Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Projekti in ostala smučišča » Novo smučišče ob Kobli

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 71, 72, 73  Naslednja
 Novo smučišče ob Kobli « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Thazz
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 25, 2010 11:07 am    Naslov sporočila: Novo smučišče ob Kobli Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Jan 2005 21:19
Prispevkov: 65


http://www.gore-ljudje.net/novosti/60961/

Ampak mi ni jasno, kako bo lahko imelo največje smučišče le 6 kilometrov prog
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 25, 2010 12:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Citiram:
Smučišče še nima svojega imena, imelo naj bi skoraj šest kilometrov prog in bi bilo lahko umetno zasneženo.


Upam, da je tipkarska napaka in so mislili 60 km prog...

Bolj se mi pa zdi tole ena pravljica...

Citiram:
Naložba je ocenjena na 25 milijonov evrov, računamo na evropska sredstva in smučanje leta 2012


25 mio. za popolnoma novo smučišče s celotno infrastrukturo, žičnicami, umetnim zasneževanjem, vsemi dovoljenji? Ne zdi se mi ravno bogat budžet...

Imho, če se že dela smučišče ZRAVEN Koble, bi bilo za nas smučarje najbolje, če se združi s Koblo. Ampak lokalni interesi so seveda nekaj drugega. Malo tudi dvomim v pridobitev EU sredstev za smučišče na sorazmerno nizki višini...
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polde
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 25, 2010 12:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 9:25
Prispevkov: 350
Kraj: Dunaj

Po moje gre za povezavo Koble in Soriške planine. Gledano iz Bohinjske Bistrice je namreč Soriška planina levo od Koble. Se pa vidi, da avtor članka nima pojma o smučanju in o terenih, ki jih opisuje. Po mojem skromnem predvidevanju sta tu v igri dve smučarski napravi, tista s strani Koble na vrh Možica, med cca 1150 in 1600 metri nad morjem, v dolžini cca 1500 metrov ter tista s Soriške planina na Možic med cca 1280 in 1600 metri nad morjem, v dolžini dobrih 1000 metrov. V kolikor bi z Možica na vsako stran vpeljali dve smučarski progi, bi skupna dolžina lahko znašala okoli 6 kilometrov. Tudi strošek 25 Mio EUR se mi zdi realen (2 x 7-8 Mio za žičnici + cca 10 Mio za umetno jezero in sistem umetnega zasneževanja). Novi žičnici + Soriška Planina + Kobla = 11 žičnic, od tega 7 nad višino 1000 metrov, tudi novi napravi sta v tej višini, tako da tudi za EU sredstva ne bo že apriori negativnega odgovora.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 25, 2010 3:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3432
Kraj: Maribor

Polde, razmišljam podobno kot ti: levo od Koble (gledano iz doline navzgor) = med Koblo in Soriško. Po moje je to eno najperspektivnejših smučarskih področij v Sloveniji. Članek sam pa je ... pač na nivoju našega 'neodvisnega in strokovnega' novinarstva, kaj hočemo. Tudi po mojih izračunih 'preko palca' bi s 6 km prog brez težav povezali Koblo in Soriško. Kar mi v tej računici ne štima, je višina investicije (25 mio evrov) in kapaciteta naprav (2800 smučarjev / uro). Če bodo vse naprave skupaj prepeljale 2800 smučarjev / uro, bi lahko šlo za dve dvosedežnici (te imajo tipično kapaciteto 1400 oseb / uro), ampak to nikakor ne bi stalo 25 milijončkov? Da v članku piše o vlečnicah, po moje ne pomeni nič, novinarjem je vsaka naprava ki ima 'zajlo' in prevaža smučarje pač vlečnica ( lani sem tako nekje bral o novi 'vlečnici' iz Maribora na Pohorje, mišljena je bila seveda Vzpenjača ).

Žalostno pri vsem skupaj je, da 'pogovori o sodelovanju Koble in Čoklovih podjetij niso bili uspešni'. Po domače: imamo dve zastareli in slabo vodeni smučišči na perspektivni lokaciji (Kobla in Soriška), pa investitorja ki bi bil pripravljen investirati v povezavo med njima,ampak pogovori niso bili uspešni? Lastniki Koble uspešno branijo svojo bedo pred potencialnim investitorjem? Bravo! Zaradi vsega skupaj sem ob branju teh vrstic zelo previden, Slovenija je za investiranje v karkoli žal zelo neprijazno okolje, bohinjski konec pa - brez zamere - še hujši od slovenskega povprečja. Če bo leta 2012 res tam obratovala vsaj ena nova žičnica, bo to mejilo na čudež ...
_________________
Sezona 2023/2024: 37 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 2 x Rogla, Osojščica, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Krvavec, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 25, 2010 4:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Ok, če to drži, še vedno ne dobimo največjega smučišča v Sloveniji... 23 km (Kobla) + 6 km (Soriška Planina) + 6 km nova povezovalna pot = 35. Ni slabo, ni pa to kar tako pompozno obljubljajo v članku. No, če bodo samo to naredili enkrat v tem desetletju bo verjetno neverjeten uspeh...
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hrošč
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 25, 2010 5:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 9:43
Prispevkov: 494


Super, lahko potem Koblo povezejo z gondolo z Voglom pa mimogrede se s Pohorjem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 25, 2010 7:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3432
Kraj: Maribor

Sem malo pomeril na zemljevidu: od vrha Koble 3 do prve žičnice na Soriški je sicer 3.5 km zračne črte, od najbolj vzhodne točke desne (modre) proge na Kobli do Soriške pa le nekaj nad 2 km, vmes je, kot piše Polde, en sam hrib primerne konfiguracije. Če je v Sloveniji (glede na teren) kakšna povezava možna in smiselna, je to zagotovo Kobla - Soriška. Sicer pa to ni nič novega, projekte sem videl na prastarih prospektih že nekje pred 25 leti.

Kobla - Vogel pa bo bolj težka, zračne črte je 9 km. Če bi Voglu slučajno kdaj uspelo uresničiti projekt proge v dolino v Ribčev laz (mislim da sem letos zasledil da se upa o tem načrtu spet govoriti na glas), s čemer bi seveda bili korak bližje Kobli, je med Ribčevim Lazom in Koblo še vedno treba premostiti 6 km razdalje - preveč, če smo realni.

Kobla - Pohorje se tudi ne sliši slabo, samo ne vidim razloga zakaj bi Pohorje povezovali s Koblo, potem raje s Soriško, je bližje . Saj zato sem tudi tako navdušen nad povezavo Koble in Soriške, v tem vidim prvi korak do povezave s Pohorjem.

*če lahko drugi tukaj pišejo bedarije, jih bom pa še jaz*
_________________
Sezona 2023/2024: 37 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 2 x Rogla, Osojščica, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Krvavec, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boštl
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 25, 2010 9:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Sep 2010 17:41
Prispevkov: 129


Načrti so krasni,bil bi pa vesel,če bi se lotili vsaj zamenjave obstoječih sedežnic(vsaj za začetek).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 25, 2010 9:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3432
Kraj: Maribor

Vidiš, tu pa se razlikujeva: jaz pa bi bil najsrečnejši če bi za začetek naredili povezavo, nato pa postopoma menjavali zastarele obstoječe žičnice. Modernizacija Koble in Soriške bo draga in dolgotrajna (po moji skromni oceni bi bilo treba menjati čisto vse naprave) in obstaja nevarnost, da do gradnje povezave sploh ne bi prišli. Sicer pa, če sem prav razumel zgornji prispevek, omenjeni investitor vsaj v tej fazi ne bo prevzel obstoječega smučišča na Kobli, ampak gradil novo smučišče med Koblo in Soriško? Kot rečeno, projekt mi je všeč, sem pa previdno skeptičen kot pri vseh projektih pri nas.
_________________
Sezona 2023/2024: 37 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 2 x Rogla, Osojščica, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Krvavec, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boštl
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 25, 2010 10:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Sep 2010 17:41
Prispevkov: 129


Ja,imaš prav,samo se bojim,da to ne bodo izvedli do 2012,če bi se pa lastniki skup vzel,bi pa bilo krasno smučišče za naše razmere,sevedapod pogojem,da bi tudi zamenjali obstoječe naprave,kar pa je seveda drago.Upam na najboljše.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smitko
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 26, 2010 1:40 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Mar 2006 10:11
Prispevkov: 235
Kraj: mb

Ampak mi ni jasno, kako bo lahko imelo največje smučišče le 6 kilometrov prog

oni govorijo o 250 hektarjij ne o kilometrih prog.izvedba pa je možna samo denar naj bo zagotovljen .25 mio bo tudi dovolj niso vsi pod pohorjem doma tu bi bilo 150% dražje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polde
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 27, 2010 1:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 9:25
Prispevkov: 350
Kraj: Dunaj

Sicer nisem popolnoma prepričan, da so trase novih žičnic in prog pravilne, pa vendar objavljam sliko, ki sem jo pripravil sam, s svojim skromnim znanjem računalništva, tako, da bi vsi dobili približno predstavo, kje in kako naj bi bilo pozicionirano novo smučišče med Koblo in Soriško planino.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elan
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 28, 2010 11:01 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 9:56
Prispevkov: 496


http://www.zurnal24.si/gorenjska/zelena-luc-za-bohinjsko-smucisce-196447/clanek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 28, 2010 12:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3117


25 milonov evrov za 400 hektarjev? Kaj se heca tu kdo slučajno? Kaj bodo slučajno na "najsodobnejšem" smučišču gradili rabljene fiksne 2 sedežnice? Pa glede na to da je na pohorju že okoli 250 ha smučišč, in že sama gondola, ter nova 6 sedežnica sta prišli okoli 20mil. ?, in tam skupaj ziher ni 400 hektarjev!!! Me res zanima kako naj bi to zgledalo. Sicer pa če štejejo sorico zraven, ni nekaj preveč velika (max. 50 ha). Pa tudi če koblo zraven štejemo (maksimalno 100 ha), je še vedno 250ha za zgraditi. Ampak če bo vse skupaj povezano, nevem če bo ravno najbolj sodobno smučišče.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 28, 2010 12:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Po prebrani novici bi človek najprej pomisli: nimajo nič denarja, nikakršnih dovoljenj in nobenega soglasja lastnikov zemljišč, pa bi drugo leto postavili največje smučišče v državi. Da je možnosti več kot 0% pa da misliti, da je zadaj podjetje MPM. To je namreč v Bohinju že dokaj na hitro in brez velikega pompa zgradilo vodni park in sodoben hotel. Smučišče bi se lepo navezovalo. Tudi lokacija bi bila prava. Dostop z vlakom (postaja v Alpah pomembna prednost večjih smučišč) iz Primorske in osrednje Slovenije relativno veliko zaledje stacionarnih gostov v pretežno turistični regiji. Ugodna klima in veliko naravnega snega na Sorici. Edini problem so Bohinjci. Zlivanje gnojnice na tekaške steze, zapiranje parkirišč s traktorji in celo poskusi gostilničarja, da onemogoča smučarje so bohinjska folklora.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 71, 72, 73  Naslednja Stran 1 od 73

Kazalo po Smucisca.net forumu » Projekti in ostala smučišča » Novo smučišče ob Kobli
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB