Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Katschberg 2010/11

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 Katschberg 2010/11 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 04, 2010 9:40 pm    Naslov sporočila: Katschberg 2010/11 Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Nova sezona, nova tema .
Po pregledu vremenskih napovedi in obratovanja naprav sem se danes odločil za obisk Katchberga. Obratovale so vse glavne naprave in proge. Snega je dovolj, na parih mestih se je našlo nekaj kamenčkov. Na nižjih delih smučišča je vglavnem umetni sneg, saj je naravnega bolj za okras (pod 20cm) in se našlo nekaj grudic. Je pa bil sneg po progah mehak, a zaradi malega števila smučarjev niso nastali kupi in je bilo super smučati do konca.

Vreme pa, od rahlega sneženja na začetku pa do sončnega zaključka. Na prelezu ob odhodu prijetnih -9 stopinj.

Zjutraj najprej na Tschaneck do malice. V tem delu dneva je prevladovalo oblačno vreme z sneženjem. Megle ni bilo.


Potem pa po malici na Aineck, pa tudi vreme je začelo sodelovati:

Dirretissima zaprta, ampak že prevozna :

zadnja strmina pa odprta

Gipfelbahn:

Zadnji del A1:

Črna proga pod dvosedo, ki naj bi bila odprta :

Snowbowl?:

Zimska idila:

_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 04, 2010 10:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3438
Kraj: Maribor

Lepe slikice, vidim da si imel vsaj v drugi polovici dneva nekoliko boljše vreme kot midva v Bad Kleinkirchheimu, enako malo ljudi, pa manj naravnega snega tudi. Vsaj zaenkrat je jug Koroške s snegom precej bolj obdarjen kot sever.

Si preizkusil 'snežno bovlo' oz. je bila sploh odprta - da ni sveže poteptana, se vidi s fotke. Kakšen je prvi vtis?
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 04, 2010 10:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Odprta naj bi bila (vsaj glede na stran) , oznak na samih progah pa ni bilo. Sem pa od te slike takoj raje zavil na levo stran za ogrado, kjer še ni bilo skoraj nič zvoženo .
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boštl
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 05, 2010 6:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Sep 2010 17:41
Prispevkov: 129


Situacija na Katchbergu je bila danes podobna kot jo je opisal Leopold,z to razliko,da smo dopoldan imeli nekaj sončka,po dvanajsti pa se je začelo oblačitiin tudi veter je malo pojačal.Proge so bile mehke,tako da je bilo nekaj kupov proti koncu smuke,pa tudi nekaj manših kamnčkov je pogledal,predvsem na vrhu Tchaneka,ki je bil zdrsan.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hrošč
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 05, 2010 6:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 9:43
Prispevkov: 494


Tako kot je opisal boštl, je bilo pa nekje do 12 super za zacetek (moje) sezone, in proge in vreme. Skoda edino, da diretisima se ni odprta. In najbolse pri vsem..NIC ljudi.

Mimogrede, ze zjutraj na parkiriscu kombi/avtodom s KR tablicami..kdo od forumasev?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 05, 2010 8:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Vreme točno tako, kot sta napisala boštl in hrošč , z razliko, da zame sneg ni bil nič premehak in nisem opazil nobenih omembe vrednih kupov, kamnov sem pa jaz srečal povsod kar dosti, sploh potem, ko so se proge zdrsale. Tole s kamni se tu ponavlja že lep čas, ne vem kako to ratrakirajo. Že zjutraj ob deseti uri je nastajala na progah v Katschbergu, manjša gneča, predvsem zaradi veliko smučarjev iz Slovenije, tako da smo mi kmalu odšli na drugo stran v Margareto, kjer je bilo manj smučarjev in proga A1 je bila popoldan zaradi omenjene spremembe vremena trda in vidljivost spodaj v gozdu tudi popoldan dobra. res pa da na Ainecku po 15 uri nisva srečala s tomijem (hrošć verjetno si videl njegov avtodom), nikogar, hehe. Zanimivo, žičnice so delale še po 16 uri in še si koga videl gor.
Pohvala, upravljalcem, so edino smčišče, ki je začelo sezono praktično v polnem obsegu.
@ boštl in hrošč, enkrat se bomo morali srečat , nej hudič.

Še malo slikic, ker jih nihče ni pripel:
Dve jutranji Tschanek pred 9 uro, še oblačno, dobra vidljivost, prihaja sonček.


Gamskogelbahn

Desna stran Gipfelbahn z Ainecka


Zgornji del A1 v Margareti, tukaj je bilo kamenja popoldne, ojoj.

Srednji del A1

V Margareti spodaj, presenečenje, topništvo na delu, še na..

sedežnici se komaj prebiješ čez, tomi v boju na požiralniku, topništvo nas je masakriralo celo pot.

Popoldanska, malo pred 15 uro iz A1, vidljivost odlična za nastale razmere.

Na Ainecku, 15:30.


LP


Nazadnje urejal/a Age Pon Dec 06, 2010 10:12 am; skupaj popravljeno 3 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 05, 2010 8:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

miki je napisal/a:
Si preizkusil 'snežno bovlo' oz. je bila sploh odprta - da ni sveže poteptana, se vidi s fotke. Kakšen je prvi vtis?


Odprta tudi danes ni bila, tale proga je samo še ena več, zdaj so tri vzporedne, zelo popularna metoda na tem smučišču, potem pa oster zavoj v levo in združitev s ostalimi dvemi. Če bo kdaj ta proga šla naprej v dolino, to bo pa druga pesem. Midva s tomijem sva kar kritična, baje je dolga 3 km, my ass.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hrošč
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 05, 2010 9:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 9:43
Prispevkov: 494


Sam sem naredil samo tole sliko, okoli pol 9 na prvem parkplacu pri mostu, na levi nas avto 5m od mosta. Sem bil res presenecen nad neguzvo. Ce se se kje srecamo, Pezo 306 z NM tablicami..ne mores zgresit



Uploaded with ImageShack.us
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 05, 2010 11:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Agejevemu poročilu dodajam še moje mnenje glede prog: zjutraj je bil sneg perfekten in tudi perfektno 'speglan', tudi popoldne bi dal progam na Ainecku visoko oceno, če se ne bi pojavilo nenormalno veliko kamenčkov. Drsna ploskev smuči sicer kaže, da sem se jim uspešno izognil, a sem res zelo pazil.

@hrošč, jaz sem bil tisti, ne mores zgresit .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boštl
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 06, 2010 3:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Sep 2010 17:41
Prispevkov: 129


No če se srečamo mam srebrno astro polimano(avtohiša) tud ne morš zgrešit.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boštl
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 19, 2010 6:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Sep 2010 17:41
Prispevkov: 129


Danes zjutraj rahlo oblačno,kasneje se je za dobro urico zjasnilo in zelo vetrovno vreme ,tako da naprave na Ainecku niso delale,Tchanek je pa delal.Sneg je bil zame odličen,precej trd,se je našla tudi kaka ledena plošča,kar pa ni pretirano motilo.Sem pa imel občutek,da je bilo zaradi mraza in vetra več ljudi po kočah kot pa na smučišču,tako da čakanja pred napravami ni bilo.Je pa veter nekje okrog enih še pojačal,tako da smo se odločili za pot proti domu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
YECH
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 25, 2010 4:49 pm    Naslov sporočila: Katschberg Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Jan 2010 20:52
Prispevkov: 5


Zdravo.
Zanima me,kaj mislite o jutrišni (26.12) smuki na katschergu.
Vremenska napoved je oblačno z rahlim sneženje v zjutraj.
Preostanek dneva suho.
Ce ima kdo kakrsne koli iskusnje s katschbergom z taksnim vremenom mi naj prosim odgovori.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hrošč
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 26, 2010 7:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 9:43
Prispevkov: 494


Ce gre jutri kdo gor, se vidimo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
EWER
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 26, 2010 8:42 pm    Naslov sporočila: Vprašanje Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Dec 2010 20:41
Prispevkov: 13


Lp!

Zanima me če je kaj odložišč za nahrbtnike, ker bi šel prvič pa če bi lahko približno povedali če so kje se nahajajo oz. kje se jih splača pustit.

Hvala za odgovor!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hrošč
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 26, 2010 8:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 9:43
Prispevkov: 494


Hm, priznam da nimam pojma, ker ga sam nikoli ne nosim. Sicer pa ce prides dosti kmalu, parkiras blizu smucisca in gres lahko vmes komot do avta.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja Stran 1 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Katschberg 2010/11
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB