Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Smučarski učitelji

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Naslednja
 Smučarski učitelji « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Moja stopnja smučarske izobrazbe je...
Učitelj I.
18%
 18%  [ 33 ]
Učitelj II.
8%
 8%  [ 16 ]
Učitelj III.
2%
 2%  [ 4 ]
Učitelj trener.
2%
 2%  [ 4 ]
Demonstrator.
2%
 2%  [ 4 ]
Sem član državne izpitne komisije.
1%
 1%  [ 2 ]
Nisem učitelj smučanja, vendar želim postati.
41%
 41%  [ 74 ]
Nisem učitelj smučanja, ne želim postati.
23%
 23%  [ 43 ]
Skupaj glasov : 180
Avtor Sporočilo
mlavta1
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 21, 2005 10:30 pm    Naslov sporočila: Smučarski učitelji Odgovori s citatom

Smučarski vaditelj
Smučarski vaditelj

Pridružen/-a: Tor Okt 2005 21:30
Prispevkov: 369


Kdo ma kej narejen tecaj? A 1 al 2 al trener,..
Jst mam enko, pa letos mejbi grem dvojko, sam se ne vem. Bi blo dobr ce bi kdo kej povedu kaj je imel na dvojki,.
Lp


Nazadnje urejal/a mlavta1 Pon Nov 21, 2005 11:26 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Gaj
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 21, 2005 10:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 11:45
Prispevkov: 589
Kraj: Ljubljana - Center

kako pa izgledajo te tecaji da postanes ucitelj, ter cena in potrebnih ur za pridobitev predvidevam da prve stoplnje, potem druge in kot tretja trener ??

hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
mlavta1
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 21, 2005 10:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smučarski vaditelj
Smučarski vaditelj

Pridružen/-a: Tor Okt 2005 21:30
Prispevkov: 369


Cena je okoli 60 000 sit, ure sm že mal pozabu. Imaš v petek, soboto, ter v nedeljo izpit (za enko). Pri dvojki si pa za en teden nekje,..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Lux
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 22, 2005 12:08 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Pet Dec 2004 0:06
Prispevkov: 516
Kraj: Mozirje

Da dodam svoja vprašanja...

Imate narejen izpit za učitelja smučanja? Uporabljate za učenje kakšne posebne metode/pripomočke/...? Zakaj ste se odločili, da naredite izpit? Kako pogosto učite? Nasveti za učenje...
Skratka - debata o učenju smučanja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Mare
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 23, 2005 9:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 19:47
Prispevkov: 236
Kraj: Mislinja

No, jaz imam dvojko.

Tečaji in izpiti so iz leta v leto bolj zahtevni. Enko sem delal januarja 2003 v Cerknem. Tečaj z izpitom je trajal 5 dni. Moral si znati 6 storitev oziroma likov:

-Klinasto vijuganje brez vboda palice
-klinasto vijuganje z vbodom palice
-osnovno vijuganje
-dinamično vijuganje
-terenska vožnja v širokem hodniku
-vijuganje v ozkem hodniku

-zadnji dve sezoni pa zahtevajo pri tej stopnji tudi nastop pred vrsto. Torej, pred vsemi tečajniki in komisijo se postavite v vlogo učitelja in jih učite kar vam pač naloži komisija. Tu je prisotno kar precej treme.


Vsekakor tečaj obsega tudi teoretični del in iz tega tudi pisni izpit, ki je potekal četrti dan. Predavatelja in ocenjevalca sta bila demonstratorja. Sta bila pač dva, ker nas je bilo za dve skupini...tudi na snegu.

Peti dan si opravljal izpit pred državno izpitno komisijo za alpsko smučanje. Morali smo odsmučati 4 storitve. Ta komisija je precej stroga in ne dopušča napak. Precej nas je imelo popravne izpite, a vendar smo tečaj naredili vsi. Na popravnega sem šel mesec kasneje v Kranjsko Goro in naredil.

Drugo stopnjo sem pa naredil lansko sezono v ravnah na Koroškem in Črni na Koroškem.
Pri tej stopnji se že vidi, da zahtevajo več od tebe. Morali smo dodatno znati sonožne poskoke, poskoke iz ene na drugo nogo, zakarvat po eni nogi...samo po notranji ali pa samo po zunanji, PSG - izpeljava s poudarjenim stranskim gibanjem. Poleg tega pa lahko komisija za izpitno storitev določi tudi kombinacijo dveh storitev. Tako smo mi imeli kombinacijo ozkega in širokega hodnika.
Takrat nas je bilo sedem tečajnikov, naredilo nas je 6, eden je imel popravni izpit.

Pogoji za drugo stopnjo so: prva stopnja, 20 ur prakse v smučarski šoli, starost 18 let in ustrezna oprema(tudi za prvo stopnjo).



Pri učenju uporabljam pač metode, ki smo se jih naučili na tečajih. Vsekakor pa naj bi vsak učitelj vsako leto pred sezono obnovil svoje znanje na takoimenovanih obnovitvenih seminarjih.
Pripomočkov je ogromno. nekateri so zelo priročni, nekateri pa tako zgrešeni, da me včasih razjezi, če že kje kakega vidim. Na primer tiste otroške vajeti, na katere je navezan otrok, zadaj pa ga za vrvi drži tisti, ki ga bi naj učil. Katastrofa!
nasvetov za učenje je veliko v knjigi Smučanje Danes, ki je tudi literatura za izpit. Vsekakor pa veliko tudi pridobiš s prakso.
Lansko sezono sem kar precej učil. Naredil sem preko 250 individualnih in skupinskih ur. Zakaj? Preprosto zato, ker me veseli.

V Sloveniji je okoli 7000 učiteljev smučanja različnih stopenj. Od tega je cca malo manj kot polovica aktivnih.

Lp
_________________
Sezona 2008/2009:


Nazadnje urejal/a Mare Sre Nov 23, 2005 10:22 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
smuciscar
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 23, 2005 10:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 16:44
Prispevkov: 778


Mare - zanimivo!

Tudi jaz nameravam to sezono narediti tečaj za enko .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gaj
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 23, 2005 10:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 11:45
Prispevkov: 589
Kraj: Ljubljana - Center

huh zahtevno, predvsem pa casovno trajajoca zadeva + ta pisni del, se pomoje clovek pocuti kot na CPPju

mika pa tudi mene prva stopnja..
_________________
2008/2009=
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Lux
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 23, 2005 10:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Pet Dec 2004 0:06
Prispevkov: 516
Kraj: Mozirje

Mare, super napisano!
Da napišem še nekaj o novem sistemu ocenjevanja, ki so ga začeli uporabljati lansko sezono. Prej je bilo tako, da je bil vsak lik ocenjen z ocenami od 1 - 10. Za uspešno opravljen izpit za U1 (učitelj 1), je bilo potrebno pri vsakem liku doseči oceno najmanj 5, za U2 najmanj 6, za U3 pa najmanj 7.
Sedaj je tako, da je potrebno za U1 s šestimi liki zbrati skupno najmanj 30 točk, za U2 36, za U3 pa ne vem (verjetno št. likov krat 7).
Če bi dobil po starem sistemu za določen lik oceno 4, bi to pomenilo popravni izpit. Sedaj pa lahko slabšo oceno pri enem liku izničiš z boljšo oceno pri drugem. Se pravi, če dobiš za klinasto vijuganje 4 točke, za dinamično pa 6, to še ne pomeni popravnega izpita. 'Slabost' tega sistema pa je, da moraš v primeru premajhnega števila točk na popravnem izpitu opravljati vse like. Prej je bilo potrebno popraviti samo lik, ki je bil ocenjen pod mejo. (Če ni tako, naj me prosim kdo popravi. )

Jaz imam narejen izpit za učitelja 1, ki sem ga delal na Rogli. Imel sem že tudi nastop pred vrsto. Tako kot je rekel Mare, je tu ponavadi prisotne veliko treme, saj te lahko ocenjevalec vpraša karkoli. Pri nas je nastop pred vrsto izgledal tako, da je vsak od kandidatov najprej pokazal nek določen lik, nato pa ja skupaj z ocenjevalcem opazoval napake ostalih kandidatov in sproti govoril vaje, s katerimi bi te napake lahko odpravil. Morali smo našteti tudi določene značilnosti posamezne tehnike itd.

V začetku januarja grem delat izpit za učitelja 2. Čez nekaj let pa upam da tudi za učitelja 3. Želje so seveda priti čim višje (trener, demonstrator).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 24, 2005 12:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Ko sem jaz delal izpit, je bila stvar bistveno hujša. Bilo je že veliko ustnih izpitov, kjer je padlo kar nekaj zelo dobrih smučarjev. Likov je bilo bistveno več in opraviti si moral vse. Na praktičnem delu jih je v moji skupini naredilo kakih 10%, kakih 10% pa je imelo možnost popraviti s popravci. Ogromno jih je padlo na širokem vijuganju, ker so imeli smuči preveč skupaj, veliko jih je padlo na hitrem vijuganju, predvsem bivši tekmovalci, ker je bila zahteva zaradi mehkega snega vožnja po obeh smučkah, nas pa so učili, da sta obe tehniki pravilni. Jaz sem imel popravca iz pluga, ker fizično nisem mogel držati kolen dovolj skupaj. Potem sem to 1 mesec treniral doma v svoji sobi in uspel narediti. Še huje je bilo na naslednji stopnji. Tam je bil pogoj tudi uspešno prevožena veleslalomska proga, kjer si smel imeti, mislim da 10% zaostanka za demonstratorjem. Eden od demonstratorjev je bil skoraj na nivoju aktivnih tekmovalcev in če si imel smolo, da si naletel na njega, so uspeli samo bivši dobri tekmovalci. No jaz tega itak nisem delal, ker me niso spustili zraven, ker nisem imel zahtevanega 1-letnega staža zastonjskega dela v klubu.

Glede vajeti pa se ne strinjam z Maretom. Jaz imam z njimi zelo dobre izkušnje. Predvsem na samem začetku zelo pomagajo pri preprečevanju strahu in z njimi otroci lahko na smučeh prevozijo bistveno več in tudi strmeje. Zato pomagajao k hitrejši pridobitvi občutka za drsenje in ravnotežja. Obstaja pa past, da se bo otrok preveč navadil na njih, zato jih je po moje dobro na neki stopnjim čimprej opustiti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tomaž
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 24, 2005 5:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Okt 2005 9:54
Prispevkov: 221
Kraj: moste

marko je napisal/a:


Glede vajeti pa se ne strinjam z Maretom. Jaz imam z njimobre izkušnje. Predvsem na samem začetku zelo pomagajo pri preprečevanju strahu in z njimi otroci lahko na smučeh prevozijo bistveno več in tudi strmeje. Zato pomagajao k hitrejši pridobitvi občutka za drsenje in ravnotežja. Obstaja pa past, da se bo otrok preveč navadil na njih, zato jih je po moje dobro na neki stopnjim čimprej opustiti.
Tudi jaz mislim da jo vajeti zelo dober pripomoček za učenje mali otrok.
_________________
,Sezona 2010/11, 6 dni na snegu!!Dolomiti so res zakon!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mlavta1
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 24, 2005 6:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smučarski vaditelj
Smučarski vaditelj

Pridružen/-a: Tor Okt 2005 21:30
Prispevkov: 369


marko je napisal/a:
Ko sem jaz delal izpit, je bila stvar bistveno hujša. Bilo je že veliko ustnih izpitov, kjer je padlo kar nekaj zelo dobrih smučarjev. Likov je bilo bistveno več in opraviti si moral vse. Na praktičnem delu jih je v moji skupini naredilo kakih 10%, kakih 10% pa je imelo možnost popraviti s popravci. Ogromno jih je padlo na širokem vijuganju, ker so imeli smuči preveč skupaj, veliko jih je padlo na hitrem vijuganju, predvsem bivši tekmovalci, ker je bila zahteva zaradi mehkega snega vožnja po obeh smučkah, nas pa so učili, da sta obe tehniki pravilni. Jaz sem imel popravca iz pluga, ker fizično nisem mogel držati kolen dovolj skupaj. Potem sem to 1 mesec treniral doma v svoji sobi in uspel narediti. Še huje je bilo na naslednji stopnji. Tam je bil pogoj tudi uspešno prevožena veleslalomska proga, kjer si smel imeti, mislim da 10% zaostanka za demonstratorjem. Eden od demonstratorjev je bil skoraj na nivoju aktivnih tekmovalcev in če si imel smolo, da si naletel na njega, so uspeli samo bivši dobri tekmovalci. No jaz tega itak nisem delal, ker me niso spustili zraven, ker nisem imel zahtevanega 1-letnega staža zastonjskega dela v klubu.


Kdaj si pa ti delal tečaj? Predvidevm da že kar nekaj časa nazaj. Nekaj bi te popravil, plužno zvijanje ne obstaja, plug je samo zato da se ustaviš. Tisto kar misliš da je plužno vijuganje je klinasto. Pa še nekaj bi vprašal. Ali res moraš za drugo stopnjo imeti 18 let??????
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
smuciscar
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 24, 2005 8:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 16:44
Prispevkov: 778


mlavta1 je napisal/a:
Ali res moraš za drugo stopnjo imeti 18 let??????


Ni nujno:
Citiram:
Pogoja za pristop h kadrovskemu tečaju za naziv Učitelj I sta:

* starost 16 let,
* dobro znanje smučanja.


Pogoj za pristop k tečaju za naziv Učitelj II je:

* opravljen izpit za naziv Učitelj I.
* 20 ur prakse
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mlavta1
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 24, 2005 9:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smučarski vaditelj
Smučarski vaditelj

Pridružen/-a: Tor Okt 2005 21:30
Prispevkov: 369


Uf, sm se že ustrašu. K jst sm star 16, pa bom letos mejbi šou dvojko delat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
SaMmY
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 24, 2005 10:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kolesar
Kolesar

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 20:53
Prispevkov: 178
Kraj: Maribor

ja 1ko pa že imaš? glede na to da si komaj 16?
_________________
It never get`s easier... you just go faster!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
jakec
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 24, 2005 10:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Nov 2005 19:48
Prispevkov: 115


jas bi učil freestyle ski
_________________
121 smucarskih dni 71 mb pohorje 30 dachstain in 20 vogel v planu se ledeniki poleti in se kaken krvavec8)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Naslednja Stran 1 od 16

Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Smučarski učitelji
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB