Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Najbolj strma proga v Sloveniji

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 Najbolj strma proga v Sloveniji « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
deagle13
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 29, 2010 10:06 am    Naslov sporočila: Najbolj strma proga v Sloveniji Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Dec 2010 13:29
Prispevkov: 5


Zdravo,

Mogoče kdo ve katera proga je najbolj strma v Sloveniji? Kje je naklon največji in kolikšen je?


Lp, Deagle13
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 29, 2010 11:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Jaz se ne spomnim v Sloveniji nobene prav zelo strme proge. Se mi zdi, da je še najbolj strma Davča v Cerknem. Po podatkih z njihove strani je povprečni naklon 30,2%, ampak ker je vmes nekaj položnih odsekov, se upam trditi, da je na strmini nad 40%. Nekaj podobnega mora biti tudi na prvi strmini Podkorenske proge. Vsekakor mnogo manj kot na Harakiriju (78%). V nadaljevanju ti podajam sliko iz Harakirija, ki ni nobena manipulacija, ampak je posneta na najstrmejšem delu. Vidi se, da je naklon več kot 100%.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
precednik
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 29, 2010 11:42 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2007 17:35
Prispevkov: 14
Kraj: maribor

kr strma proga je stara fiska na pohorju. kakšna je strmina pa nimam pojma
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
deagle13
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 29, 2010 12:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Dec 2010 13:29
Prispevkov: 5


Zanimivo... Jaz se na naštetih progah še nisem smučal. Sem pa slišal, da je Harikiri najtežja proga na svetu in da dobiš priznanje, če se po njej spustiš. Za mene najstrmejše proge so Jurgovo črna in povezava med pungartom in partizanko na Kopah. Ene 100m je odsekanega dela, ki je tudi zelo strm.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
samokham
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 29, 2010 12:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Maj 2007 11:47
Prispevkov: 349


Hm, mislm da urejene uradne proge s kotom 45 stop v evropi ni. Tale harakiri ima 78 %, kar je 38 stop. Podkornska strmina pa ima 47% (25stop). Pri turni oz. alpinistični smuki pa je druga pesem. Npr.: Davotova natežja smer v Slo - Fritsch-Lindenbach ima naklon med 50 in 55 stop.
http://www.youtube.com/watch?v=m1DFUDR6z78&feature=player_embedded
_________________
www.khamikaze.net
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 29, 2010 7:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Kolikor vem je trenutno najstrmejši Podkoren, kot je že samokhan omenil. Če bodo ponovno odprli progo bivše dvosede Vitranc bo pa ta po mojih podatkih še z večjim naskokom najstrmejša...
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 03, 2011 3:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

samokham je napisal/a:
Hm, mislm da urejene uradne proge s kotom 45 stop v evropi ni. Tale harakiri ima 78 %, kar je 38 stop. Podkornska strmina pa ima 47% (25stop). Pri turni oz. alpinistični smuki pa je druga pesem. Npr.: Davotova natežja smer v Slo - Fritsch-Lindenbach ima naklon med 50 in 55 stop.
http://www.youtube.com/watch?v=m1DFUDR6z78&feature=player_embedded

78% je na celem klancu (če Avstrijci spet malo ne pretiravajo). Tista slika, ki sem jo prilepil pa je zgoraj, kjer je ena grbina, ki je bila še povečana s kupom nastreljanega snega, tako da je bilo na tistem mestu enih 15 metrov strmine cca. 100% (kar se vidi tudi iz slike), ki se potem "zravna" v običajnih 78%. Sicer pa sem prepričan, da je davča strmejša od Podkorena. Kolikor se spomnim (je le že enih 30 let odkar smo smučali tam) tudi Vitranc 2 ni nič bolj stm kot zgornji del Podkorna. Je bil pa mnogo nevarnejši zaradi razgibanosti terena, ozkosti proge, štorov sredi smučišča, previsov na robovih, ledenih zaplat itd.

Deagle: Na Harakiriju ne dobiš nobenega priznanja in proga ni izjemno zahtevna, če ni ledena. Izgleda približno tako kot doskočišče od planiške velikanke. To naj bi bila najstrmejša teptana proga in je zaradi urejenosti lažja kot mnoge neteptane proge, kjer se spopadaš tudi s kuclji, celim snegom, pa tudi večjo strmino.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 03, 2011 6:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


In kar verjetno najstrmejša zasneževana proga.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
samokham
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 04, 2011 1:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Maj 2007 11:47
Prispevkov: 349


Hm, no jaz vseeno malo dvomim, da kjer koli preseže 78% naklon. No, je pa res da še nisem tam smučal, tako da ne bom preveč pameten.
Aja, mislm da je v planici doskočišče lih okoli 38 stop (78%).
_________________
www.khamikaze.net
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucisce Janina
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 27, 2012 9:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Dec 2011 16:26
Prispevkov: 115
Kraj: Rog. Slatina

Na janini je zgornja strmina 46%
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SUSTI
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 27, 2012 10:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Okt 2011 22:49
Prispevkov: 53


Mislim da je Podkoren - zgoraj najbolj strma proga pri nas, (Ne poznam Kop), bolj kot Davča, pa tudi Davča je precej krajša in nikoli tako trda ali ledena. V skupnem pa podkioren za dobrega smučarja ni bav bav. Upam da ne bodo sedaj vsi navalili tja.
Kdor se pa spomni Vitranca II ( tam je še ved enoseda , ki trenutno ne dela), pa je bil res precej strm, nikoli poteptan, razoran, kuclji preko 1,5 m, led, korenine, večinoma zelo nevaren, predvsem za slabše smučarje, zato so ga zaprli. Če se še malo spomnimo, smo takrat še vozili slalomske dilce 2,05 m in veleslalomske še pedalj daljše, o "zarezni" tehniki ni bilo sledi. Kdo gre danes s takimi po Podkorernu ? Včasih še vidiš kakega sivega đeka, ki se še vedno prav mojstrsko spusti.
Kdor pa pozna na Kronplacu Piculin, pa ve da je hudičevo strm in kar dolg, ali pa na Helmu Hopzreise I še bolj strmo ampak krajšo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
__Ziga__
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 27, 2012 10:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Avg 2010 10:18
Prispevkov: 216


Za moje pojme je bolj kot Podkoren strma proga Gozd v Cerknem. Res pa je, da je kratka....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Damjan-doc
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 27, 2012 11:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 23:31
Prispevkov: 370


__Ziga__ je napisal/a:
Za moje pojme je bolj kot Podkoren strma proga Gozd v Cerknem. Res pa je, da je kratka....


A to je tista prelomnica ob dvo-trosedi?
Če je to to, kar mislim...mi je tam ko sem bil prvič na Cerknem skoraj zastalo srce, ko sem pripeljal čez njo...sem skoraj praktično poletel.

Tole ???
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pisten bully 300W
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 27, 2012 11:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Dec 2010 17:46
Prispevkov: 48


Kolko se meni zdi je najbolj strma v Ribnici na Pohorju? Nisem ziher. Mogoče je blo rečena da je najbolj strma na Pohorju.
_________________
Naj sneži na full!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 28, 2012 9:02 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Tale v Cerknem ni nič posebnega (prekratek strm odsek na vrhu), podobno velja za Ribnico na Pohorju (prekratek strm spodnji del, čeprav ko z polno hitrostjo zepelješ nanj imaš občutek, da so notranji organi nekje v glavi)....zaradi teh kratkih delov si ti dve progi (po mojem) ne zaslužita statusa najbolj strmih prog v Sloveniji.....Generalno gledano je to Podkoren, ki je lepo razgiban (v ta krog bi lahko šteli staro Fisko ali črn Kaštivnik na Pohorju, če bi ju seveda peglali, ker ju ne - ne moreta biti v konkurenci, ker po večini na njima ni mogoče smučati). BTW ko prideš nazaj iz Dolomitov (npr. Arabbe, Gran Rise, Tofane v Cortini, Sasslonga), ti je vse pri nas "piece of cake".....

Nazadnje urejal/a fischerpro3 Tor Feb 28, 2012 12:19 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja Stran 1 od 5

Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Najbolj strma proga v Sloveniji
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB