Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Parking pred hotelom Cube, Nassfeld

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Parking pred hotelom Cube, Nassfeld « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
karamanica
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 08, 2010 12:00 am    Naslov sporočila: Parking pred hotelom Cube, Nassfeld Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 23:48
Prispevkov: 2


lep pozdrav,letos greva s punco prvic v nassfeld,v hotel CUBE. imam eno vprasanje in sicer

- ali se da parkirati avto pred hotelom ali imajo parking,glede na to da naj bi bil hotel le 20 metrov od smucisca??

-Ali potrebujem avstrisko vinjeto in ce jo kje jo kupim ter koliko stane??


Ce imate se kaksne koristne info glede Nassfelda ali hotela Cube le na dan z njimi. Najlepsa hvala za pomoc.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 08, 2010 2:26 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Za prvo vprašanje se mi zdi, da bi en mejl v hotel vse rešil?

Glede drugega: sigurno se da tja priti brez vinjete, ampak za prihranek živcev z lovljenjem po lokalnih cestah, si jo le privošči, ker ni draga: http://www.amzs.si/default.asp?podrocje=260&drzava=3 (spodaj). Kupiš jo na Petrolu pred karavanškim predorom.
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mirkuma
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 08, 2010 9:09 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Ned Dec 2006 19:43
Prispevkov: 93


Če se prav spomnim, če greš na Trbiž in Arnoldstein proti Hermagorju ne rabiš vinjete. Cubo je na postaji Millenium Expressa, tako da lahko uporabljaš tudi skupni parkirni prostor smučišča, ki pa je ogromen, tako da parkiranje ne bo problem ( nisem pa 100% če ima Cubo celo svoj parkirni prostor, ker sem z avtom vedno hodil na dopust v Sonnenalpe hotele, ki so locirani na zgornjih smučiščih Nassfeleda ).

Lep dopust želim!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 08, 2010 9:31 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Do Nassfelda se definitivno da priti brez vinjete. Jaz (pa imam letno) nikoli ne grem po cesti, kjer bi jo rabil, saj je veliko hitreje po "lokalnih" cestah, kot po avtocesti. Iz Kranja grem cez Kranjsko goro in Korensko sedlo, potem na Arnoldstein in Hermagor. Zares je edini odsek, kjer bi rabil vinjeto, ce bi sel preko Karavank pa do Arnoldsteina. Ampak pri ze 5 let trajajocih delih v tunelu in skoraj rednih 30min cakalnih dobah pred tunelom, ter kar nekaj dodatnih km, ki jih naredis preden prides do Arnoldsteina, se mi zdi veliko hitreje po prej opisani poti... pa se ceneje je... tudi ce imas vinjeto je tu se vedno 6.5eur za tunel v eno smer
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Marvin
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 08, 2010 10:48 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Okt 2006 12:28
Prispevkov: 353


Parkirišče je ogromno.
Vinjeto ne potrebuješ, če greš čez korensko sedlo, kot je nekdo zgoraj napisal. Trenutno so na korenskem sedlu potrebne verige (na avstrijski strani)...

Obstaja še ena varianta: Jesenica - Kranjska Gora - Trbiž (Italija) - ArnoldStein (Avstrija) oz. po vstopu v Avstrijo glej znake za Hermagor.

V Trbižu pa je potrebno gledati znake za Avstrijo (v krožnem križišču prvi izhod). Je več variant - mogoče je prvič najboljše da se držiš glavne ceste.
_________________
...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
karamanica
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 08, 2010 11:30 pm    Naslov sporočila: NASSFELD HOTEL CUBE--parking Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 23:48
Prispevkov: 2


kot prvo res hvala za odgovore.imam se nekaj vprasanj:

1-glede na to da rabim cez korensko sedlo verige za avstrijsko stran mislim da bi bilo res najbolje iti po poti KRANJSKA GORA-TRBIZ-ARNOLDSTEIN-HERMAGOR-NASSFELD. Zanima pa me ali bi za odsek od Trbiza do Arnoldsteina potreboval avstrijsko vinjeto??

2-ali v italiji do trbiza potrebujes vinjeto oz ali jih sploh imajo italijani??

3-ali je prelaz korensko sedlo res tako tezaven in zasnezen da moras namontirat verige gor??


PO VSEH TEH ODGOVORIH KI STE MI JIH POSREDOVALI SE VAM RES ZAHVALJUJEM ZA POMOC,ZELO STE POMAGALI. NEKAKO SM SE ZE ODLOCIL ZA PRELAZ KORENSKO SEDLO AMPAK KER RABIM NAMONTIRAT VERIGE SEM SEDAJ MALO V DVOMIH ALI SEDLO ALI PA PREKO TRBIZA.PROSIM ZA POMOC,HVALAAAA
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 09, 2010 12:16 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Korensko sedlo ima na Avstrijski strani 20% naklon in če cesta ni dobro spucana boš potreboval verige. Ampak to je odvisno od vremenskih razmer... Pojdi pač do Trbiža in potem po stari cesti do Avstrije. Če ne veš kako pa si poglej pot a Via Michellin ali Google maps...
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hrošč
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 09, 2010 12:32 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 9:43
Prispevkov: 494


Glede Korenskega sedla poglej na promet.si, obicajno tam pise kaksno je stanje. Sem pogledal zdaj, pa ne pise ne na promet.si ne na avstrijskem AMZSju, da bi bile kaksne posebnosti gor. Tako da..ko se cesta enkrat spuca, ni problema.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 09, 2010 1:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Če greš iz Trbiža proti Arnoldsteinu po avtocesti seveda rabiš vinjeto. Je pa ne rabiš če greš skozi Karavanški predor. Vsaj lani je bilo tako, da je bilo do prvega odcepa možno peljati se brez vinjete. Ne vem, če so mogoče to kaj spremenili. Sicer mi pa tole ne gre v račun. Imaš denar za hotel, nimaš pa za vinjeto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 09, 2010 1:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Ko zmanjka, pač zmanjka . Jaz (kot taprav gorenc) ga čisto razumem. Zakaj bi kupoval vinjeto, če gre s krajšim obvozom brez. Povrhu pa je vinjeta brez veze, če ne greš skozi Karavanke, kar stane dodatnih 13evrov. Vožnja čez Korensko sedlo se mi zdi čisto brez veze. Sam bi šel rajši čez Trbiž in Pontebo (ne po avtocesti) in čez prelaz na drugo stran. V primeru novega snega tudi Trbiž in potem v Avstrijo po navadni cesti. Če bo novega snega veliko pa je res najboljša vinjeta in Karavanke.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Marvin
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 09, 2010 2:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Okt 2006 12:28
Prispevkov: 353


Za pot, ki sem ti jo opisal ne potrebuješ vinjete, ker se ne boš vozil po avtocesti. Seveda lahko v Trbižu zaviješ tudi na avtocesto, samo potem je cela debata mal mim'.

Jaz sem se nazadnje vozil po tej cesti prejšnji vikend in je prav hecno ko vidiš razlike v načinu čiščenja cest. Na naših se voziš po soli, Avstrijci se mi zdi da ne uporabljajo soli (ceste so spucane v nulo), Italijani tudi ne solijo - ampak tudi ne uporabljajo očitno nič drugega kot plug tako da je cesta tk tk
_________________
...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Parking pred hotelom Cube, Nassfeld
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB