Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Projekti in ostala smučišča » Novo smučišče ob Kobli

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 67, 68, 69 ... 71, 72, 73  Naslednja
 Novo smučišče ob Kobli « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
zeko
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 06, 2017 9:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Nov 2016 13:54
Prispevkov: 135


Soglasja z lastniki zemljišč so 99% doseženi in menim, da so vsi Bohinjci - domačini, da se smučišče zgradi.Soglasja ni dal lastnik bivše koble, ki je hkrati tudi lastnik ene parcele cca 100m2, kjer bi šla trasa gondole. Vse se sedaj vrti okoli tega lastnika, ki pa ni domačin in je prišel na koblo pred leti ter haral v gostinstvu ter zaslužil s Koblo ogromno denarja. Takrat so mu šli vsi na roko, od UE do domačinov, sedaj pa bi rad onemogočil nadaljni razvoj smučišča, kar ni prav. Nihče nima v žepu denarja za 30mil. investicijo ampak gre s projektom na banko po denar. Načrti pa so bili pripravljeni, saj je dobil PGD.Problem je, ker Občina Bohinj ni pripravljena odkupiti bivšo koblo in potem bi bila zadeva rešena. Čokl pa verjetno ima denar v davčnih oazah, saj je za 6mil. od DUTB nazaj odkupil svoj hotel. Domačinom pa je dejansko pomembno, da se nove žičnice zgradijo in ni pomembno, kdo bo lastnik, bivši lastnik Koble je imel 3 leta priložnost, da bi investiral, pa tega ni naredil, želel je še do konca izcuzati koblo, kar se da, potem pa zaključiti. Seveda če ti nekdo hoče nagajati pri pridobivanju PGD, ti pri nas zakoni omogočajo, če tudi klamfe serješ. Seveda tudi Čokl bi bil lahko imel boljši odnos do ljudi, vendar menim, da je od župana dobil kar nekaj napačnih informacij, zato pa se projekt odvija kot se.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
oja
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 06, 2017 7:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Apr 2014 12:48
Prispevkov: 57


Ja župana boste morali zamenjat ni druge . Načeloma pa se strinjam s tabo. lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 06, 2017 8:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


zeko je napisal/a:
Čokl pa verjetno ima denar v davčnih oazah, saj je za 6mil. od DUTB nazaj odkupil svoj hotel. Domačinom pa je dejansko pomembno, da se nove žičnice zgradijo in ni pomembno, kdo bo lastnik.


Zapufa hotel, ne vrača kreditov, ker očitno nima denarja in potem menda z denarjem iz davčnih oaz za manj kot polovico pridelanega dolga od dutb odkupi taisti hotel.
Zeko, če je vse to res ti ga resnično privoščim kot investitorja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zeko
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 07, 2017 9:37 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Nov 2016 13:54
Prispevkov: 135


Župan ga ščiti in poriva naprej. Menda so se oglasili tudi nekateri drugi tujci, ki imajo interes v Bohinju, pa je župan vse odgnal. Je pa res, da ima edini, ki ima projekte, ki pa bi jih lahko po mojem občina odkupila ter prodala resnejšemu investitorju. Torej pri vsej tej kolobociji bi res bilo najbolj pametno župana zamenjat drugo leto na volitvah kot pravi oja, drugače bomo čakali še 10 let na smučišče.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Martin
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 07, 2017 10:00 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Maj 2014 12:09
Prispevkov: 59


Zeko, bil sem službeno odsoten pa nisem takoj odgovoril, bom pa zdaj. Takole: nisem Bohinjc in nikoli ne bom, sem Štajerc, iz Kozjanskega, ponosen na svoje poreklo, kot so Bohinjci na svoje. Nikoli nisem bil lastnik smučišča na Kobli in nikoli ne bom, sem samo preprost pravnik, ki pomagam poštenjaku.

Njegov gostinski objekt je bil z zemljišči pred leti ocenjen na 550.000,00 €, po GURS-u - ponujeno mu je bilo v postopku razlastitve 2.880,00 €. Objekt stoji 30 let, z ustreznim gradbenim dovoljenjem. Ti bi ga dal, Zeko, za 2.880,00 €? Graditelj žičnice bi eno progo pognal čez stavbo, drugo pa par metrov stran. Projektant žičnice na sestanku na ministrstvu ni znal povedati, koliko tehta kabina žičnice ( 15 prič!) in, koliko je varnostni pas, če se "zajla" utrga. Moja stranka ni proti smučišču 2864 Bohinj, ne bo pa dovolila, da se jo finančno razvrednoti, od kvazi strokovnjakov pa je že tako popljuvana po dolgem in počez. In seveda, brez koncesije smučišče na Kobli ne more delovati, da jo pa župan. Ali pa vzame- ko mu odgovarja...

Kaj ima župan s Čoklom, da ga tako forsira, razen, da je bil direktor njegovega Eco hotela, me ne zanima, je pa res, da isti tiči skup letijo...Oba sta zelo verodostojna v svojih dejanjih, pač, še kaj preberem v Dnevniku, Delu ali Gorenjskem glasu. Najnovejša je, da bo občina pokrivala županu izgubo v njegovem lokalu ob jezeru ( kako je prišel do njega, je bilo v medijih), če bo pozimi odprt čez vikende in bo imel izgubo. Tak predlog je bil na občinskem svetu. Super.
Kar se tiče županovih potez-ograje na pomolih ob jezeru, supe, kajake in kanuje nagnat z jezera, električno ladjico zasebnika je nagnal ( vzel mu je koncesijo, kot moji stranki po dveh letih in mu ponudil 5.500,00 €, zasebnik je pa v projekt vložil 70.000,00€ - sem govoril z njim) - pričakovati je zid pred dostopom v Bohinj...Kitajci so ga imeli pa se ni ravno obneslo...

Kar se tiče 99 % podpore Bohijcev novemu smučišče, o katerem ni niti vrstice več v občilih, včasih so pa bili pravi pogromi proti nasprotnikom po pisanih medijih in tv pa so izgleda preteklost, ker so tudi novinarji začeli razumeti, da ni vse zlato, kar se sveti - če je potreben denar za žičnico, se gre v banko, če ti pa denarja ne dajo, si pa lepo tiho...Na ramenih in ob navdušenju ljudskih množic se ne gradi več, smo v umazanem kapitalizmu oziroma, po ljudsko - pare na sunce! Firma, ki ima 8.00,00 € kapitala? Graditelj, ki je naredil 25,5 milijona € škode, za dva projekta, bo gradil? Super - verodostojna oseba. Do zemljišč za Eco hotel je prišel po "partizansko". pred enajstimi leti dobil 4 milijone "šenkanega" za hotel od Ministrstva za gospodarstvu in imel 5 let neprekinjeno blokiran račun. Zagotovo dober. V Gorenjskem glasu je pisalo, da misli graditi celo kongresni center v Bohinju- super. Dežela la la la....

Pa še za konec, Zeko: stvari so tako zavožene, da se bodo reševale v sodni dvorani, ne po medijih. Hotelo se je samo povedati razumskim, da ni vse tako, kot nekateri razlagajo. Glede starega železja: ob otvoritvi (ponovni) Kanina, je pisalo, da so stebri žicnice stari 48 let, razen dva nova. Zeko, podreti, nujno!

Gledi nevljudne opazke glede mene: vstanem ob 4.00, tečem 15 km, sem inštruktor karateja, delam po 12 - 14 ur dnevno, kot pravnik in sem, da potrkam, odličnega fizičnega in mentalnega zdravja. Zaenkrat, hvala Bogu. Lep dan, Zeko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zeko
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 08, 2017 6:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Nov 2016 13:54
Prispevkov: 135


Ja župan izkorišča svojo moč na občini in hoče razlaščati, kar upam, da se mu bo duplo vrnilo, ko ne bo več župan. Zgleda, da ima še premalo kazenskih ovadb. Seveda je potrebno kupiti po realni ceni, čeprav če smučišča ni, je restavracija zaprta in cena precej nižja, kot bi lahko bila. Mislim da da koncesijo ministrstvo, nisem pa prepričan. Če jo podeljuje župan je res katastrofa. in dejstvo, da je prav on odgovoren za tako situacijo, kot jo imamo sedaj. Ja župan svoje zaupnike podpira in lahko dosežejo vse, za veliko ljudi v Bohinju pa je pravi pra....šič in imaš prav, ko opisuješ koliko oseb je uničil. Praviš, da se bodo zadeve reševale na sodišču. To mi pa ni všeč, ker bo potem zadeva trajala v pat poziciji še najmanj 10 let in potem bo zadeva za sedanja lastnika koble brezpredmetna, kljub morebitni zmagi. Upam pa, da bo župan odgovarjal. Čokel je pač samo investitor starega kova in takih je v Sloveniji morje. Pač njemu ni uspelo predvsem, ker se je zanašal na župana in mu verjel. Če ti povem, sem jaz Čoklu že leta 2012 na prvem sestanku povedal, da bo moral lastnike KOBLA žtg d.o.o.plačati, pa je raje verjel županu, da jih bo razlastil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gladiator
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 08, 2017 7:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uči se sankat
Uči se sankat

Pridružen/-a: Ned Mar 2007 10:17
Prispevkov: 28


Butale 2 - Imperij (zarukanosti) vrača udarec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Johan
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 08, 2017 10:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Dec 2005 18:35
Prispevkov: 49
Kraj: Ljubljana

Zeko, opazil sem, da samo "lapaš", konkretnega pa nimaš kaj povedati.

Stara Kobla: zajebal ste sami Bohinci in to dvakrat: najprej ob prvem lastninjenju, ko ste se bunili proti temu, kaj in kako je hotel takratni direktor delat (pa je imel podporo bank), drugič pa ko je Filbotu smrdelo delo na žičnicah pozimi in se je Krsto lepo umaknil, ostali so pa cagovci, ki se niso želeli iti podjetništva. Ostalo je samo GG Bled, ki je še nekaj časa držal štango Kobli, nato pa so obupali nad smučiščem tudi oni. Zvone, kapo dol!!

"Zadnja" Kobla: govoriš o blaznih denarjih, ki naj bi jih zaslužil gostinski objekt na Ravnah. Buče! Od koga pa? Tistih 3 - 5 gostov, ki ste jih uspeli prepeljati? Nakladanje.

Vsi so se pasli na Kobli s praznimi tošlni in čakali na "7-co na lotu". Eno samo šlepanje in jamranje je bilo slišat. Vloženega denarja pa nič, niente, nada, zero, ....

Čokl?! "S tujo lulo po koprivah mahat je treba znat!" Ker se pač pri nas da živeti tako, da imaš vse poslovne račune blokirane, neporavnane obveznosti (dolgove) na vse strani, živi tudi Čokl. V normalni državi bi bil on že zdavnaj "razlaščen" hotela in koncesij, firma v stačaju, on se pa objektu ne bi smel približat na 100m. Na novo smučišče pozabite! Bo pač treba vključit vse: lastnike na Ravnah, Cerkev, smučišče na Voglu in smučišči na Kobli ter Sorici. Kje pa misliš, da gor raste budala, da bo dal zapufanemu in nedokazanemu podjetniku Čoklu 10 ali več deset milijonov denarja? To je "politična smrt"!

Tako pa SANJA o novem smučišču. Vrh Koble je živel le če je imel naravni sneg, ostali del (I. in II.) pa od umetnega zasneževanja. Pa kakr se spomnim je "rđavom kurcu uvjek dlaka smetala" in je bil ta del zelo redko zasnežen. Jezerca, zadrževalniki, dogovor z železnicami o sovlaganjih, ... ?! Je kaj?? Dela kaj??

O Markotu si še nisem čisto na jasnem. Ali ni bil vešč (obul prevelike čevle) ali pa je bila Kobla zgolj neke vrste "pralnica"?!

Tko kot vsi ostali ste si Bohinjci SAMI KRIVI za situacijo. Dost vas je, mladih, dobro izobraženih, dobro zaposlenih in dovolj situiranih, da bi si lahko razvojno nastrojenega župana izvolili. Zdaj pa imate, kar imate s tolažbo, da se volitve ciklično ponavljajo (napake volilcev pa tudi).

Enkrat sem že povedal, da ste butasti, da dovolite, da vam razvoj turizma diktirajo drugi, sami pa svojih interesov ne znate ali pa nočete udejaniti. Žal mi je, da nisem prevzel ŽTG Koble takoj po prvi privatizaciji, ko bi jo lahko z odkupom njenega dolga. Ravne bi bile res "ravne" in turistično razvite, Čoklov pa ne bi bilo nikjer. Še Pačnik bi prodal vse hotele, da bi se obnovili.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zeko
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 09, 2017 7:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Nov 2016 13:54
Prispevkov: 135


Johan čeprav te včasih nisem obrajtal, se s tvojimi navedbami zelo strinjam. Tako konkretno kot si ti napisal, jaz ne želim pisati, bi pa lahko še kaj več. Plaža na RAVNAH zadaj pa gostinski objekt, je nekaj let služil zelo zelo dobro saj je bila bolj nabita kot krvavška plaža, vendar je prehitro šlo dol. Sem vesel, da se strinjaš, da je edina rešitev zamenjava župana potem pa je potrebno, kot si povedal vse na kup ter začeti delat, kot se to dela v Avstriji.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tim
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 20, 2017 10:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pet Jan 2007 22:49
Prispevkov: 799
Kraj: Birmingham, UK

Intervju z županom
http://www.rtvslo.si/lokalne-novice/bohinjci-nepotrpezljivo-resno-ze-razmisljamo-o-tem-da-bomo-tozili-drzavo/417690
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Martin
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 20, 2017 10:47 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Maj 2014 12:09
Prispevkov: 59


Spet cel kup laži in potvarjanj - akter, kot vedno: župan Bohinja. In spet nova novinarka, danes prviš slišal za njo, govoril z njo in je bila popolnoma presenečena...

Manjka samo še svizec, da zavije čokolado...

Obstaja rešitev za Bohinj - naj jih prevzame Bled, tam znajo - z ljudmi. Dokazano.

Lp, Martin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 20, 2017 12:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2343


Lej Martin sej maš marsikaj prav samo Bleda pa ne dajat za vzor. Ker če bi oni vodili Bohinj pa še tega ne bi blo kar je
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Martin
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 20, 2017 1:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Maj 2014 12:09
Prispevkov: 59


1. marca 2017., ob 11.00, je bil kolega pravnik z mojo stranko, lastnikom ŽTG Kobla, na sestanku pri županu Bohinja. Sam nisem mogel, sem imel glavno obravnavo na sodišču v neki kazenski zadevi.

Moja stranka je hotela pogovor z županom, sam sem sodil, da ni smiselno, predvsem zato, naj ga neha blatiti, če se že nič ne moremo pogovoriti. Župan je take "razdiral", da je moj kolega po parih minutah dejal stranki, da gresta. Skupno je sestanek trajal 10 minut, glavna od župana pa je bila, da bo sklical javno sejo in vsem razložil, kdo zavira razvoj Bohinja.

Ko mu je moj kolega povedal nekaj nasprotnih dejstev, je postal sivozelen v obraz, kaj takega kolega še ni videl v življenju...Glede helikopterjev v članku s strani novinarke, ki je intervjuvala župana in je objavil Tim: imamo elektronska sporočila glede komuniciranja s predstavnikom generalštaba SV, g. Korez Simonom, glede dogodka 7. maja 2016- predvidevamo, da je to skuhal sin od investotorja, ki se druži s planinci in helikoptersko enoto SV. Zgodba je resnična, bila sta dva helikopterja, krožila sta na višini 20 - 30 m nad hišo moje stranke. Namen: zastraševanje.

Odgovor predstavnika generalštaba SV: opravljala sta prevoz pacientov v bolnico Jesenice. Zagotovo - nad Medvodami sta se usmerila proti Jesenicam...In zdaj najboljše: čez cca dva tedna po tem dogodku je bilo na TV, da zdaj pa helikopterska enota SV spet sme opravljati prevoze pacientov...Ups.

Elektronska sporočila ima novinarka, ki je intervjuvala župana. Lahko se jo pokliče na RTV Ljubljana in vpraša. V službo pride ob 13.00.

Bilo je tudi govora o smučišču pa je župan odvrnil, naj moja stranka zažene smučišče - ne sme se, ker je župan odvzel koncesijo...Gradil bo Čokl in nihče drug, nov žičniški sistem, ki bo rešil vse -izjava župana.
In še nekaj zadev, rezultat: less than zero...

Glede izjav župana, o nepravnih sredstvih iz naše strani - eno zadevo naj navede, nisem veren pa grem peš na Brezje, kadarkoli, če smo kaj nepravno naredili...

Lep dan!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 21, 2017 3:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

No, saj mi imamo tak sistem, da če hočeš nekomu, ki hoče nekaj narediti to preprečiti ali mu vsaj nagajati, imaš dovolj legalnih sredstev. G. Martin, ste pa hudo slab odvetnik, če mislite, da je nepravno in nezakonito eno in isto. Nepravno pomeni, da se ne nanaša na pravo, lahko se recimo na vrtnarstvo. Grablje recimo niso pravno sredstvo, ampak vrtičkarsko. So nepravne, ne pa nezakonite (dokler z njimi ne treščiš koga po glavi). Zdaj pa le na pot proti Brezju.

Sicer pa mene v tistem intervjuju z županom bolj kot bedarije in natrošene polresnice moti razmišljanje, kaj vse bi morala še država dati Bohinju. Bohinj je zaradi lepot in jezera ena med od boga najbolj obdarjenimi regijami (samo še nafta jim manjka). Namesto, da bi to izkoristili in lepo živeli od turizma, se prebivalci kregajo med sabo, tiste najbolj trpežne turiste, ki še prihajajo, pa imajo za sovražnike. Ja in kriva je pa država, ker jih noče zalagati z denarjem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 21, 2017 3:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Čez hrib leži Bovec, ki ga je ravno tako treba filat z državnim denarjem in domorodci so ravno tako (če ne še bolj) sprti med sabo, turiste pa tudi ne gledajo najlepše. Imeli bi jih že, ampak na drugi strani vasi in daleč od Soče...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 67, 68, 69 ... 71, 72, 73  Naslednja Stran 68 od 73

Kazalo po Smucisca.net forumu » Projekti in ostala smučišča » Novo smučišče ob Kobli
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB