Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Elan Amphibio....WTF

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 Elan Amphibio....WTF « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
tinkara7
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 13, 2011 10:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Dec 2011 17:03
Prispevkov: 3


Sej ni bil moj namen da primerjam svoje dosedanje smucke z amphibiom, samo omenila sem, ce bi mi lahko kdo svetoval ali so te nove elanove smucke sploh ok za nekoga, ki je navajen in so mu ustrezale ocitno bolj mehkejse verzije (nisem vedla, da je amphibio tok trsa)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
uros_
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 13, 2011 11:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Jan 2010 15:37
Prispevkov: 143
Kraj: Maribor

Vzami raje Amphibio 12. Ima samo ojačitev iz enojnega titana z razliko od 14-ke, ki ima dvojni titan in je zelo trda smučka. Kjub temu da si napisala, da si dobra rekreativna smučarka, se boš z 14ko ob celodnevni smuki kar pošteno namučila.
Najbolje pa bi bilo da pred nakupom probaš smuči in se potem odločiš.
_________________
Work less, CLIMB more!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Sorty
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 13, 2011 11:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 16:37
Prispevkov: 310


tinkara sen te zastopu jaz pa ti želim povedat, da nikakor ne moreš primerjat 10 let stare smuče (tehnologije) z novo. Urošev komentar je na mestu
_________________
2012/2013: 1x Molltal, 5x Kronplatz
2011/2012: 20x
2010/2011: 20x
2009/2010: 20x
www.vikom.si

z GLAVO na glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tinkara7
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 14, 2011 12:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Dec 2011 17:03
Prispevkov: 3


Hvala uros, zelo koristna info.

@ sorty... ja, vem da se je v 10ih letih tehnologija zelo spremenila... sej zato pa sem zdej cist zgubljena ko med vsem tem morjem razlicnih smuci iscem pravo izbiro. Ce ima se kdo kak nasvet oz. priporocilo za dobro in ne pretrdo smucko, ki bi se dobro obnesla v krajsih zavojih bom hvalezna
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silver
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 14, 2011 12:42 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Nov 2006 0:18
Prispevkov: 56


Hja... američani so nad Amphibiom navdušeni

http://www.youtube.com/watch?v=Z3hWs2Pao4A&feature=related
_________________
http://youtu.be/NLm-E6CPDqs
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andro#33
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 16, 2011 7:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2010 17:39
Prispevkov: 48


@ tinkara - če hočeš delat krajše zavoje NIKAR 82XTi ... svetujem jih sicer vsakomur ampak tistemu ki hoče kratke zavoje pa res ne ... mogoče pa res waveflex 12 - za nižje hitrosti in krajše zavoje bodo kar zadovoljive, prednost 14ke se pokaže šele pri hitrosti in daljših zavojih, 82 je pomoje izvrstna smuča ampak za res hitro smučanje in dolge zavoje + za popoldne po celcu ... pa testiranje smučke pred nakupom je zelo priporočljivo

p.s. kaj pa kšne sl?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gazice
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 28, 2011 5:16 pm    Naslov sporočila: Prodam nove smuči Amphibio 14 z vezmi Elan ER11 Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Dec 2011 17:04
Prispevkov: 1


Za vse, ki vas zanimajo smuči Elan Amphibio Waveflex 14. Prodam nove smuči, dolžine 168 cm z racing podložno ploščo in vezmi Elan ER 11. Več info: 031/318 548
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Mustang
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 06, 2012 8:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Dec 2011 23:22
Prispevkov: 9


Smučam že več kot 10 let in imam povprečno okrog 20-30 smučarskih dni letno. Kar opažam na smučiščih doma in v tujini je to, da ima 90% ljudi napačno izbrane smuči. To se je začelo dogajati v zadnjih nekaj letih odkar "že vsak smuča". Slovenci smo narod, ki se rad pokaže z vsem kaj premore. Prav iz tega naslova mislim, da izhaja ta napačna izbira smuči. "Ker ima sosed Elan SLX, jih moram imeti tudi jaz, saj nisem manj vreden od njega".
Od teh 90% ljudi, ki nima pravih smuči za svoje sposobnosti se jih 50% ne zna zapeljati celo po robniku ampak nekaj "mencajo", kot, da smučajo. Ob 12:00 pa so že na koncu moči in se zadržujejo prevsem po oštarijah na smučišču in kažejo tudi Andraževo spodnje perilo...
Kar sem se naučil v teh letih (smuči menjam cca na 2 leti) je moje osnovno pravilo: PRESKUSI SMUČKO NA SMUČIŠČU IN JO PRIMERJAJ S SVOJO!
Na ta način ne moreš kiksniti. Jaz navadno smučke sprobavam popoldne, ko sem že utrujen in so proge že načete. Nova smučka mi mora zagotoviti boljše zaupanje vanjo, kot v mojo, s tem, da je še bolj udobna. Jaz smučam za užitek in hočem, da uživam čim dlje na snegu in ne, da sedim v gostilni in se "regeneriram".
Moja letošnja smučka (že od začetka decembra) je Amphibio 12, ki mi je do zdaj izpolnila najvišja pričakovanja. In ni me z njo sram stati zraven 14-ke, ker vem, da bo vsak, ki bo smučal zraven mene s 14-ko prvi klical na pijačo (pa ne zaradi tega, ker bi bil jaz gorenjec

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jozze47
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 08, 2012 12:08 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Mar 2010 13:01
Prispevkov: 100
Kraj: Ljubljana

Mustang,
zanimivo, celo zabavno si napisal. Sam vozim Amphibio 14 in ti lahko povem, da je razlika z 12 zelo majhna, če sem odkrit, jo praktično ne čutim. Isto so zapisali tudi testerji; kot kaže, se mono titan in dual titan razlikujeta predvsem v tem, da daš cca. 100 EUR več za štirinajstko. Kdo ve, morda pa dvanajstke po daljši uporabi prej "spustijo" (svojo napetost namreč)? A moja izkušnja je, da so WF smuči, če jih pravilno hraniš in srevisiraš, neverjetno vzdržljive.

Prej sem vozil Speedwave 12, odlična smučka, njena trdota je približno enaka kot obe Amphibii, razlika je bolj v udobju - z Amphibio res malce lažje zaviješ in pri večji brzini je za dlako stabilnejša. Na pijačo zaradi Amphibie odhajam kakih pet minut prej kot nekdaj, ampak se mi zdi, da ne zaradi smuče, ampak zaradi starosti. Kaj češ, stare kosti se prej zmatrajo.
_________________
Za smučanje poleg smuči in nog potrebuješ tudi glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
spicek
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 08, 2012 1:13 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Nov 2010 15:29
Prispevkov: 142
Kraj: Krim

Danes sem bil na testiranju v Kranjski Gori, imel sem priliko preizkusiti različne modele smuči. Preizkusil sem od nordice slalomske in veleslalomske, ter elanke waveflex sl in amfibio12. Najboljše od teh štirih modelov me je najbolje navdušila amfibia 12, potem od nordice slalomske (se mi zdi da so bile Dobermann). Sama smuča amfibia 12 je res odlično vodljiva, sem jo šel sprobati tudi na Podkoren kjer je bilo ledeno in me je zelo presenetilo kako je smuča vodljiva na strmi ledeni podlagi, dalo se je delati zelo lepe zavoje brez kakšnega odrsavanja.
Res je kakor pravijo tudi drugi, treba si je pač vzeti čas iti na kakšen test in preizkusiti čim več smuči da vidiš kateri model ti odgovarja. Meni po testu odgovarja AMFIBIA 12 tako, da bo to naslednji nakup
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andro#33
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 08, 2012 9:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2010 17:39
Prispevkov: 48


razlika med mono in duo titanom je pač še kako opazna, seveda pri zadostni hitrosti in drugih parametrih
in če smučaš zato da uživaš v hitrosti in v elegantnih zavojih (kar seveda pije moči) boš smučal od 9ih do 12ih, potem pa boš že pošteno zmatran in tudi proge ne bodo več primerne za resno smuko ... v tem primeru rabiš 14ko ali pač nekaj podobnega - ni pa to smučka za po malem smučat cel dan, za to je pa odlična 12ka - ki pa ne omogoča vsega kar 14ka
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
redo
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2012 1:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Jan 2012 10:00
Prispevkov: 2


Zanima me, če ima kdo kakšne nasvete ali pa izkušnje glede servisiranja teh smuči ( ELAN AMPHIBIO ), predvsem robnikov ( levi-desni).

HVALA !!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
juremihamojca
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2012 6:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Dec 2008 14:19
Prispevkov: 128


Jaz SKLEPAM (poudarek), da se brusijo povsem enako kot ostale smuči saj ni poanta v robnikih ampak v sami obliki smučke.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
redo
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2012 10:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Jan 2012 10:00
Prispevkov: 2


Tudi jaz mislim, da je tako ampak sem hotel še kakšno mnenje.

hvala !!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cviček
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 10, 2012 7:43 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Okt 2009 15:50
Prispevkov: 137


Jaz sem jih dal pripravit kolegu in jih je prštimu kot vse ostale..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja Stran 4 od 6

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Elan Amphibio....WTF
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB