Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Najbolj strma proga v Sloveniji

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 Najbolj strma proga v Sloveniji « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
urban
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 28, 2012 11:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Feb 2010 11:06
Prispevkov: 2
Kraj: Dramlje

V oddaji Na lepše je bilo rečeno, da je najstrmejša proga v Sloveniji na Ribniškem pohorju.
Link posnetka: http://tvslo.si/#ava2.125790594;;
od 9.30 do 10.30 govori o tem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 28, 2012 12:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1021


urban je napisal/a:
V oddaji Na lepše je bilo rečeno, da je najstrmejša proga v Sloveniji na Ribniškem pohorju.
Link posnetka: http://tvslo.si/#ava2.125790594;;
od 9.30 do 10.30 govori o tem


No v izjavi je gospod tudi rekel, da je črna namenjena izključno tekmovalcem in vrhuskim športnikom :-)
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 28, 2012 1:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

SUSTI je napisal/a:
Če se še malo spomnimo, smo takrat še vozili slalomske dilce 2,05 m in veleslalomske še pedalj daljše, o "zarezni" tehniki ni bilo sledi. Kdo gre danes s takimi po Podkorernu ? Včasih še vidiš kakega sivega đeka, ki se še vedno prav mojstrsko spusti.

Kar se mene tice, danes velika vecina (pri taksni pripravi, kot je bila pred cca. enim tednom, pa bolj kot ne vsi) odsmuca zgornji del (pa vecino ostalega prav tako) Podkorna, po "stari tehniki". Hudo malo je ljudi, ki so sposobni "odkarvati" zgornji del. No po pravici povedano po smuciscih opazim zelo malo ljudi, ki so sposobni normalno po robniku odpeljati karkoli pa naj bo polozno ali strmo, ceprav verjamem, da vsi mislijo, kako dajo dilo na robnik
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 28, 2012 2:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

fischerpro3 je napisal/a:
Tale v Cerknem ni nič posebnega (prekratek strm odsek na vrhu), podobno velja za Ribnico na Pohorju (prekratek strm spodnji del, čeprav ko z polno hitrostjo zepelješ nanj imaš občutek, da so notranji organi nekje v glavi)....zaradi teh kratkih delov si ti dve progi (po mojem) ne zaslužita statusa najbolj strmih prog v Sloveniji.....Generalno gledano je to Podkoren, ki je lepo razgiban (v ta krog bi lahko šteli staro Fisko ali črn Kaštivnik na Pohorju, če bi ju seveda peglali, ker ju ne - ne moreta biti v konkurenci, ker po večini na njima ni mogoče smučati). BTW ko prideš nazaj iz Dolomitov (npr. Arabbe, Gran Rise, Tofane v Cortini, Sasslonga), ti je vse pri nas "piece of cake".....

Meni se zdi Gran Risa ena dokaj običajna proga. Sem kje v Avstriji že videl podobne proge označene z rdečo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 28, 2012 3:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

http://www.youtube.com/watch?v=41_2myesXD4

Poizkusi jo kdaj vsaj približno tako odpeljat (nekaj sem se letos zaganjal z Go Pro kamero, pa bom dal za primerjavo gor še moj amaterski posnetek-malo bo sicer trajalo, ker jih imam mali miljon, pa moram vse skupaj poiskat...drugače pa ja, čist normalna proga za normalno smučanje, če pa hočeš kaj več, pa začne letet) ......PS bodi pozoren na komentar Carbonove na koncu posnetka.......

No, pa da ne bom čisto off, še dva posnetka iz Ribnice (sicer nočna, ampak tako da imate občutek kako je tam)....Na drugem posnetku sem snemal 13 letnega sina..........
http://www.youtube.com/watch?v=19vsG1o7I8k
http://www.youtube.com/watch?v=OAoK3l3b5ZI
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 28, 2012 5:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Če mi jo sprazniš lahko poskusim . Po moje bi boljše odpeljal kot tale Marcus. Če sem prav štel je 3x zgrešil vrata.

Če me razumeš, kaj sem hotel prej povedati. Meni se proga ne zdi ekstremno strma, nekje v rangu Starega vrha, če odštejem ravnino, ali pa klamerce Streifa in podobnih, položnejše od Njivic. Seveda se pa da ubiti tudi na položnem terenu. Jaz sem se enkrat razsul kot kanta pri spusti iz Tamarja. S tekaškimi smučkami.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 28, 2012 6:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

marko je napisal/a:
Če mi jo sprazniš lahko poskusim . Po moje bi boljše odpeljal kot tale Marcus. Če sem prav štel je 3x zgrešil vrata.

Potem pa kar zacni smuci brusit, ker te bodo nasi izredno veseli cez 10dni v Kranjski Gori. "Tale Marcus" je trenutno enih 5 svetlobnih let pred najboljsim Slovencem v GS oz. za lazje razumevanje... Trenutno 12 ali 13 na GS lestvici svetovnega pokala. medtem ko je Jazbec po dveh letih kot prvi Slovenec koncno prisel do parih tock. Glede na to, da si ti boljsi, te bodo nasi zelo veseli v Kranjski Gori, saj bo tako Slovenija brez problemov po kar nekaj letih koncno imela nekoga v top 10 na GS tekmi Svetovnega pokala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 28, 2012 6:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Pa se glede Gran Rise. Stvar je dokaj strma... na parih koncih krepko bolj strma kot vrh Podkorenske proge. Podkoren ima na vrhu 47% (spodaj pa "samo" 37%), medtem ko je Gran Risa na odsekih tudi do 58%.
Je pa odvisno od preparacije, in Gran Risa za prosto smucanje v vecini ni ravno pretirano popeglana... no saj ne da bi bila kaj dosti drugacna za WC. Ampak osebno lazje odsmucam Gran Riso (z GS dilami) kot pa Kranjsko Goro, ceprav vsi pravijo da je Gran Risa bolj zajebana. No verjetno tudi je, saj cel cas nekam visi, medtem ko je Podkoren dokaj enakomerno speglan (ce bi se le se ratrakist naucil upravljati svoje vozilo).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mazyk
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 28, 2012 7:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2007 17:28
Prispevkov: 168


da pristavim še svoj piskerček tukaj ko sem ravno po tile progi vozil:
gran risa je strma! in to so 2 strmine, drugo ni relevantno. strma je tako kot levi del njivic (gledano po progi dol) prvih par 10 metrov po prelomnici (torej tam ko je najbolj) razen da je ta strmina na gran risi potegnjena absolutno dlje (300-400m). zgornja strmina je za moje občutke še bolj strma kot spodnja (je pa ožja in malo bolj visi.
sneg takrat je bil resnični hardpack ampak dalo se ga je rezat noro. tako da z mojim bordom (pribl. 19m radija) se je dalo skos karvat, je pa res da sem fejst v breg obračal, drugače je šlo prehitro zame. kolega s slalomkami je tudi karval na polno.
da še malo primerjamo: stari vrh - nevem kje si našel tako strmino tam ampak pomoje je ni (oz. je že en čas zaprta - tista poleg vlečnice raufnk).
njivice - kot sem rekel.
cerkno - ni primerjave
drugje v slo še nisem smučal. primerjava je edino diretissima v katschbergu (le da te še lepo speglane nisem vozil).

je pa res da je noben dan niso speglal čisto "v nulo", kar jim na takem terenu sploh ne zamerim. strmine pač niso ble čista šajba ampak je blo mal štengic. mene ni motlo. me je pa impresionirala strmina in moj karving po njej.
če pa to progo pogledaš malo od dlje je isto kot bi gledal steno:

slike lahko poiščeš tu notri: (http://www.facebook.com/media/set/?set=a.1066495257528.2011494.1080442405&type=3&l=95ab6b804a
), pa boš videl kak se od daleč vidi.
vglavnem velik respect mam do te proge. se pa na njo defenitivno vračam.
pa lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 28, 2012 8:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Njivice na Krvavcu? Kolikor vem, je tam strmina, ampak v primerjavi z zgornjim delom Podkorena ni tako grozno...

Meni se je sicer zdelo najbolj strmo na zadnjem delu moške proge za superG v Val d'Iseru (Rhone Alpes), res pa po Dolomitih še nisem smučal. Vseeno se mi zdi lažje spustiti po večji strmini po snegu kot po malenkost manjši (recimo Podkoren) s kakšno ledeno preparacijo...
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 28, 2012 8:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Mimogrede, na take piknike: http://www.facebook.com/photo.php?fbid=2717243845211&set=a.1066495257528.2011494.1080442405&type=3&l=95ab6b804a&theater

Italijani niso imeli nič pripomb?
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 28, 2012 8:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

marko je napisal/a:
Če mi jo sprazniš lahko poskusim . Po moje bi boljše odpeljal kot tale Marcus. Če sem prav štel je 3x zgrešil vrata.

Če me razumeš, kaj sem hotel prej povedati. Meni se proga ne zdi ekstremno strma, nekje v rangu Starega vrha, če odštejem ravnino, ali pa klamerce Streifa in podobnih, položnejše od Njivic. Seveda se pa da ubiti tudi na položnem terenu. Jaz sem se enkrat razsul kot kanta pri spusti iz Tamarja. S tekaškimi smučkami.


Ni bil moj namen pokvarit teme o strmih slovenskih progah, pa vendarle...
Marko bodi resen....preizkusi jo ob 8.30....ti je ne rabim praznit, ker se nekje do 10.00 da vozit dokaj sam oz. se malo počaka, pa najdeš kako luknjo, potem pa teraj kolikor te je volja .....To si je Sandell dal na treningu duška in na treningu si lahko marikaj privoščiš (ostalo ti je pj napisal in se z njim povsem strinjam-malo več spoštovanja do teh fantov nikoli ne škodi. Nič mi nisi pokomentiral Carbonove, katera je, lahko mi verjameš, doma na tej progi). Nikoli mi ni jasno od kod tem fantom (pa četudi so iz svetovnega pokala) jajca da ga tako terajo na tej ozki in zaviti progi. BTW zraven Adelbodna in Kranjske Gore, je Alta Badia tretja najbolj zaj...a varianta veleslalomov v WC-u (t.i. 3tre v kolikor nisi vedel). Streif primerjat s Starim vrhom in Krvavcem?? No ja......soištujem tvoje mnenje, ampak mene nisi prepričal.....Glede urejenosti Gran Rise.....zjutraj je bila cel prejšnji teden porihtana v nulo, zato sem tam zmeraj zjutraj, ob povratku pa rdeča varianta....Če je pa bil tvoj namen malo sprovocirat, si pa vsekakor dosegel svoj namen,,,






Nazadnje urejal/a fischerpro3 Tor Feb 28, 2012 8:25 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 28, 2012 8:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


fischerpro3 je napisal/a:
BTW zraven Adelbodna in Kranjske Gore, je Alta Badia tretja najbolj zaj...a varianta veleslalomov v WC-u (t.i. 3tre v kolikor nisi vedel).


3tre?

Jaz sem sicer že slišal, da spada med težje veleslalome, ne pa da je top3 po težavnosti. To verjetno zaradi zgornjega dela ali je kaj drugega? Sem zadnjič gledal naše podmladke (od oka 15 let in manj) na treningih in tekmi, pa so imeli start na višini izstopne postaje Ruteča in potem čez do ciljne arene, pa so jo dobro žgali tam čez...
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 28, 2012 8:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Pardon Club 5 classics sem mislil....ampak kljub temu mislim, da so ti trije najbolj za J..... veleslalomi v WC-u.....več bo pa po mojem PJ povedal...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 28, 2012 8:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Fajna slika konfiguracije terena za WC - mogoče obstaja baza za vsa smučišča, kjer so tekme svetovnega pokala?
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja Stran 2 od 5

Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Najbolj strma proga v Sloveniji
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB