Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Bad Kleinkirchheim - stanje prog !

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
 Bad Kleinkirchheim - stanje prog ! « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Ksenija
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 29, 2008 8:10 pm    Naslov sporočila: V Bad z avtodomom Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Nov 2008 19:56
Prispevkov: 2
Kraj: ljubljana

Ali kdo ve, če je v bližini Bad Kleinkirchheima kak zimski camp z elektriko in vodo? Februarja bi šli z avtodomom za par dni, pa nisem zasledila kakega zimskega campa v bližini. Ali pa če dovolijo prespati v avtodomu kje na parkirišču?
Hvala!

Lp
ksenija
_________________
ksenija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 29, 2008 8:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Odjuge danes še ni bilo, tudi spodaj je bilo pod ničlo. Naravnega snega je kakšnega četrt metra, ponoči ni več snežilo, tako da so bile proge dobro utrjene. Kamenja ni, tu in tam kakšna travica, še največ na vrhu klamerce. Za začetek sezone na nižinskih smučiščih praktično odlična smuka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blajo
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 15, 2008 10:57 pm    Naslov sporočila: skivikend 12-14.12.2008, BKK Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Jun 2006 23:54
Prispevkov: 213


Zivjo,

pretekli vikend sem prezivel v Bad Kleinkircheimu.
petek: do cetrt metra precej mokrega novega snega po progah. Megla v pasovih.
Pol ekipe zjutraj zacelo na Maibrunnu (11), druga polovica pa smo se z avtom odpreljali do Kaiserburga (1T).
Izkazalo se je, da je to bilo silno ok, ker je osebje veselo zatrjevalo, da deluje vse, ko si se pa z Maibrunna po oni potki (10) in Strohsacku (7) pripeljal do srednje postaje "jajck" ni delalo nic vec.
Niti dvoseda, da bi se vrnil gor, niti zgornja jajcka.
Tako je preostalo smucanje po spodnjem delu Kaiserburga (1T), ki je bil presenetljivo ok, brez posebej velikih kupcev.
Okoli 12h smo se vrnili na Maibrunn, ki je v zgornjem delu bil zelo kupast in mehak, spodaj pa dokaj spodoben glede na razmere.
Vsemu navkljub smo ze okoli 14h zakljucili dan, ker nismo hoteli tvegati prevec ...

sobota: megla v pasovih, malo manj svezega snega.
Na progi 5 do 10 cm svezega, mehkega, belega, puhastega, nedotaknjenega snega na lepo poglihani progi.
Do 11h smo na Maibrunnu bili prakticno sami (kakorkoli se oziras gor in dol po progi ne vidis nikogar, samo po sledeh sklepas, da je se nekdo nekje ...) in se posteno nasmucali.
Nekaj najboljsega do sedaj ...
Proti poldnevu se je nakapalo nekaj ljudi, odsmucali smo do Kaiserburga, ki je delal, ampak je bil zgoraj precej bolj razrit, izgleda, da je bilo svezega precej vec kot pa na Maibrunnu.
Spodnji del Kaiserburga OK, uzitek je kalila megla, ki je za novinca v BKK moteca, ker nimam pojma kje sem in kam bom padel ...
Freeriderji so prisli na svoj racun, pod napravami je bilo popoldne vse zvozeno.

nedelja: podobno kot v soboto, zjutraj zeloooo malo ljudi, dvakrat po 30 sek, celo opazili sonce.


vse skupaj:
hmjah ...
... v cetrtek so dobili porcijo od metra, snega imajo cuda, verjamem, da se bojijo plazov.
Sezono zacnejo 20.12. in do takrat dela samo BKK. (ok, si mislim svoje o tem ...)
Knedel in snicel sta ok, cene razumne, v lokalih se kadi (ze malo pozabil kako to izgleda).


Fotke so od sobote in nedelje in so "sivozalostne" kot je bilo vreme. Mogoce je tudi zaradi tega bilo ljudi manj, proge pa zato dlje ok.
Crta pod vsem skupaj je, da je bil lep zacetek sezone in prijeten uvod v soncno zimo, ki nas caka ...



Pa se nekaj fotografij (klik poveca):

sobota ob 11h dopoldne, pogled po Maibrunnu gor


in dol


Vse prazno ...

Z vlecnico Sonnenhang proti vrhu Strohsacka


Flimcek z voznje je pa tule.


Na Mainbrunnu mi je ob eni pavzici na progi tole "padlo" v oci

Kako se tole ziblje, ce zapiha?


Na dnu Kaiserburga. Takole so se vlekle megle gor in dol po smuciscu. Vcasih je bilo mlecno spodaj, vcasih zgoraj, vcasih vmes ...



Na vrhu Strohsacka je bila rdeca zofa (ne, ne vem zakaj je tam). Lepo ociscena v miru pred zasnezenim topom ...
Tudi zicnicarjem na Maibrunnu gre pohvala. Sedeze so krtacili in skusali posusiti, preden si svoj "hlebec" gor zdeval, ampak ni kaj prida pomagalo ...




Za konec pa se vecerno razsvetljen iztek "Klamerce". Nekaj korajznih se je sankalo ...



lp,
b
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rupa
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 21, 2008 6:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Mar 2008 19:14
Prispevkov: 59


Bil v Badu od četrka do nedelje, vreme slabo s posameznimi urnimi prebliski sonca, proge sicer dobro urejene

Najbolj me je razočaralo to da danes, v nedeljo, ni delo nič (razen par baby liftov) zaradi vetra, sam sem imeli kupljeno štiridnevno karto in sem mislil da bom dobil nekaj denarja nazaj oz. mogoče dnevno karto za kak drug dan pa sem se po dolgih pogovorih s prodajalko kart lahko samo obrisal pod nosom. Jezen sem šel domov ob 11:30 ko sem se naveličal čakat po lepem sončnem vremenu. ki bi bil idealen za smučanje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 21, 2008 10:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3449
Kraj: Maribor

Moje sožalje - tudi midva sva bila v BKK danes ob 9. uri, res je ornk pihalo, ampak lahko bi pokazali dobro voljo in pognali vsaj del naprav. No, midva nisva dosti razmišljala in se pobrala na Osojščico - kako je bilo tam, pa pod ustreznim naslovom .
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 22, 2008 12:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Na St. Osvaldu sva bila že od sobote, ko je bila smuka povprečna. Vreme je bilo oblačno s kratkotrajnimi sončnimi prebliski, tudi proge niso bile najboljše, ker je veter prejšnjo noč na nekaterih delih nanesel precej snega. Dobra pa je bila smuka po celcu.

Celo noč je nato deževalo, zjutraj se je zjasnilo, naprej pa že vemo. Zgoraj je veter res precej nosil sneg, spodaj pa se mi ni zdelo tako kritično, zato sem se nekaj časa vozil na talarčkih in upal, da bo kaj spremembe.

Kaj dosti dobre volje žičničarji res niso pokazali, po mojem mnenju so upravičeno stale gondole Nationalpark Brunach in Kaiserburg 2, mogoče še Nockalmbahn, vse ostale naprave pa bi lahko delale.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ski_Fanatic
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 26, 2008 9:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2006 23:40
Prispevkov: 247
Kraj: Doma

Jaz pa mam eno vprašanje za poznavalce BKK. Kam se je potrebno sparkirat v BKK, da se najlažje nasmučaš na večini ali pa na najboljših progah v BKK.
Po kateri poti do tja najraje peljete?
Hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tomi
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 26, 2008 10:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Vse proge so povezane, tako da ni problema, prehoditi moraš le nekaj deset metrov pri prehodu z enega na drug del smučišča. Na senčnem delu (BKK) lahko parkiraš pri sedežnici Maibrunbahn ali pri gondoli Kaiserburg. Če se zapelješ nekaj km naprej proti sončnemu delu (St.Osvald), pa lahko parkiraš pri gondolah Nockalmbahn ali Brunnach. Zame so smučišča na obeh straneh dokaj enakovredna, a v tem času ni dileme - sonce!
Pot: Karavanke, izhod iz AC pri Osojskem jezeru, v krožišču pa imaš nato dve možnosti. Po prvi zaviješ levo proti Radentheimu, po drugi greš naravnost mimo gondole na Osojščico proti Felkirchnu. Jaz vedno uporabljam prvo varianto.

P.s.: najboljša proga je sigurno Klamerca, žal pa nima direktne žičnice.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kiki2
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 27, 2008 5:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Nov 2006 17:18
Prispevkov: 33
Kraj: Posavje

Tomi,
na katerem koncu pa je Klamerca?
V Badu smo že bili, vendar se ne morem spomniti za to progo?
_________________
Jupi, komaj čakam smučanje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blajo
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 28, 2008 6:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Jun 2006 23:54
Prispevkov: 213


kiki2 je napisal/a:
na katerem koncu pa je Klamerca?


V Badu. Gor gres z jajcki Kaiserburgbahn, pa na srednji postaji ven, naprej pa z dvosedeznico Strohsackbahn. Potem se spustis malce dol proti Maibrunnu po progi Sonnenhang in bo na desni odcep na progo Klammerstich in potem po "weltcupabfahrt" v dolino ...

lp, b
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 31, 2008 1:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3449
Kraj: Maribor

Sicer informacije niso več povsem sveže, ampak ob trenutnih razmerah se kaj bistvenega ni moglo spremeniti: v petek, 26. decembra, sva končno - prvič v tej sezoni - uspela preizkusiti proge v Bad Kleinkirchheimu. Kot je napisal že Tomi: v tem letnem času ima sonce absolutno prednost, sploh pri temperaturah okoli -10 stopinj, kot so bile prejšnji petek. Zato v tem letnem času smuko skoraj vedno začneva na dvosedežnicah Sonwiesen (zjutraj se da navadno parkirati zelo blizu spodnje postaje) in se dopoldan drživa sončnih prog nad St. Oswaldom, popoldan, ko je tudi St. Oswald že v senci, pa zavijeva še za nekaj fur na severne proge nad BKK.

Stara, a še vedno uporabna dvosedežnica Sonnwiesen II s sveže 'speglano' progo:




Potem pa po najkrajši poti na kabinko Nockalmbahn ... :


... navzgor s sidri Hohenlift:


Premiera: prvič na progi Wiesernockabfahrt. Lani kljub množici žiraf ni bila odprta niti en dan - baje da je primanjkovalo vode. No, letos je snega dovolj:


Na kratko o stanju prog: ne, ni bilo tako dobro kot zgleda na fotkah. Snega je v glavnem dovolj, je pa precej čudne kvalitete, pozna se tista noč ko je deževalo, potem pa zmrznilo: kar nekaj je ledenih plošč, še več pa trdih grud in kep, kar navadno povezujemo z umetnim snegom. Ampak v BKK se grude najdejo tudi na progah, ki definitivno še niso videle topa, npr. na stari K 70. Položni odseki prog so bili OK, strmi pa precej neugodni. Vse skupaj, torej plošče in grude, pa je bilo pokrito s kakimi 5 cm puhastega novega snega, zgledalo je lepo, kaj pa se skriva pod tem 'perjem', pa si lahko samo slutil ...

Seenabfahrt proti štirisedežnici Wiesernockbahn - na področju teh dveh sedežnic je bil sneg še najboljši:


Najboljša za mrzle, a sončne dneve pa je kabinska žičnica Nationalparkbahn, celo v sibirskem mrazu so kabine prijetno tople, proge pa sončne. Ker je večina smučarjev imela isto idejo, se je tukaj čakalo do 5 minut, medtem ko na drugih žičnicah skoraj ni bilo daljših vrst:







Ob pol dveh pa na drugo stran, na pavzo v koči ob zgornji postaji štirisedežnice Maibrunnbahn (priporočam!), po pavzi pa po eno furo na vsaki od severnih prog. Posebej lepa je bila 'Klamerca', torej črna smuk proga, tudi ob pol štirih še skoraj nezvožena in nič bolj ledena kot ostale proge na severni strani. Odprta je bila tudi stara smuk proga K70, seveda sva jo tudi morala preizkusiti - no ja, zgoraj je kar lepa, konča pa se s hudo dolgo in mrzlo cesto. Fotka pa s severne strani le ena, decembra je na tem temačnem pobočju skoraj nemogoče narediti uporabno sliko : zadnjo strmino Maibrunnabfahrt so ves dan zasneževali s približno 10 žirafami, ostali topovi so čez dan mirovali (so pa začeli ob štirih zasneževati tudi progo Sonnwiesen in še nekaj drugih):


Ni bilo slabo, pa tudi ne idealno. Upam da so v BKK dobro izkoristili to mrzlo obdobje, nekatere proge nujno potrebujejo nekaj suhega 'nastreljanega' snega, pa ne ker bi ga primanjkovalo, ampak da malo prekrijejo grude in ledene plošče - posebej ledena mi je ostala v spominu proga Sonnwiesen ob drugem odseku dvosedežnice.
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borgul
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 31, 2008 3:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2006 16:27
Prispevkov: 53


Tudi jaz sem bil v Badu od 25-28.12. Tudi sam sem zelo zahteven smučar -bil pred tem v Arrabi, ampak tako slabo kot pravi miki pa spet ni bilo. Res je bilo nekaj grud in kupov na Wiesernockabfahrt, ker jo pač zasnežujejo. Nockalm, Priedrof, Kaiserburg, Strosack, Mulda in obe Klamerci so bili perfektni. V badu že dolgo ni bilo tako!!!
_________________
Sezona 05/06: 33
Sezona 06/07: 34
Sezona 07/08: 35
Sezona 08/09: 40
Sezona 09/10: 11
Sezona 10/11: 15
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 31, 2008 3:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3449
Kraj: Maribor

Saj nisem rekel da je bilo slabo, ni pa bilo idealno. Morda sem malo razvajen - iz BKK sva nadaljevala na štiridnevno turnejo po Koroški (Katschberg, Goldeck in Heiligenblut) in povsod je bil sneg boljši kot v Badu. Zakaj je tako, ne vem, ali je kriva (mikro)klima ali preparacija prog ali kajjazvem kaj, ampak na isti nadmorski višini na nobenem od omenjenih smučišč ni bilo grud trdega snega in občutka vožnje po makadamu. Wiesernockabfahrt je res bila najhujša, ampak ne edina z grudastim snegom - kot sem že napisal, tudi stara Klamerca (K70) ki ima samo naravni sneg, je bila precej 'makadamska'. Seveda pa je možno, da se je situacija iz dneva v dan izboljševala - 'grudaste' proge navadno postajajo z vsakim dnevom smuke in teptanja boljše.
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borgul
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 31, 2008 3:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2006 16:27
Prispevkov: 53


Verjetno bo kriv dež, pa so teptalci potem zamrznjeno plast nalomli. 28.12 v nedeljo je bila FIS k70 odlična.
_________________
Sezona 05/06: 33
Sezona 06/07: 34
Sezona 07/08: 35
Sezona 08/09: 40
Sezona 09/10: 11
Sezona 10/11: 15
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ski_Fanatic
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 02, 2009 5:23 pm    Naslov sporočila: Zahvala Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2006 23:40
Prispevkov: 247
Kraj: Doma

Hvala za vse informacije o BKK. Jutri zjutraj ga pičimo gor, pa da vidimo kako bo to skijanje . Miki, hvala za slikovni material.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja Stran 7 od 8

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Bad Kleinkirchheim - stanje prog !
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB