordica Dobermann Spitfire EDT XBI CT | Lange RS | Leki | Boeri | Swans | Hestra | Dainese
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 30, 2011 12:48 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Portes du Soleil- 650km prog (je pa res da ni čisto vse povezano)
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polde
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 30, 2011 9:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 9:25
Prispevkov: 352
Kraj: Dunaj

Nejvečje smučišče so Tri Doline. Vse drugo so samo skupki različnih smučišč, ki jih združuje predvsem ekonomska logika.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pisten bully 300W
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 30, 2011 1:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Dec 2010 17:46
Prispevkov: 48


Včeraj sem še malo iskal na internetu ter našel to:
http://www.potovanjainstil.si/article/show/6

Samo vrjetno res smučišča niso povezana.
_________________
Naj sneži na full!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov
k.r.e.g.l
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 30, 2011 6:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Okt 2010 20:07
Prispevkov: 31
Kraj: Slovenj Gradec

4 Walles v Švici. Lani sem bil tam. 440km povezanih prog, odlične proge, odlične gondole, vse je naj naj! V bližini še Crans-Montana. se splača!
_________________
10/11: 42x
Moelltal 5x,Heiligenblut 2x,Peca: 3x,Gerlitzen 4x,Nassfeld 2x,Kope 15x,Turracher Hohe 2x,Rogla 1x,Puy st.Vincenc 3x,Les deux Alpes 1x,Alpe d'Huez 1x,Serre Chevaliere 1x,Koralpe 1x,Katschberg 1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pisten bully 300W
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 30, 2011 7:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Dec 2010 17:46
Prispevkov: 48


že 440km je nepredstavljivih kaj šele 600!! Pomoje tk cela Slovenija nima tolko prog. pomoje ma slovenija enih slabih 300. kolko te morejo šele ratrakov met da lahko urejajo proge!
_________________
Naj sneži na full!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov
Dardo
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 30, 2011 7:55 pm    Naslov sporočila: g Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Feb 2009 23:15
Prispevkov: 152


vem da misljo rusi narest največje smučišče na svetu nekje na kamčatki
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 31, 2011 12:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Tole je pregled največjih 10 smučišč, povezanih s progami in/ali žičnicami. Prva številka je km prog, druga št. žičnic, tretja urna kapaciteta naprav. Kot lahko vsi vidite, so 3 doline prve po dolžini prog in številu naprav, po kapaciteti pa sistem Sela ronda. V dolžino prog niso zajete ski-route.

1. Les 3 Vallées 600 196 242.000 France
2. Paradiski 425 187 210.000 France
3. Via Lattea 400 78 110.000 Italy & France
4. Sella ronda 390 178 270.000 Italy, which is a part of Dolomiti Superski
5. Les Sybelles 310 71 80.000 France
6. 4 Vallées 300 64 60.000 Switzerland
7. Matterhorn ski paradise 300 58 99.500 Switzerland & Italy
8. Espace Killy 300 94 136.000 France
9. Avoriaz 270, 79, 100.000 France & Switzerland, which is part of Portes du Soleil
10. Skiwelt 263 91 138.000 Austria

Zgoraj omenjeni Ischgel (Silvreta Arena) je na 13. mestu z 226 km prog. Na tej lestvici so npr. Mokrine na 50. mestu, Bad na 55. in Kronplatz na 66. mestu.Nekaj problemov je s severnoameriškimi smučišči, ki navajajo podatke v hektarih in ne v km, vendar ameriških smučišč v nobenem primeru ne bi bilo med 10. Če koga še kaj zanima, naj vpraša.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pisten bully 300W
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 31, 2011 2:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Dec 2010 17:46
Prispevkov: 48


Uff marko ti si se pa res potrudil!!
_________________
Naj sneži na full!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 31, 2011 6:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Ah ne, čisto navaden copy-paste. Je pa res, da sem že enkrat prej, ko sem našel te podatke, nekaj od teh tudi preveril in so bili presenetljivo točni. Pa prebral sem ene par strani dolgo polemiziranje, zakaj Porte du soleil ni eno smučišče. Takrat sem našel tudi eno lestvico nepovezanih smučišč.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polde
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 31, 2011 6:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 9:25
Prispevkov: 352
Kraj: Dunaj

Sej nočem bit tečen, ampak področje Sella Ronde mi ne da miru. Naj takoj povem, da ta smučišča obožujem in jih redno obiskujem, pa vendar do cifre 178, povezanih (!!!) žičnic in 390km prog nikakor ne morem priti.
Samo v razmislek: teh 178 žičnic in 390km prog je seštevek VSEH žičnic v Val di Fassa, Arabbi, Valgardeni in Altabadii. Tu smo pa že v dilemi:
- ali se Alpe di Siusi, ki so del Val Gardene štejejo v povezano smučišče
- ali je to, da je potrebno v Arabbi in Wolkensteinu dati smuči na ramena in hoditi 50 otiroma 180 metrov povezano smučišče?
- ali je predel med Albo in Pozza di Fassa, pa smučišče na Vigom di Fassa vštet?
- kaj pa tista samostojna žičnica na Passo fedaia?
- Pa Lagazuoi - če hočeš gor moraš na avtobus?
Če bi upoštevali vsa gornja dejstva, bi bilo povezanih naprav in prog na tem področju bistveno manj. Za mene osebno je namreč povezano smučišče tisto, na katerem v katerikoli smeri ni potrebno sneti smuči (noja, razen, seveda, če moraš vstopiti v gondolo ali kakšno drugo žičnico zaprtega tipa).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 01, 2011 3:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Na strani, kjer sem našel to lestvico (oz. lestvico 100 največjih smučišč), (mislim, da je answers.com), je bilo veliko polemiziranja o francoskih smučiščih in o raznih smučarskih območjih (kot npr. Amade). Jasno je bilo zavzeto stališče, da avtobusne povezave ne štejejo za povezano smučišče . Za Selo Rondo je tako pisalo, da to ni seštevek vseh 4 smučišč, ker so v podatkih smučišč zajeta tudi kakšne žičnice osamelke, nekaj naprav pa je zajetih pri dveh smučiščih. Sam številke za Sella Rondo nisem preverjal, sem jih pa pri nekaterih drugih smučiščih (npr. Zillertall, Ischgel) in so kar držale.

Bom malce poračunal še za Selo Rondo, samo mi malo pomagaj. Kaj je v tistem tunelu pod Ortisejem, ki povezuje kabinko na Seser Alm z gondolo proti Secedi. Po njem nikoli nisem hodil, enkrat sem ga celo iskal, pa ga nisem našel. Če je samo nek hodnik, potem po moje ne moremo govoriti o povezanem smučišču, če pa je nekakšen tekoči trak ali še kaj več, pa lahko.

Po moje to, da greš v Wolkensteinu v bistvu samo čez cesto ne moremo reči, da smučišče zato ni povezano, tisto v Arabi pa tudi ne. Čeprav se čudim, da takšen sistem ne more odpraviti teh dveh nevralgičnih točk (pa še kakšne npr. prehod čez cesto v Corvari in prečkanje potoka prav tam) in se raje že 20 let lažejo o krožnem potovanju med 4 smučišči brez snemanja smučk (kot da jih ni treba sneti tudi za na kabinko) po moje to pri takšnem pregledu lahko spregledamo, saj bi se drugače kdo lahko spomnil, da sta Katscberg in Aineck dve smučišči, da ne štejejo proge, ki se ne končajo ob postaji žičnic ampak malo stran itd.

Smučišča Alba in Vigo di Fassa ne smejo biti všteta, imajo le avtobusni prevoz. (Potem bi lahko zraven šteli še Kronplatz). Med Albo in Canazzeijem je sicer na nekaterih zemljevidkih narisana ena proga, ampak jaz je tam nisem videl, pa tudi če bi bila, ni povezave v nasprotno smer.

Po moje sedežnica Passso Fedaia lahko šteje, saj se lahko tja in nazaj pride po označenih progah (kadar so označene).

Laguzoi po moje ne sme šteti, povezan je le v eno smer za nameček je treba ta avtobus še posebej plačati. Mimogrede, si bil na Lagazuoi, mene mika, da grem letos pogledat, pa ne vem, kaj lahko pričakujem.

Ko zadeve tako preštejem, pridem do številke približno 155 oziroma še par več, če štejem še tekoče trakove (brez Seiser Alma). Če torej v tistem podhodu pod Ortisejem ni neke povezave, potem brez 21 naprav iz Seiser Alma po moje nikakor ne moremo priti do 178.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polde
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 01, 2011 4:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 9:25
Prispevkov: 352
Kraj: Dunaj

V Ortiseju je cca 10-15 minut hoje z ene strani doline na drugo stran. Akpe di Siusi torej nikakor ne morejo biti povezano smučišče s sistemom okoli Sella Ronde.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Čvek » Največje smučišče
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB