Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Gerlitzen brez vinjete

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 Gerlitzen brez vinjete « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
hrošč
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 18, 2010 3:54 pm    Naslov sporočila: Gerlitzen brez vinjete Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 9:43
Prispevkov: 494


Naslov je kar zgovoren, torej kako do Gerlitzna skozi Karavanke, a brez vinjete? V bistvu za tja mi je znano, da naj do prvega izvoza ne bi rabil vinjete. Kaj pa za nazaj? A ni kontrola vcasih na bivsem mejnem prehodu, ki je seveda ze za zadnjim uvozom na AC? Lahko pa da sem narobe videl in je bila to kaka carinska kotrola.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 19, 2010 11:17 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

@hrošč, čez tunel brez vinjete nazaj v Slovenijo boš brez kazni prišel samo s srečo, hehe. Nekajkrat sem že peljal mimo kontrole ravno tam kjer sprašuješ, pa ni bila carina, prav podroben pregled vinjet .

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polh
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 19, 2010 11:29 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 3:52
Prispevkov: 280


lani sem nabral dobrih 50 smučarskih dni na avstrijskem koroškem, kontrolo pri tunelu sem opazil mogoče 2x, res pa je, da se večinoma nisem vozil za vikend, 2x pa je bila malo naprej (v smeri proti gerlitzen-u), oba pasova sta bila preusmerjena na neke vrste počivališče, vendar si niso prodrobno ogledovali datumov, samo bežen pogled od daleč ali nalepka je ali ni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
francik
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 19, 2010 12:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Mar 2010 21:14
Prispevkov: 8
Kraj: ŠKOFJA LOKA

gor čez tunel, prvi izvoz ven. parking na Klostere in nazaj čez Feldkirhen, Celovec in Ljubelj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
omaS
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 19, 2010 1:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2009 17:30
Prispevkov: 21
Kraj: Kranj

Kakor sem jaz seznanjen naj nebi potreboval vinjete, za prehod skozi Karavanški predor. Moja izkušnja iz prejšne sezone je sledeča:

Za vikend sem se odločil oditi v Nassfeld. Tja sem uporabil prehod Ljubelj. Ker pa je opoldne začelo močno snežiti, sem za povratek uporabil zadnji dovoz na AC in Karavanški predor. Pred predorom me je pričakala kontrola vinjet. Gospodu sem v angleščini razložil situacijo (sneg, Ljubelj - no go ) in me je brez besed spustil naprej.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boštl
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 19, 2010 5:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Sep 2010 17:41
Prispevkov: 129


Danes sem bil pozoren prav na to zadevo ,takoj iz tunela je tabla ,ki opozarja da je potrebna vinjeta.Kar se mene tiče je ta znak jasen,če pa hoče kdo preizkušat srečo pa naj.Saj verjamem parkrat gre zadeva čez,ampak pol pa plačaš za nazaj in še za naprej.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milko
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 19, 2010 8:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Feb 2008 22:26
Prispevkov: 229
Kraj: Radovljica

No v glavnem je razširjeno mnenje, da za karavanški tunel ne rabiš vinjete, torej stisneš na prvem izvozu dol z avtoceste.A letos marca sem doživel kontrolo vinjete že na Hrušici, takoj za blokom za plačevanje tunela.Sicer ne vem a so mogoče samo opozarjali, a skozi tunel imam vedno vinjeto.
No je pa tako,če nimaš vinjete je kazen 100 evrov, če je pa karkoli manipulirana je pa kazen od 300 do 2000 evrčkov.
_________________
Vsakdo ima svojo mantro...jaz pa Volkl Mantro.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hrošč
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 19, 2010 8:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 9:43
Prispevkov: 494


Zanimivi odgovori. Sem tudi jaz mislil, da se vsaj za gor da brez in prvi izvoz ven. No ja, lahko imas sreco, ampak murphy je pac murphy, se ne bomo igral
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boštl
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 19, 2010 9:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Sep 2010 17:41
Prispevkov: 129


Mislim da ima hrošč prav,ne splača se igrat,ker so do gerlizna druge poti brez vinjete.Sam sem preračunal in sem vzel letno(dobrih 70eur),kar se mi napram slovenskim zdi ceneje(kilometri cest) in tako pridno uporabljam brez skrbi njihove ac.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
francik
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 19, 2010 9:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Mar 2010 21:14
Prispevkov: 8
Kraj: ŠKOFJA LOKA

V Avstriji je za vožnjo po avtocestah in hitrih cestah potrebno imeti veljavno avstrijsko vinjeto. Od leta 2007 je obvezna vinjeta tudi na odseku hitre ceste S37 Celovec - St.Veit an der Glan (Šentvid ob Glini). Vinjete ne potrebujete na relaciji od mejnega prehoda Karavanke do prvega izvoza na avstrijski strani - St. Jakob im Rosental (Št. Jakob v Rožu) in od mejnega prehoda Ljubelj do Celovca. Vinjete ne potrebujejo tudi vozila s prednostjo (policija, gasilci, reševalci), ki so označena z ustreznimi svetlobnimi oznakami.

iz Amzs.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cimbalca
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 21, 2010 6:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Feb 2010 1:40
Prispevkov: 71


Sam sem malo preračunaval in prišel do sklepa da se mi še najbolj splača letno vinjeto kupit. In sem tudi jo. Da se ne bom šel kakšnih živčnih vojn. Za 14. mesecev veljavnosti in večkratno uporabo avstrijskih avtocest je moje mnenje "GO".
_________________
2013/14 Krvavec 1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hrošč
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 21, 2010 9:35 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 9:43
Prispevkov: 494


Ce se ti povrne, se strinjam. Sva se s kolegom odlocila, da se nabavi dvomesecna vinjeta in bomo brez skrbi ta cas. Potem bo pa tako ali tako ze kmalu marec..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 23, 2010 10:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Preden ovržem vse prejšnje odgovore, sem si hotel biti 100% na čistem in sem poslal vprašanjev ASFINAG (Avstrijski DARS). Tole so mi odgovorili:

Auf der A11 Karawankenautobahn besteht ab der Anschlussstelle St. Anton am Arlberg bis zur österreichisch-slowenischen Grenze und umgekehrt keine Vignettenpflicht.
Sollten Sie die Autobahn auch außerhalb dieses Abschnittes befahren benötigen Sie zusätzlich eine Vignette.
Wir möchten Sie darauf hinweisen, dass es im gesamten Bundesgebiet keine Doppelbemautung gibt, da für Strecken, welche mautpflichtig sind, keine Vignettenpflicht besteht.
Wir hoffen, Ihnen damit geholfen zu haben und verbleiben

Mit freundlichen Grüßen

Julia Schreibern
ASFINAG SERVICE CENTER
Backoffice

Torej kratek prevod: v Avstriji ni dvojnega cestninjenja. Tam kjer se plača tunel, ne rabiš vinjete. Na Karavanški avtocesti med državno mejo in priključkom St. Anton am Arlberg (to je seveda lapsus, mišljen je St. Jakob in 400 km oddaljeni St Anton) v obe smeri nisi dolžan imeti Vinjeto.

Še moje dopolnilo: ker ni dvojnega cestninjenja imajo imetniki letnih vinjet tudi popust pri tunelninah. Izjema so Karavanke, ker se cestnina obračunava po posebnem sporazumu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 23, 2010 12:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1017


Mogoče kdo ve, kakšni po so popusti pri tuneli z letno avstrijsko vinjeto?
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 23, 2010 12:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Za Tauern tunel je letna karta za videomaut namesto 90eur samo 50eur.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Gerlitzen brez vinjete
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB