Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Nassfeld/Mokrine 2010/11

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 Nassfeld/Mokrine 2010/11 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 20, 2011 11:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3124


Gledam slike, in stanje slabše kot na pohorju. Še tile kupi snega zgledajo manjši kot na pohorju. A v Avstriji isto šinfajo nassfeld kot pohorje? Pa kolikor vem je tam karta dražja. Očitno so ljudje pripravljeni odšteti več, da se vozijo na boljših napravah, in na slabše urejenih progah.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 21, 2011 7:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


lenko je napisal/a:
Gledam slike, in stanje slabše kot na pohorju. Še tile kupi snega zgledajo manjši kot na pohorju. A v Avstriji isto šinfajo nassfeld kot pohorje? Pa kolikor vem je tam karta dražja. Očitno so ljudje pripravljeni odšteti več, da se vozijo na boljših napravah, in na slabše urejenih progah.

No ja no , mokrine so vseen 3 največja slovenska smučišča vkup , kar se prog tiče. Problematična je bila pa tokrat itak samo pot v dolino koncem dneva tako da nevem na kaj se obešaš? pa tudi sicer sem bil lani med avstrijskimi počitnicami na Mokrinah pa se je dalo prav lepo nasmučat , kar za Krvavec nebi mogel reči. Ali kaj je poanta tvoje zgodbe.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 21, 2011 11:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

To pa moram pokomentirati: res je, razmere na nekatreih progah so bile proti koncu dneva slabe, celo ene najslabših kar sem jih doživel v tej sezoni. Ampak to ni bila posledica 'slabše urejenih prog', ampak pač snežnih razmer: zgoraj pol metra neutrjenega novega snega, spodaj pa ni ponoči nič pomrznilo. In seveda dobro obiskanega smučišča. Če bi danes na Pohorju padlo pol metra novega snega, bi jutri tudi bili 'pukli'!
Citiram:
A v Avstriji isto šinfajo nassfeld kot pohorje?
Lenko, to kar bom sedaj napisal niti slučajno ne leti samo nate, ampak se mi nabira že celo sezono - ti pa si mi tako lepo položil na jezik : JA! Če odpreš Alpinforum, ali bergfex, ali celo sommerschi.com, lahko prebereš vse živo: da je Schultz lažnivec, pa da v Ischgl ali Hochzillertal hodijo samo nizozemski snobi ki mislijo izključno na pijačo in nočno žuriranje, pa da Stubai ali Flachau ne znata teptati prog, pa norčujejo se iz imen novih žičnic, pa karte so itak vse predrage pa obratovalni časi prekratki pa proge preveč/premalo zbuldožirane pa umetnega snega je premalo / preveč / pretrd pa če čez dan zasnežujejo ni prav pa če čez dan ne zasnežujejo spet ni prav ... Šimfa se, na veliko. Ampak samo in izključno pri nas moraš potem brati pridige da nam nič kar je domače ni dobro, da bi se nekateri radi priključili Avstriji (če skritiziramo kako slovensko smučišče), da se delamo pametne ker naši žičkoti že vedo kako je prav. In samo od 'Pohorcev' sem že dobil grožnje zaradi zapisane kritike! Žalostno, ampak resnično.
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 22, 2011 10:57 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

No ja primerjati Nassfeld in Pohorje (ali katero koli drugo nase smucisce) je milo receno bolano. Pred letom ali dvema sem sel dan pred Lisico smucat na Pohorje in me je, kljub zastonj karti po slabi uri minilo veselje do smucanja. Tako da ce bi imel na izbiro samo Pohorje, bi si pozimi nasel drug sport namesto smucanja... pa magari ce bi bil to curling.
In ja tudi v Nassfeldu so vcasih pukli. Ampak ponavadi je pri dolocenih pogojih in pri taksni kolicini smucarjev to normalna stvar. Je pa res, da v 90% primerov puklov ni, ali pa se pojavijo zgolj na dolocenih progah (kjer gre domov vecina ljudi). V vecini primerov, pa so, vsaj za moje pojme proge urejene krepko boljse kot na vseh nasih smuciscih skupaj. Ampak ja... kar je domace je sigurno boljse
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 23, 2011 8:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


Ok je le en reku , da fant ni pri ta pravi , tudi sam tako mislim. vsaj nisem videl veliko podobnnosti med Mokrinam ter Pohorjem. Je pa zanimiva ideja nekje v rangu da bo Slovenija - Silicijeva dolina. Mogoče bi jo lahko začeli v duhu časa proklamirati kot deželo prostranih smučišč?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 23, 2011 11:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3124


Pj, lahko dobim več informacij, glede tiste enourne smuke?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smitko
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 24, 2011 8:13 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Mar 2006 10:11
Prispevkov: 235
Kraj: mb

miki maš popolnoma prav ,meni osebno je zelo všeč tudi to da kakšen odgovor na kritiko poda tudi upravljavec smučišča ali pa turist biro tega kraja.tega pri nas še ni ker naši se bojo morali naučit tudi kritike sprejemat in tudi iz pametnih kritik se kaj naučit samo to bo zgleda pri nas še dolgo trajalo. smešno je da so na forumu prijavljeni mali upravljalci npr. bukovnik velikih pa zgleda to sploh ne zanima ni dovolj da ma pohorje zagovornika tipa lenko sami bi morali podajat odgovore samo nisem še zasledil da bi se to zgodilo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 24, 2011 10:10 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Lenko lahko...
Glede na to, da po sluzbeni dolznosti spremljam kar nekaj tekem svetovnega pokala (letos je bilo to cca. 20 prizorisc) imam verjetno malo drugacne (mogoce tudi malo izkrivljene) pojme glede tega kako mora smucisce izgledati. In ko sem pred leti (ko je se stala stara gondola) prisel v MB sem pac izkoristil karto, katero sem dobil zraven akreditacije in se odpravil smucat... tako kot tudi kjerkokoli drugje, ce mi le cas dopusca. In kot sem napisal... po slabi uri sem zakljucil s tem, ker to pac ne imenujem smucanje, prav tako pa to zame ni smucisce. Zakaj tako? Preprosto... smucisce je bilo urejeno (ce temu sploh lahko reces urejeno) slabse, kot je katerikoli vaski hrib s kartami za 10eur v Avstriji (letos sem recimo imel en tak vaski hrib za hotelom v vasici zraven Semmeringa, in pri 10eur za karto za 4h nocne smuke, in pri hudo bogih sneznih razmerah, je bila stvar urejena neprimerno boljse, kot Pohorje).
Osebno mi je sicer led super vsec, ampak ne pa sahovnica iz 5x5m ledenih plosc, ki se menjajo s povsem zmletim snegom in kupi (po manj kot uri smucanja in pri vse prej kot slabih vremenskih razmerah). Naslednja stvar, ki mi je sla hudo na jetra je bilo malo morje modelov (v vecini se prijetno podkrepljenih z razno raznimi opojnimi substancami) s tistimi jebenimi plezuhi. Verjamem, da je to vasa posebnost, ampak da jih imas po celem smuciscu je pa vsaj kar se mene tice "malenkost" nevarno. Tretja stvar, ki me je najbolj pogrela pa so bili topovi. Se strinjam, da je izdelava snega pomembna. In zares nimam nic proti temu, tudi ce se ga dela med obratovanjem, po ali pred obratovanjem smucisca. Ampak je pa malce kretensko, da je edina (dokaj ozka) pot v dolino zaprta s cca. 5m visokim in predhodno nic oznacenim kupom, cez katerega moras dobesedno odstamfat, ker se ga pac ne da obvozit.
Se strinjam, da sem imel lahko zgolj slab dan in je drugace na Pohorju super dobro, ampak pri meni naslednje priloznosti ne bo dobil. Od takrat dalje, tista zastonj karta ostane v zepu, jaz grem pa v Mariboru raje na pivo... mi vsaj "smucanje" po tem "vrhunskem" smuciscu ne para zivcev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 02, 2011 8:49 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice





Včeraj nisem smučal na Mokrinah, niti Nassfeldu, ampak na, recimo, Mokrinčkih , zaradi nekaj tisoč Čehov, ki imajo izgleda zdaj počitnice. Takole je bilo zjutraj, potem pa se je megla začela počasi dvigati in prekrila tudi vrh. Zato sem se skozi meglo prebil v dolino, kjer je bila ob 1. odseku Milleniuma vidljivost dobra. Tudi sneg je bil zelo dober, ker je bilo smučarjev malo. Po poldrugi uri pa so se vsi preselili dol in proga se je hitro zdrsala.



Na poti domov sem si ogledal še priprave na tekmo v Trbižu:



in Podkorenu:



Zanimivo, da sta na razdalji dobrih 10km obe tekmi v istem terminu, a menda je spored tak, da bo ob hitri selitvi možno videti vse.

Lp, Tomi
_________________
Sezona 2010/11: 60 x = 18 x Mölltal, 9 x Sillian, 6 x BKK , 6 x Turrach, 5 x Osojščica, 5 x Mokrine, 3 x Goldeck, 2 x Katschberg, 2 x Lienz, 1 x GG Resort, 1 x St. Jakob, 1 x Tromeja, 1 x Kranjska gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 07, 2011 9:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Sobota na Mokrinah:


Kot se vidi na fotkah, je dolino zjutraj prekrivala nizka oblačnost, ki je segala nekje do višine 1500m, druga vmesna postaja Millenium Expressa je bila ravno še na soncu. Zgoraj pa kičasto, malenkost pod ničlo, odličen sneg - mnogo boljši kot ob najinem zadnjem obisku 19. februarja (saj vedno trdim da novi sneg povzroča samo zgago ).

Najlepše presenečenje pa - nobene gneče. Na Millenium Express sva se ob pol desetih dobesedno sprehodila, mislim da smo bili 4 v kabini. Pogled na prazne sedeže štirisedežnice (ob 10:15) tudi marsikaj pove:


Zgoraj je bilo treba počakati 2 ali 3 minute samo med 10. in 11. uro na Gartnerkoflu. Proge pa ... :


Tudi še ob pol enajstih:


Najbolj sončne proge so se začele popoldan južiti (saj ne da bi me to kaj motilo ), tiste bolj severne so ostale zimske ves dan. Zelo dobre so bile npr. ob žičnici Trogkofel, zdi se mi da se ob lepih sončnih dnevih folk raje vozi s sedežnicami in je za kabinke manj zanimanja. Saj priznam, tudi jaz pri tako prijetnih temperaturah raje sedim na sončku:




Po najini stari navadi sva ob pol dveh naredila furo v dolino, proga je bila fenomenalna:


Pavzo sva imela - kot že ob najini februarski smuki - v gostilni Ederstubn, to je prva restavracija pod vmesno postajo gondole. Do letos je nekako nisva našla, vedno sva iskala koče 'zgoraj', torej v višjem delu smučišča. Lep lokal, dobra izbira, velike porcije, vsaj za moj okus zelo dobra hrana. Pa dovolj prostora, medtem ko je bilo po zgornjih kočah čez opoldne vse polno, sva tu brez težav dobila mizo. Priporočam (pa nič popusta mi ne dajo da to pišem )! Fotka je od februarja:


Po kosilu pa nazaj gor in do konca po sončku:


Tudi na drugi furi v dolino ob pol petih se je še dalo prav lepo smučat, nekaj kupčkov je seveda bilo, pa nobene sile. Ena boljših smuk sezone. Mislim da je spet prišel čas ko bova spet pogosteje zavila na Mokrine, vse 'naravne katastrofe' v obliki avstrijskih, slovenskih in čeških počitnic (v tem času se Mokrin raje izognem) so očitno minile. Snega pa je še vedno v izobilju, zgoraj tako ali tako, na progi v dolino pa so ob zadnjem mrazu 'nastreljali' še nekaj ogromnih kupov snega, tako da pomoje tudi ob kakšni zmerni odjugi še ni bojazni da ne bi še nekaj tednov smučali 'do dol' ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomazK
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 08, 2011 8:31 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pet Feb 2006 22:32
Prispevkov: 10
Kraj: Radomlje

Tudi sam sem bil v četrtek prvič letos na snegu in se popolnoma strinjam s predhodnikom. Bilo je super.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
gas
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 08, 2011 1:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

Katera je najhitrejša pot iz Jesenic do Nassfelda? Skozi tunel in po AT ali na Pontebo?
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomazK
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 08, 2011 2:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pet Feb 2006 22:32
Prispevkov: 10
Kraj: Radomlje

Prek Italije. Edino če hočeš pustiti avto v dolini pejt skozi Avstrijo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
gas
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 08, 2011 5:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

tomazK je napisal/a:
Prek Italije. Edino če hočeš pustiti avto v dolini pejt skozi Avstrijo.


A to zarad stroškov ali je kaj drugega. Vinjeto imam, kartico za tunel tudi, tako da je verjetno cenejse preko AT.

Kot zgleda sem slep, kdaj začnejo delat zjutrej, ne najdem na strani
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 08, 2011 7:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Osebno sem se peljal cez Italijo enkrat in nikoli vec. Po tistih govcah iz Pontebe gor oz. dol si z malo smole krepko pocasnejsi. Jaz hodim cez Koren in potem do Hermagorja in gor (iz Kranja cca. 1:20 do vrha). Tako ne rabis ne tunela ne vinjete. Uradno zacnejo ob 9:00, ceprav vecinoma Gartnerkofel in Trogelbahn zacneta ze nekje med 8:35 in 8:45.
PS: Malo off topic pa vseeno. O kaksni kartici za tunel to govoris? Sam imam tisto za Tauern tunele, za Karavanke pa se nisem slisal, tako da bi te prosil za kaksno dodatno informacijo... pa magari preko zasebnih sporocil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja Stran 4 od 6

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Nassfeld/Mokrine 2010/11
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB