Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Dvodnevni mini dopust

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Dvodnevni mini dopust « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
mndrin
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 04, 2011 7:01 pm    Naslov sporočila: Dvodnevni mini dopust Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Nov 2010 19:09
Prispevkov: 5


Pozdravljni,

zanima me katero destinacijo mi predlagate v Avstriji za naslednji vikend. Na smučišču naj bi bil snowpark in pa lepe proge za race board. Zraven smučišč mi prosim predlagajte tudi kakšno prenočišče s solidno ceno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Marvin
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 05, 2011 10:18 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Okt 2006 12:28
Prispevkov: 359


Najboljši snowpark je v Flachauwinlku (vseh smučišč seveda ne poznam). Na smučišču se najde tudi plac za "batinažo". Sploh ker smučišče ni preveč obljudeno.

Druga varianta je park na vrhu Planaia (Schladming) in Haus (povezana hribčka) za batinažo.

Prenočišča Flachau:
- http://www.flachauer-bergkristall.at/ - na poti iz Flachau-a do Flachauwinkla oz. na koncu naselja Flachau.
- http://www.diamant-flachau.com/ - Reitdorf - v prevodu malo dlje od smučišč (zastonj bus ali avto do smučišča) ampak tudi primerno ceneje.

Vsak (no, večji) smučarski kraj v Avstriji ima dokaj dobro domačo stran, kjer lahko vpišeš pogoje in te zasujejo s ponudbami.
_________________
...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Skia
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 16, 2011 6:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Jan 2011 23:21
Prispevkov: 9


Lep pozdrav vsem!

Ze kar nekaj casa berem vase poste in dobil sem kar veliko koristnih informacij o smučiščih doma in v tujini (predvsem slike povedo veliko). Sedaj bi vas prosil za kako koristno informacijo, namrec zanima me kje bi bilo kaksno primerno smučišče v Avstriji z lazjimi (modrimi) programi za krajši dvodnevni dopust za dve osebi.

Hvala za info, pa lep spomladanski pozdrav z Gorenjske!

Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 16, 2011 8:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Skia je napisal/a:
kje bi bilo kaksno primerno smučišče v Avstriji z lazjimi (modrimi) programi


Takega smučišča v AUT ni nikjer, na smučiščih je po mojem povprečno nekako 70% prog rdeče obarvanih (svetlo ali bolj temno), nekaj črnih ali offpist in zelo malo modrih 10% do 20%. Mislim, da rabiš tako smučišče, kjer je bolj lagodna smuka, brez gneče in relativno blizu SLO. Za dva dneva ne rabiš prav velliko smučišče, mogoče edino, da so na smučišču sedežnice/gondole za večje udobje. Eden od predlogov je že Sillian, edini problem je mogoče proga v dolino, ki je kar strma, ampak še vedno se lahko vrneš z gondolo. Potem je varianta Simohöhe-St.Urban manjše smučišče blizu nas, poglej na forumu. Meni je všeč še St.Jakob-Brunnalm. Smučišče ima zgoraj na platoju večinoma same lažje proge, proga v dolino pa je leva še kar lahka z par težjimi odseki. Potem KlipitzÖrl na vzhodnem Koroškem, nisem še bil tam, zato poglej na forumu. Osebno priporočam smučišča, ki so visokogorska, imajo po defaultu boljši sneg (naravni), kar je za slabše smučarje veliko bolje, kot po umetnem, trdem in ledenem.

Sillian (vzhodna Tirolska) - iz LJ 2 ure in pol
St.Jakob (vzhodna Tirolska) - iz LJ 2 ure in pol
Simonhöhe (Koroška) - iz LJ uro in 20 minut
Klipitzörl (Koroška) - iz LJ ne vem, ampak največ uro in 45 minut

Evo par predlogov, mogoče/verjetno ima še kdo kakšen dober predlog. Upam, da si dobil kaj koristnih informacij.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Dvodnevni mini dopust
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB