Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Nassfeld/Mokrine 2010/11

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 Nassfeld/Mokrine 2010/11 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
zibko
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 01, 2010 9:58 am    Naslov sporočila: Nassfeld/Mokrine 2010/11 Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Nov 2005 0:37
Prispevkov: 59


Nassfeld po polovični ceni

V soboto, 4. decembra, bo z obratovanjem pričelo tudi smučišče Nassfeld, kjer se bo prvi dan namesto za 37 ? smučalo le za 19 ?. Karte je potrebno kupiti na Skipassovih poslovalnicah. Obratovale naj bi skoraj vse naprave.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
k.r.e.g.l
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 01, 2010 9:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Okt 2010 20:07
Prispevkov: 31
Kraj: Slovenj Gradec

kaj pa karta na samem smučišču, bo znižana ali cela cena?
_________________
10/11: 42x
Moelltal 5x,Heiligenblut 2x,Peca: 3x,Gerlitzen 4x,Nassfeld 2x,Kope 15x,Turracher Hohe 2x,Rogla 1x,Puy st.Vincenc 3x,Les deux Alpes 1x,Alpe d'Huez 1x,Serre Chevaliere 1x,Koralpe 1x,Katschberg 1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
k.r.e.g.l
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 01, 2010 9:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Okt 2010 20:07
Prispevkov: 31
Kraj: Slovenj Gradec

aha že ugotovil, tudi tam se bo dobilo karto za 17evrov
_________________
10/11: 42x
Moelltal 5x,Heiligenblut 2x,Peca: 3x,Gerlitzen 4x,Nassfeld 2x,Kope 15x,Turracher Hohe 2x,Rogla 1x,Puy st.Vincenc 3x,Les deux Alpes 1x,Alpe d'Huez 1x,Serre Chevaliere 1x,Koralpe 1x,Katschberg 1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SiKT
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 03, 2010 1:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Nov 2006 20:55
Prispevkov: 264
Kraj: Lokovica

Kaj pravite se splača it jutr v Nassfeld, vreme naj ne bi bilo glih neki.
_________________
2013/14: 1x Golte, 1x Obertauern
2012/13 : 20x
2011/12 : 28x
2010/11: 20x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 03, 2010 2:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Vreme bo bolj tako, zjutraj še možen rahel sneg, popoldan izboljšanje. Je pa vprašanje kakšne bodo proge (kupi, grudice...).
Objavili se seznam odprtih naprav. Delale bodo vse glavne naprave razen vlečnic na Rudnik in jajčk Trogkofelbahn in Zweikofelbahn ter 4sede FIS (več pa tukaj).
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 06, 2010 12:10 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Včeraj nama je bilo vreme preslabo, danes pa sva se vendar odločila za obisk največjega in najsodobnejšega smučišča Koroške. Mislim da je bila odločitev kar zadetek v polno, sneg razmeroma dober, vreme solidno, gneče pa nobene.

Proti najini navadi sva bila še kar zgodnja, nekaj čez deveto je bilo v dolini 'prijetnih' -8 stopinj. Progo v dolino, ki seveda še ni odprta, zasnežujejo na polno - do postaje Gmanberg bruha 23 topov. Ob natančnem pogledu na ratrakovo 'špuro' na levi se dobro vidi, da tudi pol metra naravnega snega, kot ga leži v dolini, niti slučajno ni dovolj da bi z njim lahko odprli progo, teptalnik je na več mestih prišel do tal. Saj pravim da je naravni sneg, vsaj na strmih progah, dober le za kuliso :


Zgoraj je bilo malo manj mrzlo kot v dolini, zato pa močno vetrovno, jugozahodnik je žal že začel svojo razdiralno delo . Vseeno so vse odprte žičnice delale ves dan brez težav:


Ogromno snega, uradnih 150cm bo kar držalo. Kljub temu je na kakšnem vetrovnem robu tu in tam pogledal na svetlo kak kamenček ali gruda zemlje, ampak res izjemoma:


Toliko o vetru:


Ena na pisano sedežnico, da si pogrejeva ta zadnjo :


Desna stran smučišča z vlečnicama na Rudnik in obema kabinskima žičnicama Trogkofel in Zweikofel še ni obratovala, proge besno zasnežujejo, Rudnik so cel dan teptali:


Kljub nekoliko okrnjeni ponudbi na preostalih žičnicah niti enkrat ni bilo treba stati v vrsti ali čakati več kot 1 - 2 sedeža, pa še to samo takrat ko se 6 Italijanov ni znalo spraviti na šetsedežnico . Nekaj novih rumenih 'pošasti' sem tudi opazil, zgleda da potapljajočo se lenkovo barko zapuščajo še najzvestejši kupci:


Zdaj pa greva prečekirat še drugo stran, proti Gartnerkoflu:


Sedežnica FIS še ne dela, obe progi (ta kratka pod sedežnico in ona na zadnjo stran) sta že poteptani:


Garnitzen 1, zgleda bolje kot je bilo: žal je bila proga polna večjih in manjših grud trdega umetnega snega:


Tudi proga na sliki, pod Garnitzen 2, ni bila bistveno boljša. Zato pa je bila odlična tista ki je nisem slikal, črna na nasprotno stran:


Čeprav so se že zjutraj privlekli visoki koprenasti oblaki, je nekako do pol dveh skozi to kopreno svetilo sonce, kar je pomenilo vtis sončnega vremena in dobro vidljivost na progah. Nato se je sonce dokončno skrilo, vidljivost pa je začuda ostala kar solidna, sploh pod gozdno mejo:


Za konec dneva sva se vozila še na štirisedežnici Sonnleiten, odličen sneg in nepričakovano dobra vidljivost - samo slikati se mi ni dalo, je preveč zeblo v prste . Smuka v dolino žal ni mogoča (ne da bi me motilo da je uradno zaprta, ampak če Zweikofel ne dela pač ni možno priti do začetka proge), zato sva dan zaključila ob pol štirih na drugi vmesni postaji Tressdorfer Alm:


Skratka, zelo dober smučarski dan, škoda da niso oblaki počakali še samo 2 uri, ampak kaj hočemo. Ogromno snega in nobene gneče - škoda da na Mokrinah to kombinacijo najdeš samo pred Božičem in nato od začetka marca dalje ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dolenc
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 10, 2010 1:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Okt 2006 15:29
Prispevkov: 762
Kraj: Stari vrh

Grem jutri gor, pa me zanima kako je z urejenostjo fun parka? Oz. če sploh imajo kaj spodobnega.
_________________
www.tdstarivrh.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Marvin
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 10, 2010 3:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Okt 2006 12:28
Prispevkov: 359


V nedeljo ga tam ko je vedno bil ni bilo
_________________
...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
19.marko
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 12, 2010 7:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Dec 2010 17:43
Prispevkov: 154


A je kdo za vikend smučal na Mokrinah? Ali je snega dovolj?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 12, 2010 8:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

tomek je napisal/a:
Stanje prog: južen, pomladanski sneg, večina prog z ogromno zemlje, kamnov bolj malo. Nobene gneče, čakanja na napravah ni bilo, večinoma sem se po sedežnicah in gondolah vozil sam.

Vse kar je napisal tomek za Zillertal , za Mokrine ne drži. Danes je bil lep sončen dan s primernimi temperaturami malo pod ničlo, trd sneg, pozneje so nastale ledene plošče na izpostavljenih mestih, snega veliko. Največja razlika pa v številu smučarjev/boardarjev, danes za tale datum veliko obiskovalcev. Že na Hrušici je bilo nekaj čez 7 uro zjutraj kar precej avtomobilov, tako sem takoj vedel, da bo danes slovenski, italijanski, avstrijski, hrvaški dan na Mokrinah, presenetilo me je, da smo že ob 9:30 zjutraj čakali v vrsti na šestsedežnici Madritschen. Nekaj več gneče je povzročila tudi okvara šrtirisede Gartnerkofel, kar je povzročilo gnečo na ostalih napravah. Današnji dan sem prvič v letošnji sezoni (razen Mölltala), opazil bolj nadute, neprevidne in slabše smučarje (narodnost ne igra vloge). Kar smešno je, ko vidiš smučarja, ki gleda samega sebe med vožnjo, če je dovolj dober, hehe. Srečno sva se danes spet našla s tomijem, in to že precej zgodaj, tako da smo skupaj vandrali z ene proge na drugo in iskali manjšo gnečo, boljše pogoje? Na koncu sva odnehala, kot večino ostalih, na Gartnerkoflu, ker je sooonček tam najdlje.
Še vedno ne delujeta gondoli Trogkofelbahn in Zweikofelbahn, prav tako pa proga v dolino še ni prevozna. Sobotna smuka je po tomijevih besedah bila lepša, predvsem manj smučarjev.
Lahko zakljućim, da je z današnjim dnem konec predsezone, zdaj bodo smučišča bolj polna.

Še sikovni prispevek:
Jutranja, Gartnerkofel še v senci.

Na sedežnici Madritschen

Že navsezgodaj precej smučarjev na progah, Sonnleitm

Madritschen v soncu in gneči

Proti Trogkofelbahnu

Hohe Höhe "Warm up"

Na Tröglu


Pred kosilom, nekaj časa oblaki, na Garnitznu

Proga na Gartnerkoflu, popoldanska gneča zaradi sončne lege

Veter po 14 uri je kar pojačal.

Pred odhodom, še vedno gneča na progi, seveda Gartnerkofel.

Kranjska Gora, cca ob 16 uri, še so na progah, tudi tukaj je vidno, da je bilo danes veliko obiskovalcev.


Na poti domov na Gorenjskem prvi zastoji, neverjetno letos se je sezona začela že zgodaj, verjetno tudi zaradi pogojev.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 12, 2010 11:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Age, nekaj kar je napisal Tomek, pa drži tudi za Mokrine: 'kamnov bolj malo' .
Tudi sicer sem bil nad kvaliteto snega, glede na odjugo v prejšnjih dneh, pozitivno presenečen. Saj popoldne so se pojavile posamezne ledene plošče, vendar so po odjugi naredili nekaj snega, tako da ni bilo pokonci postavljenega drsališča, kot sem ga pričakoval.
V soboto je bilo res bistveno manj ljudi, čakanja ni bilo nikjer, razen na Gartnerkoflu. Izgleda da so bili vsi tam, kar nekaj čakanja je bilo vse do tretje ure, tudi na single špuri. Zanimivo, da je bila danes popoldan vrsta tu precej krajša. Mogoče so se bali še morebitne tretje okvare.
Vreme je bilo tudi včeraj lepo, a že na drugi strani Ziljske doline so bili oblaki, na Mokrinah pa največ toliko, kot jih je na drugi sliki.
Glede na žalostno stanje na začetku tedna in 'strašenje' meteorologov z vetrom in mrazom, sem z vikendom zelo zadovoljen .











Lp, Tomi
_________________
Sezona 2010/11: 16 x Mölltal, 5 x Turrach, 2 x Mokrine, 1 x BKK, 1 x Katschi, 1 x Osojščica, 1 x Kranjska gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pohorc
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 18, 2010 2:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Okt 2009 23:41
Prispevkov: 73


Pozdravljeni, malce gledam napovedi za drug teden, pa kaže, da bi naj bilo samo še v ponedeljek lepo, potem pa zopet sneženje, pa mislim, da tudi dež ni izključen, saj se bo kar občutno ogrelo , gledam pa tole napoved: http://www.bergfex.si/nassfeld-hermagor/wetter/

Namen pa imam iti v torek ali pa v sredo, že zaradi samega predbožičnega vzdušja, a zgleda, da mi vreme ne bo ravno naklonjeno

Zanima me, če je napoved na zgornjem linku verodostojna, to tako ali tako vem, da za več kot tri dni je brezveze gledat a nek trend se pa le nakazuje, v tem primeru žal kaže, da bo slabo vreme. Če pozna kdo še kakšno boljšo napoved bi seveda prosil, da posreduje link oz. povezavo. Hvala in lep pozdrav.
_________________
Sezona 2011/2012: Golte (24.12.2011)
Sezona 2012/2013: Golte (30.12.2012)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 18, 2010 7:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Bergfex ima napoved od ZAMG (avstrijski ARSO) tako da je napoved točna. Lahko še pogledaš Snow-forecast, ampak žal drug teden bo toplejše in vlažno vreme.
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
obelix
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 18, 2010 10:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Dec 2009 16:18
Prispevkov: 11


Sem bil v petek in je bilo -15 stopinj, zelo oster veter(prepihalo me je do kosti in se cez ,pa sem bil oblecen skor kot astronavt ) in oblacno, zato je bil zaprt tudi kar precejsen del smucisca , skratka nic kaj prevec zabavno in dopustnisko ni bilo zdaj nekaj dni. Dopoldan v petek sicer ni kazalo da bo tako slabo zato je bil tudi obisk precej stevilcen, popoldan pa cisto alpsko nepredvidljivo. Kolkr sem gledal razlicne strani se mi zdi da tale http://vreme.zurnal24.si/prosti-cas/smucanje/aut-koroska/nassfeld-hermagor/ se kar dobro opisuje razmere (ceprav ni ravno vedno "vedodostojen" vir, glede ARSO pa raje nebi komentiral... se mi zdijo se najbolj neverodostojni v slo.. vsaj glede na njihove uspehe, da bi se lahko zares zanesel na njih).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 19, 2010 11:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Danes sem prvič v tej sezoni smučal na Mokrinah. Ob prihodu na smučišče (na sedlu) najprej pol ure tuhtanja v avtu ali bi se raje zapeljali nazaj na Višarje... Potem pa je padla odločitev da le gremo ven smučat. Zuanj je pihalo kot pri norcih, na vrhu megleno, na progah dosti ledenih plošč (spihano), ampak obratovalo je vse. Sledila je odločitev za spust v dolino, kjer ni pihalo, bilo je tudi sončno, proga pa tudi lepo urejena. Ob 12 izvidnica na vrh in na kosilo in spet je sledil spust v dolino. Malo pred tretjo povratek nazaj gor, kjer so se je oblačnost dvignila in dalo se je odpeljati nekaj super fur, saj ker ni bilo nič ljudi so ostale proge skoraj nedotaknjene.
Ni bilo tako slabo, padlo je celo 9000 višincev ampak glede ostalih proočil mi ej žal da nismo šli na BKK:
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja Stran 1 od 6

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Nassfeld/Mokrine 2010/11
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB