Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Bad Kleinkirchheim, 2010/11

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 Bad Kleinkirchheim, 2010/11 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
kra
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 06, 2011 7:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Okt 2009 17:46
Prispevkov: 39


Bil sem 2 leti v Badu za 5 dni,lani smo ga sicer izpustili,ker smo se odločili da gremo v Salbach (7 dni) in moram povedat,kaj se tiče naprav je Salbach dost pred Badom ampak kaj pa se tiče urejenosti prog pa so bile v Salbachu dost slabše pripravljene!V sredo zopet v BKK za pet dni in upam da ne bom razočaran!Je bil kdo,kakšne informacije?! Samo ne mi profesonalci pisat,ki v Badu ne najdete proge za karvat!Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boštl
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 06, 2011 7:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Sep 2010 17:41
Prispevkov: 129


Kar je napisal Sorty,je verjetno posledica gužve(poledenele proge).Ko sem bil z družino,je bilo kar v redu,verjetno ker ni bilo gužve.Je pa res,da je večinoma umeten sneg,samo proti naravi nimamo kej-Naprave pa tuni meni niso najbolj všeč,proge so pa super za vsakega nekaj.Torej če si žebil v BKK in ti je zadeva všeč nimaš kaj falit.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sorty
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 06, 2011 7:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 16:37
Prispevkov: 310


Mi smo bli v torek in je bla gužva,sicer je na samem smučišču ne opaziš tako zelo te pa zato toliko bolj šokira ko prideš do spodnje postaje..Na eno gondolo smo čakali tudi več kot pol ure.Kar se snega tiče je škoda debatirat ker je vse umetno in ledeno.Jst osebno ne bom hodu smučat nikamor dokler ne pade vsaj 30cm naravnega
_________________
2012/2013: 1x Molltal, 5x Kronplatz
2011/2012: 20x
2010/2011: 20x
2009/2010: 20x
www.vikom.si

z GLAVO na glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boštl
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 06, 2011 7:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Sep 2010 17:41
Prispevkov: 129


Če ste čakali na gondolo pol ure je bila groozna gužva,ko sem jaz bil prvič se je čakalo max 10 minut pa je bila zame gužva.Sicer ne vem,mogoče sem razvajena rit.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 06, 2011 9:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Srbi me da bi še sam nekaj pripomnil: glede priprave prog tudi jaz nisem najbolj zadovoljen z BKK, mene recimo razjezi da vedno, ampak res vedno, neodvisno od količine snega, za jutranji pozdrav najdem kamne na prvem pobočju od zgornje posteje Kaiserburga navzdol. Kakšne so žičnice itak vemo, v bistvu si samo ena zasluži naziv moderna (Nationalparkbahn v St. Oswaldu), nekaj je tako tako (recimo obe fiksni štirisedežnici sta res novi, ampak po moje zgrešeni - fiksne sedežnice take dolžine so v tem času gradili samo še v Badu in na Pohorju ), nekaj pa hudo zastarelo.

Da pa bilo vse v BKK tako slabo, se pa ne morem strinjati. Proge v St. Oswaldu da so kratke? No ja ... Pa da se zaradi žiraf ne da karvat?? Prvič slišim ! Meni je pa ravno fajn vozit (vele)slalom med žirafami, navadno je čisto blizu žirafe najboljši sneg. Mimogrede: kam bi pa jih ti postavil? Širokih prog ne moreš zasnežiti z žirafami ki stojijo na robovih, ker imajo te živali čisto prekratek domet. In da so čez noč napihale kupe snega? Ja hvala bogu da so ga, to je pri trenutnih snežnih razmerah edina možnost da niso proge še bolj ledene. Sorty, verjamem da si bil predvčerajšnjim pač razočaran, tudi jaz imam take dneve, ampak s pavšalno izjavo kako je BKK na celi liniji zanič pa se ne morem stinjati. Zame ima to smučišče ob vseh slabostih tudi nekaj prednosti: v prvi vrsti tri gondole, zato ga pogosto obiskujem v hudem mrazu ali ob ne najboljšem vremenu. Pa publika je tam bistveno bolj umirjena kot npr. na Mokrinah, se vidi da je v Badu dosti tedenskih gostov iz Italije ki so bolj lagodni smučarji: iz hotela prilezejo nekje ob desetih, do kosila se malo dričajo po snegu, potem ob dvanajstih zavijejo na dveurno kosilo itd. Prav gotovo še pridem, morda že za vikend?
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
francik
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 06, 2011 9:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Mar 2010 21:14
Prispevkov: 8
Kraj: ŠKOFJA LOKA

Sedaj ni ledeno samo v BKK ampak povsod. Sem bil v nedelo gor ledeno je na vrhu čim nižje greš je maj ,ker je več umetnega snega.Če so robniki nabrušeni ,ni problemov.Gneče pa tud nobene.Žirafe so pa na sredini postavljene tam kjer je smučišče res široko in lahko karvaš po obeh straneh ali pa vmes ker so postavljene vsaj 20 m narazen.BKK je zame najboljše Korošako smučišče, mogoče res ne po napravah ,ima pa prijazne žičničarje in
gostince .Proge pa imaš tudi raznovrstne od žačetniškihdo zelo zahtevnih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kra
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 06, 2011 9:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Okt 2009 17:46
Prispevkov: 39


Se zdaj čez vikend je napovedan sneg tak da upam da bo malo zimske idile!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 06, 2011 11:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Miki, tudi meni se je zdelo, da Shorty pretirava, a po včerajšnji izkušnji na Osojščici se ne čudim več. Čudim pa se res, da jih ni, skopuhov, sram zaradi naprav.
Proge pa so mi sicer zelo všeč, se najbrž vidimo v soboto .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sorty
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 07, 2011 2:10 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 16:37
Prispevkov: 310


100 žena 200 sisa.Minilo je že nekaj časa ampak moje mnenje se ne spreminja..Ne vem kako jim v italiji rata zasnežit smučišča brez nadležnih naprav sredi proge? Najbolš da začnejo ratrake postavlat sred proge
Sigurno se ne bi tako pritoževal če bi bila snežna podlaga boljša ampak ko prideš direktno iz osrčja Italije kjer so progle spedenane v nulo na tako smučišče, misliš da si na sosedovem bregu..pa brez zamere
_________________
2012/2013: 1x Molltal, 5x Kronplatz
2011/2012: 20x
2010/2011: 20x
2009/2010: 20x
www.vikom.si

z GLAVO na glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 07, 2011 9:32 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Me ne vidi več oz. nisem fasciniran s tem smučiščem (pač tak je : mi paše samo klamerca in nobena druga, ter mi nikakor ne paše kamenje na njihovih progah tudi pri enormnih količinah snega)......Nekaj drugega me moti....to večno jamranje nad trdimi oz. ledenimi progami...pa ljudje skije si zrihtajte, al pa se naučte vozit po kantu pa je...aja, pa dobro se čez poletje fizično pripravite....brez tega na kompaktnem snegu ne gre in je potem res vse skupaj bolj kot ne muka...Evo, zdaj pa dajte malo pokritizirat fischerja.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borgul
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 07, 2011 9:57 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2006 16:27
Prispevkov: 53


Zgornji del kaiserburg-a in še kje je vedno polno kamenja. Ali je snega 20 cm ali 100 cm. Bi bilo dobro kamenje poleti pobrati.

Žirafe na sredini ozke proge Wiesernock so neumestne in uničijo celo progo.

Če primerjate z Saalbachom. Po napravah je Bad 30 leti za njimi. Pri pripravi prog pa je Saalbach katastrofa. Letos za novo leto ogromno ledenih grud vsepovsod, kamenje, robovi med ratraki.... v Badu teptajo bistveno boljše.

S ficherjem se strinjam. Boljše ledena, trda, umetno zasnežena proga, kot trava in kamenje. Še manj se uniči tekom dneva.
_________________
Sezona 05/06: 33
Sezona 06/07: 34
Sezona 07/08: 35
Sezona 08/09: 40
Sezona 09/10: 11
Sezona 10/11: 15
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 07, 2011 4:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

@Sorty: OK, spregledal sem da si bil pred tem en teden na Kronplatzu - to razloži marsikaj . Proti njemu je BKK res vaško smučišče, priznam. Še sploh pa pri trenutnih snežnih razmerah, ko je v dolomitskem koncu poleg perfektnega zasneževanja tudi dovolj naravnega snega, na Koroškem pa ... saj vemo kaj.
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 08, 2011 8:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Pa imamo spet pomlad , kot bi bili aprila. Zjutraj (no ja, ob pol desetih) je bilo spodaj 6 stopinj, a sneg je bil še precej trd, tudi kasneje se je omehčal le povrhu, globje pa ne kaj dosti. Ljudi ni bilo veliko, nobenega čakanja na napravah in proge so bile dobre tudi še popoldne. Kamenje je bilo samo na standardnih mestih, veliko pa je rjavih lis in 'pikic' od zemlje. Pričakoval bi, da bodo mraz pred napovedano daljšo odjugo bolj izkoristili, tudi kakšnih zalog, razen velike gore na dnu Kaiserburga, ni videti.





Lp, Tomi
_________________
Sezona 2010/11: 16 x Mölltal, 5 x Turrach, 2 x Mokrine, 4 x BKK, 1 x Katschi, 2 x Osojščica, 1 x Kranjska gora, 5 x Sillian, 1 x St. Jakob, 1 x Lienz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kra
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 09, 2011 4:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Okt 2009 17:46
Prispevkov: 39


Mi gremo v sredo pa do nedelje in upam da bo zakaj!?Če gre kdo gor naj javi kakšne so razmere!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cimbalca
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 11, 2011 4:34 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Feb 2010 1:40
Prispevkov: 71


15.1 gremo za 8 dni v BKK. Bil sem že v st. Oswaldu in vem kakšne so proge, nisem pa presmučal niti metra v BKK. Zanima me pred vsem kje so najlažje in ne najkrajše proge in da niso vlečnice na sidra. Moj otrok še vedno pluži brez palic in se mi sdi malo nevarno v kakšne ledene strmine zahodit z njim. Brunnach in Nockalm sta že bili prava mora za otroka.
Od naprav v ST. Oswaldu sem se pa najbolj nasmejal sedežnici Sonnweisenbahn kamor sem po pomoti zalutal in ko sem se vsedel nisem vedel kje imam zaščitno rampo. No končno sem po sto metrih ugotovil da nekje za mano na boku štrli nekakšna palica. Sicer sem bil tam pred božičem, seng poledenel (enakomerno) po vseh progah. Ni panike. Se je lepo smučal samo za otroka pa tole vseeno ni dokler ne ugotovi zakaj ima robnike.
_________________
2013/14 Krvavec 1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja Stran 2 od 4

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Bad Kleinkirchheim, 2010/11
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB