Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Smučanje z GS smučmi - varnost, kondicija, ...

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 Smučanje z GS smučmi - varnost, kondicija, ... « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 26, 2015 7:47 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

lepo tole zgleda...enkrat moram dobit enga, da mi posodi fis dile, da vidim, kaka je to razlika od obične trgovinske gs.
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 26, 2015 9:16 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Alen Luzar je napisal/a:
https://www.youtube.com/watch?v=MP9EbrC7Gnw

no tole je moje mnenje kako 190cm veleslalomka izgleda v praksi. Saj ni treba žgat 90 km/h, se da takole peljat pri 50-60km/h, stabilno, KONTROLIRANO, po robniku, brez problema. Tole se meni ne zdi ravno nevarno če ni pretirane gužve, je pa res da moraš biti fizično/kondicijsko dobro pripravljen. Se pa s take hitrosti da še vedno ustaviti na nulo v zelo kratkem času (10-15m) če je res nuja.

Mi je veliko bolj nevarno se vozit s tako hitrostjo na neki (pre)mehki trgovinski "hervis" dili. LP

edit: https://www.youtube.com/watch?v=hI742H7WRH0 recimo na slalomki je hitrost skoraj ista, pa so smuči precej manj stabilne + dela je še precej več... Jaz na slalomki zdržim 1-2h potem pa je treba za pol ure ali več na čaj...

Kot pa sem že zgoraj omenil, jaz smučam na ta način, ko ne gre več zaključim, po jajcih se pa ne bom cjazil, raje ostanem doma oz. nataknem tekaške.

Alen, si to ti na posnetkih? Kje pa je to posneto?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elan
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 26, 2015 9:19 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 9:56
Prispevkov: 496


res malokdaj vidiš koga, ki takole lepo smuča....mogoče 0,5% smučarjev ima tako znanje...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NoriSnezak
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 26, 2015 10:11 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Feb 2013 13:25
Prispevkov: 133


marko je napisal/a:
Alen, si to ti na posnetkih? Kje pa je to posneto?


Meni bolj zgleda kot kakšno smučišče v ameriki. Na prvem posnetku se vidi znak za "slow zone".
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dejvi
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 26, 2015 10:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec smučišč
Snemalec smučišč

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 7:45
Prispevkov: 571


Elan, tole je zelo relativno. Na lepo pripravljenih in praznih progah (tepih) je izvajanje takih zavojev bistveno lažje, kot pa kje drugje - verjetno se strinjaš. Praktično skorajda (vsaj pri nas) ni možnosti za tako optimalno smuko. Kdor obvlada karvanje (torej zarezno tehniko, nagib, hitrost), pač lahko enostavno izvaja takšno smučanje pod prej naštetimi pogoji. Res pa je, da za to potrebuješ precejšnjo fizično kondicijo. Sam verjetno takšnega naprezanja ne bi zdržal dlje od 20 s, potem bi se ustavil...
_________________
Video arhiv
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alen Luzar
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 26, 2015 11:00 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Feb 2015 13:57
Prispevkov: 62
Kraj: Šentjernej, LJ, NM

nisem jaz, nimam nobenega posnetka pri roki trenutno. Smučam pa zelo podobno možaku v zelenih hlačah. Oni v rdečem ne smuča na veleslalomki, verjetno hibrid med SL in GS.

Kar se tiče razlike napram trgovinskim dilam; dolžina precej prinese k stabilnosti, precej trše so, tudi profil je po občutku drugačen (smuča gre malo drugače v zavoj), bistvo vsega skupaj pa je da tekmovalne dile res držijo do zadnjega in posledično lahko na zunanjo nogo daš vso energijo kar jo imaš, pa jo smuča z lahkoto prebavi - in na trdem ne spusti nikoli... NIKOLI

Zanimivo je tudi to da recimo normalna dila ljubi tisti "tepih" zjutraj, dočim trda GS še veliko bolje drži ko se tisto zrabi... Na ledu je pa res poezija smučanja.
_________________
Rossi Radical RX WC, Elan GSX WC, Elan SLX WC, Stockli Laser GS, Fischer WC SG, Rossignol Radical WC ZB
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Cvajs
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 26, 2015 1:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Mar 2009 23:02
Prispevkov: 56


elan je napisal/a:
res malokdaj vidiš koga, ki takole lepo smuča....mogoče 0,5% smučarjev ima tako znanje...


No če bi kdaj na kakšnem smučišču zaprli progo za nekatere forumaše, bi bil odstotek zagotovo bistveno višji
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alen Luzar
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 26, 2015 2:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Feb 2015 13:57
Prispevkov: 62
Kraj: Šentjernej, LJ, NM

14 dni nazaj v chivetti ni bilo potrebno nič zapirat, placa povsod dost, pa tudi vsaj 20-30% smučarjev se je takole vozilo, 10% je bilo tekmovalcev na treningu, ostalo pa normalni smučarji, začetnikov praktično ni bilo videti.

Pri nas pa pač malo počakaš in greš ko se sprazne. Sploh pa zdaj v posezoni bo ljudi precej manj LP
_________________
Rossi Radical RX WC, Elan GSX WC, Elan SLX WC, Stockli Laser GS, Fischer WC SG, Rossignol Radical WC ZB
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 26, 2015 3:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Alen Luzar je napisal/a:
nisem jaz, nimam nobenega posnetka pri roki trenutno. Smučam pa zelo podobno možaku v zelenih hlačah. Oni v rdečem ne smuča na veleslalomki, verjetno hibrid med SL in GS.

Kar se tiče razlike napram trgovinskim dilam; dolžina precej prinese k stabilnosti, precej trše so, tudi profil je po občutku drugačen (smuča gre malo drugače v zavoj), bistvo vsega skupaj pa je da tekmovalne dile res držijo do zadnjega in posledično lahko na zunanjo nogo daš vso energijo kar jo imaš, pa jo smuča z lahkoto prebavi - in na trdem ne spusti nikoli... NIKOLI

Zanimivo je tudi to da recimo normalna dila ljubi tisti "tepih" zjutraj, dočim trda GS še veliko bolje drži ko se tisto zrabi... Na ledu je pa res poezija smučanja.

Spodaj piše: prve smuče so Fischer WC GS, druge pa Blossom Wind share (all mountain dila).

Jaz mislim, da je kar nekaj smučarjev sposobnih peljati tako lepo, ampak smo se za vzorno smučanje zadnjič potrudili na izpitu za učitelja, na smučanju pa raje divjamo po kakšnih kucljih, strminah, celcu, ali pa se nam ne da potruditi.

Meni osebno GS dila ni preveč všeč, še za dirkanje ne. Pač stvar okusa. Počutim se, kot da bi imel na vsaki nogi obešeno 2 kg utež. Se pa spomnim prijatelja, ki je sicer soliden smučar in je na testu vzel GS dile, pa se razsul na prvem zavoju in nato spet čez 10 metrov. Potem me je pa prosil, če lahko zamenjava in jaz spravim te hudiče v dolino.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 26, 2015 3:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Cvajs je napisal/a:
elan je napisal/a:
res malokdaj vidiš koga, ki takole lepo smuča....mogoče 0,5% smučarjev ima tako znanje...


No če bi kdaj na kakšnem smučišču zaprli progo za nekatere forumaše, bi bil odstotek zagotovo bistveno višji

Za tipkovnico smo itak vsi profiji.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 26, 2015 5:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

da se seveda se da....ko je prazno, al pa da spustiš gužvo mimo.....glede filmčka ...tako mora smučat vsak bivši tekmovalec...poznam pa tudi kr nekaj netekmovalcev, ki ga podobno zvrnejo na kant.....Še o smučanju v Italiji....odkril sem še eno smučišče za zjutraj (poleg Gran Rise)...in to je Cortina s smučišči pod Tofano (Tofana Olympica in Labirinti).....toliko kot sem tam videl dobrih smučarjev, jih v Italiji nisem videl nikjer drugje....je pa res, da se ga tudi tam da nažigat do ene 10.30....aja pa ona povezovalna sedežnica na Passo Campolongo (kjer je vedno gužva)....letos je bilo vedno fraj smučišče pod to sedežnico (seveda ob povratku popoldan iz Arabbe)...vsi navalijo okrog v smeri Corvare.....tu je pa bilo majka speglano in fraj.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tim
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 07, 2015 10:33 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pet Jan 2007 22:49
Prispevkov: 799
Kraj: Birmingham, UK

Na našo spletno stran smo objavili (in še bomo) zanimive prispevke iz smučanja, zadnji se dotika kondicijske priprave. In kdor še ni začel s pripravo na smučarsko sezono, je skrajni čas, da začne ...

http://www.kineziolog.si/category/smucanje/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 07, 2015 4:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

če hočeš dobro polagat...morš delat celo leto...moje mnenje...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tim
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 07, 2015 4:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pet Jan 2007 22:49
Prispevkov: 799
Kraj: Birmingham, UK

fischerpro3 je napisal/a:
če hočeš dobro polagat...morš delat celo leto...moje mnenje...


To itak
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borci
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 08, 2015 9:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2007 11:37
Prispevkov: 132


Tako se pa nobena od naših trenutno ne pelje
https://www.youtube.com/watch?v=8UDreofpQG8
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja Stran 4 od 6

Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Smučanje z GS smučmi - varnost, kondicija, ...
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB