Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Projekti in ostala smučišča » Novo smučišče ob Kobli

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 71, 72, 73  Naslednja
 Novo smučišče ob Kobli « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
polde
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 08, 2011 5:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 9:25
Prispevkov: 352
Kraj: Dunaj

malo bolj podroben prikaz novega smučišča. V nasprotju z mojim prvotnim mišljenjem, gre kljub vsemu za novo povezavo iz doline.
http://www.siol.net/gospodarstvo/2011/01/ovsenikv_bohinju_bo_stalo_najvecje_smucisce_v_sloveniji.aspx
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 08, 2011 11:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Vsa čast lepim plastičnim prikazom na GE, ampak 'starec' kot sem jaz še vedno najbolj zaupa dobri stari karti 1:50000 Geodetskega zavoda Slovenije, skenerju in Paintu:


Nekaj podatkov: spodnji odsek dostopne žičnice bi bil dolg (100m gor ali dol) okoli 2100m z višinsko razliko okrog 400m, zgornji 2600m z višinsko nekaj nad 650m. Sedežnica proti Kobli bi bila dolga 1500m z viš. razliko 400m, tista proti Soriški 1000m z višinsko 300m. Vidim vsaj tri lepe srednjetežke proge, po eno na vsako stran (torej proti Kobli oz. Soriški) in eno direktno pod gondolo na vmesno postajo, sploh ta zadnja bi imela kar lepo višisko razliko (650m, takih prog pri nas ni ravno na pretek). Proga ob spodnjem odseku gondole bi bila bolj tako, ena precej položna in ozka zadeva vrezana prečno na pobočje, taka ki jo presmučaš enkrat na dan. Proga s Soriške na vmesno postajo bi bila tudi taka lažja zadeva 'modre' težavnostne stopnje, ampak za začetnike pomoje v redu.

Zadeva je seveda narisana precej 'preko palca', ampak tudi tista grafika na Siolovem prispevku ni kaj boljša . Projekt vsekakor ima potencial, s povezavo dveh obstoječih smučišč in vsemi novimi progami bi nastal spodoben smučarski center. Kot ljubitelju sonca mi je všeč da bi nove proge ležale na vzhodnem, zahodnem in severnem pobočju. Najpomembneje: razen proge od vmesne postaje v dolino (ki itak ne bo kaj posebnega, v skrajnem primeru bo treba pač z gondolo v dolino) vse glavne proge ležijo nad 950m, to pa je višina ki bo z dobrim zasneževanje tudi še v prihodnjih desetletjih omogočala smuko. 2012 se mi sicer ne zdi realna letnica, ampak držim pesti da jim uspe ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polde
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 09, 2011 7:20 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 9:25
Prispevkov: 352
Kraj: Dunaj

Ja, Miki, super slika in predstavitev bodoćega smučišča. Gotovo se pa strinjaš, da bo ta celoten projekt težko izvesti "samo" s 25 - 30 mio EUR. 5600 metrov kabinske žičnice, popolnoma nove proge - teren sicer ni gradbeno zahteven, je pa večinoma zaraščen z gozdom, kompletni sistem umetnega zasneževanja, z dovodom vode iz doline. Investitorja sicer govorita o vodi v bohinjskem predoru, vendar je tudi ta voda na nadmorski višini 550 metrov. Področje zelo dobro poznam in vem, da tam potokov na površju ni. Možna rešitev je ta, da bi v začetku postavili samo kabinsko žičnico, brez zgornjih sedežnic. S tem bi prav tako "pokrili" vse predvidene proge, tudi povezava s Soriško planino in Koblo bi bila s tem vzpostavljena. Mogoče pa se rešitev skriva v izjavi, da bodo smučišče zgradili "v sodelovanju s smučiščem Kronplatz in proizvajalci žičniških naprav". Dandanes nihče ničesar ne poklanja, pa vendar je na Kronplatzu kabinka "Olang I in II" stara že čez 20 let, ko je v Italiji obvezna generalna revizija naprave, ki je skoraj tako draga, kot nova naprava. Tudi nekatere druge žičnice na Kronplatzu imajo podobno starost. Te naprave pa bi se najverjetneje dalo dobiti za precej nižjo ceno, kot stanejo nove. No, živi bili, pa videli. 21.12.2012 bo torej ali konec sveta ali pa veličastno odprtje novega smučišča - ali pa se bo življenje počasi odvijalo naprej s propadajočim muzejem na prostem, velikimi željami in birokratskimi postopki na naših ministrstvih, ki bodo prošnjo za izdajo dovoljenj že stosedemindvajsetič usklajevala s sosednjimi resorji....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
taurus
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 09, 2011 12:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2011 14:54
Prispevkov: 45


Miki tudi jaz si to predstavljam nekako takole.


(Miki upam,da mi ne zameriš, če sem ga malo porisal)


Tisto žičnico iz smeri Kobla bi postavil na vrh Šavnika, spodnjo postajo pa v poseko(približno 100m višinske razlike nižje od tvoje)-dolžina 850m višinska razlika 400m pod njo pa črna proga, ki se naveže na tvojo. ob tej spodnji postaji bi postavil vlečnico (DDH),ki bi vodila dalje proti progam na Kobli.
Kobla:na Kobli bi postavil novo kabinko od Sp. postaje načrtovane kabinske žičnice do Kravje Črne gore desni vrh.Tukaj bi zgradil progo JZ proti zgornji postaji 3. sedežnice;progo proti Mikijevi spodnji postaji povezovalne žičnice(rdeča?);ter progo po grebenu pod katerim poteka Bohinjski predor.
Na Soriški planini bi zgradil napravo z zgornjo postajo na 1592m visokem vrhu,dolžine 1000m višinske razlika 450m težavnosti proge črnordeča.Miki ko bom imel čas prilepim še moj načrt.
Na Pl. Strmec je akumulacijsko jezero+še eno jezero bi moralo biti na vrhu hriba.
_________________
LP by Taurus


Nazadnje urejal/a taurus Sre Jan 12, 2011 6:13 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hrošč
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 09, 2011 1:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 9:43
Prispevkov: 494


Taurus: www.geopedia.si , pa se izživljaj
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
taurus
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 12, 2011 8:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2011 14:54
Prispevkov: 45


Kot sem obljubil;

Varianta 1

http://www.shrani.si/f/1K/WT/4MNwz0Eg/pvk.png
Na Voglu bi naredil novo progo v dolino od vrha Šije do Ribičevega laza.Spodaj bi bila kabinka z vmesno postajo, zgornja naprava pa bi bila šest sedežni z nekaj rdečimi progami. Od vrha Storžeča bi naredil novo progo, ki bi se razcepila na novo gondolo in proti postaji gondole na Vogel.
Tukaj sem naredil varianto najbolj sprejemljivo za naravovarstvanike. Ni nevamkaj, pa vendar bi bili smučišči povezani.Povezava bi bila položna proga(beri:cesta)(kot naprimer povezava Partizanka-Videc
Na Kobli bi postavil napravo(štirisedežnica) dolžine 1800m, pod njo bi bila ena lepa rdeča proga.

Varianta 2

http://www.shrani.si/f/1M/3e/1pc4Qigt/pvk2.jpg

Tukaj sem naredil proge po slemenu, uporabil pa sem tudi tukaj prikazano zgornjo kabinko
arhi je napisal/a:
Prvo slovensko velesmucisce

V Bohinju...

P.S.>Prog za smuk in "Super G" je na sliki kar nekaj, bob steza pa nekje ob spodnji postaji.

Oprostite za Proge brez nivojev tezavnosti.




Kaj mislite!?


To je le moj predlog
_________________
LP by Taurus
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polde
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 14, 2011 12:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 9:25
Prispevkov: 352
Kraj: Dunaj

Taurus,

lepe sanje, pa vendar narisane samo na podlagi kart, oziroma GM, z realnim stanjem na terenu (beri konfiguracijo) pa tvoji načrti žal nimajo nobene veze.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Jun 01, 2011 11:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Z novim smučiščem se že zapleta. Občinski svetniki niso dali soglasja za postavitev garažne hiše in postaje gondole na občinskem zemljišču, ker bi s tem ogrozili očitno številne smučarje Koble, ki bi imeli premalo prostora za parkiranje, kljub temu, da so bili prej vsi za gradnjo. Najbrž bi to res ogrozilo bleščečo sedanjost in prihodnost Koble. Letos so za vsak zaslužen Euro imeli 1 Euro izgube.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hrošč
PrispevekObjavljeno: Čet Jun 02, 2011 1:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 9:43
Prispevkov: 494


Pa smo spet tam..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
janez
PrispevekObjavljeno: Čet Jun 02, 2011 3:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Sep 2007 21:12
Prispevkov: 226
Kraj: brežice

itak .pa ja niste verjeli da se v sloveniji kje sploh da postavit nova sedežnica ,kaj šee celo smučišče. tu ne mislim zamenjave stare zajle...grem stavit da bojo v prihodnje še propadala vsa srednja smučišča v okolici .ostalo bo nekaj velikih.mb rogla krvavc cerkno kr gora pa vogu . in nekaj mikro recimo temu vaških oz domačih smučišč,.kaj čisto novega ,da bo precej dvomim sem pač tak da dokler ne vidim ne verjamem in ne nasedajte pravljicam .povrhu tega pa še v bohinu ???
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Marvin
PrispevekObjavljeno: Pet Jun 10, 2011 10:49 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Okt 2006 12:28
Prispevkov: 353


http://www.siol.net/gospodarstvo/2011/06/bohinjski_svetniki_dokoncno_podprli_novo_smucisce.aspx
_________________
...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Damjan-doc
PrispevekObjavljeno: Pet Jun 10, 2011 11:44 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 23:31
Prispevkov: 370


Če jim pa to rata izpeljat, svaka jim čast.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Jun 10, 2011 1:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Ampak tele Bohinjci. Jim ni jasno, da je Kobla v bistvu že propadla, pa še kar nekaj računajo, da je to nepotrebna konkurenca itd. Tale projekt je po moje ena zadnjih možnosti tudi za Koblo, ne pa konkurenca.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Pet Jun 10, 2011 4:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


ampak a pol ne bo za vse troje ista karta
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LukaSLO
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 17, 2012 4:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Dec 2010 22:17
Prispevkov: 30


Spodnja postaja novega smučišča:

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 71, 72, 73  Naslednja Stran 2 od 73

Kazalo po Smucisca.net forumu » Projekti in ostala smučišča » Novo smučišče ob Kobli
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB