Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Najbolj strma proga v Sloveniji

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 Najbolj strma proga v Sloveniji « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2012 2:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

marko je napisal/a:
Mater si težek. Sem šel še enkrat pogledat posnetek. Zadnja vrata je gotov narobe odpeljal oziroma ne vem, zakaj je zavil proti njim, če naj bi bila tisto zunanja ciljna vrata. Da nadaljujem v tvojem stilu: če pa ti ne ločiš vratic od smreke, je pa tvoj problem.

Sem šel še enkrat gledat začetek debate. Začelo se je čisto v redu, vsak je povedal svoje mnnje, potem pa z vsakim postom več pametovanja, nesporazumov in prepričevanja. Sem namerno pustil prvi odstavek, če nadaljujeva v takem slogu, je samo še par postov, ko bova tulila "TI SI IDIOT".

Mislim, da moramo malo bolj spoštovati različna mnenja: tebi se zdi proga ena najzahtevnejših, meni ne, ti obožuješ Marcusa, zame je samo še eden od mnogih smučarjev, tebi je merilo kvalitete smučanja hitrost, meni stil. In kaj potem. Lahko se pa kregava o dejstvih. OK pri Marcusu in njegovi vožnji sem zamočil, ti pa glede strmine.

Da pa ne bo samo brez vezen post, še nekaj podatkov iz interneta:
Gran Risa: 1255 m, 448 m padca, povprečje 36% (to smo že videli)
Streif: povprečje 27%, max. 85% (mišelovka), min 2%; povprečje precej zniža raven odsek
Adelboden: 1290 m, 420m, povprečje 33% (slalom 34%), po TV sodeč se mi je zdelo bolj strmo

Pogledal sem še FIS pravila. Za slalom je predpisana naklonina 33-45%, na kratkih odsekih lahko tudi presega 52%. Po teh podatkih je Adelboden praktično na spodnji meji položnih slalomišč, GR (slalom ima po mojih izračunih povprečno 33% (199/610) in ne 35%, kot piše na njihovi strani) pa tudi. Zanimivo je, da v teh pravilih ni predpisane naklonine za ostale discipline (vsaj jaz tega nisem našel).


Ti pa nič lažji.... ....drugače si ga pihni glede napak in samo to je bil point (mojega prejšnjega posta, na pa ostalih v tej temi) ....In kje pri bogu si zopet prebral da obožujem Markusa?? Uf, zunaj pa taki sonček.....


Nazadnje urejal/a fischerpro3 Čet Mar 01, 2012 3:32 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
udi
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2012 3:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Sep 2011 11:49
Prispevkov: 107


Jazd bi vama predlagu, da gresta na eno pivo in se vse zmenta.
Je pa definitivno GR ena najboljših prog in če je prazna, se enostavno moraš mal bl hitr po njej zapelat. Res pa je, da nima nikejr vau efekta, da bi nekje pod špicami zagledu kakšno gondolo in bi te od strahu prtisnl na kakulo. (tak je men Hernegg, še posebi ker je vedno zdrsan)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2012 3:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Velja, če bo le marko za to...ni nikol problem piva spit....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2012 5:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


marko je napisal/a:

Streif: povprečje 27%, max. 85% (mišelovka),


Hm, kako je potem s Harakirijem, ki se promovira kot najbolj strma proga v Evropi... je to zato, ker je mišelovka samo en odsek? Nisem bil še na nobeni izmed teh dveh, ampak na tistih posnetkih, ki sem jih našel, je tudi Harakiri samo ena strmina z res velikim naklonom?
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2012 5:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Če boš v Ljubljani te vabim. Pa tebe Udi tudi. Pa še na polovično porcijo čevapov. Imam ravno dva kupončka za porabiti. Saj to, da sem zate gotovo jaz težek, sem hotel že sam napisati. Javi se na ZS. Matr se bo že kaj shladilo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2012 5:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Sem malo guglal in mi je tole zanimiv podatek

Citiram:
Z začetnim naklonom 50 % oz. (26,6°) ima Streif takoj za Bormiem najstrmejši štart v svetovnem pokalu.


http://sl.wikipedia.org/wiki/Streif

Kar očitno ne drži, ker ima začetek GS v Kranjski gori še večji naklon...


_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2012 6:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

marko je napisal/a:
Če boš v Ljubljani te vabim. Pa tebe Udi tudi. Pa še na polovično porcijo čevapov. Imam ravno dva kupončka za porabiti. Saj to, da sem zate gotovo jaz težek, sem hotel že sam napisati. Javi se na ZS. Matr se bo že kaj shladilo


Evo....velja...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borci
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2012 7:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2007 11:37
Prispevkov: 132


Amater:) je napisal/a:
Sem malo guglal in mi je tole zanimiv podatek

Citiram:
Z začetnim naklonom 50 % oz. (26,6°) ima Streif takoj za Bormiem najstrmejši štart v svetovnem pokalu.


http://sl.wikipedia.org/wiki/Streif

Kar očitno ne drži, ker ima začetek GS v Kranjski gori še večji naklon...



Nad poligonom WC v Podkorenu je ena stara sedežnica skatero smo se včasih s mučmi vozili gor in potem pod sedežnico smučali mimo drevs dol.

Mislm ,da je ta bila konkretno bolj strma kod WC Podkoren ,pa tudi bolj ozka .
Spomnim se tudi tega ,da jo itak ni mogel preteptat noben ratrak,ker je bilo prestrmo in preozko.Na tisti progi smo se furali gor pa dol ,ko sem delal učiteljskega !!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2012 11:21 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Borci saj tudi zgornjega dela Podkorna niso teptali, dokler niso dobili modernih teptalcev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucisce Janina
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 01, 2012 9:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Dec 2011 16:26
Prispevkov: 115
Kraj: Rog. Slatina

3tre?

Jaz sem sicer že slišal, da spada med težje veleslalome, ne pa da je top3 po težavnosti. To verjetno zaradi zgornjega dela ali je kaj drugega? Sem zadnjič gledal naše podmladke (od oka 15 let in manj) na treningih in tekmi, pa so imeli start na višini izstopne postaje Ruteča in potem čez do ciljne arene, pa so jo dobro žgali tam čez... [/quote]

Hvala za pohvalo,namreč jaz sem tud tekmoval in kar precej znanja potre
buješ da skos po kanti prevoziš
tudi manj zahtevno progo od podkorna
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 23, 2013 1:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

fischerpro3 je napisal/a:
http://www.youtube.com/watch?v=41_2myesXD4

Poizkusi jo kdaj vsaj približno tako odpeljat (nekaj sem se letos zaganjal z Go Pro kamero, pa bom dal za primerjavo gor še moj amaterski posnetek-malo bo sicer trajalo, ker jih imam mali miljon, pa moram vse skupaj poiskat...drugače pa ja, čist normalna proga za normalno smučanje, če pa hočeš kaj več, pa začne letet) ......PS bodi pozoren na komentar Carbonove na koncu posnetka.......

No, nekaj "malega" je res trajalo, pa vendar, čisto tako da izpolnim dolg..... http://www.youtube.com/watch?v=nV9t-5CnFTw
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dejvi
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 24, 2013 8:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec smučišč
Snemalec smučišč

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 7:45
Prispevkov: 571


Super proga in tudi podlaga je videti enkratna. Čista poezija. Je tako? Škoda, ker je v senci...
_________________
Video arhiv
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 24, 2013 9:29 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Tako je....ampak podlaga je super do nekje 11 ure....potem jo zorjejo začetniki s svojim abručanjem. Je pač "must see" proga, ne glede na znanje.......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
samokham
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 24, 2013 11:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Maj 2007 11:47
Prispevkov: 349


Uf, kk je šele na Gran Risi in Saslongu. Tm pa res 80% ljudi abruča pa še ful jih je.
_________________
www.khamikaze.net
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 25, 2013 5:36 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

samokham je napisal/a:
Uf, kk je šele na Gran Risi in Saslongu. Tm pa res 80% ljudi abruča pa še ful jih je.
beri fant beri .......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja Stran 4 od 5

Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Najbolj strma proga v Sloveniji
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB