Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Smučanje z GS smučmi - varnost, kondicija, ...

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 Smučanje z GS smučmi - varnost, kondicija, ... « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Smucisce Janina
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 19, 2012 8:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Dec 2011 16:26
Prispevkov: 115
Kraj: Rog. Slatina

pj je napisal/a:
Prave tekmovalne SL so samo 165 (moske) in 155 (zenske). Drugih mer ni.


So tudi otroške 145 in 150 ki so čist dobre za turiste ki ne tekmujejo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2012 8:07 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Vemo ja...ampak o teh se nismo pogovarjali...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 18, 2013 3:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Nisem vedel kam naj to zalimam, pa sem dal sem...

http://www.youtube.com/watch?v=9HSlJzwAy0I&feature=share
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Sob Okt 19, 2013 10:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Jaz bom pa tole pustil tukaj, če je kakšen zagret veleslalomsti: http://www.bolha.com/uporabnik/infobajt
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Ned Okt 20, 2013 5:01 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Amater:) je napisal/a:
Jaz bom pa tole pustil tukaj, če je kakšen zagret veleslalomsti: http://www.bolha.com/uporabnik/infobajt

to ti puščaš vsepovsod (fFB......) A ne bi to stisnil v male oglase.....kamorkoli pridem butnejo ven slike smuči Anje Pearson, ki je v penziji in nek iinfobajt .....tečn si že s tem....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Ned Okt 20, 2013 9:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Ni to moje, sva pa očitno v isti skupini na facebooku, ker sem od tam pobral, pa se mi je zdelo, da bo mogoče koga zanimalo.
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borci
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 18, 2013 10:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2007 11:37
Prispevkov: 132


Če znaš nogo zvrniti na robnik se ,da brez problema smučat "normalno"tudi pri manjši brzini .Če pa misliš spuščat in nabijat brzino potem ti pa tudi prazna proga ni dovolj .
Malo si poglejte ,pa se kaj naučite iz tega videa.
http://www.youtube.com/watch?v=Nvvj57oIPIE

Ali pa Lindsy http://www.youtube.com/watch?v=Br3NtWBFgcI ni nobenega nabijanja ampak čisto lepo ohranja ritem in kontrolira brzino .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 19, 2013 3:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Posnetek od Šhiffrinove je super. Kot bi gledal enega ski učitelja na enih mehkih allroun smučah.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alen Luzar
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 22, 2015 6:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Feb 2015 13:57
Prispevkov: 62
Kraj: Šentjernej, LJ, NM

saj to je to...
Meni je fis 27m 191cm rossi lažje lepše in manj utrudljivo peljati (smuča je bolj stabilna, točna, + spodnja drži pa jo lahko "naloudaš" do onemoglosti) kot pa fotrovo trgovinsko head super speed (170cm, 14,6r) pri kateri moram stalno paziti da ne preobremenim smučke in se dobesedno matram na njej...

Mehke smučke se po moji oceni sploh ne da peljati po robniku brez drsenja in posledično je težko tudi kontrolirati hitrost na njej, sploh na trdi progi in pri večjih hitrostih.

20-30km/h se pa osebno ne bom vozil, raje vzamem tekaške in naredim par krogov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 22, 2015 11:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


pej ti to peljat na recimo današnji krvavec,al pa med devesa. ne gre. smuče so delane za progo, pa nič drugega.gs se uklon pod težo in hitrostjo. če ni ne ene ne gruge lohk tišiš pa ne bo efekta. tiste zgodbe o zviranju noge na robnik pri manjših hitrostih so pa bajke.ja si podprt v dveh točkah.

"Edit admin: prosim, ne citiraj."
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
19.marko
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 23, 2015 5:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Dec 2010 17:43
Prispevkov: 154


Če znaš smučat se marsikaj da.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alen Luzar
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 25, 2015 12:38 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Feb 2015 13:57
Prispevkov: 62
Kraj: Šentjernej, LJ, NM

[quote="junche"] pej ti to peljat na recimo današnji krvavec,al pa med devesa. ne gre. smuče so delane za progo, pa nič drugega.gs se uklon pod težo in hitrostjo. če ni ne ene ne gruge lohk tišiš pa ne bo efekta. tiste zgodbe o zviranju noge na robnik pri manjših hitrostih so pa bajke.ja si podprt v dveh točkah.
"Edit admin: prosim, ne citiraj." [/quote]

Hja. Nevem kakšno je stanje letos na krvavcu, v italiji sem se z zgoraj omenjeno veleslalomko lahko peljal skoraj povsod normalno.

Teža in hitrost sta sta itak eno in isto (pri povečevanju hitrosti imaš več teže/kinetične energije in posledično lahko povečaš naklon v zavoju do ram če zunanja noga zdrži).
Če hitrosti ni pač vzameš ožji hodnik in se ali voziš malo bolj stoje ali pa ostaneš res nizko in delaš samo s spodnjim delom-separacija zgornjega dela. Je pa hitrost relativna. Za nekoga pomeni hitro že 40km/h, za druge 60km/h, tretje ...

Fis in pa pogojno master GS plata, je zame edina smuča, ki me ne omejuje(edina omejitev je fizična moč smučarja) Je pa res da sem še mlad... ko pridejo familija, otroci, bom verjetno razmišljal drugače...

[quote="19.marko"] Če znaš smučat se marsikaj da. [/quote]

+1
_________________
Rossi Radical RX WC, Elan GSX WC, Elan SLX WC, Stockli Laser GS, Fischer WC SG, Rossignol Radical WC ZB
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 25, 2015 7:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Jaz to vozim pri skoraj 50 leth....zaenkrat brez problemov....je pa res da pri nas preko vikenda nekje do 10.30 ko po navadi nastane dren...potem pa slalomko al pa all round dilo vun....dočim v Italiji vse dni dopusta (letos je bila gneča le na Kronplatzu, Alta Badia, Arabba in še posebej Cortina milina)...

Nazadnje urejal/a fischerpro3 Sre Feb 25, 2015 11:27 am; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 25, 2015 10:59 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

ni vse v znanju, ampak tudi v zaupanju, da bodo drugi sposobni neke reakcije, če zagusti. jaz na rogli enostavno ne upam vozit GS dile tako kot se zagre, ker je preveč gneče.

seveda vidim nekatere, ki vedno jurijo hitrej s tekmovalnimi dilami. očitno nimajo nobenega straha, da recimo lahko nenadno kdo v njih zapelje. sem imel primer, ko me je nekdo gledal in peljal proti meni in ni bil sposoben zaovinkat, da bi se me izognil. sreča, da sem jaz bil toliko pozoren, da sem preprečil karambol.

ko sem bil pa star 20 sem pa tud jaz juril in gledal na uro, kolk sekund je blo od vrha do dna jurgova.
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alen Luzar
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 26, 2015 2:10 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Feb 2015 13:57
Prispevkov: 62
Kraj: Šentjernej, LJ, NM

https://www.youtube.com/watch?v=MP9EbrC7Gnw

no tole je moje mnenje kako 190cm veleslalomka izgleda v praksi. Saj ni treba žgat 90 km/h, se da takole peljat pri 50-60km/h, stabilno, KONTROLIRANO, po robniku, brez problema. Tole se meni ne zdi ravno nevarno če ni pretirane gužve, je pa res da moraš biti fizično/kondicijsko dobro pripravljen. Se pa s take hitrosti da še vedno ustaviti na nulo v zelo kratkem času (10-15m) če je res nuja.

Mi je veliko bolj nevarno se vozit s tako hitrostjo na neki (pre)mehki trgovinski "hervis" dili. LP

edit: https://www.youtube.com/watch?v=hI742H7WRH0 recimo na slalomki je hitrost skoraj ista, pa so smuči precej manj stabilne + dela je še precej več... Jaz na slalomki zdržim 1-2h potem pa je treba za pol ure ali več na čaj...

Kot pa sem že zgoraj omenil, jaz smučam na ta način, ko ne gre več zaključim, po jajcih se pa ne bom cjazil, raje ostanem doma oz. nataknem tekaške.
_________________
Rossi Radical RX WC, Elan GSX WC, Elan SLX WC, Stockli Laser GS, Fischer WC SG, Rossignol Radical WC ZB
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja Stran 3 od 6

Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Smučanje z GS smučmi - varnost, kondicija, ...
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB