Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Novosti Avstrija 2011/12

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 Novosti Avstrija 2011/12 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Avg 10, 2011 3:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Na Mölltalu se je vihar v kozarcu vode očitno umiril, kot poroča Kleine Zeitung so se dogovorili kje potekajo meje občin, narodnega parka in parcel okoli zgornje postaje sedežnice v gradnji. Malo nerodno za državo ki se ima za zgledno urejeno, skoraj me spomija na naše težave z južnimi sosedi . Glavno da se gradi dalje!

Lepo napredujejo tudi na Goldecku, kot se vidi na njihovi spletni strani so na šestsedežnici že montirali stebre, začeli pa so tudi z deli na kabinski žičnici, gl. poročilo v Kleine Zeitung s fotoreportažo!

Na Katschiju je hvalijo da so opravili že 2/3 dela:
http://bautagebuch.katschi.at/, stebri so že vsi zmontirani, položili so tudi 600m novega zasneževanja.

Zdaj pa še nekaj mojih fotk, prejšnji teden sem se potepal po Avstriji.

- Altenmarkt: začela se je demontaža dvosedežnice in pripravljalna dela za gradnjo nove kabinke, dosti se še ne vidi:


- Serfaus: gradnja šestsedežnice Masnerkpf je v polnem teku. Po mnenju večine kolegov z Alpinforuma bo šlo za eno najbolj spektakularnih sedežnic v Alpah z zelo strmim zgornjim delom trase. Modro: stara vlečnica, rdeče: približen potek šetsedežnice:


:


Več fotk, tudi od nove zasnežene črne proge na severnih pobočjih nad Fissom, pa na AF!
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brodi
PrispevekObjavljeno: Pon Avg 15, 2011 9:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Maj 2011 9:21
Prispevkov: 24


Teh slik glede nove žičnice v SFL enostavno ni moč prezreti . Izgleda prav...khm... ne najdem izraza.

Še nikoli nisem tam smučal, zato sprašujem ali je zadaj za hribom (na vrhu) tudi tako strmo kot spredaj (nadaljevanje proge izgleda prav luštno)?

Me pa tole smučišče že dalj časa mika... Kolikor gledam po netu je glede naprav precej moderno. Pa tudi tereni zgledajo preko ekrana dobri - za vsakega nekaj.
_________________
Naključni smučar, ki vijuga zelo naključno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polh
PrispevekObjavljeno: Pon Avg 15, 2011 11:24 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 3:52
Prispevkov: 280


Goldeck mi je bil že prej prav simpatično smučišče, nekako sem ga koristil predvsem kot oazo sredi februarja obleganih koroških smučišč. Verjetno se bo ta status z novima pridobitvama vsaj delno izgubil, me pa predvsem veseli nova kabinka, saj je tam odličen teren za vožnjo po celcu, z malo truda in nekaj dodatnimi koraki lahko voziš celotno pobočje, tudi tistega na skrajni desni, gledano z vrha navzdol...super...kar spodobna pridobitev za lastnike koroške sezonske karte
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Avg 16, 2011 4:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

@brodi: upam da se bo našel junak ki je že presmučal SFL in bo kaj napisal o smučariji v tem središču; sam žal še nisem imel te priložnosti in lahko poročam samo o poletnih vtisih: mene je sistem navdušil, žičnice so na vrhunskem nivoju (v glavnem osemsedežne kabinke in odklopne štiri/šestsedežnice; še 'najslabši' napravi sta šestsedežna kabinka in kratka fiksna štirisedežnica v Serfausu), večina prog zasneženih, restavracije odlične. V eni od dveh prihodnjih sezon bova zagotovo preizkusila njihovo ponudbo! Po mojem osebnem mnenju so že na nivoju Ischgla, Soldna ali Arlberga, torej povsem v vrhu tirolske smučarske ponudbe. Žal tudi pri cenah, 44 ojrov za dnevno karto ni ravno poceni, in v zimski sezoni je težko dobiti apartma za dva pod 100 Evrov / dan . Se pa splača pogledati za prenočišče v katerem od 'dolinskih' krajev, Prutz, Spiss ali Pfunds, tam dobiš paprtma že za polovico cene ki bi jo plačal v Serfausu ...

Glede vprašanj kako je 'za hribom': nekaj dni za menoj je po istem smučišču hodil še kolega Snowflat in slikal tudi 'zadnjo' stran: gl. AF!
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polh
PrispevekObjavljeno: Tor Avg 16, 2011 5:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 3:52
Prispevkov: 280


miki, lepe slike, lep teren, predvidevam, da je precej možnosti resne offpiste smuke z vrha
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polde
PrispevekObjavljeno: Sre Avg 17, 2011 10:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 9:25
Prispevkov: 353
Kraj: Dunaj

Kopiram svoje poročilo s smučanja v SFL v januarju 2010:
V preteklem tednu sem preživel 7 prelepih dni na tem, za marsikoga, neznanem smućišču.
1. Lega in položaj:
Smučišče se nahaja cca 15 km južno od Landecka na Tirolskem, 546km oddaljeno od Ljubljane (Lj - Salzburg - Rosenheim - Innsbruck - Landeck - Fiss), od tega 520km avtoceste.
2. Opis smučišča:
panoranska karta:
http://www.serfaus-fiss-ladis.at/de/winter/winter-panorama/
Na spodnjem delu smučišča, na višini 1200 - 1450m so tri vasi, z vso potrebno infrastrukturo, smučišča pa se raztezajo nad njimi do višine 2770m.
Smučišče sestavlja 6 med seboj tesno povezanih področij:
2.a.) Fiss - severna stran 1800-2600m srednje težke proge z višinsko razliko do 800m, 8-sedežna kabinka, 4 in 8 sedežnica ter kratka vlečnica. Večino dneva v senci.
2.b.) Fiss/Ladis: 1200 - 2600m, 5 kabinskih žičnic, 3 štirisedežnice, več vlečnic. Vse proge na južni strani, od "temno" črnih (Diretissima) do otroških, višinska razlika prog do 1400m.
2.c.) Serfaus/Komperdell: 1450 - 2350m, 2 kabinski žičnici,2 šestsedežnici, 1 osemsedežnica, 2 štirisedežnici, več krajših vlečnic: vse proge v glavnem srednje težavnosti, cel dan obsijane s soncem, z višinsko razliko do 900m.
2.d.) Laustall/Lazid: 1800 - 2600m, 1 kabinska žičnica, 2 šestsedežnici, 1 štirisedežnica, nekaj vlečnic. Proge vseh težavnosti, v glavnem obrnjene na jug.
2.e.) Pezid 2200 - 2700m, 1 kabinska žičnica, 1 šestsedežnica. v dolini so štiri proge, tri lahke ter ena težka. Lahke so obrnjene prosti jugu, težka na SV.
2.f.) Masner 2300 - 2700: 1 šestsedežnica, 1 vlečnica. Najvišje področje smučišča v dolini obrnjeni proti jugu.
3. Smučarske naprave:
V letih po 1999 je področje v nove žičnice vložilo 250.000.000 EUR (dvestopetdeset milionov EUR).S tem so povezali vsa področja ter dvignilo kapacitete za 64%. Vse sedežnice razen treh krajših od 700m so izklopljive, velika večina tudi pokritih, ter nekaj najnovejših z ogrevanimi sedeži.
4. Smučarske proge:
Smučarske proge so izjemno razvejane, vsaka žičnica napaja več prog.
5. Kvaliteta urejanja smučarskih prog:
Bil nekoliko razočaran. Vsekakor zjutraj pri prvem spustu nisem pričakoval rebrastih smučišč, grudic in ledenih plošč. Tu vsekakor zaostajajo za Dolomiti in bližnjim Ischglom (ki sem ga v tem tednu en dan tudi obiskal)
6. Varnost na smučišču:
Križišča, kupi novega umetnega snega, pa tudi same proge NISO najbolje označene. Opozorilnih tabel ni dovolj, pa tudi kakšno križišče prog bi bilo lahko bolje urejeno.
7. Hrana, restavracije
Smučišče upravlja ena firma, zato tudi restavracije upravlja ta ista firma. Pogrešam domačnost malih koč v Dolomitih ter raznovrstnost ponudbe. Vsekakor dajejo pri porcijah prednost kvantiteti pred kvaliteto. Cene zmerne in primerljive z drugimi kraji v vzhodnih Alpah.
8. Otroci
do sedaj še nisem videl smučišča, ki bi toliko poudarka dalo otrokom, starim od 3 - 8 let. Tu čista 5.
9. Splošen vtis:
Vsekakor vredno obiska, tudi jaz se bom še vrnil, če ne prej takrat, ko bo izgrajena povezava s krajem See, če pa se bodo nekega dne res uresničili načrti o povezavi tudi s Samnaun/Ischglom, potem pa bo to sploh eno največjih povezanih smučišč v vzhodnih Alpah (popolnoma primerljivo s področjem Sella Ronde).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brodi
PrispevekObjavljeno: Sre Avg 17, 2011 3:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Maj 2011 9:21
Prispevkov: 24


Pogledal sem tiste slike.... Takoj zadaj pa še ena potencialna smučarska dolina... Za smučišče See še nikoli slišal nisem in sem na hitro prečekiral in dejansko povezava ni težka ali posebej zahtevna. Potem pogledal še malo bolj Google Earth in ugotovil, da dejansko tudi Ischgl ni daleč. In če to res združijo ... bo to res mega smučišče.

Oni lepo v slabih 15 letih 250 milijončkov v !!!eno!!! smučišče, mi pa milijarde skozi okno...
_________________
Naključni smučar, ki vijuga zelo naključno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Avg 19, 2011 9:08 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Slikovno poročilo kolega Starlija z Molltala: http://www.alpinforum.com/forum/viewtopic.php?f=46&t=40228.

Nekje na sredini se najdejo štiri lepe fotke gradbišča . Če je komu dolgčas, naj prešteje bagerje in druge zverine na gosenicah, ki se trudijo da bi iz kupa skal naredili proge!
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s1
PrispevekObjavljeno: Pet Avg 19, 2011 1:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Feb 2010 15:58
Prispevkov: 187
Kraj: Gorenjska

A kdo ve, če se da z avto do talštacjona, tko kot včasih??

lp
_________________
2015/2016 - 32x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Avg 19, 2011 6:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Misliš do spodnje postaje kabinske žičnice? Žal ne več, cesta je za 'navadne smrtnike' zaprta odkar so odprli vlakec. Niti spomladi, ko vlakec zaradi remonta nekaj tednov ne dela, ceste ne odprejo za javnost (tako so mi nekaj let nazaj odgovorili ko sem jim težil po mailu ... ).
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s1
PrispevekObjavljeno: Ned Avg 21, 2011 11:55 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Feb 2010 15:58
Prispevkov: 187
Kraj: Gorenjska

To sem mislil,ja...Skoda, ceprav je verjetno tako bolje, sicer bi bila tam poleti zagotovo guzva...
_________________
2015/2016 - 32x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polh
PrispevekObjavljeno: Ned Avg 21, 2011 9:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 3:52
Prispevkov: 280


sem upal, da bom ujel še en snežni dan na molltalu v avgustu, pa ga je topli val verjetno odpihnil, no če tekmovalci res zapustijo levi predel nekje ob 11h, se da narediti kar nekaj dokaj spodobnih fur do 2h, mogoče pa le..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 22, 2011 8:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Včeraj sem ob povratku domov zavil še pod Goldeck. Delajo s polno paro, malo pred pol šesto še ni nič kazalo, da mislijo zaključiti. Mislim, da se pripravljajo na skorajšnjo postavitev stebrov, pri spodnji postaji pa se mi zdi, da malo zamujajo, precej materiala, ki je ob vznožju, bo moralo še nekaj časa počakati. V oči pa mi je padla huda strmina trase gondolske žičnice in pa predvsem velika višinska razlika med mostom in spodnjo postajo. Tudi eden od vodilnih, s katerem sem se pogovarjal, je potrdil, da bo tam zelo strmo, pač v stilu ostalega dela proge. Žičnica pa naj bi bila vsekakor dokončana do začetka sezone, ki pa je na Goldecku po tradiciji šele malo pred Božičem. Bo pa po mojem prav zanimivo, ko se bodo potem med prazniki začeli po ozki in strmi progi kotaliti kakšni holandci .





































Lp, Tomi
_________________
Sezona 2011/12: 3 x Mölltal
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 03, 2011 10:10 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Prva nova koroška naprava je, izgleda, dokončana. Na Altecku so že pospravili stroje:

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PohorskaVzpenjača
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 03, 2011 2:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Avg 2011 11:46
Prispevkov: 276
Kraj: Maribor

za kakšen tip naprave gre?
_________________
2013/14 1x dnevna 13x nočna
2012/13 25x dnevna 20x nočna
2011/12 23x dnevna 18x nočna

Najnovejši video: http://youtu.be/Cc4PfsCz4hI
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja Stran 5 od 6

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Novosti Avstrija 2011/12
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB