Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Čelada

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 Čelada « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Munger
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 24, 2005 9:19 pm    Naslov sporočila: Čelada Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 16:24
Prispevkov: 298


Jaz sem zrihtal eno pred kratkim... Jo uporabljate? Kakšne izkušnje - pozitivne/negativne?
Pri meni je tak; do zdaj sem jo mel na smučišču kake tri, štiri dni. "Atestiral" je nisem, pa tudi v prihodnje nimam kakih namenov v tej smeri. Za vsak slučaj pač.
Drugače pa me je obvarovala ene buške na Kopah ( ) , kjer imajo na spodnji postaji Pungarta streho, ki sega dokaj nizko. Sicer je tisti "štok", ki je verjetno povzročil kakšno nevšečnost še komu drugemu, nekako oblazninjen, ampak vseeno je najverjetneje brez čelade ne bi odnesel tako dobro.
Druga stvar je bil en tisti krogec na vlečnici, ki se je, ko sem ga izpustil, lepo počasi primajal nazaj proti moji glavi... Jaz pa seveda, ves "zatopljen v razmišljanje o smučarski tehniki (in drugih rečeh :sleeping: :closedeyes: )"... In spet sem slišal "tup", :huh: , kaj hujšega pa se (zahvaljujoč čeladi) ni zgodilo.
Okej, to so "pozitivne izkušnje" . Na drugi strani pa je stvar znala biti dokaj nadležna ob sončnem vremenu ter malenkost višjih temperaturah, ko sem povrh vsega še malo bolj "aktivno" smučal. Takrat se seveda pozna, da to ni kapa in da kljub tistim luknjam ne diha tak dobro.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
SaMmY
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 24, 2005 11:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kolesar
Kolesar

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 20:53
Prispevkov: 178
Kraj: Maribor

sem nabavil celado pred kratkim in moram rect, da mi je smucanje s celado boljse saj imam res obcutek varnosti...no ja...vcasih malo prevelikega, saj je bila celada ze A-testirana za razliko od mungerrule-ta
_________________
It never get`s easier... you just go faster!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
LaNoche
PrispevekObjavljeno: Ned Avg 28, 2005 6:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Avg 2005 18:33
Prispevkov: 9
Kraj: Litija

SaMmY je napisal/a:
sem nabavil celado pred kratkim in moram rect, da mi je smucanje s celado boljse saj imam res obcutek varnosti...no ja...vcasih malo prevelikega, saj je bila celada ze A-testirana za razliko od mungerrule-ta

_________________
vedno vaša...LaNoche:)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Lan__
PrispevekObjavljeno: Sob Okt 08, 2005 12:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uči se PLUŽIT
Uči se PLUŽIT

Pridružen/-a: Čet Jan 2005 21:48
Prispevkov: 144
Kraj: Maribor

Kakor koli obrnes, je vec + (dobrih) lastnosti kot -(negativnih) glede uporabe celade:)
Je res, tako kot munger rekel, da je zelo nadlezno, sploh v kakih poznejsih mesecih (konec feb. zacetek marca), ko so temperature ze kar visoke, da ti je kar lepo vroce tam noter, oz tudi ce je fajn soncek, ali pa ce si zelo akitvn (Pa ne z roko za sankom, to ne steje:P). Vecina boljsih celad, ima tudi zracnike, ki malo olajsajo to vrocino in povzrocijo boljsi pretok zraka, je pa res da ti bo se vedno vroce tam noter.
Po drugi strani bos pa se kako hvalezen da ti je bilo to eno uro vroce, ko se bo kaki hepan v tebe zaletel pa te po glavi vsekal, oz ko pades na kaki trdi podlagi, ali pa tudi kaksna nesreca na sidrih (kar ni redkost), da ti ga lepo v glavo posljejo:)
Pocasi bo pa tako postala ta stvar obvezna, kar na smucarski zvezi ze par let razpravljajo...Tako so zaceli da je obvezna za otroke do 12 leta in pa ZUTS za ucitelje (ceprav se to pri ucitlih ni najbolj prijelo:))))

Vsekakor jo je pa fajn imet, nikoli se ne ve kdaj ti bo prisla prav.
_________________
Me, myself and I.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
dalojee kooš
PrispevekObjavljeno: Sob Okt 08, 2005 1:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Sep 2005 13:09
Prispevkov: 457


Jest jo mam sam je pa tut nima skos na buč, odvisn od razmer, gužve in terena ki ga smučam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tomaž
PrispevekObjavljeno: Sob Okt 08, 2005 2:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Okt 2005 9:54
Prispevkov: 221
Kraj: moste

Jaz imam svojo Alpino ves čas na glavci!Zaenkrat še nisem imel hujše nesreče,vendar ta nikoli ne počiva.
_________________
,Sezona 2010/11, 6 dni na snegu!!Dolomiti so res zakon!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bole
PrispevekObjavljeno: Sob Okt 08, 2005 2:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Dec 2004 15:01
Prispevkov: 874
Kraj: Maribor

jst ne maram čelade, in iz zelo čudnega razloga: ko sm biu majhen, sm pač moral met čelado na glavi ko sm kolesaru, in sm jo mel. a zaradi čelade nism slišu enega drugega kolesarja, kat je prvedlo do padca... mene čelada nervira in lepo rečeno je ne prenesem. drugi razlog pa je ta, kr imam dolge lase(u čopu) in bi mi čelada butala in razdirala čop.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
paggy
PrispevekObjavljeno: Sob Okt 08, 2005 4:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Freerider
Freerider

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 22:14
Prispevkov: 201


Vedno. Tud ko grem z otroki v šolo v naravi. Je pa žalostno, ker ZUTS priporoča čelade, vendar jih nihče od demonstratorjev ne nosi. Pa zarad moje vrste smučanja je zelo priporočljivo. Drugače pa mam čelado Leedom in sem z njo zelo zadovoljen. Prednosti čelad: predvsem je toplejša kot kapa in ne prepiha, da o varnosti našega čebra niti ne govorim. Slabosti: malce je težka ampak se navadiš, glede slušnosti pa bi rekel, da tudi kaj dosti ne slišiš s kapo, če drviš po smučišču. Aya. Pa uporabljam tudi ščitnik za zobe.
_________________
If you want to be good you have to crash. We crash a lot.
14/15 - 6x Mölltal, 4x Sportgastein, 2x Saalbach, 1x Kaprun, Višarje, Sorica, Obertaurn
12/13 - 9x Gastein, 8x Niseko, 3x Saalbach, Mölltal, 2x Obertauern, Krvavec 1x Rusutsu, Mt. Yotei, Sella Nevea, Vogel,
13/14: 11x Mölltal, 3x Saalbach, 1x Krvavec, Gastein, Katschberg, Sella Nevea, Ankogel, Višarje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bole
PrispevekObjavljeno: Sob Okt 08, 2005 6:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Dec 2004 15:01
Prispevkov: 874
Kraj: Maribor

loool ščitnik za zobe? kaj si si jih kdej razbou? ok, spet nism tak norc da bi rabu čelado, pravzaprav še nikol nism padu pr večji hitrosti! padam pa itak zlo redko... učasih sploh ne
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
paggy
PrispevekObjavljeno: Sob Okt 08, 2005 7:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Freerider
Freerider

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 22:14
Prispevkov: 201


Zobe ne. Sm si pa s kolenom nos zabil skor u možgane.
_________________
If you want to be good you have to crash. We crash a lot.
14/15 - 6x Mölltal, 4x Sportgastein, 2x Saalbach, 1x Kaprun, Višarje, Sorica, Obertaurn
12/13 - 9x Gastein, 8x Niseko, 3x Saalbach, Mölltal, 2x Obertauern, Krvavec 1x Rusutsu, Mt. Yotei, Sella Nevea, Vogel,
13/14: 11x Mölltal, 3x Saalbach, 1x Krvavec, Gastein, Katschberg, Sella Nevea, Ankogel, Višarje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 10, 2005 2:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Čelado sem začel uporabljati pred par leti, predvsem iz vzgojnih razlogov. Nosim jo vedno, tudi v največji vročini. Od začetka čelada malo moti, mene začne srbeti glava, ampak se navadiš. Uporabljam tudi očala in v slabem vremenu neoprensko masko, kar je nujno med sneženjem. Kakšnih hujših udarcev dosedaj nisem imel, še največkrat se butnem v vrata prtljažnika, če niso povsem odprta.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gk
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 10, 2005 3:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Avg 2005 21:00
Prispevkov: 158
Kraj: Prlek!

Sam uporabljam čelado , pa mi je z njo bolše smučat kot
pa s kapo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Munger
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 10, 2005 3:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 16:24
Prispevkov: 298


Zanimivo .. če bi blo tudi na smučiščih tako razmerje med nami s čeladami in onimi brez kot je na tem forumu, bi zadeva zgledala kar malo drugače..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
dalojee kooš
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 10, 2005 7:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Sep 2005 13:09
Prispevkov: 457


Ja, sam res, pa men je tut bolš met čalado kt pa kapo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jama
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 10, 2005 7:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Feb 2005 20:51
Prispevkov: 80
Kraj: KK

MungerRule je napisal/a:
Zanimivo .. če bi blo tudi na smučiščih tako razmerje med nami s čeladami in onimi brez kot je na tem forumu, bi zadeva zgledala kar malo drugače..


No jst priznam . Je ne nosim. Se počutim bolj svobodnega

Lp jama
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja Stran 1 od 9

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Čelada
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB