Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Patscherkofel

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Patscherkofel « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
tomek
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 29, 2010 6:20 pm    Naslov sporočila: Patscherkofel Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Mar 2008 22:56
Prispevkov: 181
Kraj: Maribor

Ta tema je namenjena manjšim smučiščem v okolici Innsbrucka, za katera po mojem mnenju nima smisla odpirati vsakič novo temo. Smučišče v naslovu teme je zadnje obiskano.

Axamer Lizum je srednje veliko smučišče v bližini Innsbrucka, znano po tem, da je leta 1964 in 1976 gostilo večino tekem v alpskem smučanju zimskih olimpijskih iger (razen moškega smuka, ki se je odvijal na Patscherkoflu). Smučišče ima 40 km prog, en vlakec, 2 štirisedežnici, 4 dvosedežnice in 3 vlečnice. Vse naprave so dokaj stare po avstrijskih standardih, tako da se mi zdi, da so na smučišču malo zaspali, tudi o povezavi med Axamer Lizumom in Muterer Almom, o kateri je miki pisal v temi Novosti v Avstriji v sezoni 2007/08 ni ne duha ne sluha.
Na smučišče vozi vsako uro gratis skibus iz Innsbrucka, kar bi lahko prevzeli tudi v kakšnem od slovenskih smučišč.

Panoramska karta


Tako sem danes za odprtje neledeniške sezone izbral Innsbrucku najbližje odprto smučišče, saj zaradi novozapadlega snega in dokaj slabega vremena nisem videl poante v vožnji dlje stran. Ob prihodu na spodnjo postajo žičnic na parkirišču manj kot 50 avtov, tudi na progah ni bilo nobene gneče, če sem srečal eno osebo na progi je bilo že veliko, tako da s te plati velik plus. Vendar pa so bile proge kljub dokaj velikim količinam snega polne kamnov, prav tako je bila vidljivost katastrofalna, tako da sem po dveh urah s smuko zaključil. Slik je bolj malo, saj se na začetku res ni nič videlo, ko pa se je vreme izboljšalo pa mi je po Murphyjevem zakonu seveda zmanjkalo baterije






_________________
15/16: 3x Obertauern
14/15: 13x 13/14: 11x 12/13: 23x 11/12: 12x 10/11: 63x


Nazadnje urejal/a tomek Pon Mar 21, 2011 2:49 pm; skupaj popravljeno 9 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomek
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 02, 2010 5:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Mar 2008 22:56
Prispevkov: 181
Kraj: Maribor

Schlick 2000 se nahaja na začetku doline Stubai, in je od štirih smučišč v dolini drugo največje z 22 km prog, eno krožno-kabinsko žičnico, eno štirisedežnico in sedmimi vlečnicami, smučišče pa se nahaja na nadmorski višini med 1000 in 2240 m. Trenutno obratujejo kabinka, sedežnica in zgornje tri vlečnice, vendar pa s tem pokrijejo veliko večino prog. Samo smučišče je kar všečno, motijo le razmeroma dolge ravnine pred spodnjo postajo sedežnice, ter nadaljevanje proge proti srednji postaji kabinke, do koder brez poganjanja ne gre. Snega je 70 cm, vendar pa se tudi po zgornjih delih smučišča pojavlja ogromno majhnih kamenčkov. Od včeraj je tudi zapadlo približno 5-10 cm novega snega, vendar pa kupi niso nastali, saj nas je bilo na smučišču verjetno manj kot 50.

Panoramska karta


Zanimiva konstrukcija stebra


Proga 1 od zgornje postaje kabinke


Sedežnica Sennjochbahn


Pokazalo se je celo sonce, pogled proti severu in Nordkette


Zgornja postaja Sennjochbahna in približno 10% današnjih obiskovalcev smučišča

_________________
15/16: 3x Obertauern
14/15: 13x 13/14: 11x 12/13: 23x 11/12: 12x 10/11: 63x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomek
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 13, 2010 8:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Mar 2008 22:56
Prispevkov: 181
Kraj: Maribor

Mutterer Alm je eno od treh smučišč v neposredni okolici Innsbrucka. Kot je že pisal miki, je smučišče enkrat propadlo, pred par sezonami pa so novi lastniki z ogromnimi investicijami smučišče obudili od mrtvih. Tako sedaj na smučišču stojijo 4 Leitnerjeve naprave (2 osemsedežni kabinski žičnici, 1 fiksna štirisedežnica in 1 vlečnica s krogci), prav tako so Leitnerjevi teptalci, vse proge so zasnežene, predvsem z žirafami, sem pa videl tudi enega Lenkota in eno Vego. Smučišče leži med 920 in 1800 m in ima 15 km prog.

Panoramska karta


Danes je prvič po skoraj enem tednu na Tirolsko posijalo sonce, vendar pa šele okoli 10. ure, tako da mi ni preostalo drugega, da se odpravim na eno od bližnjih smučišč, tako je danes na vrsto prišel Mutters. Na progah je bilo od 5-15 cm novega snega, gneče nobene, večina obiskovalcev je spadala v kategorijo 60+, prav tako je bilo veliko turnih smučarjev. Same proge so dokaj položne, nekako so me spominjale na Roglo.

Vmesna postaja Mutterealmbahna, verjetno so tako nekako mislili urediti vmesno postajo na Pohorju?


Götzener Abfahrt


Götzensbahn


Götzener Abfahrt, v ozadju Innsbruško letališče


Pogled z vrha na zgornjo postajo Muttereralmbahna in Innsbruck v ozadju

_________________
15/16: 3x Obertauern
14/15: 13x 13/14: 11x 12/13: 23x 11/12: 12x 10/11: 63x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomek
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 14, 2010 8:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Mar 2008 22:56
Prispevkov: 181
Kraj: Maribor

Seefeld-Roshütte je eno od dveh večjih smučišč v okolici Seefelda z 20 km prog, enim vlakcem, dvema gondolama, tremi šestsedežnicami in tremi vlečnicami. Vse proge so zasnežene, ob Hochangerbahnu (šestsedežnica z gretjem sedežev) je možna tudi nočna smuka (2x na teden).

Vreme je bilo delno do pretežno oblačno, rahlo je malo snežilo, temperatura v dolini (1200m) je bila od -10 do -8, snega med 35 in 70 cm, na progah nobene gneče, še največ je bilo pripadnikov nemške vojske, ki so bili na nekakšnem usposabljanju.
Proge so večinoma dokaj položne (vendar v primerjavi z Mutterer Almom strmejše), vendar pa večinoma zelo široke, tako da se je dalo vrhunsko carvat, motile so samo rahle stopničke od teptalcev. Sneg je bil še dokaj mehak, kljub nizkim temperaturam se podlaga kot kaže še ni popolnoma utrdila.

Srednja postaja Rosshütten-Expressa


Pogled iz srednje postaje Rosshütten-Expressa na lepo, široko carving avtocesto


Hochangerbahn


Pogled iz spodnje postaje vlakca


Današnji dan je bil predvsem zaradi praznih prog in dokaj lepega vremena eden boljših v sezoni do sedaj, prav tako pa mi je od vseh zaenkrat obiskanih smučišč v okolici Innsbrucka najbolj všečno smučišče. Še se vrnemo sem
_________________
15/16: 3x Obertauern
14/15: 13x 13/14: 11x 12/13: 23x 11/12: 12x 10/11: 63x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomek
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 08, 2011 10:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Mar 2008 22:56
Prispevkov: 181
Kraj: Maribor

Današnji s fenom obarvan dan nas je spet vodil v Seefeld-Rosshütte, kljub pomladnim temperaturam in pomladnemu snegu ter gneči na progah je bilo zaradi večinske položnosti prog tudi ob štirih možno še dobro smučati. Je pa zaradi odjuge na določenih progah prišlo do pojava rjavih lis, nove snežne padavine so, tako kot drugje na neledeniških smučiščih Tirolske nujno potrebne. Gneče ni bilo, tako kot drugje tudi tu veliko ruskih gostov.
Obratujejo vse naprave in vse proge, proga ob Reitheralmliftu je zaradi južne lege v katastrofalnem stanju, ostale so rahlo boljše.

Pogled proti vrhu Rosshütte


Rosshütten Express, v ozadju drugo smučišče v Seefeldu - Gschwandkopf


Spodnja postaja Rosshütten Expressa, to je skoraj največja gneča na žičnicah


Še enkrat pogled proti Gschwandkopfu in zgornji dolini reke Inn

_________________
15/16: 3x Obertauern
14/15: 13x 13/14: 11x 12/13: 23x 11/12: 12x 10/11: 63x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomek
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 11, 2011 4:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Mar 2008 22:56
Prispevkov: 181
Kraj: Maribor

Patscherkofel (2250 m) leži južno od Innsbrucka in je bilo v letih 1964 in 1976 prizorišče moških olimpijskih smukov. Smučišče ima eno gondolo, eno odklopno in eno fiksno štirisedežnico ter tri vlečnice ter skupno 20 km prog.

Odprta je večina prog, najzanimivejša - olimpijska smuk proga je zaprta zaradi dveh tekem Evropskega pokala 13. in 14. januarja. Naravnega snega nižje od 1500 m ni, nad to višino pa tudi bolj malo saj je gora zelo izpostavljena fenu, ki je tudi danes močno pihal. Temperatura je bila nekje okoli -2, -3, gneče na progah ni bilo, še največ je bilo tekmovalcev raznih B reprezentanc, med drugim tudi naše.

Panoramska karta


Panorama z vrha Panoramabahna na megleno dolino Inn, na levi strani slike se vidi Mutterer Alm, za njim in malo desno pa Rängger Kopfl


Panoramabahn, v ozadju dolina Stubai, na levi strani se vidi Serles, na desni Schlick 2000


Trening smuka

_________________
15/16: 3x Obertauern
14/15: 13x 13/14: 11x 12/13: 23x 11/12: 12x 10/11: 63x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomek
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 13, 2011 6:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Mar 2008 22:56
Prispevkov: 181
Kraj: Maribor

Včeraj smo se odpravili v Hochzeiger, ki se nahaja v dolini Pitz in je poleg ledenika eno od dveh smučišč v dolini. Smučišče je domače smučišče Benjamina Raicha, kar radi poudarjajo na vsakem koraku, po njem so poimenovali tudi eno od prog. Smučišče leži med 1500 in 2500 m, ima 52 km prog, eno kabinsko žičnico, štiri sedežnice in štiri vlečnice. Proge so povečini kar strme, tako da za karvanje niso ravno najbolj idealne. Snega je 30-80 cm, vendar pa je na progah dosti kamnov, kar je posledica fena, kljub temu pa so proge dobro pripravljene, ledenih plošč skoraj ni. Vreme včeraj je bilo delno oblačno čez večino dneva, temperatura je bila med 2 in -6C, na vrhu je rahlo pihalo. Gneče na progah ni bilo, tako da so bile tudi ob treh proge še dobre.

Panoramska karta


Pogled proti Sechszeigerju in družinski progi


Zirbenbahn z oranžnimi pokrovi


In pripadajoča proga Zirbenabfahrt


Rotmoosbahn in pripadajoča črna proga


Pogled proti Rotmoosbahnu in Zollbergliftu


Hochzeigerbahn in Benijeva kabina


Pogled proti Sechszeigerju in šestsedežnicama Panorama in Zirben


Proga Kanonenrohr, vlečnica Zollberg, v ozadju na sredini Serfaus-Fiss-Ladis


Ocena: Simpatično srednje veliko smučišče z dobro pripravljenimi progami in malo obiska.
_________________
15/16: 3x Obertauern
14/15: 13x 13/14: 11x 12/13: 23x 11/12: 12x 10/11: 63x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomek
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 31, 2011 11:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Mar 2008 22:56
Prispevkov: 181
Kraj: Maribor

Današnji sončen dan sem se odpravil v Kühtai, smučišče od Innsbrucka oddaljeno 35 km, ki se ponaša z naslovom najvišje ležečega smučarskega kraja v Avstriji, saj vas in s tem začetek prog leži na 2020 m. Samo smučišče ima 44 km prog, 3 odklopne štirisedežnice s pokrovi, 1 osemsedežno kabinsko žičnico, 1 dvosedežnico in 6 vlečnic. Proge se nahajajo na južni in severni strani doline, s tem da so proge na južni strani lepše, bolj enakomerne ter z manj sunkovitimi prelomnicami, medtem ko se proge na severni strani cel dan kopajo v soncu.

Panoramska karta


Vreme: sončno, temperature okoli -5
Proge: snega uradno 60-80 cm, na severni strani dokaj ledeno ter veliko nastreljanega umetnega snega (zasneževali so cel dan), na južni strani trdo, občasno ledene plošče, vendar veliko boljše kot na severni strani. Gneče ni bilo pretirane, še posebej na južnem delu skoraj prazne proge.

Pogled na Hochalterbahn in pripadajočo progo


Proga 5, v ozadju južni del smučišča s sedežnico Hohe Mut Bahn


Hohe Mut Bahn


Kaiserbahn in pripadajoče proge


Hochalterbahn, v desnem spodnjem kotu Dreiseenbahn, najdaljša naprava na smučišču


Ocena: na začetku bolj klavrno, na severni strani dokaj slaba preparacija prog, nato pa sem na južnem delu odkril gratis test smuči in z Atomic Race SL D2 se je dan spremenil v vrhunskega
_________________
15/16: 3x Obertauern
14/15: 13x 13/14: 11x 12/13: 23x 11/12: 12x 10/11: 63x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomek
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 07, 2011 9:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Mar 2008 22:56
Prispevkov: 181
Kraj: Maribor

Današnja destinacija je bil spet Kühtai, predvsem zaradi vsakotedenskih ponedeljkovih testov v organizaciji lokalne športne trgovine. Kot sem že pisal v drugih temah je imel danes test Elan.

Torej, ob odhodu iz Innsbrucka -4, ob prihodu na Kühtai na 2020 m +2, sončno vreme. Začela sva z vožnjo s Kaiserbahn, kjer pa je bila proga katastrofalno steptana, tako da sva se prestavila na Hohe Mut Bahn, kjer je bilo rahlo boljše, nato sva do konca dneva ostala tu in na Drei Seen Bahn, in se ukvarjala predvsem s testiranjem smuči. Gneče ni bilo kaj preveč, pa še vseeno me je na najširšem delu proge skoraj podrl neki +50 dirkač Kljub dokaj visokim temperaturam, ob odhodu +6 se je ojužilo samo na spodnjih delih prog ob Drei Seen Bahnu, kako je bilo na prisojni strani ne vem, predvidevam pa, da lepo južno. Slik nimam veliko, samo iz konca dneva.

Najprej ena za miki-ja, smuka do avta


Vlečnica Alpenrose in pripadajoče proge


Spodnja postaja Drei Seen Bahna


Hohe Mut Bahn in konec črne proge 14

_________________
15/16: 3x Obertauern
14/15: 13x 13/14: 11x 12/13: 23x 11/12: 12x 10/11: 63x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomek
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 24, 2011 5:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Mar 2008 22:56
Prispevkov: 181
Kraj: Maribor

Danes sem se za dve uri odpravil v Axamer Lizum, samemu se mi ni dalo voziti predaleč, tako ali tako pa je na vseh večjih smučiščih nepopisna gneča. Prihod ob 9:10, parkirišče polovično zasedeno, dosti je bilo avtobusov, na progah pa ogromno začetniških skupin Britancev in Nizozemcev, ki niti pod razno ne bi smeli smučati po rdečih progah, glede na to da večina še klinastega zavoja ni obvladala Vreme sončno, temperatura med -5 in -15, sneg nad 1800-1900 m odličen, nižje rahlo ledeno, pojavilo se je dosti kamenčkov, tako kot v SkiWeltu tudi tu slabo poteptane proge.

Slik spet nimam veliko, saj sem danes v računalniku pozabil spominsko kartico od fotoaparata Obe sta s štirisedežnice Schönboden




_________________
15/16: 3x Obertauern
14/15: 13x 13/14: 11x 12/13: 23x 11/12: 12x 10/11: 63x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomek
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 27, 2011 7:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Mar 2008 22:56
Prispevkov: 181
Kraj: Maribor

Današnji zadnji dan pred začetkom letnega semestra smo se kljub sneženju odpravili v Alpbachtal. Dolina leži med Zillertalom na zahodu in Wildschönauom na vzhodu. Smučišče se nahaja med 1000 in 2025 m, čeprav se na spletni strani hvalijo, da segajo do 2100 m, spet ena tipična avstrijska marketinška laž. Prog je po Bergfexu 54 km, imajo 2 kabinki, 5 sedežnic, od tega tri fiksne štirisede in 4 vlečnice. Snežna podlaga je v dolini debela 40 cm, zgoraj pa 60, samo ne vem kje so to merili, glede na to, da v dolini zunaj prog tako ali tako ni snega, na progah pa tudi polno kamnov. Proge so bile zelo všečne, široke, ravno prav strme, če bo zimsko vreme še vztrajalo nekaj časa se bo splačalo še enkrat vrniti sem :)Zjutraj so bile proge sicer dobro poteptane, ne duha ne sluha o kakšnih stopničkah med posameznimi teptalnimi špurami, prek poteptane podlage pa slabih 5 cm dokaj suhega snega. Najlepše presenečenje je seveda bilo dokaj majhno število ljudi, tako da so se proge do dvanajstih dobro držale, nato pa so pod vmesno postajo kabink popustile, začelo je tudi deževati, tako da smo okoli enih že zaključili s smuko, jutri pa nazaj na kliniko

Panoramska karta:


Ena od štirised, ne vem točno, kako se imenuje


Hornlift 2000


Pa še tretja štiriseda, njenega imena tudi ne vem, desno zgoraj zgornja postaja Pöglbahna


Megla in sneženje okoli 12ih ob zgornji postaji Wiedersberghornbahna


Več slik pa žal nimam, saj vreme ni bilo preveč fotogenično
_________________
15/16: 3x Obertauern
14/15: 13x 13/14: 11x 12/13: 23x 11/12: 12x 10/11: 63x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomek
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 02, 2011 11:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Mar 2008 22:56
Prispevkov: 181
Kraj: Maribor

Danes po jutranjih vajah sem zaradi lepega vremena skočil za slabi dve uri na Patscherkofel, kjer pa so me pričakale ledene proge, polne grud in slabo poteptane, tako da pretiranega užitka ravno ni bilo, vseeno pa je pasalo malo gibanja med vajami in predavanji




_________________
15/16: 3x Obertauern
14/15: 13x 13/14: 11x 12/13: 23x 11/12: 12x 10/11: 63x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomek
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 22, 2011 10:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Mar 2008 22:56
Prispevkov: 181
Kraj: Maribor

Današnje jutro sem izkoristil za par voženj na Patscherkoflu, na vrhu ob Panoramabahnu so me pričakale popolne razmere, nekaj novega utrjenega snega, perfektno teptane proge in skoraj nič ljudi. Spodnji del ob Olympia Expressu pa žal čuti posledice pomladi, dosti kopnin, tako da verjetno res dlje kot do 3. aprila ne bodo obratovali. Pa ravno ko mi je postalo všeč tu

Pogled navzdol po Panoramabahnu, v ozadju Mutterer Alm, proga v dolino že neprevozna.


Popolno poteptane proge ob Panoramabahnu





_________________
15/16: 3x Obertauern
14/15: 13x 13/14: 11x 12/13: 23x 11/12: 12x 10/11: 63x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DagiDadi
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 27, 2016 8:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2015 17:59
Prispevkov: 135


V sredo in cetrtek sem prezivel na Schlicku2000. Med prvimi gor in zadnjimi dol. Smucisce bi opisal kot je rekel en Avsteijec v gondoli, en ogromen travnik razdeljen na vec prog, direkna je crna na obrobju pa modra:). V glavnem za vse se nekaj najde. Snega imajo zadosti, na strehi tudi 70cm a na strmih progah kamenja v izobilju. Prvo uro sem se pazil nato pa samo se uzival. Proga v dolino, z 2200 do 1000 nmv ti da vse barve uzitka, crna, rdeca, modra, zelena, sm tam kjer se poganjas je bela:) in od srednje postaje gondole okrog 1300m se rodeo prve klase. Ogromno tujcev, ogromno druzin, vendar presenetljivo nikjer nisem cakal vec kot min. V glavnem lepa dva dneva.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Patscherkofel
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB