Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Elan Amphibio....WTF

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 Elan Amphibio....WTF « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Damjan-doc
PrispevekObjavljeno: Čet Apr 07, 2011 1:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 23:31
Prispevkov: 370


Za tiste, ki jih mislimo nabavit, so mi iz Elana sporočili, da za dotično smučko ne bo predsezonskih popustov niti posezonski 2011/12


Matic Rupar
Za meni

prikaz podrobnosti 06. apr. (Pred 1 dnem)


Spoštovani,



omejeno kolekcijo smuči že lahko kupite v nasldnjih prodajalnah:



Elan Begunje

Elan Maribor

Impulz Ljubljana (Rudnik)



Smuči ne bodo znižane v predsezoni in po zadnjih podatkih tudi ne posezoni, saj so smuči popolnoma nove z novo tehnologijo in konstrukcijo in bi z

tem izvrednotili samo smučo, ki v Evropi že dobiva nagrade za teste in grafike!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iga10
PrispevekObjavljeno: Ned Jul 03, 2011 2:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Avg 2008 10:10
Prispevkov: 117


Mislim, da je poletje, ko ni toliko smučarskih poročil na forumu, idealen čas za razpravo o smučarski opremi, zato osvežujem debato...

Tudi sam nekako razmišljam, da bi v sezoni11/12 investiral v nove smuči.
Razmišljam o Elan Amphibio Waveflex 12.
Glede na to, da bo cena predvidoma nekje med 500 in 600 EUR me zanima ali se da za tak denar dobiti tudi kaj boljšega (katero izmed smuči tujih proizvajalcev)?
Ali je to dejansko špica smuči, ki se trenutno izdelujejo (v tem cenovnem razredu), kot trdijo v Elanu?
Malo sem tudi lokalpatriot in raje dam denar Elanu kot nekemu tujcu, ampak na kvaliteto je pa vendarle tudi potrebno gledati...

Torej Elan Amphibio ali tuja konkurenca? Katera?

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
samokham
PrispevekObjavljeno: Pon Jul 04, 2011 11:03 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Maj 2007 11:47
Prispevkov: 349


Živjo. Mislm, da so v tem rangu smuči, vseh glavnih proizvajalcev, zelo dobre. Vsi boljši proizvajalci se trudijo narediti čimboljšo smučko, tako da karkoli boš kupil bo dobro. Jaz sem bil zadovoln tako z Headom, Volklom, Fischerjem itd. in seveda z našim Elanom.
Je pa res, da gre pri modelu Amphibio za čisto novo geometrijo in obliko smuči. Če bo vse posreči jo bom v kratkem testiral na Molltalu. Smučke naj bi bile, zaradi drugačne oblike na zunanji strani kot na notranji, še lažje vodljive in še bolj uživaške. Cene so pa približno iste, se pa da povsod kakšen popust dobit.
_________________
www.khamikaze.net
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
volki
PrispevekObjavljeno: Pon Jul 04, 2011 6:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Apr 2011 18:54
Prispevkov: 188
Kraj: Maribor

Tudi sam kupujem nove smuči od katerih pričakujem čim več uživanja za čim manj dela.

Moj izbor je:

Dynastar Contact 4x4
Dynastar Contact Cross Ti
Salomon 24 ur Race.

Elan Amphibio še sicer nisem sprobal, verjetno pa gre za smuči (model 14), ki so po rangu uživanja podobne zgoraj navedenim.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sorty
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 18, 2011 9:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 16:37
Prispevkov: 310


ma kdo izkušnje z brušenjem teh smuči? so potrebne kakšnih posebnih tretmajev?
_________________
2012/2013: 1x Molltal, 5x Kronplatz
2011/2012: 20x
2010/2011: 20x
2009/2010: 20x
www.vikom.si

z GLAVO na glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Damjan-doc
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 19, 2011 12:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 23:31
Prispevkov: 370


iga10 je napisal/a:
Mislim, da je poletje, ko ni toliko smučarskih poročil na forumu, idealen čas za razpravo o smučarski opremi, zato osvežujem debato...

Tudi sam nekako razmišljam, da bi v sezoni11/12 investiral v nove smuči.
Razmišljam o Elan Amphibio Waveflex 12.
Glede na to, da bo cena predvidoma nekje med 500 in 600 EUR me zanima ali se da za tak denar dobiti tudi kaj boljšega (katero izmed smuči tujih proizvajalcev)?
Ali je to dejansko špica smuči, ki se trenutno izdelujejo (v tem cenovnem razredu), kot trdijo v Elanu?
Malo sem tudi lokalpatriot in raje dam denar Elanu kot nekemu tujcu, ampak na kvaliteto je pa vendarle tudi potrebno gledati...

Torej Elan Amphibio ali tuja konkurenca? Katera?

LP

Lahko ti povem, da so smuče vrhunske, sem jih testiral na Voglu, peljejo se odlično, narejene za lenuhe in za extremiste.
Sem pa tudi jaz nekoliko patriota, smučam na elanu že celo življenje moraš pa vedeti, da se je včasih dobro obrniti tudi za kakšno črnolasko ne pa jahati samo blondinko.
Pred nabavo stestiraj favorite in nato izberi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Celski
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 19, 2011 8:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Sep 2010 19:45
Prispevkov: 37


Ameriški www.realskiers.com je moški in ženski model Elan Amphibio (WF 82 xti in insomnia) v svojih kategorijah izbral za smuči leta 2012. Gre za spletno stran, ki naj ne bi bila finančno odvisna od oglasov različnih proizvajalcev, temveč le od naročnin uporabnikov strani.

Pravijo, da gre poleg Salomonove BBR za najbolj inovativno smučko v sezoni, dobila pa naj bi eno od treh najvišjih skupnih ocen v vseh 13 letih, odkar ocenjujejo smuči...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iga10
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 21, 2011 8:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Avg 2008 10:10
Prispevkov: 117


Hja, vedno bolj se nagibm k Amphibio.. Ne vem pa, ali 12, 14 ali celo 82XTI.

Moja teža je 85 kg, višina 185 cm, znanje: dober rekreativec, 80% smučanja po progah od od slaloma, hitre variante veleslaloma oziroma malo počasnejši super G... Recimo 20% (oziroma v pravih pogojih) rad zavijem na off piste - ''v celc''. V glavnem vsega po malo...

Vaši predlogi?

Pa cena je seveda problem in me zanima, če s kartico smučarske zveze še vedno lahko dobiš smuči s 30 % popustom? A jo ima kdo v bližini MB slučajno za posodit? Seveda za protiuslugo...

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andro#33
PrispevekObjavljeno: Sob Okt 22, 2011 10:30 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2010 17:39
Prispevkov: 48


nedvomno 82 XTi - ne morš falit, samo za slalom boš moral malo prilagodit tehniko, ampak ko se navadiš ni problem, kar se pa tiče ostalega pa ni bistvenih razlik, pti hitrostih so pomojem celo boljše (govorim seveda iz izkušenj z Magfire Magma (82 XTi) v primerjavi s fotrovimi SW12) vendar pa z Amphibio slabše ne more bit
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Damjan-doc
PrispevekObjavljeno: Sob Okt 22, 2011 11:31 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 23:31
Prispevkov: 370


Vzami Amphibio ne bo ti žal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simo
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 28, 2011 3:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 14:45
Prispevkov: 189
Kraj: Prlekija

Tako, danes kupil amphibio 12 v Hervisu...zdaj pa čimprej na molltal, da sprobamo

LP
_________________
2022/23: 2x Mb. Pohorje, 1x Rogla, 1x Stuhleck
2021/22: 2x Kranjska Gora, 1x Rogla, 6x Jahorina, 1x Mb. Pohorje, 1x Golte
2020/21: 2x Mb. pohorje, 1xRogla, 6x Jahorina
2019/20: 1x Rogla, 1xKreischberg, 6xJahorina
2018/19: 2x Rogla, 1x Osojščica, 1x Golte, 3x Mb. Pohorje, 1x Kranjska Gora, 1x Vogel
2017/18: 4x Jahorina, 3x Rogla, 1x Trije Kralji
2016/17: 5x
2015/2016: 8x
2014/2015: 8x
2013/2014: 6x, 2012/2013: 10x
2011/2012: 9x, 2010/2011: 11x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JeZn
PrispevekObjavljeno: Sob Okt 29, 2011 9:47 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 18:24
Prispevkov: 76


Učitelji vseh stopenj in ISIA dobijo Amfibijo 12 in 14 -30%. Vsaj tako mi je včeraj zaupal prodajalec v Impulzu na Rudniku, kjer imajo dve različici 12. Z vezjo EL11 (šibkejšo) in z boljšo (ELX1) vezjo. Ceni sta pa 50? "narazen".
_________________
Nordica Dobermann Spitfire EDT XBI CT | Lange RS | Leki | Boeri | Swans | Hestra | Dainese
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iga10
PrispevekObjavljeno: Ned Okt 30, 2011 10:49 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Avg 2008 10:10
Prispevkov: 117


Citiram:
Tako, danes kupil amphibio 12 v Hervisu...zdaj pa čimprej na molltal, da sprobamo

Ne pozabi objaviti vtisov o smučki na forumu... Katero dolžino voziš?


Citiram:
Učitelji vseh stopenj in ISIA dobijo Amfibijo 12 in 14 -30%. Vsaj tako mi je včeraj zaupal prodajalec v Impulzu na Rudniku, kjer imajo dve različici 12. Z vezjo EL11 (šibkejšo) in z boljšo (ELX1) vezjo. Ceni sta pa 50? "narazen".

Ja, saj se mi je zdelo, da 30% drži... A žal ne poznam nikogar, ki bi bil smučarski učitelj in ne bi imel namena ničesar kupovat. Velja pa popust,kolikor vem, zgolj za en nakup v sezoni. Morda se tudi motim...? Je pa sigurno razlika 550 ali 385 EUR...


By the way... 5 in 6. novembra je giga opening (preko Gigasporta) na Molltalu, kjer bi naj bil tudi Elan-ov ski test. Ima kdo izkišnje, kakšna je kaj gneča na teh Gigasportovih otvoritvah?

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simo
PrispevekObjavljeno: Ned Okt 30, 2011 10:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 14:45
Prispevkov: 189
Kraj: Prlekija

Če bo vse po sreči po stestirana v četrtek ali petek na Molltalu...upam na čimmanj kamenja

Drugače pa dolžina 168 cm, v hervisu pa so stale 440?, je bil 20% popust...

LP
_________________
2022/23: 2x Mb. Pohorje, 1x Rogla, 1x Stuhleck
2021/22: 2x Kranjska Gora, 1x Rogla, 6x Jahorina, 1x Mb. Pohorje, 1x Golte
2020/21: 2x Mb. pohorje, 1xRogla, 6x Jahorina
2019/20: 1x Rogla, 1xKreischberg, 6xJahorina
2018/19: 2x Rogla, 1x Osojščica, 1x Golte, 3x Mb. Pohorje, 1x Kranjska Gora, 1x Vogel
2017/18: 4x Jahorina, 3x Rogla, 1x Trije Kralji
2016/17: 5x
2015/2016: 8x
2014/2015: 8x
2013/2014: 6x, 2012/2013: 10x
2011/2012: 9x, 2010/2011: 11x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Matic
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 01, 2011 9:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Admin
Admin

Pridružen/-a: Pet Mar 2005 22:15
Prispevkov: 551


Citiram:
By the way... 5 in 6. novembra je giga opening (preko Gigasporta) na Molltalu, kjer bi naj bil tudi Elan-ov ski test. Ima kdo izkišnje, kakšna je kaj gneča na teh Gigasportovih otvoritvah?


Gneča JE, vsaj par let nazaj vem da je bila kar konkretna. Ampak če res hočeš sprobat določeno smučko, jo boš pomoje lahko dobil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja Stran 2 od 6

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Elan Amphibio....WTF
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB