Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Bad Kleinkirchheim - stanje prog !

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
 Bad Kleinkirchheim - stanje prog ! « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
carlo
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 03, 2008 3:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Dec 2007 21:05
Prispevkov: 22


Dobil podatke od kolegice, ki je bila gor.
Stanje prog je takšno da večina prevladuje umeten sneg, ki ga ponekod primanjkuje, je pa skorja vsepovsod dosti ledeno.
Izraz, ki je je uporabila je, da je ne večini prog asfalt.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 03, 2008 3:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Za ta vikend je napovedo sneženje, koliko ga bo pa padlo pa ne vem.
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
netwalker
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 04, 2008 2:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Jan 2008 17:06
Prispevkov: 2


Torej izvedel sem da bomo v takšnem apartmaju

http://www.janach.at/page_p5_en.html#

Res bi bilo lepo zvedeti če se da kje pridet na internet, ker potem bi lahko sproti objavljal stanje na smučiščih.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borgul
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 04, 2008 3:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2006 16:27
Prispevkov: 53


Jaz sem bil eno leto v apartmajih Jannach. So prostorni in vsaka hiša ima svojo finski savno in solarij. Drugače pa imajo tudi svojo stran na tiscover.at.

Tudi jaz sem bil gor 1.1.2008 in proge niso ravno ledene, meni so bile idealne, seveda z nabrušenimi robniki. Tudi kamenja ni veliko.
_________________
Sezona 05/06: 33
Sezona 06/07: 34
Sezona 07/08: 35
Sezona 08/09: 40
Sezona 09/10: 11
Sezona 10/11: 15
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 22, 2008 11:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Citiram:
Prosim, napiši še kako je bilo v BKK.
Lp Tomi

No, če pa me nekdo tako lepo prosi, pa naj bo. Proti nedeljskim Mokrinam je sicer sobota v BKK bila dokaj povprečen smučarski dan, ampak nikakor ne slab. Bistvene razlike:

- vreme je bilo v soboto bistveno bolj žalostno, sonca le za vzorec, v glavnem pa oblačno (to seveda ni krivda Bada ali zasluga Mokrin)
- naravnega snega je BKK dobil bistveno manj kot Mokrine, na vrhu Kaiserburga recimo 40 cm
- žičniški sistem je v Mokrinah za razred boljši
- ampak (točka za BKK): za soboto sredi januarja so bile v Badu žičnice in proge prav zastrašujoče prazne, mnogo bolj kot v Mokrinah. Tako da se kljub slabšim žičnicam do sitega nasmučaš

Fotk zaradi že omenjenega oblačnega vremena tokrat ne bo prav veliko, vsem pa sta skupni dve podrobnosti:
- končno je tudi okoli prog kulisa iz naravnega snega, vsaj v zgornjem delu smučišča
- kot že rečeno, nenavadno prazne proge

Za začetek ena s proge št. 3 ob vlečnici Muldenlift: moja prva fura v letošnji sezoni na Koroškem na progi, pripravljeni izključno z naravnim snegom! No, kvaliteta je bila temu primerna, sploh na zadnji strmini je bilo med snegom kar nekaj trave, zemlje in kamnov. Saj poznate moje mnenje o progah z naravnim snegom :


Skok na drugo stran smučišča nad St. Oswaldom:




Za konec dneva pa nazaj, malo pred četrto se je sonce npr. na Sonnenhangliftu sramežljivo trudilo pokukati skozi oblake:


Za zaključek dneva po skoraj nič zvoženi Klammerci v dolino:






Čeprav naravnega snega ni prav dosti, sploh v spodnjem delu prog ne, pa je skupaj z zelo malim številom smučarjev in dobro preparacijo prog vseeno imel za posledico, da so bile proge bistveno manj ledene kot dva tedna nazaj. Moram pa skritizirati nekatere odseke, poleg že omenjenega prvega pobočja na Kaiserburgu, kjer niti topovi niti tistih 40 cm novega snega nikakor ne uspejo prekriti kamnov, je problematičnih tudi prvih 200 metrov ob vlečnici Spitzegg, torej na poti od štirisedežnice Schartenalm proti Nationalparkbahn. Sramota, več kamenja kot na Habakuku ... naj svoje nesrečne žirafe čimprej zamenjajo s spodobnimi fiksno montiranimi propelerci!
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ant
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 23, 2008 5:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 0:06
Prispevkov: 60


čao

tudi jaz grem 7.2. v BKK pa me zanima ali se da kje v slo dobiti kaj cenejše karte za smučišče? gor bomo 3 dni.

thx
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 23, 2008 6:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Zadnji Petrolov servis pred tunelom. Sicer samo par Evrov ampak...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 24, 2008 9:37 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

V BKK pride, glede na velikost smučišča, malo dnevnih smučarjev, večina je stacionarnih. Ob sobotah je menjava in je zato smučišče vedno prazno, med tednom je ljudi precej več.
Včeraj je bilo ljudi kar veliko, a ne toliko, da bi bilo pred žičnicami vrste. Na zgornjem delu je bil sneg suh, spodaj pa slabo utrjen "cukr", ki se je nato zdrsal do ledu. Bil sem samo na sončni strani.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stubai
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 01, 2008 8:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Dec 2005 23:40
Prispevkov: 350


Stanje v BKK v sredo, 30.1.08, Spodnja postaja Kaiseburgbahn:

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
juventino
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 10, 2008 3:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Nov 2006 23:00
Prispevkov: 97


Po petkovi polomiji v višarjah, smo učer šli v bad kleinkircheim z giga sport-om. Na smučišče prišli celo pored deveto, tko da smo kr hitr začel smučat. Zjutri itak gužva na gondoli....drgač pa zelo malo ljudi, razn prve fire zjutri nisi nikjer čakal niti minuto...smo res srečo mel...kljub pomanjkanju snega proge super pripravljenje....na klamerci sem pa res užival...res je strma prasica, sam nikjer še nism tolk uživu v smučanju kot na tej progi

Šu pogledat še na drug hrib...katastrofa...infrastruktura iz 2. svetovne vojne, sneg je bil tak kot ga najdeš na krvavcu 1. maja, kamnov kot dreka,...tko da smo šli hit nazaj v bad-a, kjer je blo res noro za smučat [/url][/i]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 12, 2008 8:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

No, jaz sem bil na drugem (sončnem) hribu, pa se mi ni zdelo slabo. Zjutraj je bilo smučišče pod novo gondolo prekrito s svežim pršičem, seveda iz topov. Na nekaterih deli se je popoldne res ojužilo, kamnov nisem videl, res pa da do muzejske dvosede nisem prišel.
Bo pa počasi res treba presedlati na "klamerco", sonce je vedno višje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mmalok
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 14, 2008 2:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Feb 2008 13:58
Prispevkov: 18
Kraj: Murska Sobota

Sreda 13.2.2008, Stanje zjutraj fantastika, proti koncu dneva ledeno. Ljudi kar precej, predvsem na gondolah. Vreme sončno brez oblačka, malo pretoplo skoraj za smučanje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 19, 2008 4:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Stanje v nedeljo, 17. 2.: sončno, brez oblačka, zjutraj zelo mrzlo (proge na senčni strani so zasneževali cel dopoldan in nekako do enih), popoldan na sončnih pobočjih ravno prave temperature okoli ničle. Smučala sva samo na sončni strani, največ na Nationalparkbahn: proge zelo dobre, naredili so zelo dosti kvalitetnega suhega snega (skoraj pod vsako žirafo je bil svež kup). Kamenja zelo malo, nekaj se ga najde na obeh strmih progah pod štirisedežnicami Schartenbahn in Wiesernockbahn in ob vlečnici Spitzegg, pa ni sile. Ljudi za sončno nedeljo sredi počitnic ne preveč, najbolj dolgo sva stala okoli enajstih na stari gondoli (7 ali 8 minut), na vlečnici Pridroefl 5 minut, na obeh štirisedežnicah in Nationalparkbahn pa max. 2 minuti. Ob dvanajstih pa itak grejo vsi jest, pa sedet na terase, pol so pa preutrujeni da bi smučali - skratka, popoldan se nasmučaš bistveno bolj kot zjutraj. Midva že leta prakticirava da od dvanajstih do dveh smučava, ko pa se folk začne iz koč spet spravljat na proge pa greva midva jest - tudi prostor v restavraciji se ob dveh ali pol treh mnogo lažje najde kot ob dvanajstih ali pol enih.

Danes samo dve fotki z mobija:



_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blajo
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 26, 2008 9:21 am    Naslov sporočila: Napoved sezone ... Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Jun 2006 23:54
Prispevkov: 213


Tudi v BKK so se spomnili, da je zima tu ...

prve slike zasnezevanja sem na webcamu ujel sele vceraj, danes pa tudi napoved obratovanja:



Citiram:

News/Latest News

SKIOPENING AT BAD KLEINKIRCHHEIM


Next weekend starts the first ski-lifts at Bad Kleinkirchheim!

For the moment on saturday, 29th november and sunday, 30th november 2008 the lifts Kaiserburgbahn 1, Strohsackbahn and Sonnenhanglift are in operation.

In short time you get further information about opened lifts from friday, 5th december to monday, 8th december!

Further information at tourist office Bad Kleinkirchheim on 0043 4240 8212 or info@badkleinkirchheim.at





lp, b


.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 28, 2008 10:21 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Jutri bo že odprta tudi klamerca, žal pa bo na tej višini že odjuga.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja Stran 6 od 8

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Bad Kleinkirchheim - stanje prog !
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB