Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Bad Kleinkirchheim, 2010/11

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
 Bad Kleinkirchheim, 2010/11 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 04, 2010 10:10 pm    Naslov sporočila: Bad Kleinkirchheim, 2010/11 Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Vremenska napoved s precej kislim dopoldnevom, nekoliko boljšim popoldnevom in nizkimi temperaturami naju je prepričala, da je pravšnje smučišče za naju na tak dan Bad Kleinkirchheim, seveda v prvi vrsti zaradi gondole . Ponudba je še bolj skromna, v bistvu tri žičnice in prav toliko prog: kabinska žičnica Kaiserburg, dvosedežnica Strohsack, vlečnica Muldenlift.

Prišla sva pozno, šele okoli enajstih, in kar prav je bilo tako, saj je prvo uro nekaj časa še snežilo, nato se je oblačnost delno razkadila in je bila vidljivost kar v redu, čeprav je bilo sonca le za vzorec:




Stanje prog je dobro, nekaj je podlage iz žiraf, pa vsaj pol metra naravnega snega na vrh. Sploh ob Muldenliftu so dobre možnosti za smuko po celcu, tam so cel dan uživali borderji in nadobudni smučarji s (pre)širokimi smučkami in prevelikimi hlačami . Žičnice in proge pa kar strašljivo prazne, če povem da sva ob 11. uri brez težav parkirala na parkirišču desno od spodnje postaje kabinke, sem menda povedal vse. Naravni sneg je sicer precej mehak, slabo sprijet s podlago in ob večjem številu smučarjev proge ne bi dolgo zdržale, ampak tako prazno kot je bilo danes so bile do konca povsem solidne:


Mrzlo, ampak prava zimska idila:


Ko so se oblaki dokončno poslovili, je sonče žal že zahajalo:


Zadnjič sva stopila na gondolo deset minut do štirih, obratuje z zmanjšano hitrostjo (do vrha rabi vsaj 20 minut ), pa še 5 minut je stala ravno na zadnji vožnji, zato je bila zadnja fura že na pol nočna:


K sreči so na koncu Klamerce (proga še ni odprta, lahko pa na njo zaviješ tistih zadnjih 200m pred spodnjo postajo) reflektorji :


Za konec: perfekten dan to ni bil, za takšno oceno je bilo vreme preslabo, ponudba pa preskromna. Ampak glede na razmere čisto solidna smuka!
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 06, 2010 12:05 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Miki, ni mi jasno, kako da se na teh treh progah in malenkost več kot treh ljudeh nismo srečali . Povrhu pa smo še skoraj skupaj zaključili, sam sem šel zadnjič gor ob 15.55, ko se je žičnica ustavila, sem že mislil, da bi moral na vmesni postaji dol in da bom v gondoli kar prenočil. Potem je bilo pa res že precej temno, čeprav moja zadnja slika kaže precej svetlejšo podobo. A sta pa vidva vmes še kam zavila .Omenim naj še odličen 'ceuc', na vrhnjem delu Klamerce je šlo še s slalomkami prav dobro. Klamerca je bila sicer zaprta, kupov snega, razen čisto spodaj, še niso razgrnili. So jo pa prav strateško zaprli z ograjo na začetku ravnine, da se nikomur ni ljubilo gazit tistih sto in več metrov. Ob koncu dneva sem bil kar zadovoljen, sneženje je še popestrilo zimsko idilo, zaradi sončne napovedi za naslednji dan, pa sva se preselila na http://www.smucisca.net/forum/viewtopic.php?p=51428#51428.





















Lp, Tomi
_________________
Sezona 2010/11: 16x Mölltal, 5 x Turrach, 1 x BKK, 1 x Katschi, 1 x Kranjska gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Valjhun
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 18, 2010 6:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 14:47
Prispevkov: 164


Ravnokar sem se vrnil z 4 dnevnega smučanja
Majo samo 40 cm snega na progah pa še ta umetn, a se je dalo smučat.
V sredo smo drgnli zgolj na Kaiserburgbahn I v v četrtek pa še II + dvoseda.
U glavnem pri nas je več snega....a je blo vseeno fajn
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 19, 2010 9:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Zaradi napovedanega sobotnega mraza in nedeljskega vetra sva se odločila za St. Osvald.
V soboto je bilo na smučišču zelo malo ljudi, ob 11h sva pod gondolo Brunnach še lahko izbirala parkirišče, ki manj visi. Ponoči je na trdo podlago zapadlo kakšnih 10cm novega snega, ki ga seveda zjutraj niso poteptali. Smučišče je zato kmalu izgledalo precej razrito, a kupi so bili večinoma rahli in si lahko kar zapeljal skozi. V gondoli je postajalo že kar prevroče, zato sem skočil še do Schartenalma, a le za kratko, ker je na počasni sedežnici mraz le pokazal svoje zobe.
V nedeljo zjutraj nas je po pričakovanju pričakala super snežna podlaga, proti pričakovanju pa oblaki. Kmalu se je pokazalo sonce, opoldne pa se je pooblačilo in tudi veter se je okrepil. Poskus proti Schartenalmu sem zato zaključil že na vlečnici. Ljudi je bilo precej več kot včeraj, a še vedno malo. Kasneje se je sicer spet zjasnilo, a pozno popoldne se smučišče skrije v senco, zato sem do konca dneva naredil še tri vožnje po Klamerci. Na vrhu je pihal močan veter, zato tudi ni delala zgornja sekcija na Kaiserburg. Proga je bila sicer dobra, a bilo je nekaj kamenčkov in ledenih plošč, ki jih do druge ure na drugi strani ni bilo sploh .
Slike so večinoma sobotne, le zadnji dve sta nedeljski.





















Lp, Tomi
_________________
Sezona 2010/11: 16 x Mölltal, 5 x Turrach, 2 x Mokrine, 3 x BKK, 1 x Katschi, 1 x Osojščica, 1 x Kranjska gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 19, 2010 11:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

@tomi: zdaj pa samo še napiši da si se okoli 13. ure vozil z gondolo Brunnach? Takrat sva namreč jedla v restavraciji NockIn pa sem videl nekoga ki ti je bil zelo podoben .

Kakorkoli, tudi midva sva za današnji dan izbrala BKK, natančneje St. Oswald (seveda: mraz + veter = Miki na gondolah). Ljudi je bilo malo, če torej pišeš da je bilo včeraj še manj je res moralo biti povsem prazno. Parkirala sva pri Nockalmbahn (po domače rdeči gondoli) in prvi dve uri smučala na Nockalmbahn + eni od vlečnic na levo ali desno, torej izmenično po progah Priedrof in Wiesernock:




Sploh proga Wiesenockabfahrt je bila odlična, malo vožena, dober sneg, pa še njena konfiguracija mi 'leži':


Ko je bilo najbolj oblačno, sva se prestavila na Brunnachbahn (oz. v restavracijo na vrhu ), nato pa do treh smučala na tej gondoli:




Do štirih pa še na sončno Schartenbahn :


Perfektno stanje proge malo do štirih:


Glede na vremensko situacijo in poročila z drugih koroških smučišč (Peca zaprta, ena stran Katschberga prav tako) se mi zdi, da je bil BKK kar prava izbira. Stanje prog je vsaj v St. Oswaldu odlično, zame ravno pravšnji sneg (kvaliteten umetni z naravno dekoracijo), nobenega kamenja/kopnin, nobenih ledenih plošč, minimalno grud. Predvsem pa nobene gneče, več kot 2 kabini nikoli nisva čakala, in dve razmeroma topli gondoli. Ocena dneva: odlično!
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 19, 2010 11:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

miki je napisal/a:
@tomi: zdaj pa samo še napiši da si se okoli 13. ure vozil z gondolo Brunnach? Takrat sva namreč jedla v restavraciji NockIn pa sem videl nekoga ki ti je bil zelo podoben .

Okoli 13. ure sem se vozil z gondolo Brunach .

Tale BKK nam za srečanje res ni usojen .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hrošč
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 26, 2010 11:29 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 9:43
Prispevkov: 494


Dve vprasanji, ker gremo verjetno jutri po veliik letih spet v Bad:
- Karta velja tudi za St. Oswald?
- Kje se najbolj splaca parkirat in seveda ce je brezplacno?

Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 26, 2010 12:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Karta velja, parkiranje je brezplačno. Če hočeš parkirati na soncu, lahko pod gondolama Nockalmban (par m do gondole) ali Brunach (če si zgoden ob cesti, sicer na 100m oddaljenem parkirišču). Spodaj v BKK pa lahko parkiraš takoj levo ob prvi dvosedežnici, kjer je prehod z ene strani smučišča na drugo, malo naprej desno pod štirisedežnico (100m), ali pri gondoli Kaiserburg (če si zgoden zraven, kasneje pa na velikem parkirišču malo naprej).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hrošč
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 26, 2010 12:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 9:43
Prispevkov: 494


Hvala se enkrat. Sicer pa razmisljam, ce ne bi bilo jutri bolje na Katschija.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boštl
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 26, 2010 7:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Sep 2010 17:41
Prispevkov: 129


Bergflexova napoved je danes držala(za razliko od prejšnje nedelje),tako da je zjutraj še rahlo snežilo,po dvanajsti,pa se je celo nakazoval sonček čez oblake.Sneg je bil trd,ledene plošče so se pokazale šele čisto proti koncu smuke(po drugi uri).Že zjutraj so bili na posameznih delih kamenčki in zemlja.zjutraj ni bilo nobene gužve,nekako po dvanajsti pa je bilo nekaj več smučarjev,kar se je videlo na progi,predvsem na ožjih delih,na vlečnicah pa nobene gužve.Ker sem bil prvič v BKK,moram reči,da so mi proge kar všeč,razoćaran sem pa bil nad napravami.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mazo
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 28, 2010 9:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Feb 2008 22:39
Prispevkov: 58
Kraj: Mislinja

V BBK-ju sem smučal v soboto, nedeljo in danes. Kaj naj napišem- v soboto slabo vreme- zjutraj rahlo sneženje potem oblačno, v nedeljo boljše vreme, vendar je pihal veter, danes lepo vreme brez vetra, zato pa je bilo danes smučišče kar polno. Na progah se še vedno najde kamenje.
Še nekaj slik












_________________
2014/2015: 12 dni =1x Großeck-Speiereck, 1x Obertauern, 2x Katschberg, 1x Turracher Höhe, 1x Bukovnik, 5x Flachau, 1x Zauchensee
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
francik
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 29, 2010 11:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Mar 2010 21:14
Prispevkov: 8
Kraj: ŠKOFJA LOKA

Danes vreme zelo spremenljivo,od sonca do rahlega sneženja.Proge trde in na več mestih ledene,zato smuka do konca dobra brez kupov.Brez ostrih robnikov ne gre.Najde se pa tud kar nekaj kamnov z mal truda bi lahko saj tavečje pobral ????So že mel za te praznike boljš urejeno.Gneče pa ni,edino zjutraj ko vsi z gondlo na vrh.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boštl
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 30, 2010 8:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Sep 2010 17:41
Prispevkov: 129


Danes v BKK lepo sončno vreme,sneg trd,proti koncu precej zdrsano,ledeno.Precejšna gužva(na vlečnice se je čakalo par minut),pa tudi na progah je bilo precej smučarjev.Dopoldan sva z sinčkom presmučala St.osvald,ker je bilo sončno,potem sva pa probala še v senci v Badu,je pa bilo že precej zdrajsano.Kamnov in zemlje je pa bilo bistveno manj kot v nedeljo,tako da izgleda da pospešeno popravljajo proge.Skratka prijeten smučarski dan,se pa vidi da smo sredi praznikov,predvsem Italjanov je bilo veliko.Pa srečno in zdravo 2011 vsem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boštl
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 02, 2011 6:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Sep 2010 17:41
Prispevkov: 129


Na željo sina smo tudi danes šli v BKK.Zjutraj krasno sončno vreme,po enajsti uri pa se je pooblačilo,popoldan je pa celo rahlo naletaval sneg.Gužve za razliko od četrtka ni bilo.Proge so bile trde,odlične,proti koncu naše smuke8okrog dveh)pa so se začele pojavljat ledene plošče.Ko smo se pakiral v avto se je skozi oblake nakazoval sonček.Kljub spremenljivemu vremenu zelo dobra smuka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sorty
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 04, 2011 10:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 16:37
Prispevkov: 310


danes sem biu v BKK..Beseda razočaran ne opiše mojega trenutnega počutja.Če me tepejo me ne spravjo več tam.Če želite, da vam BKK ostane v lepem spominu bolje da ne berete dalje.

Kaj le je lahko tako v ku*cu?
V bistvu je ni stvari ki bi me zadovoljila.Pozna se res, da ni snega in je skoraj celo smučišče na umetnem snegu in je bila zato podlaga katostrofalna (trdo,ledeno,kupasto,žirafasto...) Ok ker na podlago nimajo vpliva nos zapičim v žirafe. Koja debilčina se je spomnla postavt žirafe na sredo proge 5m. eno od druge? Ne samo, da so čez noča napihale kupe snega tut carvat ne morš med njimi ker sam čakaš kje boš katero zajahu.Sem reku ok. privč sem tukaj sigurno se najde proga, ki mi bo vsaj za silo ustrezala.Ampak je NI! St. oswald vse ozko,kratko,malo dobrih mest za carverje.Če gremo na drugo stran stvar kar se širine in strmine tiče zadovoljiva.Proga gospoda Franza Klammerja bi bila ob primernih snežnih razmerah mogoče tista,ki bi me zadovoljila.No pa, da se dotaknem še naprav bom reku sam to, da bi biu Hitler s svojo 70 let staro tehnologijo tu ata!

Enostavno bom reku hvala za današnje sonce in upam, da se več ne srečamo BKK
_________________
2012/2013: 1x Molltal, 5x Kronplatz
2011/2012: 20x
2010/2011: 20x
2009/2010: 20x
www.vikom.si

z GLAVO na glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja Stran 1 od 4

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Bad Kleinkirchheim, 2010/11
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB